Nova verzija Javascript Moony parsera

poruka: 10
|
čitano: 2.429
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Nova verzija Javascript Moony parsera

Izašla je nova verzija Javascript Moony parsera. Ovaj put implementiran je "Earley" algoritam, a nova verizija je i do 100x brža od prethodne u kojoj je bila implementirana osobna shift-reduce metoda. Trebalo bi biti manje bugova jer je kod jednostavniji. Prihvaća gramatiku za parsiranje u "moony grammar" formatu prema kojoj može parsirati bilo koji tekst. Kao i prethodna verzija, i ova verzija trebala bi biti context free grammar potpuna.

 

 

Ako ste zainteresirani, tu je link:

synth.wink.ws/moonyparser/

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nova verzija Javascript Moony parsera

Tvojih ruku djelo?

 

Imaš neku posebnu namjenu za to ili samo eksperimentiraš?

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
12 godina
neaktivan
offline
Nova verzija Javascript Moony parsera

Da, ja sam autor.

 

Pa u stvari imam posebnu namjenu. Radim novi programski jezik. Interpreter unutar browsera. Bazirati će se na pure HTML+Javascript+PHP-u. Vjerojatno će moći interpretirati i druge programske jezike kao što su Python ili Java bez dodatnog instaliranja plug-inova za browsere. Vidjeti ću kakve će biti performanse.

 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nova verzija Javascript Moony parsera

Kakav je to link, WOT mi izbacuje upozorenje o phishingu?

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2013 0:18 (1domagoj1).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nova verzija Javascript Moony parsera
1domagoj1 kaže...

Kakav je to link, WOT mi izbacuje upozorenje o phishingu?

Znam da sam imao problema s facebookom. Mislim da je facebook je banao cijelu wink.ws domenu, a to je besplatna hosting firma. Prema tome, sve stranice drugih korisnika na wink.ws ispaštaju zbog jedne sumnjive stranice.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nova verzija Javascript Moony parsera
ivanvod kaže...
1domagoj1 kaže...

Kakav je to link, WOT mi izbacuje upozorenje o phishingu?

Znam da sam imao problema s facebookom. Mislim da je facebook je banao cijelu wink.ws domenu, a to je besplatna hosting firma. Prema tome, sve stranice drugih korisnika na wink.ws ispaštaju zbog jedne sumnjive stranice.

Da, instalirao sam WOT i provjerio situaciju. Piše da sam reputaciju naslijedio od site-a wink.ws.

 

Morati ću nekako skockati 100Kn za plaćeni hosting. Ovo je ponižavajuće.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nova verzija Javascript Moony parsera

Mislim da ga možeš uvaliti na sourceforge budeš li htio. Jedini preduvjet je da licenciraš svoj projekt pod nekom OSS licencom.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
14 godina
odjavljen
offline
Nova verzija Javascript Moony parsera

Plaćeni hosting je bespotreban. Zašto jednostavno ne hostaš na github pages? githubusername.github.io

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Nova verzija Javascript Moony parsera

Dodao sam link na tvoju implementaciju u Wiki članak o Earley parseru.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
HTML proširivost

ovo sam postao na Lambda the Ultimate forumu (HTML extensibility | Lambda the Ultimate):

 

"What do U guys think of a javascript library that would be able to emulate any programming language?

U would write a code inside <object> tag and call a function to parse and interpret the code found in innerHTML property of <object> . Only necessary thing would be one include inside some javascript src tag that calls specific prebuilt interpreter, so there would be no specific installs like new add-ons for browsers.

So, when U build i.e. Python interpreter, U would (automatically, by provided tool) make a new python.js file (from provided grammar and some sugar besides), include it in html and off U go, modifying html DOM from python.

Theoretically, another markup language could be constructed that would replace HTML, if U want that.

I'm interested would this environment be accepted by programmers.

The real question is: how much of programmers are satisfied with HTML + javascript and would they want to use some other combination?"

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice