Pomoc oko izrade Andoid Aplikacije

poruka: 3
|
čitano: 3.559
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko izrade prve Andoid Aplikacije

Pozdrav svima,

 

pre nekoliko dana palo mi je na pamet da se malo pozabavim oko izrade prve android aplikacije.

Naime, smatram da ideja koju trenutno imam je jedna od unikatnijih na ex Yu prostorima, mislim da na nasem jeziku nema slicne aplikacije. (Mada na engleskom sam video nesto slicno, ali ne isto.)

 

E sad postoji problem, sto se sa android programiranjem susrecem tek prvi put. Do sada sam se bavio uglavnom web developingom. No, to nije sad bitno.

Za pocetak sam koristio Android Studio, (mada sam se dobro namucio oko konfiguracije verzija, te emulatora i slicno, bilo je 5 min nekakvog koda, 50 min fixanja errora (ne errora koda, vec errora emulatora, verzija itd. Iskreno mi se smucilo to.)), mada procitah da postoje online android build-eri, za kreiranje aplikacije. Ali ne znam ni njih da koristim, predlog?

 

Potrebni su mi uputi, kako i gde da pronadjem resurse za kreiranje aplikacije, i slicno.
Takodje potrebni su mi i dizajnerski saveti. Imam neki koncept u glavi, ali nije to to. Magla, nije kristalno cisto.

 

Nadam se da ce mi neko pomoci.

Puno, puno, puno pozdrava.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.7.2017 13:35 (Milosh N).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoc oko izrade Andoid Aplikacije

Zasto koristis emulator? Ako imas bilokakav android mobitel mozes ga spojit  ( moras na njemu omogucit developer options, i u tim opcijama usb debugging) i onda direktno na njega
svaki put deployas aplikaciju i testiras funkcionalnost.

Markinho19
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko izrade Andoid Aplikacije

Znam znam, resio sam to. Hvala.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice