Ryzen 7900x ili 14700k?

poruka: 17
|
čitano: 3.929
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Ryzen 7900x ili 14700k?

Planiram kroz mjesec dva složiti pc za gaming, recording, streaming, video editing u vegasu pro, topaz ai upscaling..  Grafa će definitivno biti rtx 4080 ili ako uspijem upiknuti rabljenu 4090 sa jamstvom za solidnu cijenu, rezolucija 5120x1440. Što bi vi uzeli i zašto? Kontam da x3d i komplikacije sa razlicitim ccd nema smisla za ovo, rezolucija je ekvivalentna 4k po broju pixela, tako da ce gpu uvijek biti bottleneck? Sačekati koji mj i vidjeti novu seriju cpu/gpu? Trenutno imam laptop ryzen 5800h i rtx 3070, služi dosta dobro.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Ryzen 7900x ili 14700k?

ako te laptop sluzi dobro, pocekaj testove nove amd serije, i sta ce intel izbaciti, kad je vec blizu nova serija

 

ja bi isao na amd ako ces vise igrati, ili intel ako je vise komp za rad

Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
offline
Ryzen 7900x ili 14700k?

lol kakvo pitanje

 

intel naravno

 
4 8 hvala 1
2 godine
offline
Re: Ryzen 7900x ili 14700k?
Petar hw kaže...

lol kakvo pitanje

 

intel naravno

 Brine ne pregrijavanje, velika potrošnja struje u odnosu na ryzen koji se može i zrakom ohladiti? Nisam fanboy, svejedno mi je, gledam omjer uloženo dobiveno i da me što bolje služi za što sam naveo. Također plus za ryzen je duža podrška za platformu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.6.2024 16:00 (e9droid).
12 godina
offline
Re: Ryzen 7900x ili 14700k?
Najbolje efikasni 7900 bez x-a kojeg može i onaj stock cooler kaj dođe s njim hladit,a iole bolji zračni bez pol frke izvuče max iz njega.
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Ryzen 7900x ili 14700k?

Imaš hrpu recenzija po netu, prouči i odaberi. ovakvim pitanjima ne buš dospio do odgovora. Također imaš temu za nadagradnju računala ili teme za sklapanje novih računala pa možeš i tamo pitati, nema potrebe otarati novu temu.

Kad misliš kupovati, odeš u temu ovisno koju cifru imaš, koji su ti zahtjevi, netko ti složi, kupiš i kažeš hvala.

3 godine
offline
Re: Ryzen 7900x ili 14700k?
e9droid kaže...
Petar hw kaže...

lol kakvo pitanje

 

intel naravno

 Brine ne pregrijavanje, velika potrošnja struje u odnosu na ryzen koji se može i zrakom ohladiti? Nisam fanboy, svejedno mi je, gledam omjer uloženo dobiveno i da me što bolje služi za što sam naveo. Također plus za ryzen je duža podrška za platformu.

 Intel daje vise jezgri i u vecini app je brzi, i bolju podrsku skupa s Nvidijom, ja opcenito nebi nikad slozio Amd setup za ovako nesto bez obzira na nesto vecu potrosnju i zagrijavanje! S Amd ces imati samo probleme nema tu nikakve podrske ako zelis da ti Pc radi besprijekorno uzimas samo Intel+nvidija!

14 godina
offline
Re: Ryzen 7900x ili 14700k?
Boris grozni kaže...
e9droid kaže...
Petar hw kaže...

lol kakvo pitanje

 

intel naravno

 Brine ne pregrijavanje, velika potrošnja struje u odnosu na ryzen koji se može i zrakom ohladiti? Nisam fanboy, svejedno mi je, gledam omjer uloženo dobiveno i da me što bolje služi za što sam naveo. Također plus za ryzen je duža podrška za platformu.

 Intel daje vise jezgri i u vecini app je brzi, i bolju podrsku skupa s Nvidijom, ja opcenito nebi nikad slozio Amd setup za ovako nesto bez obzira na nesto vecu potrosnju i zagrijavanje! S Amd ces imati samo probleme nema tu nikakve podrske ako zelis da ti Pc radi besprijekorno uzimas samo Intel+nvidija!

 Nekad bilo tako, danas se stvari mijenjaju i to vise nije istina.

3 godine
offline
Re: Ryzen 7900x ili 14700k?
rocko9 kaže...
Boris grozni kaže...
e9droid kaže...
Petar hw kaže...

lol kakvo pitanje

 

intel naravno

 Brine ne pregrijavanje, velika potrošnja struje u odnosu na ryzen koji se može i zrakom ohladiti? Nisam fanboy, svejedno mi je, gledam omjer uloženo dobiveno i da me što bolje služi za što sam naveo. Također plus za ryzen je duža podrška za platformu.

 Intel daje vise jezgri i u vecini app je brzi, i bolju podrsku skupa s Nvidijom, ja opcenito nebi nikad slozio Amd setup za ovako nesto bez obzira na nesto vecu potrosnju i zagrijavanje! S Amd ces imati samo probleme nema tu nikakve podrske ako zelis da ti Pc radi besprijekorno uzimas samo Intel+nvidija!

 Nekad bilo tako, danas se stvari mijenjaju i to vise nije istina.

 Ti kao da ispod kamena spavaš apsolutno se ništa nije promijenilo, bilo koji forum ili kanal je prepun problema skoro pa iskljucivo s Amd konfama, i dalje neiscrpni izvor frustracija gdje se god okrenes!
samo ovdje je jedno 90% problema vezano uz Amd konfu ili AMD grafu! Pametnom dosta, nije da smo neko mjerilo no tako je i na svakom drugom it forumu
https://forum.bug.hr/forum/board/razni-hardverski-problemi/29.aspx?sort=act

15 godina
offline
Re: Ryzen 7900x ili 14700k?

He he pečem si kokice, još jedna dobra tema...😂

10 godina
protjeran
offline
Ryzen 7900x ili 14700k?

Borise ne laži ovaj napaćeni narod, nisi rekao tri ispravne stvari. Dobro je pitanje imaš li ti srama sa ovakvim izjavama??

Lažeš, a niti jednu od navedenih komponenti nisi vidio nego na slici, širiš svoje iskustvo preko prve intelove i9 ke.

Otkotrljaj kamen ispod kojeg si  pa zatim isprobaju ili bar pogledaj što se na internetu piše.

Vraleee jedi lebaaa!!!!

Udobi 7800x3d kad imaš love, napravljen je tako da u gamingu polomi pič  u ovim intel fan boy  evima.  Ne za ostaje niti u jednom od navedeni programa. Sko mi ne vjeruješ pogledaj već gotova testiranja. 

Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Ryzen 7900x ili 14700k?

tvoja jedina dilema je ta sto nemas dileme....

 

sto god uzmes, pogrijesiti neces, mozes navlaciti plus minus 3% prednosti u jednu ili drugu stranu ovisno koji izvor gledas, no realno, dodje ti na isto koji god od ova dva da uzmes.....

 

jedini argument ZA intel kojeg bi netko mogao dati (kad odbacis svu fanboy propagandu) je taj sto si vec odlucio za nvidia graficku, pa eto, ocd progovara, ako je grafika nvidia, onda nek cpu bude intel, ili idi na full amd build.. ;)

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
3 0 hvala 2
2 godine
offline
Re: Ryzen 7900x ili 14700k?
Damir22 kaže...

tvoja jedina dilema je ta sto nemas dileme....

 

sto god uzmes, pogrijesiti neces, mozes navlaciti plus minus 3% prednosti u jednu ili drugu stranu ovisno koji izvor gledas, no realno, dodje ti na isto koji god od ova dva da uzmes.....

 

jedini argument ZA intel kojeg bi netko mogao dati (kad odbacis svu fanboy propagandu) je taj sto si vec odlucio za nvidia graficku, pa eto, ocd progovara, ako je grafika nvidia, onda nek cpu bude intel, ili idi na full amd build.. ;)

Hvala svima na odgovorima. Amd grafa ne dolazi u obzir radi lošijih performansi u Topaz Ai, nema shadowplay, raytracing loš, a i općenito imao sam loše iskustvo sa amd grafama prije. Što se tiče slaganja, planiram sam sve složiti, imam dosta prijašnjeg iskustva, ali nisam u toku zadnjih dvije 3 godine, svašta se promijenilo.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.6.2024 21:06 (e9droid).
6 godina
offline
Ryzen 7900x ili 14700k?

Kako ja nisam imao probleme? Sa konfe iz potpisa profila na ovo... Stara matična 7 godina... Hladim CPU sa smećem, u smeće kučištu, manualni PBO limiti. Još CPU i GPU polovni od kolega sa foruma! HVALA na povoljnoj kupnji odličnih komponenti! Problema uvijek ima sa neispravnom komponentom, ali AMD Ryzen je jako pametna kupnja, što se platforme tiče. Vrući su i novi Ryzeni ako se ne hlade dovoljno. Ipak, ni blizu intelu, gdje navedeni procesor o kojem pričamo za pune performanse traži 280/360 AIO. Ili ipak kod AMDa treba malo znat, malo istražit, pokopat, igrat se. Međutim, sve će radit plug and play, pogotovo ako je nvidia GPU jer za posao, samo nvidia. Devsima je teško optimizirat program za nešto što jako malo ljudi koristi, a nvidia također ima tensor jezgre što neki programi iskorištavaju. Ne znam sad koji, ostalo mi negdje u glavi. Pričaju, problemi! Nakon nvidie samo sranja sa radeon karticama. Nikad više radeon!! Ne samo što se crasha, nego ide i do 110 stupnjeva!!! Vidio ja bajo u hwinfo 64, užas!!! Izgorit će mi kuća!! Nvidia je jedno vrijeme skrivala junction temp. AMD je zeznuo jer su trebali objasnit što je junction temp i kako radi boost algoritam, koji je i sa procesorima i sa karticama vrhunski projektiran. Problemi sa vendorima postoje, cirkus oko previše napona, ali vidimo i kako postoje problemi sa HPWR 12V konektorom kod 4090. Ne možeš gurat 450W pri 12V ma onakvom presjeku žice u PCB. To ne ide!! Pitaš ga jel koristio DDU za drivere? Čovjek kaže, ne, što je to? Pitaš ga kad je zadnji put instalirao windowse? Čovjek kaže, ne znam prije 10 godina. Hvala lijepo. AMD je smeće. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.6.2024 21:25 (cvaja997).
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Ryzen 7900x ili 14700k?
e9droid kaže...
Petar hw kaže...

lol kakvo pitanje

 

intel naravno

 Brine ne pregrijavanje, velika potrošnja struje u odnosu na ryzen koji se može i zrakom ohladiti? Nisam fanboy, svejedno mi je, gledam omjer uloženo dobiveno i da me što bolje služi za što sam naveo. Također plus za ryzen je duža podrška za platformu.

Potrošnja i grijanje te ne treba brinuti kod ovog loada za koji si ga namijenio. Ako pričamo o benchanju, onda je to druga priča.

Ovisno koji je omjer igranja i rada, biraš ono što uzimaš.

Ako češ više igrati onda 7800x3d, ako radiš/gejmaš pola pola, 14700k je bolji izbor (malo sporiji u gejmingu, dosta brži u st i mt-u).

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.6.2024 11:28 (sfc_PsychQ).
2 godine
offline
Re: Ryzen 7900x ili 14700k?
sfc_PsychQ kaže...
e9droid kaže...
Petar hw kaže...

lol kakvo pitanje

 

intel naravno

 Brine ne pregrijavanje, velika potrošnja struje u odnosu na ryzen koji se može i zrakom ohladiti? Nisam fanboy, svejedno mi je, gledam omjer uloženo dobiveno i da me što bolje služi za što sam naveo. Također plus za ryzen je duža podrška za platformu.

Potrošnja i grijanje te ne treba brinuti kod ovog loada za koji si ga namijenio. Ako pričamo o benchanju, onda je to druga priča.

Ovisno koji je omjer igranja i rada, biraš ono što uzimaš.

Ako češ više igrati onda 7800x3d, ako radiš/gejmaš pola pola, 14700k je bolji izbor (malo sporiji u gejmingu, dosta brži u st i mt-u).

 Pola pola otprilike, ali baš gledam za gejming, na ovoj mojoj rezoluciji (5120x1440) nema nikakve razlike u gejmanju, tako da gledam sve ostalo onda. Intel je puno bolji u za video edit i dekompresiju, ali vuče više struje i grije se, planiram metnuti nekakav 360 aio, mada bilo bi mi draže dual tower zrak. Što se tiče stabilnosti evo imam u laptopu ryzen i nisam imao nikakav problem sa stabilnosti, ali x3d mi nema nikakvog smisla za moju rezoluciju, to da čovjek igra na 200fps i 1080p pa ajde, ali na 4k niti jedan gpu ne daje 140+ fps konstantno u svakoj igri na max postavkama.

8 godina
offline
Ryzen 7900x ili 14700k?

a kojeg vraga ce ti 200 fps? ;)

 

Mislim, nije provokacija, stvarno nije, ja npr, imam 165hz monitor, i 165 fps u igri.  Naravno da vidim razliku izmedju 60fps (kao neki minimum igrivosti) i 165fps, ali ne vidim razliku izmedju 130-140 i 165, ili u onim trenutcima kad graficka povuce i 200fps.... sve je to meni isto, tako da....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.6.2024 14:45 (Damir22).
Moj PC  
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice