Podržava li PCI Express 2.0?

poruka: 6
|
čitano: 1.504
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Podržava li PCI Express 2.0?
pitanje

Kupujem novu grafičku ATI HD 4850, koja podržava PCI Express 2.0, no nisam siguran da li moja matična Gigabyte GA-M55PLUS-S3G (socket AM2) podržava PCI Express 2.0 sučelje. Ako ne podržava, koliki je gubitak performansi i da li se isplati kupovati novu matičnu?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Podržava li PCI Express 2.0?
timmy7 kaže...

Kupujem novu grafičku ATI HD 4850, koja podržava PCI Express 2.0, no nisam siguran da li moja matična Gigabyte GA-M55PLUS-S3G (socket AM2) podržava PCI Express 2.0 sučelje. Ako ne podržava, koliki je gubitak performansi i da li se isplati kupovati novu matičnu?

 

 

 Tvoja matična ne podržava PCIe 2.0, tvoja matična podržava PCIe 16x , pad performansa je nekih max 5%, za tebe nezamjetno! Samo si uzmi 4850 nemoj se s tim zamarati, to ti je samo malo veča propusnost slota, al nije nekaj zbog čega bi trebal pomišljati na zamjenu matične ili ne uzimat karticu!

A ako imaš para normalno da ti se isplati, imaš sad novi 780g ćipset koji je recimo duplo bolji od ovoga koji sad imaš! A košta kojih 500kn, znači isplati se!
E4500 8800GTS 512MB g92 2X1GB DDR2 P35-DS3 IP35 FORTRON 400W
15 godina
offline
Podržava li PCI Express 2.0?

nije li 780g chipset koji oznacava postojanje integrirane grafulje (ono g u nazivu) ? ako da, zasto bi to uzimo? nisam 100% ziher za AMD-ov chipset no tako mi je nekako ostalo, a siguran sam da ima varijanta bez g koja je jeftinija buduci kupuje diskretnu graficku karticu

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Podržava li PCI Express 2.0?
Rhodin kaže...

nije li 780g chipset koji oznacava postojanje integrirane grafulje (ono g u nazivu) ? ako da, zasto bi to uzimo? nisam 100% ziher za AMD-ov chipset no tako mi je nekako ostalo, a siguran sam da ima varijanta bez g koja je jeftinija buduci kupuje diskretnu graficku karticu

 Je, G je za intergrirušu, al gle ovo, dođe mislim malo više niti 100kn, a dobiš jednu od najboljih integriruša, i sad ak prodaš karticu ili izgori pa čekaš reklamaciju komp ti neće stajat.... ovaj G je samo plus a ne minus za ovu matičnu! Smijeh
E4500 8800GTS 512MB g92 2X1GB DDR2 P35-DS3 IP35 FORTRON 400W
16 godina
neaktivan
offline
RE: Podržava li PCI Express 2.0?
aquaevivae kaže...
Rhodin kaže...

nije li 780g chipset koji oznacava postojanje integrirane grafulje (ono g u nazivu) ? ako da, zasto bi to uzimo? nisam 100% ziher za AMD-ov chipset no tako mi je nekako ostalo, a siguran sam da ima varijanta bez g koja je jeftinija buduci kupuje diskretnu graficku karticu

 Je, G je za intergrirušu, al gle ovo, dođe mislim malo više niti 100kn, a dobiš jednu od najboljih integriruša, i sad ak prodaš karticu ili izgori pa čekaš reklamaciju komp ti neće stajat.... ovaj G je samo plus a ne minus za ovu matičnu! Smijeh
 I naravno imaš mogućnost HybridCrossfire-a kad već imas ATI grafiku (ili je namjeravaš kupiti)...
A mislim da će te ta ploča poslužiti dobro u kombinaciji s tom grafom tako da nevidim neke potrebe za nadogradnjom...
15 godina
protjeran
offline
RE: Podržava li PCI Express 2.0?

više nije ista situacija kao prije da su najlošije matične bile sa integriranom grafuljom, svi novi čipseti od nvidije i atija dolaze sa integriranom grafikom, nvidija mislim da ni nema modela bez integrirke (mislim na AM2 ploče)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice