Stvaranje ( programiranje ) igre

poruka: 4
|
čitano: 1.344
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Stvaranje ( programiranje ) igre

Pozdrav,

 

Pa da počnem. Naime imam sastavljen scenarij tj. ideju za igru koju bi zelio da nekad oživim. Ideja je zasnovana na jednoj drugoj igri tj. dok sam igrao jednu igru na Facebook-u/Android tab-u razmišljao sam o nečemu sličnom i na nekom drugom mjestu sa nekom drugom pričom. Ideju sam onako okvirno stavio na papir  i sad mi preostaje da krenem dalje.

 

Svjestan sam da tu ima mnogo rada ali prije nego okupim ekipu tj. predložim ideju bilo kome volio bi da uhvatim ovde par savjeta za to.Ali ovde se radi o igri sa FB-a koja mi je dala malu ideju :

 

Igra je tipa klikanja. Na početku imaš neki dvorac i par ljudi u njima i dobijaš zadatke sa strane šta da gradim/upgrade i da se proširi kraljevstvo. Uglavnom se prate zadatci i završetkom svakog se dobije neka nagrada dal u vidu zlatnika ili bilo čega drugog.Ljudi se ne upravljaju nego su tu samo kao likovi koji se potroše kad im daš zadatak u pekari ili nekom drugom mjestu.

 

Sad me zanima nešto drugo. Al da napomenem da se nikad nisam bavio nekim game developmentom - a najdalje što sam programirao je bilo u php/mysql i html. Imam iza sebe poznavanje html-a onako solidno i php/mysql-a možda ne dovoljno.Otom potom.

 

Htio bi da znam u čemu se rade te igre ? Šta je najbolje za izradu takvih igara ? Jel to 2D il 3D ? Koji game engine se koristi ? Za početak može da se igra vrti samo na web-u što mi ne bi predstavljalo problem ali kasnije bi je možda plasirao dalje.

 

Znam da je tu poteban tim ljudi što za grafički dizajn, pisanje skripti i svega toga ali ja bi volio da krenem za početak sam pa da ubacujem neke ljude kad bude vrijeme za to. Pregledao sam neke forume ali stvarno ne mogu da nađem neko dobro riješenje za sve ovo. 

 

Za početak toliko. Hvala na odgovorima.

 

 

Nemam potpis osim na licnoj
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Stvaranje ( programiranje ) igre

Pogledaj ovo

Imat ćeš crossplatform igru koju možeš pokrenuti na bilo kom OS-u koji može pokrenuti web browser. Čak mislim da portanje na Android i iOS ne bi trebalo biti problem.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.4.2014 11:49 (Hambrle).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Stvaranje ( programiranje ) igre

Osobno bih ti preporucio Coronu SDK ( Android, iOS i uskoro WP8).

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice