Učenje programiranja

poruka: 73
|
čitano: 20.700
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Učenje programiranja
pitanje

Ljudi molim vas za konkretnu pomoć:

interesira me gdje mogu početi učiti programske jezike online, odnosno da li je netko voljan početi sa mnom raditi? 

Imam iskustvau PASCAL-u, QBasicu, nešto malo VBasic.NET-a i C++-a.

Jezici koji me interesiraju:

 

Pascal

QBasic

VBasic.NET

DarkBasic

ActionScript

Java

C++

C#

Perl

MySQL

PL/SQL

i za kraj me interesira korištenje i valjda programiranje RDBMS-a, odnosno što god se radi s tim.

 

Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! |^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^| || |...NOOB TRUCK..........| ||'|";,__ |_..._..._______===|=||_|__|..., ] "(@)'(@)"""''"**|(@)(@)*****''(@)
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Učenje programiranja
Matatata krele od zanata kaže...

Ljudi molim vas za konkretnu pomoć:

interesira me gdje mogu početi učiti programske jezike online, odnosno da li je netko voljan početi sa mnom raditi? 

Imam iskustvau PASCAL-u, QBasicu, nešto malo VBasic.NET-a i C++-a.

 jako lijepa zamisao, ali nažalost, moram te razočarati, teško da ćeš naći nekog tko bi s tobom skupa učio... dakle, morat ćeš sam prionuti poslu. vidim da po broju jezika koji te zanimaju, u tebi vlada trenutno veliki entuzijazam, pa ga što prije iskoristi. najbolje da se posvetiš nekom od tih jezika, i to nekim "jačem", pa da go dobro naučiš... glavno je da naučiš razmišljati kao programer, a sintaksa se uvijek lako svlada...

puno sreće!
15 godina
offline
RE: Učenje programiranja
autorov komentar

ma išao sam ja u šk na programiranje i shvatio sam bit programiranja, a mene sada interesira sintaksa.

Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! |^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^| || |...NOOB TRUCK..........| ||'|";,__ |_..._..._______===|=||_|__|..., ] "(@)'(@)"""''"**|(@)(@)*****''(@)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Učenje programiranja
Matatata krele od zanata kaže...

ma išao sam ja u šk na programiranje i shvatio sam bit programiranja, a mene sada interesira sintaksa.

 
"Bit programiranja" je rastezljiv pojam :)
15 godina
offline
RE: Učenje programiranja
autorov komentar

ma mislio sam na naćin razmišljanja programera. lol.

Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! |^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^| || |...NOOB TRUCK..........| ||'|";,__ |_..._..._______===|=||_|__|..., ] "(@)'(@)"""''"**|(@)(@)*****''(@)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Učenje programiranja

Malo suzi područja i jedan od izbora ako ga naučiš pjevati u snu,vjeruj, sve je onda malo lakše.

Toliku želju posveti samo jednom i na konju si.To je moj savjet.

 

Private
15 godina
offline
RE: Učenje programiranja
autorov komentar
Private kaže...

Malo suzi područja i jedan od izbora ako ga naučiš pjevati u snu,vjeruj, sve je onda malo lakše.

Toliku želju posveti samo jednom i na konju si.To je moj savjet.

 

 hvala na savjetu, ali ja ga nemam namjeru poslušati. još uvijek tražim gdje za sve ove jazike.
Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! |^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^| || |...NOOB TRUCK..........| ||'|";,__ |_..._..._______===|=||_|__|..., ] "(@)'(@)"""''"**|(@)(@)*****''(@)
15 godina
offline
Učenje programiranja

Onda si sve reko...

 

Kao sto ti je covjek rekao, uhvati se jednog jer to sta si ti nabrojao da sve ovladas kako treba taman ces pred penziju. Uhvati se jedne stvari, odluci sta hoces raditi i to je to...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Učenje programiranja

Joj al mrzim vako ignorantne ljude,nema pojma a ne slusa savjet ljudi koji bolje znaju od njega

Najgori su ovi vaki sto misle da su bog,misle oni to,onda kad pođu radit vide ma nemogu ja to i sto je planirao 100 stvari uradit ne-uradi niti jednu

"Ako nekoga mrzi mnogo ljudi, to mora da je dobar čovjek."
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Učenje programiranja

Najbolje ti je kupi knjigu jednog od programskih jezika koje si nabrojao i pocni uciti jer dok ti razmisljas koji bi vrijeme ide.

Ja treuntno ucim C++ ali vise iz hobija, kupio sam kjigu defragmentirani c++ (ako sam dobro napisao :D) i lagano citam i radim po koju vjezbu. Tek nakon sot naucis dosta stvari mozes poceti razvoj nekog softvera ili se cak pridruziti nekoj open source zajednici. A nakon sto naucis jedan prog. jezik lakse se uce i drugi (barem su meni tako govorili).

To je taj neki moj pogled na "svijet programiranja" :D.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Učenje programiranja
Matatata krele od zanata kaže...
Private kaže...

Malo suzi područja i jedan od izbora ako ga naučiš pjevati u snu,vjeruj, sve je onda malo lakše.

Toliku želju posveti samo jednom i na konju si.To je moj savjet.

 

 hvala na savjetu, ali ja ga nemam namjeru poslušati. još uvijek tražim gdje za sve ove jazike.
 NEma od tebe kruha...
Ti dok naučiš sve skupa ovo po malo, za svaku od ovih gore nabrojanih stvari će se pojaviti čovjek koji to puno bolje zna od tebe i dobit će posao...

Krivi ti je pristup..

To ti je isto kao da si počeo radit 5 poslova odjednom i sve njih napravio do pola. I na kraju imaš sate i sate uloženog truda i 0 kn u džepu(jer nitko ne plaća polovično napravljen posao). Umjesto da uzmeš jedan posao, odradiš ga i zaradiš lovu..
There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
15 godina
offline
RE: Učenje programiranja
autorov komentar
coder_ kaže...
Matatata krele od zanata kaže...
Private kaže...

Malo suzi područja i jedan od izbora ako ga naučiš pjevati u snu,vjeruj, sve je onda malo lakše.

Toliku želju posveti samo jednom i na konju si.To je moj savjet.

 

 hvala na savjetu, ali ja ga nemam namjeru poslušati. još uvijek tražim gdje za sve ove jazike.
 NEma od tebe kruha...
Ti dok naučiš sve skupa ovo po malo, za svaku od ovih gore nabrojanih stvari će se pojaviti čovjek koji to puno bolje zna od tebe i dobit će posao...

Krivi ti je pristup..

To ti je isto kao da si počeo radit 5 poslova odjednom i sve njih napravio do pola. I na kraju imaš sate i sate uloženog truda i 0 kn u džepu(jer nitko ne plaća polovično napravljen posao). Umjesto da uzmeš jedan posao, odradiš ga i zaradiš lovu..
 ok skužio sam da ste svi složni, ali ja ne mislim sve njih učit odjednom, nego jedan pa drugi, pa treći, itd.
Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! |^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^| || |...NOOB TRUCK..........| ||'|";,__ |_..._..._______===|=||_|__|..., ] "(@)'(@)"""''"**|(@)(@)*****''(@)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Učenje programiranja
Matatata krele od zanata kaže...

ma mislio sam na naćin razmišljanja programera. lol.

 
Što podrazumijevaš pod tim pojmom?

Jer sam to i ja vjerovao kad sam naučio osnove poput ifova i petlji. A onda sam spoznao objektno orijentirano programiranje :)

malak kaže...

Ja treuntno ucim C++ ali vise iz hobija, kupio sam kjigu defragmentirani c++ (ako sam dobro napisao :D) i lagano citam i radim po koju vjezbu.

Demistificirani :D
16 godina
neaktivan
offline
RE: Učenje programiranja
Matatata krele od zanata kaže...
 ok skužio sam da ste svi složni, ali ja ne mislim sve njih učit odjednom, nego jedan pa drugi, pa treći, itd.
 Svejedno. Nije isto ako radiš jedan programski jezik 20 godina i ako tih istih 20 godina radiš 10 programskih jezika. Iz jednog ćeš postat vrhunski stručnjak, a 10 ćeš samo dobro znati i ništa više. Iskreno, ja bi radije bio vrhunski stručnjak u jednom nego dobar u 10.
There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Učenje programiranja
coder_ kaže...
Matatata krele od zanata kaže...
 ok skužio sam da ste svi složni, ali ja ne mislim sve njih učit odjednom, nego jedan pa drugi, pa treći, itd.
 Svejedno. Nije isto ako radiš jedan programski jezik 20 godina i ako tih istih 20 godina radiš 10 programskih jezika. Iz jednog ćeš postat vrhunski stručnjak, a 10 ćeš samo dobro znati i ništa više. Iskreno, ja bi radije bio vrhunski stručnjak u jednom nego dobar u 10.
 Tako je Davore. ;)
Вгикфмлщ Зщыфмфс
15 godina
neaktivan
offline
RE: Učenje programiranja
coder_ kaže...
Matatata krele od zanata kaže...
  ok skužio sam da ste svi složni, ali ja ne mislim sve njih učit odjednom, nego jedan pa drugi, pa treći, itd.
  Svejedno. Nije isto ako radiš jedan programski jezik 20 godina i ako tih istih 20 godina radiš 10 programskih jezika. Iz jednog ćeš postat vrhunski stručnjak, a 10 ćeš samo dobro znati i ništa više. Iskreno, ja bi radije bio vrhunski stručnjak u jednom nego dobar u 10.
  Upravo to , a i bit ces vjerovatno osjetno bolje placen!
15 godina
offline
RE: Učenje programiranja
autorov komentar
insomniac_cro kaže...
coder_ kaže...
Matatata krele od zanata kaže...
  ok skužio sam da ste svi složni, ali ja ne mislim sve njih učit odjednom, nego jedan pa drugi, pa treći, itd.
  Svejedno. Nije isto ako radiš jedan programski jezik 20 godina i ako tih istih 20 godina radiš 10 programskih jezika. Iz jednog ćeš postat vrhunski stručnjak, a 10 ćeš samo dobro znati i ništa više. Iskreno, ja bi radije bio vrhunski stručnjak u jednom nego dobar u 10.
  Upravo to , a i bit ces vjerovatno osjetno bolje placen!
 ma ne učim ja to za posao nego za sebe. možda jednog dana bude koristi ali danas je to hobija radi.
Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! |^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^| || |...NOOB TRUCK..........| ||'|";,__ |_..._..._______===|=||_|__|..., ] "(@)'(@)"""''"**|(@)(@)*****''(@)
16 godina
neaktivan
offline
Učenje programiranja

Svejedno, bit će ti jako teško naučiti i jedan jezik kako spada. Najgora stvar koju možeš napraviti je početi učiti drugi dok još nisi niti prvi savladao.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Učenje programiranja

Mene zanimaju C, C++, Java, C#, Python, SmalTalk, Perl, COBOL, Lisp, D, M, VCL, .NET, MFC, OGL, DX, SDL, JSP, SOA, JEE, SASS, Oslo, ASP, PHP, LUA, SQL, TSQL, AS, AD, IIS, BCPL, ALGOL, APL, Clarion, JCL, Scheme, XPL, RPG, PL/0, PL/8, PL/B, PL/SQL...

 

Gdje ja to mogu naučit?

LOL @ http://www.youtube.com/watch?v=Y_uCjnuY9D4
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Učenje programiranja

Nekako ti je spektar zanimanja uzak..... Smijeh

 

Najbolje se uhvatite pseudo koda pa kada naučite razmišljati programerski onda je sintaksa nekog jezika najmanji problem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Učenje programiranja
naxeem kaže...

Mene zanimaju C, C++, Java, C#, Python, SmalTalk, Perl, COBOL, Lisp, D, M, VCL, .NET, MFC, OGL, DX, SDL, JSP, SOA, JEE, SASS, Oslo, ASP, PHP, LUA, SQL, TSQL, AS, AD, IIS, BCPL, ALGOL, APL, Clarion, JCL, Scheme, XPL, RPG, PL/0, PL/8, PL/B, PL/SQL...

 

Gdje ja to mogu naučit?

 Ma šta ćeš učit, imaš to na tržnici za kupit.. hehe
To ti ide kao krumpir. Još malo više.. :)) hehehe
There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
16 godina
neaktivan
offline
Učenje programiranja

naxeem ako ti usfali jezika, javi da spravim neki :D

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.3.2009 16:23 (itf4n).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Učenje programiranja

Ma nisu samo jezici, ubacio sam i malo tehnologija... {grin}.

 

Ja neću učit nikakav pseudo kod. Znam ja kodirat. Ja sad hoću samo sintaksu za ove jezike tu.

 

A da zamolim Chomskya da mi složi nešto po čemu sve mogu učit istovremeno? Neki stroj? Ovaj onaj...

LOL @ http://www.youtube.com/watch?v=Y_uCjnuY9D4
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Učenje programiranja
naxeem kaže...

Ma nisu samo jezici, ubacio sam i malo tehnologija... {grin}.

 

Ja neću učit nikakav pseudo kod. Znam ja kodirat. Ja sad hoću samo sintaksu za ove jezike tu.

 

A da zamolim Chomskya da mi složi nešto po čemu sve mogu učit istovremeno? Neki stroj? Ovaj onaj...

Što će ti sintaksa? Bitne su samo naredbe...
15 godina
protjeran
offline
RE: Učenje programiranja
naxeem kaže...

Mene zanimaju C, C++, Java, C#, Py...... PL/B, PL/SQL...

 

Gdje ja to mogu naučit?

 
Pa bilo gdje, ti to možeš sve odjednom učiti, jer ti imaš IQ 178.
...baš je dobro vidjeti ti Vas opet..
15 godina
offline
RE: Učenje programiranja
malak kaže...

Najbolje ti je kupi knjigu jednog od programskih jezika koje si nabrojao i pocni uciti jer dok ti razmisljas koji bi vrijeme ide.

Ja treuntno ucim C++ ali vise iz hobija, kupio sam kjigu defragmentirani c++ (ako sam dobro napisao :D) i lagano citam i radim po koju vjezbu. Tek nakon sot naucis dosta stvari mozes poceti razvoj nekog softvera ili se cak pridruziti nekoj open source zajednici. A nakon sto naucis jedan prog. jezik lakse se uce i drugi (barem su meni tako govorili).

To je taj neki moj pogled na "svijet programiranja" :D.

 Domistificirani C++ :D Ja mislin da se tako pise... :D

Kao sto je jedan moj prijatelj reko da treba dijafragmirati hard disk jer da se on tako popravlja!
I'm going woo woo
16 godina
neaktivan
offline
Učenje programiranja

demistificirani c++

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Učenje programiranja

Tako je... Knjiga stara ko ja sam (neznam koliko je reizdanja imala) a jos iz nje uce! To se trazi!!!

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Učenje programiranja
itf4n kaže...
Što će ti sintaksa? Bitne su samo naredbe...
Da, u pravu si.
I dosta su mi one osnovne.
Garfield-LŠ kaže...
Pa bilo gdje, ti to možeš sve odjednom učiti, jer ti imaš IQ 178.
 174, ali sumnjam. Onaj test je sranje.
LOL @ http://www.youtube.com/watch?v=Y_uCjnuY9D4
15 godina
offline
Učenje programiranja

- "Sta ce ti sintaksa, dosta su ti naredbe."


Moran priznat da ne kuzim ovu gore recenicu...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice