Temp procesora i5 normalna i pri opterećenju?

poruka: 23
|
čitano: 8.865
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Temp procesora i5 normalna i pri opterećenju?

KOje su to temperature hitno m olim vas .. hvala

nema gaaa...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Temp procesora i5 normalna i pri opterećenju?

Dok ne prelazi 70°C u loadu je OK. 80°C smatraj najvišom temperaturom procesora s stock coolerom i default frekvencijama.

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2009 9:43 (Oly_E3).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Temp procesora i5 normalna i pri opterećenju?

a meni je 50 na stock frekencijama sa ZIPANG 2 coolerom ...jel to ok? jer koliko sam citao na netu svi govore da je  oko 30-40 normalna  tj pri opterećenju oko 60 stupnjeva pa sad više niti sam neznam ...

nema gaaa...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Temp procesora i5 normalna i pri opterećenju?

50C pod opterećenjem?

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
15 godina
neaktivan
offline
RE: Temp procesora i5 normalna i pri opterećenju?

na normalno ... kad ništa ne radim tj kopira se nešto ...

nema gaaa...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Temp procesora i5 normalna i pri opterećenju?

A kolika je kada nešto radiš (igraš igru recimo)

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
15 godina
neaktivan
offline
RE: Temp procesora i5 normalna i pri opterećenju?

to neznam jer neznam kako se mjeri(u igri) i bojim se da se nešto ne dogodi pa ... (možeš pomoći možda?) hvala ti puno

nema gaaa...
15 godina
protjeran
offline
RE: Temp procesora i5 normalna i pri opterećenju?

http://www.lavalys.com/products.php?ps=&page=11&dlid=3&lang=en    ovaj si skini program ili ovaj http://www.almico.com/sfdownload.php  

 

 

ski ni i instaliraj i onda počni igrat neku igricu npr.far cry 2,crysis,gta 4,cod:mw2,a ovaj program koji si skineš ostavi ga u pozadini i nakon pola sata igre izadji iz igre i ocitaj temperature...možeš staviti i sliku.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Temp procesora i5 normalna i pri opterećenju?

Dajte pomozite jucer ssam gledao tem i u windowsima mi je temp 53 stupnja normalnog rada i restartam komp i pogledam u bios u njemu je temp proc cca 40 i nešto vise .. komp radi citau noć i danas ujutroo nesto radim i restartam ga i pokrenem DIRT2 i izađem a ono kad temp 80 stupnjeva ... wtf???

 

pa ne vjerujem da je na intelu tako velika tem svugdje gdje sam citao je oko 30-40 i stanju mirovanja a meni ja neznam ...

nema gaaa...
14 godina
offline
RE: Temp procesora i5 normalna i pri opterećenju?
Comfort kaže...

Dajte pomozite jucer ssam gledao tem i u windowsima mi je temp 53 stupnja normalnog rada i restartam komp i pogledam u bios u njemu je temp proc cca 40 i nešto vise .. komp radi citau noć i danas ujutroo nesto radim i restartam ga i pokrenem DIRT2 i izađem a ono kad temp 80 stupnjeva ... wtf???

 

pa ne vjerujem da je na intelu tako velika tem svugdje gdje sam citao je oko 30-40 i stanju mirovanja a meni ja neznam ...

Si sam stavljao cooler na proc?Možda ga nisi dobro stavio.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Temp procesora i5 normalna i pri opterećenju?

jesam ali sve super stoji ništa nije da nije fiksno svi su oni sjeli i svi drže hebeno ali neznam koji je problem .. mislim da je jednino u tome problem !!

nema gaaa...
15 godina
offline
Temp procesora i5 normalna i pri opterećenju?

s ovim programom ocitaj temperaturu pod opterecenjem..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Temp procesora i5 normalna i pri opterećenju?

a jel ima neki prog da ga ukljucim i on zapisuje temp jer s ovim everestom takoder ima samo trenutna ili ja neznam kako se postavlja da mi zapisuje tem kao izvješće ...

nema gaaa...
16 godina
offline
RE: Temp procesora i5 normalna i pri opterećenju?
Comfort kaže...

jesam ali sve super stoji ništa nije da nije fiksno svi su oni sjeli i svi drže hebeno ali neznam koji je problem .. mislim da je jednino u tome problem !!

Mozda si stavil previse ili premalo paste ko ce ga znat ovak ili ti nije sjelo do kraja sve kak treba. No kaj se tice hladnjaka Zipang 2 on je jako dobar ak sve sjedne kak spada na svoje mjesto, jel imas na kucistu straznji ispusni ventilator da ti izbacuje topli zrak van iz kucista jer bez ventilacije pravilne kucista nema nit postenog hlađenja.Cool

 

http://www.silentpcreview.com/article965-page9.html

15 godina
neaktivan
offline
RE: Temp procesora i5 normalna i pri opterećenju?
Comfort kaže...

a jel ima neki prog da ga ukljucim i on zapisuje temp jer s ovim everestom takoder ima samo trenutna ili ja neznam kako se postavlja da mi zapisuje tem kao izvješće ...

 Odi u Everest > Alati (traka s izbornicima) > Test stabilnosti sustava > Pokreni ga

 

On će dosta opteretiti procesor te će direktno prikazivati temperature

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
15 godina
offline
RE: Temp procesora i5 normalna i pri opterećenju?
Comfort kaže...

a jel ima neki prog da ga ukljucim i on zapisuje temp jer s ovim everestom takoder ima samo trenutna ili ja neznam kako se postavlja da mi zapisuje tem kao izvješće ...

skini HWMonitor, pokreni ga i ostavi ga pokrenutog.. pokreni neku igru, igraj nekih pola sata i poslije pogledas koja ti je maksimalna temperatura..

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2009 15:26 (andreas11).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Temp procesora i5 normalna i pri opterećenju?

jel se može ošteti procesor ako recimo radi dva tri sata na recimo 80 stpnjeva ?!

nema gaaa...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Temp procesora i5 normalna i pri opterećenju?
Comfort kaže...

jel se može ošteti procesor ako recimo radi dva tri sata na recimo 80 stpnjeva ?!

Ne, to je gornji granica dopuštenih temperatura... Samo ja ti imam Q9650 (45nm, vrlo sličan tvome) i Coolermaster Gemin II S i dobro provjetreno kučište i temperatura ne prelazi 45C u full loadu, a u idleu je na 25C

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
15 godina
odjavljen
offline
RE: Temp procesora i5 normalna i pri opterećenju?
Oly_E3 kaže...
Comfort kaže...

jel se može ošteti procesor ako recimo radi dva tri sata na recimo 80 stpnjeva ?!

Ne, to je gornji granica dopuštenih temperatura... Samo ja ti imam Q9650 (45nm, vrlo sličan tvome) i Coolermaster Gemin II S i dobro provjetreno kučište i temperatura ne prelazi 45C u full loadu, a u idleu je na 25C

 Toliko je i meni sa i5 i CM Hyper 212 Plus.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Temp procesora i5 normalna i pri opterećenju?

a što ako prelazi te navdene temperature ?? jel može imati kakvih štetnih posljedica?? hvala

nema gaaa...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Temp procesora i5 normalna i pri opterećenju?

Imati ćeš više temperature. Naravno neće biti nekih ekstra štetnih posljedica

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
15 godina
neaktivan
offline
RE: Temp procesora i5 normalna i pri opterećenju?

znaci nece biti nekih teskih posljedica ako je radio na velikim temperaturama?? ...

 

 

nadam se da se nije oštetio jer ću inače poluditi !! hvala ti puno

nema gaaa...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Temp procesora i5 normalna i pri opterećenju?

Čuj to je gornja granica... Imao sam E6600 koji je pod voltažom na 1.6V (3.6GHz) radio pola godine i imao je maksimalne temperature od skoro 100C. Radi još uvjek, samo na stock voltaži (i frekvenciji)

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice