Mbo za i5 2500k/ i7 2600k

poruka: 280
|
čitano: 30.400
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Mbo za i5 2500k/ i7 2600k

Sužen izbor na ove dvije :

   asrock Fatal1ty P67 Professional
            P67 Extreme4 Gen3   

Koju od te dvije sad ... stvarno ne znam .. Jednako i koštaju tj. čak je fatal1ty jeftinija za 20-30 kn , tako da to mi je totalno ne bitno.

Pomoc pliz :D

pozz

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.1.2012 23:31 (domba_Os).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mbo za i5 2500k/ i7 2600k



Da sam na tvom mjestu, uzeo bih Fatality, al pošto nisam, uz Fatality ti savjetujem dvije Z68.

Jeftinija , Skuplja.

AMD Phenom II x 6 1090T
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Mbo za i5 2500k/ i7 2600k

Meni se isto svidja

Extreme 3 Gen 3.

 

Sta mislite da li na njoj mogu da se skine ono srebrno sa hladnjaka gde pise Virtu... Z68...

Da li bi ti srebrni delovi samo mogli da se skinu kao sto se skida recimo GIGABYTE natpis sa NB hladnjaka na njihovim plocama ili ne moze da se skine???

Bez njih bi mi bila lepsa jos.

http://youtu.be/0LQWJxav7z0
14 godina
offline
Re: Mbo za i5 2500k/ i7 2600k
domba_Os kaže...

Sužen izbor na ove dvije :

   asrock Fatal1ty P67 Professional
            P67 Extreme4 Gen3   

Koju od te dvije sad ... stvarno ne znam .. Jednako i koštaju tj. čak je fatal1ty jeftinija za 20-30 kn , tako da to mi je totalno ne bitno.

Pomoc pliz :D

pozz

EDIT

13 godina
offline
Mbo za i5 2500k/ i7 2600k

Nijednu od tih.Kupi ASUS P8P67 B3 pa clockaj ko covjek.Ili neku bolju.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Mbo za i5 2500k/ i7 2600k

Mislim da je dobro uzeti Asus IV GENE-Z, pričao sam sa čovjekom koji je ima kaže da ploča vrijedi te pare.

Kalko1212 ingame
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Mbo za i5 2500k/ i7 2600k

a sa fatal1ty kao nemoze clockat? fatal1ty je i bolja od ove asus.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mbo za i5 2500k/ i7 2600k
mar123 kaže...

a sa fatal1ty kao nemoze clockat? fatal1ty je i bolja od ove asus.

Fatal1ty je daleko od ASUSA ako ces iskreno.To vidim sam jer imam Asrock plocu,cim skupim novce idem na ASUS.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
protjeran
offline
Re: Mbo za i5 2500k/ i7 2600k

U sa ASUSom ces se usreciti kao da je vrh.

3 proizvodjac ploca po redu.

Ako racunamo ROG. 

http://youtu.be/0LQWJxav7z0
15 godina
online
Mbo za i5 2500k/ i7 2600k

zasto uvijek morate generalizirat? po cemu je ova fatal1ty ploca losija od p8p67 ploce?

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Mbo za i5 2500k/ i7 2600k

Ne znam zasto mijenjas trenutnu konfiguraciju ali ako bas moras idi na i7 2600K + Asus p8z68-V pro

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Mbo za i5 2500k/ i7 2600k

jednostavno je ASUS / Gigabyte FTW

Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mbo za i5 2500k/ i7 2600k
mar123 kaže...

zasto uvijek morate generalizirat? po cemu je ova fatal1ty ploca losija od p8p67 ploce?

Nema generalizacije kada su generalno bolje OC mogucnosti na ASUS plocama tipa ta podebljana.To ti je dovoljno.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Re: Mbo za i5 2500k/ i7 2600k
zoharbizo kaže...
mar123 kaže...

a sa fatal1ty kao nemoze clockat? fatal1ty je i bolja od ove asus.

Fatal1ty je daleko od ASUSA ako ces iskreno.To vidim sam jer imam Asrock plocu,cim skupim novce idem na ASUS.

  E, s ovim se uopće ne slažem.

  Ne samo da AsRock uopće nije daleko od Asusa, već su danas AsRockove ploče često za određenu svotu i bolje u smislu više podržanih điđi po pitanju multimedije, jednostavno AsRock nudi više za iste novce.

  AsRock je nekada bio daleko od Asusa, kada se skrivao pod Asusovim skutom pa nesretnik nije ni mogao opasno konkurirat svom ''huefeu''. Hvala dragom Bogu, otkad se odvojio doživljava samo napredak u odnosu na Asusovu više-manje stagnaciju, isto tako i više nego super posluje kao zaseban proizvođač. Ta su vremena sada iza nas. Situacija se sve više i više mijenja, evidentno u korist AsRocka, a gubitak Asusa. Slikovito rečeno, polako se sve više i više obistinjuje ona: ''Tko bi gori, sad je doli, a tko doli, gori ustaje.'' Govorim o činjenicama. Tko hoće i dalje živjeti u zabludi kako je Asus oduvijek i zauvijek nedostižan, samo naprijed, ja nemam ništa s tim. Relativno donedavno i jeste bilo tako, no trenutno je to veoma, veoma diskutabilno (u best-buy pogledu za određeni novac više uopće ni nema dvojbe, govorim o surovim hardverskim snagama i slabostima - ne kažem da ih AsRock nema, upravo suprotno, ima ih itekako, ali ima dabome i Asus, samo da spomenem jer mnogi su još uvijek pogrješno uvjereni da nema - tzv. fanboyevi), a vrijeme pokazuje kako sve više i više radi za AsRocka.

 

  Fatalty P67 Performance, fenomenalna za OCanje. P67 Pro3 također dosta dobra, premda opet ne toliko dobra...

 

  Samo za tvoju informaciju, na GiGi Z68X-UD4 postignut je OC i5 2500K u istim uvjetima hlađenja i istim primjerkom proca od 4.9GHz, a na Fatal1tyju Perf., inače znatno jeftinijoj matičnoj, dosegnut je takt od 5.1GHz.

  GiGin 16Phase Power Design očito nije pomogao da ga jedna tipična 8fazna regulacija od Performancea, AsRocka ne pokori, makar blago, al u svijetu OCanja i benchanja to se smatra puno.

 

  S razlogom Don ''veliča'' AsRock, ko što ovdje ljudi tvrde, no on samo konstatira realnost koja za AsRocka nosi i svijetlu budućnost bez ikakve sumnje. Slažem se s njim jer čovjek je potpuno u pravu.

 

  AsRock je trenutno bez sumnje best-buy manufacturer ploča gotovo u svim pogledima. Činjenice su činjenice. Tko se jednostavno neće pomiriti s tim, ni ne mora. To nije moj problem.

 

  Fatal1ty Performance/Professional glede SBa (s1155) rulz. OCerski potencijal u rangu Asusovih uzdanica iz vrha ponude, možda tek mrvicu slabiji, a osjetno jeftinija cijena. Šta reći. Go for Asus. Yeah right.

 

 

Tko pod drugim jamu kopa ... brzo će se umoriti.
13 godina
offline
Mbo za i5 2500k/ i7 2600k

Caesare nisi u pravu.P8 P67 B3 je daleko bolja ploca od Asrockica jer ima Digi VRM i uz to sve trazi i manji napon za clockove 24/7.Moj I5 2500K ide na 4,4 ghz sa 1,31V a na ASUS ploci bi sigurno trazio manje.Pomiri se sa time da su ASUS ploce top ploce sa SB,kazem ti to jer imam SB i asrock plocu.Nisam jedini na forumu koji misli tako,ima nas jos.Samo je meni duze trebalo da progledam,pitaj Ati-a i Jurkya misljenje pa se javi.Jurky je testirao i svi su isli na ASUSU sa digi vrm-om na vise clockove nego na Asrockicama.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2012 0:54 (zoharbizo).
 
4 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mbo za i5 2500k/ i7 2600k
Ma evga je top, bog i batina. Ostale treba zakonom zabranit jer su sramota za ovo drustvo. ;)
The best way to be boring is to leave nothing out.
12 godina
protjeran
offline
Mbo za i5 2500k/ i7 2600k

Ako ćemo realno koja normalna marka ide ti uvalit B2 reviziju čipseta i naljepit b3. dobro možda se dogodi ali meni to neće niko radit, koja ploča cvili na 1.5v na AMD, koja ploča ima problem sa Audio i USB ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Mbo za i5 2500k/ i7 2600k

Za one kojima ne treba vise od 4.5 ghz na 1,35V na Asrock ploci neka idu na Asrock,ja idem na ASUS i iscjediti cu svoga malisana jer se to moze samo sa ASUSOM.Pa kad ode na 1,35V na 4,8-5,0 ghz onda ti se javim Caesare da maknes TD jer nemas taj procesor i tu plocu u rukama kao ja pa i neznas.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
3 1 hvala 0
15 godina
online
Mbo za i5 2500k/ i7 2600k
Zoharbizo a koju ti asrock plocu imas?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Mbo za i5 2500k/ i7 2600k

Mar - Svako hvali svog konja :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mbo za i5 2500k/ i7 2600k
Caesar et Brutus kaže...

 

  Samo za tvoju informaciju, na GiGi Z68X-UD4 postignut je OC i5 2500K u istim uvjetima hlađenja i istim primjerkom proca od 4.9GHz, a na Fatal1tyju Perf., inače znatno jeftinijoj matičnoj, dosegnut je takt od 5.1GHz.

 

 

Link?

 

Jedino falšan BIOS objašnjava, a sigurno je fix stigao za par dana.

13 godina
offline
Re: Mbo za i5 2500k/ i7 2600k
zoharbizo kaže...

Caesare nisi u pravu.P8 P67 B3 je daleko bolja ploca od Asrockica jer ima Digi VRM i uz to sve trazi i manji napon za clockove.Moj I5 2500K ide na 4,4 ghz sa 1,31V a na ASUS ploci bi sigurno trazio manje.Pomiri se sa time da su ASUS ploce top ploce sa SB,kazem ti to jer imam SB i asrock plocu.Nisam jedini na forumu koji misli tako,ima nas jos.Samo je meni duze trebalo da progledam,pitaj Ati-a i Jurkya misljenje pa se javi.

Glede napona, to ovisi jednim dijelom i o primjerku proca, a ne samo matičnoj.

Ti imaš P67 Pro3, a ne Performance, koja ima bolji OC potencijal jer su tako testovi pokazali. Nemam uopće namjeru dalje raspravljati, izrekao sam svoje mišljenje koje je odraz činjeničnog stanja, a sada, tko hoće kako mu drago.

Ja uopće ni ne govorim samo za SB, ja govorim općenito i cijeli ovaj prehodni post namijenjen je upravo globalnoj analizi Asus VS. AsRock, prvenstveno uloženo/dobiveno, a potom i ostalo. Moj je zaključak da Asus polako, ali sigurno tone, a AsRock se uzdiže. To je istina.

 

P.S. Na TUove i TDove ionako se ne obazirem previše niti mi je stalo do njih. Čisto da se zna.

 

Tko pod drugim jamu kopa ... brzo će se umoriti.
13 godina
offline
Re: Mbo za i5 2500k/ i7 2600k
mar123 kaže...
Zoharbizo a koju ti asrock plocu imas?

P67 Pro3 B3,ploca je ok.Postigao sam 5 ghz sa njom.Samo na njoj imam problema,procesor sve testove i u igrama i sintetici prolazi na tom i tom naponu i taktu od 4,5 ghz a u Linxu i OCCT-u mi se desava drop sa 4500 na 4400 pa na 4300 mhz.Do ploce je,i na netu ljudi imaju slicnih problema.S obzirom da volim cijediti komponente ici cu na ASUS a vi ostali ukoliko niste ludi kao ja za OC-om idite na Asrock.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
protjeran
offline
Mbo za i5 2500k/ i7 2600k

1. Ljudi vide šta neki rade

 

2.Performance nije toliko dobra koliko je nahvališana

 

3.Na netu je uhuhu toga fake

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Mbo za i5 2500k/ i7 2600k

For SB choose ASUS FTW.Vrime je malisan pocne disat punim plucima na 5 ghz.{#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Mbo za i5 2500k/ i7 2600k
Bulldozer komp sam kupovo u 5. Mjesecu znaci kad je tek bio mali izbor ploca za sb platformu i ova moja je bila najskuplja(1800 kn) i tad su mi rekli da je najbolja tako da da hvalim svog konja jer je dobar, nekuzim sto ovaj zoharbizo lupeta ima neku midle range asrock plocu i zali se na njene oc mogucnosti. Ova fatal1ty pro moze i52500 k pogonit na 5,3 ghz(ovisi o procu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mbo za i5 2500k/ i7 2600k
mar123 kaže...
Bulldozer komp sam kupovo u 5. Mjesecu znaci kad je tek bio mali izbor ploca za sb platformu i ova moja je bila najskuplja(1800 kn) i tad su mi rekli da je najbolja tako da da hvalim svog konja jer je dobar, nekuzim sto ovaj zoharbizo lupeta ima neku midle range asrock plocu i zali se na njene oc mogucnosti. Ova fatal1ty pro moze i52500 k pogonit na 5,3 ghz(ovisi o procu).

Tebi nije jasno da ne lupetam?Nije ti jasno da nemozes svoje normalne faze usporediti sa DIGI fazama?Nije ti jasno da je ASUS ocito bolji.Meni jest.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
protjeran
offline
Mbo za i5 2500k/ i7 2600k

Ajde, oš natjecanje, ko će veću frekvu ja na FX 8120 ti na 2500k, ladi ga čime oćeš samo mi daj validaciju, a i ujedno budemo potvrdili šta se govori na ovom forumu da je FX lošiji Oc-er

 

I nepričaj mi kako je bilo usko sa pločama a za te pare si mogao dobit P67-UD5

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2012 1:09 (Bulldozer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Mbo za i5 2500k/ i7 2600k
Rado bi al nemam ga s cim hladit ali sigurno ima jos forumasa pa bi bilo dobro kad bi naso nekog, stvarno bi volio vidit taj okrsaj. Od asusa bi jedino kupio rog ploce. I da moze se taj fx klokat kolko hoce kad ga moj i5 pojede u performansama. P67 ud5 nije bolja ploca od moje, samo ud7 ju dobiva koje nije bilo za kupit jer da je kupio bi je.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2012 1:13 (mar123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mbo za i5 2500k/ i7 2600k
mar123 kaže...
Rado bi al nemam ga s cim hladit ali sigurno ima jos forumasa pa bi bilo dobro kad bi naso nekog, stvarno bi volio vidit taj okrsaj. Od asusa bi jedino kupio rog ploce. I da moze se taj fx klokat kolko hoce kad ga moj i5 pojede u performansama.

Ne pojede.U Cinebenchu su podjednaki.BTW cime ga hladis i koji ti je max OC na 1,375V?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice