Početak Programiranja!!! Kako?Što?Gdje?

poruka: 12
|
čitano: 5.048
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Početak Programiranja!!! Kako?Što?Gdje?

Znam da ima mnogo ovakvih tema al nisam se zadovolji čitajući niti jednu na koju sam naišao:

Želo bih početi programirati.Vrijedan sam,lako učim,nije mi problem shvatiti neki zamršen zadatak.Sada mene zanima koji je najbolji program za početi programrati u windowsima neke potrebljive programe.Vidio sam par tutorijala za visual studio i visualbasic pa bi htio da mi preporučite gdje bih mogao učiti nešto poput c++ tako da mogu napredovati.Preporučite mi e-knjige,web str sa pisanim tutorijalima na hrv. ili eng. ili neku temu na forumu gdjr bih se mogao zadovoljiti!!! Hvala!!!!!! :P

 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Početak Programiranja!!! Kako?Što?Gdje?

Mogli ste i odgovoriti!!!!!!!!!!!!! :P

 

 
1 20 hvala 0
16 godina
offline
Re: Početak Programiranja!!! Kako?Što?Gdje?

Za početak preporučam: https://www.coursera.org/course/programming1

 

Pa dalje nastavi na istoj stranici sa naprednijim tečajevima.

 

Nije bitan programski jezik već da shvatiš način razmišljanja.

12 godina
neaktivan
offline
Početak Programiranja!!! Kako?Što?Gdje?

Ako sam dobro shvatio...

 

Nauči osnove nekog višeg, a opet jednostavnog programskog jezika.

Tek toliko da shvatiš kako sve to funkcionira.

Možeš uzeti npr. QBasic ili LOGO, čak i Pascal, a danas imaš i Python koji mnogi preporučaju.

Moja je osobna preporuka QBasic.

Imaš dosta tutorijala, knjiga, itd.

Nakon što naučiš neke osnove kreni riješavati zadatke s osnovnoškolskih i srednjoškolskih natjecanja.

Da ono, učvrstiš neku logiku i eventualno naučiš nove naredbe.

Tad, kada si sve to napravio odabereš neki noviji/jači programski jezik.

Npr. C++, Java, C#, Python, a ako misliš raditi za web odabereš PHP, JavaScript.

Zatim naučiš taj jezik u srž i odabereš područje kojim ćeš se baviti (igre, poslovne aplikacije, mreža, itd) i učiš to.


Nadam se da sam pomogao. :)

"Pas mater." - Bob Marley
 
7 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Početak Programiranja!!! Kako?Što?Gdje?

post iznad ti je odgovorio na sve

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Početak Programiranja!!! Kako?Što?Gdje?

Hvala.Pomolgli ste.
Inače dobio sam bijeli karton zbog objave teme. ;) 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Početak Programiranja!!! Kako?Što?Gdje?
ShockwaveOrion kaže...

Inače dobio sam bijeli karton zbog objave teme. ;) 

Zato što je ovo tema koja je pokretana jedno 500000000... puta. :D

12 godina
neaktivan
offline
Re: Početak Programiranja!!! Kako?Što?Gdje?
ShockwaveOrion kaže...

Hvala.Pomolgli ste.
Inače dobio sam bijeli karton zbog objave teme. ;) 

Nema na čemu.


No samo par savjeta ako ti ih već netko nije udijelio.

 

Uzmi par minuta i barem preleti kroz:
http://www.bug.hr/forum/topic/sluzbene-obavijesti-pravila/pravila-foruma/96209.aspx

ovo

i

http://www.bug.hr/forum/topic/sluzbene-obavijesti-pravila/upute-kvalitetno-diskutiranje-forumu-m_dipl/111149.aspx

ovo.


Ako već nisi naravno!
Ne pokušavam ti soliti pamet ili nešto takvo, samo želim pomoći da ostaneš na samom forumu.
Jer postovi poput drugog po redu u ovoj temi ovdje nisu dobrodošli. :) 

ON: ako te stvarno zanima programiranje i želiš se time baviti-nikad ne odustaj, mučit ćeš se, čupat ćeš kosu proklinjat ćeš računalo i onoga tko ga je stvorio, ali ne odustaj:) 

"Pas mater." - Bob Marley
13 godina
neaktivan
offline
Početak Programiranja!!! Kako?Što?Gdje?

Ovo što je BenjamiX napisao je istina. Ako bi se vodio tom filozofijom onda bi ti preporučio Python jer je moderan jezik i u usponu, u njemu se programira na MIT-u i mnogim velikim svijetskim fakultetima. U Hrvatskoj se na FER-u i FOI-u radi python i za sve što poželiš napraviti ćeš naći hrpu materijala i objašnjenja. QBasic, LOGO i Pascal su out za mene....

MOJA PREPORUKA SVIM POČETNICIMA JE OVA: Ako želite naučiti samostalno programirati to je jako jako jako teško ako ne naučite nešto na faksu ili tečajevima. Kod samoučenja je uvijek problem motivacija jer veća je mogućnost da odustanete kad radite sami i nema nikakvih pritisaka nego dok na faksu morate za bodove napraviti program ili platite tečaj pa ne želite bezveze pare baciti. Stoga bi moja preporuka bio PHP jer on od starta omogućava da radite web stranice i vidite neki koristan rezultat od vašeg rada što vam daje dodatnu motivaciju. Problem PHP-a bi bio da je malo komplicirano jer morate znati i html i dolazi do problema kod postavka php.ini i to....

Uglavnom da zaključim moje 2 preporuke su Python i PHP. Prvi je puno lakši i idealan za početnike, ali motivacija pisanja programa u pythonu nije tako velika kao u drugom gdje brzo možete složiti web stranicu sa loginom i spremanjem i vađenjem nekih zapisa u bazu. Npr. unos ispis ljudi. Evo to je moje razmišljanje neznam da li još neko tako mislil.

 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Početak Programiranja!!! Kako?Što?Gdje?

Za izradu web stranica u Pythonu može se koristiti Django framework.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Početak Programiranja!!! Kako?Što?Gdje?

Ništa nisam htio spominjati da se može i u Pythonu web stranica izrađivati da ne zakompliciram, samo sam čekao da mi netko to spomene. Istina da se može ali on u cijelom webu zauzima jako mali postotak tako da nema dosta materijala za naučiti se i ne možeš samo tako naći nekog tko radi web stranice sa Djangom, a i Django nebi baš preporučio početnicima.......................

15 godina
offline
Početak Programiranja!!! Kako?Što?Gdje?

Ostavi se programiranja. Budi keramicar, automehanicar, vodoinstalater. Lova je dobra, definitivno manje stresa i ulaganja u znanje, tehnologija ne napreduje radikalno svakih godinu dana.

Rvat katolik!
 
4 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice