Programiranje RS232

poruka: 3
|
čitano: 1.085
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Slanje komandi

Otvorio sam ovu temu pošto nisam našao ovdje ništa o RS232...Kuži li se itko u slanje komandi preko RS232? Trebao bih poslati komandu "SYS S00" na 9pin serial koji ide na SP3232 IC i taj IC pretvara serial na 20 pinski MDR koji se spaja na Pioneer plazmu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Programiranje RS232

Probaj se poigrat sa RealTermom, olakšat će ti posao

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slanje komandi
Vučko_101 kaže...

Otvorio sam ovu temu pošto nisam našao ovdje ništa o RS232...Kuži li se itko u slanje komandi preko RS232? Trebao bih poslati komandu "SYS S00" na 9pin serial koji ide na SP3232 IC i taj IC pretvara serial na 20 pinski MDR koji se spaja na Pioneer plazmu...

 

Pazi na baud rate (i data, stop bitove, etc ...) koji ti SP3232 IC podrzava.

Sigurno imas neku dokumentaciju.

 

Kao sto ti je kolega rekao, probaj sa RealTermom. Da provjeris da li se uopce komande salju mozes kratko spojiti TX i RX pin (nekom zicom, pogledaj si pinout od RS232 adaptera),

znaci, sve sto posaljes iz RealTerma ti se mora vratiti natrag (loopback).

 

Isto ti je pitanje da li saljes "SYSS00" kao ASCII string ili kao niz bajtova (da vec mora biti konvertirano u bajtove ...)

(isto vjerojatno pise u nekoj dokumentaciji od kontrolera kojemu saljes).


Takoder pretpostavljam kad mu posaljes komandu da dobijes natrag i neki response.

Uglavnom, nista komplicirano.

 

Edit:

Ti bi morao spojiti RS232 TX pin (pin3) na pin9 "R2IN" SP3232 kontrolera, pogledaj: https://www.sparkfun.com/datasheets/Components/General/sp3222_3232e.pdf)

Ovakve stvari ne mozes napamet raditi, postoji dokumentacija gdje je sve napisano kako, sto i zasto radi.

Ako uopce nemas pojma o RS232, ne ocekuj cuda ..

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.9.2018 15:47 (NiGHT_RiDER92).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice