Mail server u Javi

poruka: 5
|
čitano: 1.914
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Mail server u Javi

Dakle, zavrsni rad za bachelor stepen mi je da napravim mail server i client u javi. Sto se tice programiranja u javi to mi nije problem, za clientsku aplikaciju ce mi puno pomoci JavaMail API, a serverski dio cu morati sam isprogramirati(vec sam napravio neke testne verzije koje rade u lokalnoj mrezi), ali i za to imaju RFC-ovi tako da i to nebi trebalo predstavljati prevelik problem. Pitanje koje zelim postaviti je vezano za dns. Posto nemam prakticnog iskustva sa dns-om(teorijskog imam prilicno), pitanje je kako i gdje registrirati domenu pomocu koje ce moj server biti "prepoznat" u svijetu. Dakle recimo da zelim domenu @tfb.ba, i sad npr. sa gmaila zelim poslati mail na zlatni@tfb.ba. Kada tu adresu upisem u to: header, gmailov mail server bi trebao putem dns upita naci ip na kojem je smjesten moj server, i nakon toga je sve ok (barem sto se tog dijela tice). Ono sto me zanima, jer jednostavno nisam nikad registrirao domene, kako i kod koga mogu to uraditi (imam stalni ip). Molio bih odgovore samo korisnika koji iza sebe imaju prakticno iskustvo sa ovim, jer mi teoretska naglabanja nisu bas od pomoci. Takodjer i svaki savjet vezan opcenito za temu je dobrodosao.

 

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Mail server u Javi

Ja sam koristio godaddy, kod njih možeš za svoju domenu (npr. domena.com) dodati MX record tipa "mail.domena.com", kojem definiraš svoj statički ip, sve preko njihovog control panela. Tada kad mail dolazi na netko@domena.com, pogleda se koji server je u MX recordu za tu domenu i na njega se prosljeđuje (mail.domena.com u ovom slučaju). Vjerojatno i većina drugih registrara ima takvu opciju definiranja MX recorda.

15 godina
offline
RE: Mail server u Javi
mrle kaže...

Ja sam koristio godaddy, kod njih možeš za svoju domenu (npr. domena.com) dodati MX record tipa "mail.domena.com", kojem definiraš svoj statički ip, sve preko njihovog control panela. Tada kad mail dolazi na netko@domena.com, pogleda se koji server je u MX recordu za tu domenu i na njega se prosljeđuje (mail.domena.com u ovom slučaju). Vjerojatno i većina drugih registrara ima takvu opciju definiranja MX recorda.

e hvala na odgovoru mrle.

Dakle kad dodam MX record za moju domenu, npr. kad bi slao sa gmaila (ili nekog treceg mail servera) mail na svoj mail server, gmail ce biti u stanju preko svojih dns upita pronaci taj MX record, koji ce mu dati IP servera i konekcija se uspostavlja. Znam da je pitanje nezgrapno i pocetnicki slozeno, ali zaista me zanimaju ti detalji.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Mail server u Javi

Da, točno tako to radi, gmail ili neki treći server gleda onaj dio mail adrese iza "@" i na toj domeni traži MX record. Kad ga dobije, spaja se na njega pomoću SMTP-a, i predaje mail.

15 godina
offline
RE: Mail server u Javi
mrle kaže...

Da, točno tako to radi, gmail ili neki treći server gleda onaj dio mail adrese iza "@" i na toj domeni traži MX record. Kad ga dobije, spaja se na njega pomoću SMTP-a, i predaje mail.

Super mrle, sad mi je sve jasno. Hvala najljepsa na pomoci ;)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice