Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.776
|
čitano: 2.203.880
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Ovi koji su naručivali kažu da je do sada sve bilo ok.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Ali ima i neka nova verzija tog hladnjaka gledao sam review na Hardware Canuks.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Ima i phantom spirit koji je vrh i naravno skuplji 59 eura, ima Se verzija razlika jedino u cijeni 51euro 

 

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.10.2023 12:33 (dery).
3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
mislioc kaže...
Ali ima i neka nova verzija tog hladnjaka gledao sam review na Hardware Canuks.

 Imaju još i Phantom Spirit 120mm i Frost Spirit u 140mm, svi su top topova cijene su ima smijesne s obzirom kaj nude, u kutiji jos dobis 5g termalne paste

6 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Boris grozni kaže...
Stigao i slozen Thermalright Peerless Assassin SE verzija!
56€ s dostavom s Amazona.
I9 9900k u Cinebenchu r23@155w@1.256v(auto napon samo za test) drzi na cca 74°c prezadovoljan.👌💪

 Bilo bi ga zanimljivo testirat sa 12/13900 koji vuku debelo preko 230W, jer moj 12700 moram zakočit na 190W jer preko toga skoči do 100 bez problema - hladim ga sa Noctuom NH12S (sa 2 ventilatora). 

3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Eno ti gore graf s 253w.
Da je i skuplji 20€ opet bi bio super kupnja😂🤠
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.10.2023 14:31 (Boris grozni).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 mjeseci
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Evo ti svi relevantni zračni na 13900K uz puštenu automatiku da divlja 

Shocking Results: Testing 22 Air-Coolers Against AIO on 285W High-End CPU 13900k [AIO vs Air]

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Zakaj niti jedan od tih megalomanskih coolera nema "direct contact" znaci da se vide heat pipovi i da hladenje bude maksimalno kao na nekim "slabijim" modelima, nisam nikad naisao na neki odgovor?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Evo vam 13900k hlađen sa  Thermalright PS120 SE direktno na die sa tekućim metalom.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 mjeseci
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Boris grozni kaže...

Zakaj niti jedan od tih megalomanskih coolera nema "direct contact" znaci da se vide heat pipovi i da hladenje bude maksimalno kao na nekim "slabijim" modelima, nisam nikad naisao na neki odgovor?!

 Ako mislis da cijevi idu preko baze hladnjaka zato jer je onda slabiji kontakt baze na IHS kao u slucaju ciste baze jer imas sitne udubine između svaje cijevi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.10.2023 17:24 (Jacked).
3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Jacked kaže...
Boris grozni kaže...

Zakaj niti jedan od tih megalomanskih coolera nema "direct contact" znaci da se vide heat pipovi i da hladenje bude maksimalno kao na nekim "slabijim" modelima, nisam nikad naisao na neki odgovor?!

 Ako mislis da cijevi idu preko baze hladnjaka zato jer je onda slabiji kontakt baze na IHS kao u slucaju ciste baze jer imas sitne udubine između svaje cijevi.

 Na ovo sam mislio ako smo se skuzili

  to treba pitati der8auer-a da napravi test tj da zreže i ispolira neki cooler!

10 mjeseci
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Da pa to sam i mislio, odma sam te skuzio.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 mjeseci
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

E sa ovim ce tajo da se poigra 

Intel Arrow Lake-S Desktop CPUs With 24 Cores Feature 125W PL1, 177W PL2 & 333W PL4 Power Limits On Unlocked SKUs

Drago mi je da su iskoristili prednost arhitekture i procesa da naprave najjaci moguci čip a ne da su krenuli prema power efficiency i sakačenju performansi 


Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Intel Club (opća tema o procesorima)

Isključiš E jezgre i isključiš problem, igra poleti.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

Isključiš E jezgre i isključiš problem, igra poleti.

 

 Kad to vidim govno od procesora šta se tiće gaminga.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
15 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

tesch veli da je problem i za posel

 

veli da je to išao testirati nakon kaj su mu ljudi prilazili na tech sajmu i upozorili ga na to.

 

11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

Isključiš E jezgre i isključiš problem, igra poleti.

 ih, te su fore od amd-a ukrali

kadikad su se kod crvenih isključivali cijeli klasteri jezgri da bi igre poletile 

 

svatko svakoga kopira danas 

15 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Sam hebu naivne kupce jedni i drugi 

 

male jezgre, pa nismo na mobitelima 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2023 9:35 (forumaš).
10 mjeseci
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

Isključiš E jezgre i isključiš problem, igra poleti.

 

Ma daj, pa kako onda a ostalim modelima nema toga? Od svih CPU samo 13900K i 7950X3D imaju tu anomaliju a ostali modeli koji imaju isti dizajn i arhitekturu rade skroz u redu?

Smrdi test, ocito neki BUG se potkrao.

Međutim, na intelu imas opciju ako i dođe problem ugasiti E jezgre, ali sta napraviti na Ryzenima kada zafali snage i memory bandwitha?

 

15 godina
online
Intel Club (opća tema o procesorima)

Baš smrdi test 😂

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

Baš smrdi test 😂

 Baš djubre jedno taj stevo kosonja laže.Jacked ga ulovio eto mu na. 

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
2 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

Isključiš E jezgre i isključiš problem, igra poleti.

 

 Oce to tako kad stedis i nudis fake jezgre, bolje da zaposle nekog s mozgom i naprave 16P jezgri s razumnom potrosnjom nego ovo polurješenje s ogranicenim brojem P jezgri, a bolesnom potrosnjom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2023 14:37 (Trilogija).
15 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Budu kad se prebace na niži proizvodni proces...ovo su do sada izgurali nekako, ali kad podignu sve tvornice za koje su dobili USA poticaje kao strateška kompanija, bude to onda sve kako treba.

10 mjeseci
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Trilogija kaže... 

 Oce to tako kad stedis i nudis fake jezgre, bolje da zaposle nekog s mozgom i naprave 16P jezgri s razumnom potrosnjom nego ovo polurješenje s ogranicenim brojem P jezgri, a bolesnom potrosnjom.

Nesto kao 7950x koji je pometen u gamingu ko nespašen, kao i u CPU aplikacijama? a troši 30w manje i nekih 20w vise u IDLE? Ili si mislio na 7950X3D koji je također slabiji u gamingu ali dodatno oslabljen u MT zadacima i moras gasit pola procesora za bilo koju igru?

Kao sta rekoh, AMD ima srece da ima 2 koplja bolji proces na kojem je pravljen jer da su inteli na istom nebi vise postojali, a kamoli da su na 13900K nadodali V cache, no dobro biti ce i toga,... vesela buducnost je pred nama 

Inace bas cudno bas od tako glupog pristupa AMD ide kopirati bas intel u istom 

Sve u svemu, za AMD pametnije da vise ne izbacuju non X3D modele jer sa istima nece stici ni trenutne X3D modele mi 14th seriju, a gdje ce tek Arrow Lake aždaju nagodinu 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2023 15:00 (Jacked).
15 godina
online
Intel Club (opća tema o procesorima)

Samo nek se ostave malih jezgri za gamerske modele, P jezgre +3D keš bez malih jezgri i bez igpua za 150 eura na ploči od 100 eura, to je ono kaj mi trebamo :D

Inače konzola 

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Jacked kaže...
Trilogija kaže... 

 Oce to tako kad stedis i nudis fake jezgre, bolje da zaposle nekog s mozgom i naprave 16P jezgri s razumnom potrosnjom nego ovo polurješenje s ogranicenim brojem P jezgri, a bolesnom potrosnjom.

Nesto kao 7950x koji je pometen u gamingu ko nespašen, kao i u CPU aplikacijama? a troši 30w manje i nekih 20w vise u IDLE? Ili si mislio na 7950X3D koji je također slabiji u gamingu ali dodatno oslabljen u MT zadacima i moras gasit pola procesora za bilo koju igru?

Kao sta rekoh, AMD ima srece da ima 2 koplja bolji proces na kojem je pravljen jer da su inteli na istom nebi vise postojali, a kamoli da su na 13900K nadodali V cache, no dobro biti ce i toga,... vesela buducnost je pred nama 

Inace bas cudno bas od tako glupog pristupa AMD ide kopirati bas intel u istom 

Sve u svemu, za AMD pametnije da vise ne izbacuju non X3D modele jer sa istima nece stici ni trenutne X3D modele mi 14th seriju, a gdje ce tek Arrow Lake aždaju nagodinu 

 Mislim da bi amd čudo napravio sa bolje napisanim driverom za proc i preciznijim schedulerom ili što li, i grafika im izgleda hw nabiflana a postiže slabije rezultate od očekivanih iako slovi kao "staro vino" koje se vremenom unapređuje, to bi trebalo bolje, čini mi se da sve ostave polusirovo i nerafinirano, šteta.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2023 15:17 (notloB).
2 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

Samo nek se ostave malih jezgri za gamerske modele, P jezgre +3D keš bez malih jezgri i bez igpua za 150 eura na ploči od 100 eura, to je ono kaj mi trebamo :D

Inače konzola 

 Točno tako, ove fake jezgre neka kupuju Intel fanboysi koji bi pojeli sve što im se servira, 12P jezgri only bi bio dobar procesor i za MT radnje i za gaming jer nema dječjih bolesti koje uzrokuju fake jezgre, i odmah bih kupio proizvod čak i da malo više košta, lako se uzme na rate.

10 mjeseci
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
notloB kaže...

 Mislim da bi amd čudo napravio sa bolje napisanim driverom za proc i preciznijim schedulerom ili što li, i grafika im izgleda hw nabiflana a postiže slabije rezultate od očekivanih iako slovi kao "staro vino" koje se vremenom unapređuje, to bi trebalo bolje, čini mi se da sve ostave polusirovo i nerafinirano, šteta.

 Pa u zadnje 2 godine sta god su izbacili to je bilo BETA i za early adoptere zamka, od totalnog rušenja cijena i pada vrijednosti AM5 platforme, do lošeg schedulera i raznih eskapada na GPU dijelu.

A market share također u padu sta je jasno kudas vlak ide i kako vozi.

2 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

... i bez igpua za 150 eura na ploči od 100 eura...

 Svakome tko editira video, and people do, intelov igpu je zlato, zbog njega sam skoro i prešao na intel, just saying...

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice