JAVA Programiranje

poruka: 19
|
čitano: 14.096
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
JAVA Programiranje

http://thenewboston.org/list.php?cat=30

 

tu imas java game development tutoriale te tutoriale za obicnu javu

www.in-game.com.hr
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: JAVA Programiranje
java_matej kaže...
zapravo znam a to je da sam na ubuntu pa nemogu programirati u C#...

 

Malo off-topic ali http://www.mono-project.com/Main_Page

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: JAVA Programiranje

Okani se Mono-a.

Kao što si rekao, Javu ćeš najbolje naučiti iz knjiga. Uzmi neku knjigu, podesi IDE i JDK i vozi... 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
JAVA Programiranje

Cuj ga, uci Javu tek par mjeseci, a vec bi isao 3D igre raditi. E pa, morat cu te razocarati, ceka te jos poprilicno dug i trnovit put. Zapni, ne odustaj i nakon koje godine (zavisi koliko brzo ucis i koliko puno ucis) ces biti blizu cilja.

Evo ti nesto da te malo ufura u programiranje jednostavnih 2D igara u Javi. Za pocetak trebas dobro ovladati OOP-om i design patternima da mozes osmisliti kvalitetnu arhitekturu svoje aplikacije (igre). Kad to razradis dosta detaljno, onda tek pocinje kodiranje. Ima tu puno toga. Animacije, detekcija kolizije, umjetna inteligencija, fizika, optimizacija... Vec za neku jednostavnu (2D) igru, tipa, veci kvadrat jede male kvadratice, trebas implementirati detekciju kolizije, handleati korisnikov input, koristiti jednostavnu geometriju za sustav kretanja (2D matrica)...

 

U svakom slucaju, dobro ovladaj Javom (i programiranjem opcenito), OO konceptima, a onda se baci u gamerske (2D) vode da vidis sto to zapravo jest, a onda kreni i sa 3D-om.

Sretno!

The programmer is fighting against the two most destructive forces in the universe: entropy and human stupidity. --Damian Conway
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.2.2013 0:25 (1domagoj1).
 
2 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Re: JAVA Programiranje
java_matej kaže...

Bok!

 

Ja učim Javu već par mjeseci preko on-line tutoriala koji mi ipak nisu dovoljni da napravim nekakav ozbiljniji projekt sam... Želio bih preko Jave napraviti 3D jednostavnu igru .. (uglavnom first person shooter[MAINSTREAM])...


MINECRAFT je igra napravljena u javi bez game engine... SUCK IT!

Polako frajeru. Lijepo je biti nadobudan, ali još je lijepše biti i ustrajan.

 

Ovo je zapravo druga verzija mog posta, prvotna je bila duža jer sam sastavljao kolekciju materijala kojim bi bilo dobro ovladati kako bi mogao napraviti to što si si ti zamislio. Ali sam to uklonio jer te ne želim zaplašiti. Tako da ću ti ostaviti samo par linkova na neke java materijale.

 

Thinking in Java. sudeći po sadržaju relativno temeljita knjiga, ali problem je što već trebaš biti vješt u nekom programskom jeziku jer ova knjiga baš i nije idealna za totalne početnike

 

Specifikacija Jave 7 SE. Nije nešto iz čega se uči programiranje, ali može biti veoma korisno kada ti zatreba više informacija o nekom aspektu Jave.

Ako želiš kupovati:
http://www.algoritam.hr/?m=3&p=proizvod&kat=432&id=138081
http://www.algoritam.hr/?m=3&p=proizvod&kat=432&id=137991

Nisam vidio ni jednu na hrvatskom. Ali zbog popularnosti Jave sigurno negdje mora biti i nekakvih udžbenika na hrvatskom jeziku.

0xBADC0DE
 
1 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: JAVA Programiranje
Ispricavam se na offtopicu ali sto fali Monou?
http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
Re: JAVA Programiranje
Sum_of_all_fears kaže...
sto fali Monou?

Ja to nisam rekao. Mislim da mu je ipak bolje da uči Javu ako je na Linuxu.

Ne znam da li su iz Mono projecta radili išta po pitanju XNA ili nečeg sličnoga. 

16 godina
neaktivan
offline
JAVA Programiranje

Mono ovisi o MS-ovim hirovima glede krsenja/nekrsenja patenata. To mu je najveci minus. S obzirom da je MS jedina velika softverska kompanija koja se sluzbeno prozvala neprijateljem GNU/Linuxa te koja je isti (a i opcenito OSS) nazvala rakom mislim da je samo pitanje vremena kad ce napasti na toj fronti. Zato s moje strane Mono. Mono framework (i aplikacije kao Banshee, Tomboy) od Ubuntu-a 12.04 vise nisu u defaultnoj instalaciji upravo iz tog razloga. A sad, s developerske strane ne znam, nisam nikad kodirao u C#-u, niti planiram i iskreno se nadam da nikad niti ne budem.

The programmer is fighting against the two most destructive forces in the universe: entropy and human stupidity. --Damian Conway
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: JAVA Programiranje

a da naučiš engleski recimo? 99% materijala o programiranju ti je na engleskom. Bez engleskog nečeš daleko dospijeti u svijetu programiranja

Vozdra!
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: JAVA Programiranje
java_matej kaže...

aa evo skužajte.. istina je da brzam... ali došao sam do točke da nemogu dalje jer me koči taj nedostatak informacija.. hvala van na odgovorima

Nedostatak informacija o čemu? O Javi? Reci što te konkretno zanima i uputit ćemo te.

 

java_matej kaže...

Ako ima tko neka preporuči knjigu prevedenu na Hrvatski :D

Ne znam koliko godina imaš, ali učinit ćeš si ogromnu uslugu ako poradiš na engleskom jeziku i navikneš se čitati IT literaturu na engleskom. Jednostavno, količina IT literature na hrvatskom je zanemariva u usporedbi one na engleskom.

0xBADC0DE
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: JAVA Programiranje
rustweaver kaže...
     Jednostavno, količina IT literature na hrvatskom je zanemariva u usporedbi one na engleskom.

I kvaliteta iste.

Dobro je pa on uopće hoće čitati, danas rijetko ko voli uzeti knjigu o nečemu... 

15 godina
offline
Re: JAVA Programiranje

Ajd ovako, nauci koncepte jave i objektnog programiranja. Kreni malo sa tekstualnim stvarima, tipa kviz da obavis korisnicki unos, petlje, snimanje i ucitavanje podataka i slicno.

 

Kada shvatis osnove, upoznas se sa mogucnostima, fino pogledaj iscrtavanje grafike. Usput malo procitas teoretskih tutoriala vezanih uz game loop i kada pokopcas kako iscrtati sliku, kako napraviti game loop, kako ucitati i snimit podatke na disku mozes napraviti nesto tipa pong :)

 

Dok to zgotovis vjerojatno ces usput nauciti jos toliko :)

 

Ali na engleskom obavezno. Puno jednostavnije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
JAVA Programiranje

Imam problem poslovne prirode - zapeo mi razvojni inženjer sa JAVA projektom, tražim nekoga tko ima vremena i volje ubaciti se u projekt, privesti ga kraju, pa i zaraditi pri tome.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
JAVA Programiranje

Pozdrav,

 

Može li mi netko preporučiti nekakvu knjigu za programiranje u javi, ja sam početnik neznam ništa :P

Neznam se potpisat..xDD Ako sam ti pomogao pritisni Hvala !
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
JAVA Programiranje

Pozdrav,

može li netko preporućit neku stranicu za učenje jave. Trenutno radim preko videa ali mi to presporo ide dok sve cujem i pogledam, rade bih citao nesto pa ako postoji neka kvalitetna stranica stvarno bih bio zahvalan.

Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: JAVA Programiranje

HeadFirst Java

http://nighthawk-software.blogspot.com/
11 godina
neaktivan
offline
Re: JAVA Programiranje
M.A.B kaže...

Imam problem poslovne prirode - zapeo mi razvojni inženjer sa JAVA projektom, tražim nekoga tko ima vremena i volje ubaciti se u projekt, privesti ga kraju, pa i zaraditi pri tome.

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: JAVA Programiranje

O kakvom je projektu riječ? Poslao sam i privatnu poruku, pa me zanima, možda se mogu ubacit.

15 godina
neaktivan
offline
Re: JAVA Programiranje
Sum_of_all_fears kaže...

HeadFirst Java

Jako dobra preporuka, HeadFirst knjige su odlicne za pocetnike jer sve objasnjavaju netehnickim jezikom i kroz jednostavne primjere.

All our needs put together don't bleed on their own... you paid for an eyeful - so behold the bull....
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice