Unreal Development Kit - općenito, tutoriali

poruka: 77
|
čitano: 15.570
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Unreal Development Kit - općenito, tutoriali

vidis nisam se toga sjetio ... hvala. 

13 godina
neaktivan
offline
Unreal Development Kit - općenito, tutoriali

Evo, kasno u noć stiže i novi tutorial. Prije toga da se dotaknem rada kolege koji je postao svoje slike. To je poprilično dobro za jednu sedmicu samog učenja UDK-a, naravno tu bi se moglo dodati još mnogo toga, ali sasvim je dovoljno za početak. Kako sam primjetio uradio si nešto novo i nisi radio po nekom tutorialu što je izuzetno pohvalno, sopstvene ideje su izuzetno bitne. Ukoliko imaš slika iz više kadrova, postaj pa će biti lakše baciti neki komentar sa kojim ćeš moći unaprijediti scenu.

Složio bih se i sa mojim drugom tigerijom, da stvorite svoj cilj, napišete ga na temi i baciti par slika samog početka i koncepta, te nam na kraju postate i finalne slike radi pogleda na scenu i ocjene da li je scena ispunila početni cilj.

 

Kao što sam spomenuo na početku, tu je novi video, kratki video o ulasku rada u Kismetu.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2013 2:32 (CoLdPlay).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Unreal Development Kit - općenito, tutoriali

17. UDK tutorial, u prošlom sam spomenuo da ćemo nastaviti sa Kismetom, međutim javio mi se jedan forumaš i upitao za pomoć pri importanju modela pa sam odlučio snimiti importanje modela i tekstura u UDK.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
1 0 hvala 3
11 godina
neaktivan
offline
Unreal Development Kit - općenito, tutoriali

Mogu samo reci da te pratim te podrzavam i naravno ucim

Jedva cekam sljedece videe jer me kismet jako zanima

 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Unreal Development Kit - općenito, tutoriali

Pozdrav svima, upravo će novi tutorial i početak učenja Kismeta biti poslan na upload. To naravno znači da nastavljam sa tutorialima.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Unreal Development Kit - općenito, tutoriali

Evo nas konačno u novom UDK tutorialu. U njemu konačno krećemo sa učenjem kismeta uz pomoć jedne male mape i uz pomoć par svjetiljki koje su postavljane na BSP podlozi.

Bilo je malih problema sa videom, ali je u najboljem redu za gledanje.

 

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Unreal Development Kit - općenito, tutoriali
CoLdPlay kaže...

 

Evo nas konačno u novom UDK tutorialu. U njemu konačno krećemo sa učenjem kismeta uz pomoć jedne male mape i uz pomoć par svjetiljki koje su postavljane na BSP podlozi.

Bilo je malih problema sa videom, ali je u najboljem redu za gledanje.

 

 

 

napokon

odlican TuT pratim te i dalje :)

 

nego ima nekih novosti o ovoj  tvojoj igri

www.in-game.com.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2013 13:41 (NinoHR).
13 godina
neaktivan
offline
Unreal Development Kit - općenito, tutoriali

Hvala, novi je snimljen i biće vjerovatno uploadovan večeras.

 

Pa ništa posebno, na igri se radi što je najbitnije, nešto slabijim intenzitetom, ali ide.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Unreal Development Kit - općenito, tutoriali

Imam nekoliko pitanja 

 

Za pocetak "Unreascript" sam kreno da stavim u notepad++ međutim nema one mape u kojoj trebam stavid skinuti fajl , jel znas u cemu je problem ?

U čemu se moze sve pisat Unreascript , kreno bih da učim :) ?

 

Sto se tiče "modeliranja" jel ja radim u Cinema 4D kuce npr. i onda ih importujem u Engine , dali ja moram efekte tipa svjetlo vatra voda radit u Cinema ili u UDK ?

 

DaviD
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Unreal Development Kit - općenito, tutoriali
DaviD94 kaže...

Imam nekoliko pitanja 

 

Za pocetak "Unreascript" sam kreno da stavim u notepad++ međutim nema one mape u kojoj trebam stavid skinuti fajl , jel znas u cemu je problem ?

U čemu se moze sve pisat Unreascript , kreno bih da učim :) ?

 

Sto se tiče "modeliranja" jel ja radim u Cinema 4D kuce npr. i onda ih importujem u Engine , dali ja moram efekte tipa svjetlo vatra voda radit u Cinema ili u UDK ?

 

IDE za Unrealscript ti je Unreal-X-Editor

www.in-game.com.hr
11 godina
neaktivan
offline
Unreal Development Kit - općenito, tutoriali

Znaci unrealscript se uci u tom Editoru ?

Potrazio sam na youtube ali nema tutoriala u vezi tog sto si napisao

 

Jel mozes malo detaljnije da napises ovo sto trazim a to je :

"Gdje da pisem kod prilikom ucenja , i da ga pokrenem " ?

Googlo sam , ali imam problem prilikom notpeda++

DaviD
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Unreal Development Kit - općenito, tutoriali
DaviD94 kaže...

Znaci unrealscript se uci u tom Editoru ?

Potrazio sam na youtube ali nema tutoriala u vezi tog sto si napisao

 

Jel mozes malo detaljnije da napises ovo sto trazim a to je :

"Gdje da pisem kod prilikom ucenja , i da ga pokrenem " ?

Googlo sam , ali imam problem prilikom notpeda++

evo ti 

http://forums.epicgames.com/threads/883437-Unreal-X-Editor-v3-1-2-Available

 

i evo jos jedan IDE koji sam nasao

 

http://forums.epicgames.com/threads/936912-IDE-Unreal-Sed-(1-2-3)-PIC

 

www.in-game.com.hr
11 godina
neaktivan
offline
Unreal Development Kit - općenito, tutoriali

Instaliro sam , samo nema nigdje tutoriala kako se radu u x editoru , ima samo kako se s oruzijem racuna bla bla

Jel znas slucajno gdje ima serija tutoriala rada u ovom programu :D ?

DaviD
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Unreal Development Kit - općenito, tutoriali

Izgubio sam prošli tutorial koji sam trebao uploadovati prije dva dana, tako da prvo moram ponovno da snimim.

 

Ne uči Unreal Script, to ti je najbolji prijedlog od mene.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Unreal Development Kit - općenito, tutoriali

A zasto da ga ne učim , pa kako cu da pravim igru ako ne znam programirat XD

DaviD
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Unreal Development Kit - općenito, tutoriali
DaviD94 kaže...

A zasto da ga ne učim , pa kako cu da pravim igru ako ne znam programirat XD

programira se game engine, a UDK je gotov engine

 

unrealscript ti ni ne treba jer imas kismet sa kojim radis isto samo vizualno

 

www.in-game.com.hr
11 godina
neaktivan
offline
Unreal Development Kit - općenito, tutoriali

Ovako ja sam se raspitao i unrealscript se koristi da bi se igra isprogramirala tj taj "programiranje" dio :)

 

Jos su mi rekli da unrealscript i c++ jedini jezici koji UDK podrzava

 

Sad taj Kismet , ja sam totalno zbunjen , trenutnmo jos ucim radit u UDK pratim tutoriale od thenewBoston-a

Nisam dosao na taj "programiranje" dio , sta tocno da ucim sto se tice programiranja jel taj Kisment ili unrealscript ? ili je to samo jos jedno pametovanje nekog pocetnika LOL

DaviD
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Unreal Development Kit - općenito, tutoriali
Kismet je "vizualno programiranje" u UDKu. To jest, lakše nego pisanje, jer ti vidiš pred sobom ono što programiraš, spajaš nodeove, na vrlo intuitivan način.
Pretpostavljam da ima manje mogućnosti, i manje je fleksibilan od UScripta, ali nisam toliko duboko u UDKu da ti mogu reć sa sigurnošću :-)
|| EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Unreal Development Kit - općenito, tutoriali
tonchy kaže...
Kismet je "vizualno programiranje" u UDKu. To jest, lakše nego pisanje, jer ti vidiš pred sobom ono što programiraš, spajaš nodeove, na vrlo intuitivan način.

Programiranje je programiranje i uvijek je jednako "teško" neovisno o tome spajaš li nodeove ili kuckaš kod. Ono što vi mislite pod "teško" su vam vjerojatno sintaktička pravila programskih jezika, ali istina je da je sintaksa nekog programskog jezika najmanji dio u cijeloj priči.

0xBADC0DE
13 godina
neaktivan
offline
Unreal Development Kit - općenito, tutoriali

Natjerao sam se da snimim ponovno video i trenutno je na obradi. Tako da će se pojaviti večeras ili ujutro.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Unreal Development Kit - općenito, tutoriali

Drugi dio našeg kismet levela, u njemu završamo započeto i stičemo osnovno znanje samog kismeta.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Unreal Development Kit - općenito, tutoriali

Napravi jedan ako mozes za unrealscript , GJ samo nastavi

DaviD
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Unreal Development Kit - općenito, tutoriali
Mislim da će za UScript trebati više od jednog tutoriala :-D
CoLdPlay je već učinio puno, a ovo bi bilo samo dodatni plus. Svaka čast
|| EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Unreal Development Kit - općenito, tutoriali
DaviD94 kaže...

Napravi jedan ako mozes za unrealscript , GJ samo nastavi

Unreal script je programski jezik, a to se ne uči iz par tutoriala. Najbolja stvar koju možeš napraviti je da se uhvatiš učenja C++a, Jave ili C#-a kako bi stekao osjećaj za sintaksu i osnovna znanja iz programiranja (a savjetujem ti upravo te jezike jer im je Unreal script sintaktički sličan, a za razliku od Unreal scripta na netu imaš cijelo brdo materijala za učenje tih jezika). Kada ovladaš tim jezicima prelazak na Unreal script će ti biti trivijalan i bit će ti dovoljna referentna dokumentacija koju je Epic napisao.

 

Možeš i paralelno učiti, npr učiš C++ i onda istovremeno istražuješ kako istu stvar napraviti u Unreal scriptu.

 

To su korisna znanja, ne daj se obeshrabriti i budi uporan.

0xBADC0DE
11 godina
neaktivan
offline
Unreal Development Kit - općenito, tutoriali

Nisam glup znam sta je programski jezik , mislio sam samo na osnove ;)

 


Ja znam Python ( za Blender engine) ucim sad Js i C# za Unity 3D i XNA tako da mi c++ ne pada napamet XD

DaviD
 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Unreal Development Kit - općenito, tutoriali
DaviD94 kaže...

Nisam glup znam sta je programski jezik

Nisam ni rekao da si glup, ne ljuti se odmah :)

 

DaviD94 kaže...

Ja znam Python ( za Blender engine) ucim sad Js i C# za Unity 3D i XNA tako da mi c++ ne pada napamet XD

Nisam ni rekao da trebaš učiti baš C++, rekao sam da je to jedan od jezika koji je sintaktički sličan Unreal scriptu.

 

Najbolje osnove bi ti bile uzeti Unreal tournament, naskidati sa neta hrpu mutatora, i onda analizirati kod. Tu i tamo baciti oko na dokumentaciju i to ti je to.

 

http://udn.epicgames.com/Three/UnrealScriptReference.html

http://www.unrealengine.com/udk/documentation/

 

Znaš ono RTFM? Smiješno je koliko ljudi zna tu kraticu a ignoriraju ju čak i kada se na njih odnosi.

0xBADC0DE
13 godina
neaktivan
offline
Unreal Development Kit - općenito, tutoriali

Koliko ja znam Unreal script se neće koristiti u novoj inačici, to jeste Unreal Enginu 4. C++ će ga zamijeniti, iako su eto slični po sintaksi i ne znam koliko se razlikuju jedan od drugog jer nisam u tim vodama. 

David mislim da znam ko si i moraš shvatiti da ne možeš sve da naučiš, lijepo je vidjeti motiv i optimizam, ali game development u tolikom obimu će te progutati. Baziraj se na jedno polje, to je savjet.

I rustwear ti dobro govori.

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Unreal Development Kit - općenito, tutoriali

Jesi li 100% siguran da unrealscript nece biti u novoj verziji ?

To je sasvim glupo , mogli su da ostave kad mnogi ljudi uce taj jezik samo zbog njih

 

Znam da puno sam krenuo na faxu cu imat i c++ , ali necu se skroz zadat za te sve jezike samo cu isprobat sta mi najbolje odgovara :)

DaviD
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Unreal Development Kit - općenito, tutoriali

Gotovo pa 100 posto sigurno. Pojavit će se znatno moćnija verzija Kismeta ( što je po meni nevjerovatno pozitivna stvar ) sa dosta novih inoviteta i poboljšanja, a sam Kismet je nevjerovatno lagan za korištenje i veoma lagano se može naviknuti na njega. Za sve dodatne stvari koje se budu željele ostvariti koristit će se C++. I eto nakon korištenja Unreal Scripta od '95 godine izgleda da sad završava sa svojim poslom i odlazi u mirovinu.

 

LINK

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Unreal Development Kit - općenito, tutoriali
DaviD94 kaže...

Jesi li 100% siguran da unrealscript nece biti u novoj verziji ?

To je sasvim glupo , mogli su da ostave kad mnogi ljudi uce taj jezik samo zbog njih

Joj shvati već jednom da taj jezik nije ništa posebno. Ono što ljudi uče su kojekakve klase i API-ji, a to ostaje ili će biti veoma slično. Sama sintaksa Unreal Scripta je trivijalna, ako već znaš neki "C" jezik praktički ju već znaš.

 

Pogledaj ovo:

//=============================================================================
// KingOfTheHill.
//=============================================================================
class KingOfTheHill extends DeathMatchGame;

var pawn king;
var localized string KingMessage;

function Killed(pawn killer, pawn Other, name damageType)
{
    Other.AmbientGlow = 0;
    Other.LightType = LT_None;
    Other.DamageScaling = 1.0;
    Other.bUnLit = false;

    if ( (King == Other) || (King == None) )
    {
       if ( (killer == None) || (killer == Other)
             || (killer.Health <= 0) )
       {
          if ( (killer == King) && (King == Other) )
             King.PlayerReplicationInfo.Score -= 4;
          King = None;
       }
       else if ( killer != king )
          CrownNewKing(killer);
    }   
         
    Super.Killed(killer, Other, damageType);
}

function CrownNewKing(pawn newKing)
{
    local Inventory Inv;
   
    King = newKing;
    BroadcastMessage(newKing.PlayerReplicationInfo.PlayerName$KingMessage, true);
    NewKing.health = Max(NewKing.Health, 100);
    NewKing.bUnLit = true;
    NewKing.PlayerReplicationInfo.Score += 5.0;
    NewKing.DamageScaling = 2.0;
    NewKing.LightEffect=LE_NonIncidence;
    NewKing.LightBrightness=255;
    NewKing.LightHue=0;
    NewKing.LightRadius=10;
    NewKing.LightSaturation=0;
    NewKing.AmbientGlow = 200;
    NewKing.bUnlit = true;
    NewKing.LightType=LT_Steady;
}

 

Jel jako sliči na C++? Svakako. Meni je odmah sve jasno a nisam nekakav Unreal script guru. Dovoljno mi je ono što znam o C-u i C++u da mi ovaj kod bude jasan.

 

Istina, ne znam što koji objekt sve točno može raditi (sve metode i varijable), ali to ne spada u jezik nego u API. Otići ću na net i pogledati referencu za npr. "pawn" klasu.

 

Zato ti kažem igraj se, pokusiraj, mijenjaj originalni kod i vidi kakve posljedice to ima. U najgorem slučaju ako nešto "strgaš" morat ćeš reinstalirati. Btw. gornji kod nije iz UDK nego UnrealTournamenta, što je IMO bolji način za početi igrati se s time jer već imaš gotovu, funkcionalnu igru. Što znači i hrpu koda koji ti pokazuje kako je nešto napravljeno i koji možeš modificirati za svoje potrebe.

 

Jedna interesantna stranica:

http://uncodex.ut-files.com/

0xBADC0DE
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2013 15:07 (rustweaver).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice