It referent- testiranje za posao

poruka: 4
|
čitano: 6.484
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
It referent- testiranje za posao

Pozdrav svima.

Uskoro me očekuje testiranje za IT referenta u jednoj firmi pa me zanima što mogu očekivati na provjeri.
Traže između ostalog : Poznavanje mrežne infrastrukture i rad u Microsoft okruženjima
a ovo su prednosti:

jedan od Microsoft certifikata; MCP/MCTS/MCSA

napredno znanje o računalima i Microsoft operativnim sustavima (klijentski i serverski)

 

Završio sam FOI prije mjesec dana i još nemam iskustva s testiranjima i slično pa ako mi može netko

preporučiti kakvu stručnu literaturu da pokrpam rupe u znanju bio bih veoma zahvalan. Knjige i skripte mogu biti i na

eng jeziku, nije bitno samo da otprilike dobijem sliku o tome što se traži.
Hvala unaprijed :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
It referent- testiranje za posao

Nikad nemožeš biti 100% posto pripremljen za testiranje za posao, a ako imaš dobru osnovu, nikakvo testiranje ti nebi trebalo predstavljati bauk. Isto tako vjerujem da je i poslodavac svjestan da si nedavno izašao iz fakulteta. U svakom slučaju tebi jedino može biti bitno veličina firme, prema tome možeš procijeniti veličinu postojeće mreže. Sretno {#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
It referent- testiranje za posao

Hvala na odgovoru, ma problem je što uvijek sebe podcjenjujem i onda si utavim u glavu da moram ispočetka sve učiti jer "ništa ne znam"
iako sam položio sve mrežne predmete na faksu  :D
A mislio  sam da nabavljam literaturu od tih certifikata al to isto nije baš lako.
A budem prelistao skripte s faksa i probao s time, ako još tko ima kakav savjet, rado ću ga poslušati ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: It referent- testiranje za posao

Ha gledaj, mozda bi naj bolje bilo da malo bacis oko na neku literaturu sto se dotice tih certifikata. Npr ja sam imao razgovor vezan za teoriju samo, mada sam ocekivao neko prakticno testiranje. 
A sa druge strane, po meni danas nema izgovora za neznanje, alati su dostupni i besplatni, materijala za ucenje ima... Samo malo dobre volje, i da jedan savjet, na pitanje ne dogovaraj: "Nismo mi to ucili na faxu", moj kolega dosta talentiran programer si je zatvorio vrata u jednoj jakoj firmi zbog tog odgovora.

Sretno

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice