Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.776
|
čitano: 2.203.887
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
10 mjeseci
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

Dok ga se ne dohvati tech yes city i ne proglasi malojezgrenin procesorom sa problemima  

 Kad bi slušali o zen 4 manama imali bi sat vremena sta citat 

15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Te mane se vremenom riješe, ali male jezgre ostanu zauvijek male i TDP od 300 W 

10 mjeseci
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
dery kaže...

 3% average samo radi višeg takta, nema promjena u arhitekturi

 Pa no, a s obzirom da zen 3 vanilla nije ni 12900k prstigla u gamingu sve je jasno. Ovaj 14600KF bi mogao u gamingu biti nesto kao 13900K, neznam hoce li im memory konttroler biti bolji od 13th serije, tu mogu napraviti dobar boost isto ako bude slučaj.

3 godine
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
dery kaže...
Jacked kaže...
Boris grozni kaže...

 A cijene, bas gledam kaj da uzmem, 12600k ili 13600k no razlika je 100€, koliko ce onda biti 12600k vs 14600k 200€ wtf

 Ocekuje se marginalno povecanje, unutar 5% od trenutne serije.

 3% average samo radi višeg takta, nema promjena u arhitekturi

 više me zanima razlika izmedu 12600k/12700 vs 14600/14700 nego 13xxxx na istom clocku predpostavljam da je to sve isti drek!
Ok a koji Ryzen i koja ploca je ok, mora imati min 6xsata(pozeljno 8) i 3x m2 ostalo me ne zanima normalno kao nekakav best buy(cpu mora biti 8core)

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.10.2023 20:14 (Boris grozni).
10 mjeseci
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

Te mane se vremenom riješe, ali male jezgre ostanu zauvijek male i TDP od 300 W 

 300w TDP? Ok, a koliko troši 7950X u renderu da vidimo.... stock rezultatistock potrošnja, znaci ispod 50w razlike na stocku gdje je 13900k nesto brzi ali i ima debilno postavljene stock postavke pa ludo overvolta...

Sve u svemu puno se blamiraš 




15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Jacked kaže...
forumaš kaže...

Te mane se vremenom riješe, ali male jezgre ostanu zauvijek male i TDP od 300 W 

 300w TDP? Ok, a koliko troši 7950X u renderu da vidimo.... stock rezultatistock potrošnja, znaci ispod 50w razlike na stocku gdje je 13900k nesto brzi ali i ima debilno postavljene stock postavke pa ludo overvolta...

Sve u svemu puno se blamiraš 




 Na linku koji si stavio 7950X je na 235 w a i9 13900K na 413 w a razlika u renderu je 3 sekunde.

 

plug and play

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.10.2023 20:26 (forumaš).
10 mjeseci
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Boris grozni kaže...

 više me zanima razlika izmedu 12600k/12700 vs 14600/14700 nego 13xxxx na istom clocku predpostavljam da je to sve isti drek!
Ok a koji Ryzen i koja ploca je ok, mora imati min 6xsata(pozeljno 8) i 3x m2 ostalo me ne zanima normalno kao nekakav best buy(cpu mora biti 8core)

 Ryzen vanillu zaboravi nije vrijedno spomena uopce. 

Problem je kaj je do jucer isao Starfield uz 7800X3D a od danas je ta promocija gotova pa i sam proc vise nije toliko pristupacan jer ne dobijes igru koju prodas za 35-40e... Bang4buck je prema tome 13600K ali steta ne pricekat 2 tjedna 14600k za skoro iste pare... Z790 su malo skuplje od B650 gledajuci mid range segment ponude, tako da si do jucernarucio 7800X3D imao bi cijenu kompletnog komboa sa ddr5 i ramom za nekih 50e vise, sta je no brainer ako samo igras igre.

10 mjeseci
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

 Na linku koji si staviuo 7950X je na 235 w a i9 13900K na 413 w a razlika u renderu je 3 sekunde.

 

plug and play

Slabo gledas, 283w je stock 13900k zeleno ti je ofarbano još grafikon i opet ne skuzis a napisem ti stock vs stock i sa time je opet nesto brzi od 7950x. A naravno ako mu maknes power limite i jos na stock bez regulacije da ce podivljat naponi i silovat ga sa potrosnjom, samo kaj ce i nabit opet dodatno performansi ali nepotrebno.


Poruka je uređivana zadnji put ned 1.10.2023 20:31 (Jacked).
3 godine
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Jacked kaže...
Boris grozni kaže...

 više me zanima razlika izmedu 12600k/12700 vs 14600/14700 nego 13xxxx na istom clocku predpostavljam da je to sve isti drek!
Ok a koji Ryzen i koja ploca je ok, mora imati min 6xsata(pozeljno 8) i 3x m2 ostalo me ne zanima normalno kao nekakav best buy(cpu mora biti 8core)

 Ryzen vanillu zaboravi nije vrijedno spomena uopce. 

Problem je kaj je do jucer isao Starfield uz 7800X3D a od danas je ta promocija gotova pa i sam proc vise nije toliko pristupacan jer ne dobijes igru koju prodas za 35-40e... Bang4buck je prema tome 13600K ali steta ne pricekat 2 tjedna 14600k za skoro iste pare... Z790 su malo skuplje od B650 gledajuci mid range segment ponude, tako da si do jucernarucio 7800X3D imao bi cijenu kompletnog komboa sa ddr5 i ramom za nekih 50e vise, sta je no brainer ako samo igras igre.

 Ajoj moram i rame mijenjati ako uzmem Amd nista od toga samo Intel bajo moj

15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Jacked kaže...
forumaš kaže...

 Na linku koji si staviuo 7950X je na 235 w a i9 13900K na 413 w a razlika u renderu je 3 sekunde.

 

plug and play

 Slabo gledas, 283w je stock 13900k zeleno ti je ofarbano još grafikon i opet ne skuzis a napisem ti stock vs stock

Je, sad vidim, 235w vs 283w za iste performanse. 

 

 

10 mjeseci
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ma idi svakako na ddr5 opciju jer sada je vec ddr4 lagano van price a ddr5 postaje standard, za 2 godine ddr4 nebus prodo ni za kikiriki kad je i trenutno jako jeftin pa bolje odradit tranziciju dok se moze prodati za nesto... A DDR5 svakako daje dobrih 10% na intelu zavisno od modula koje planiras kupiti... DDR5 32GB također imas po 90e

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Ma uzmi 12400f b760 riptide brze rame. Bclk overclock na 5.0ghz+ i za gaming bomba. Jeftino i brzo, a imas i onu čar overkloka. Ploča i proc te ispadne kao 13600kf.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.10.2023 20:44 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
10 mjeseci
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

Je, sad vidim, 235w vs 283w za iste performanse. 

 

 I sad zamisli koliko to znaci nekome tko kupuje platformu sa takvim procesorima koja kosta oko 1200e plus high end graficka jel proceosr troši 48w vise ili manje, pogotvo na ukupnoj potrosnji sistema od cca 600w 

10 mjeseci
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
mislioc kaže...
Ma uzmi 12400f b760 riptide brze rame. Bclk overclock na 5.0ghz+ i za gaming bomba. Jeftino i brzo, a imas i onu čar overkloka. Ploča i proc te ispadne kao 13600kf.

 Nemoze to klokati na toj ploči, treba plocu sa clock gen generatorom a takve i koštaju

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.10.2023 20:46 (Jacked).
12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Naravno da se na b760 Riptide može.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Jacked kaže...
forumaš kaže...

Je, sad vidim, 235w vs 283w za iste performanse. 

 

 I sad zamisli koliko to znaci nekome tko kupuje platformu sa takvim procesorima koja kosta oko 1200e plus high end graficka jel proceosr troši 48w vise ili manje, pogotvo na ukupnoj potrosnji sistema od cca 600w 

Nema pojma, meni smeta svaki W po ljeti. Kome ne smata nek ima 600 w radijator u sobi.

10 mjeseci
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Jep, u pravu si piše u speckama
- Supports ASRock Hyper BCLK Engine

Samo neka bude svjestan da BCLK ima i svoje mušice oko generalne nestabilnosti sistema, neovisno o stabilnosti overkloka procesora.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Boris grozni kaže...
forumaš kaže...

rapsodija mlih jezgri i sulude potrošnje.

 Ma ne brine me to, narucio sam Pearles Assasin 120 i imam neko suludo napajanje za neki od i5 pastuha mislim dovoljnoaj da je unutra neka AMD graficka onda bi se zabrinuo

 Ajd javi dojmove kad ti dođe Pearles Assasin 120, baš me zanima ovako iz prve neplaćene ruke, kakav je 

3 godine
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
itomic009 kaže...
Boris grozni kaže...
forumaš kaže...

rapsodija mlih jezgri i sulude potrošnje.

 Ma ne brine me to, narucio sam Pearles Assasin 120 i imam neko suludo napajanje za neki od i5 pastuha mislim dovoljnoaj da je unutra neka AMD graficka onda bi se zabrinuo

 Ajd javi dojmove kad ti dođe Pearles Assasin 120, baš me zanima ovako iz prve neplaćene ruke, kakav je 

 Svakako, dosao je iz De za 3 dana, sutra ujutro ga dizem u pošti ako ga nisu zdrobili

3 godine
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

dali se isplati 9900k za 250eur od borisa? https://forum.bug.hr/forum/topic/prodaja-komponente/prodaja-intel-i9-9900k/296602.aspx

nezz da mu stisnem thumb down ili ne

 

novi 13400 toliko kosta

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Borisov je ispitan a to vrijedi 150 eura.

Moj PC  
4 1 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Imam ga ja u kombinaciji s i5 13600 KF. Narucio sam ga skupa s onim njihovim anti-bend bracketom. U usporedbi s ID SE-226-XT nebo i zemlja, njega je zakucalo na 100 stupnjeva skoro odma uz ~190-200 W potrosnju.

S PE120 to ne prolazi 82-83 stupnjeva na stocku, a ako ga undervoltam jedva 75 udara.

 

Jedini problem je bio jedan od ventilatora, neki cudni zvuk kliktajuci je proizvodio pa su mi zabadava poslali zamjenski. Sve u svemu super.

11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

Te mane se vremenom riješe, ali male jezgre ostanu zauvijek male i TDP od 300 W 

forumaš kaže...

Dok ga se ne dohvati tech yes city i ne proglasi malojezgrenin procesorom sa problemima  

 

mane se riješe s vremenom, mda... 

kad smo kod tech yes city i koga se oni dohvate, pogledaj malo mane koje se 'riješe s vremenom'

 

10 mjeseci
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Petar hw kaže...

dali se isplati 9900k za 250eur od borisa? https://forum.bug.hr/forum/topic/prodaja-komponente/prodaja-intel-i9-9900k/296602.aspx

nezz da mu stisnem thumb down ili ne

 

novi 13400 toliko kosta

 LOL  kakav SCAM, 250e za 9900k fiksno buahahahah pa za manje od toga kod nas kupis r5 7600 koji to rastavi na proste faktore gdje god hoces, u gamingu za najmanje 35% 

 

Taj prastari 9900k kojega opere r5 5600 u svemu a novi u ducanu 130e sa garancijom ne vrijedi polovan 70e, i jos uz sve ostalo bez garancije... za tih 300e sta on trazi za 9900k, z370 i kakti daje ac lf 120 za 300e kupis odma sad u ducanu novo novcato r7 5700x  ASRock B550M Pro4 ili uzmes r5 5600 pa imas i za novih 32GB rama uz novu ploču 

 

Od intela ima također novo 12400f i ASROCK B760M PG Riptide na kojoj se može klokati 

 

 

Tako da teška komedija kaj ovaj traži, nedugo sam ga i kritiziro kad je iso nadoplacivati za taj 9900k da je bacio novce u vjetar a mogo odma na novo ic uz mizerno vise love. Sada pokusava to i napraviti ali i pokusava nekog posteno odraditi za te pare kaj traži 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.10.2023 12:47 (Jacked).
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Ljudi se hvataju na naziv i9.Ništa čudno ako ga netko kupi. Zna on kako se prodaje stavi višu cijenu i onda spusti do onog šta je zamislio.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
10 mjeseci
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
dery kaže...

Ljudi se hvataju na naziv i9.Ništa čudno ako ga netko kupi. Zna on kako se prodaje stavi višu cijenu i onda spusti do onog šta je zamislio.

Ma hvataju se za novije ove ne za staru kramu.. mislim ok budala ima kolko oces danas, ali ne kuzim da ide na forum pokušavat preveslat nekog gdje je non stop, takve smicalice nek radi po njuškalu i marketplace...

- 9900k polovan moze max 80e vrijediti, kad se novi novcat r5 5600 Tray kupi za 125e

- matična ova budget msi z370 a je 2018te kostala 100e, danas se B550 sa debelo boljim chipsetom i opremom kupi za 100e nova, tak da on tu starudiju bez jamstva može prodat za mozda 35e max, kad imas svega i svaceg polovnog a novijeg sa jamstvom za 50-60e

- ovaj Arctic 120 AIO je nakon 4-5 godina vec zakržljo i oslabila i pumpa i voda se natalozila i izgubio i to malo performansi kaj je vrijedio novi, danas ga opere bilo koji novi zračni za 30e

Tako da relano taj kompletan oglas da stavi za 150e bi jos mogo progledat nekako, sve vise od toga je bježi kolko te noge nose 

Jednostavno nije ni kolegijalno ni fer prema zajednici da rade takve stvari ovdje sa tim mutnim pokušajima 





Poruka je uređivana zadnji put pon 2.10.2023 13:48 (Jacked).
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Zašto prodaješ 9900K Borise? Nedovoljno iskorištena 4070 Ti?

15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Izzy kaže...

Zašto prodaješ 9900K Borise? Nedovoljno iskorištena 4070 Ti?

 Pa kad se razočara sa novim jer neće primjetit razliku ako je na 4K rezi.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
picajzla0707 kaže...
forumaš kaže...

Te mane se vremenom riješe, ali male jezgre ostanu zauvijek male i TDP od 300 W 

forumaš kaže...

Dok ga se ne dohvati tech yes city i ne proglasi malojezgrenin procesorom sa problemima  

 

mane se riješe s vremenom, mda... 

kad smo kod tech yes city i koga se oni dohvate, pogledaj malo mane koje se 'riješe s vremenom'

 

To su "skureni" procesori a on stalno kupuje polovni jeftini poluotpad pa to slaže i prodaje dalje. Ljudi uništavaju procesore overklokom i lošim hlađenjem, moguće da su ryzeni još i osjetljiviji od Intela u tom pogledu, pa degradiraju vremenom brži...nagađam.

 

ja sam mislio na ove trestove

 

 

 

3 godine
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Izzy kaže...

Zašto prodaješ 9900K Borise? Nedovoljno iskorištena 4070 Ti?

 Zato kaj mogu , 4070ti je u u 98% igara na 99%, problem mi za sad radi samo PUBG i novi COD a njega samo i igram pored Sc2, prakticki bi samo radi toga uzeo novu platformu sve ostalo i9 melje na sastavne djelove!
Al nije žurba pošto sam samo za i9 dobio 20 ponuda ali bi htio sve u komadu


Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice