Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.117.977
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Vidoviti milan prognozira razliku oko 30% u nekim igrama to je kao da si sa mid range prešao u entusiast klasu.

DDR4 2024 EOL, neki proizvođači su več EOL sa DDR4.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2023 16:12 (dery).
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
E moj milane, znci mislis da je ok istrest 250-300eur za 32gb ddr5 6400 i onda vrtit test na full hdu sa medium postavkama da bi djeca koja ne kuze vidila razliku u grafovima i vikala vau-mijau. Realno je razlika max 10% a cjenovno 100%, s toga je sve irrelevantno
12 godina
suspendiran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Pa koja je poanta sad kupit ddr4  osim ako nisi baš ono kratak za tih 30 eura razlike. 

https://www.iqcentar.hr/80656-patriot-viper-venom-5600mhz-2x8gb-16gb?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Jedna od boljih B660 ploča za klokanje non k procesora https://www.adm.hr/asus-rog-strix-b660-g-gaming-wifi-ddr5-s1700-90mb18y0-m0eay0/76334/product/  i imaš full pack pcie 5.0, ddr5, i mogućnost clockanja i5 12400f.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2023 16:21 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
bik kaže...
E moj milane, znci mislis da je ok istrest 250-300eur za 32gb ddr5 6400 i onda vrtit test na full hdu sa medium postavkama da bi djeca koja ne kuze vidila razliku u grafovima i vikala vau-mijau. Realno je razlika max 10% a cjenovno 100%, s toga je sve irrelevantno

Meni kažeš? Gdje sam napisao da je to OK?, čitaj sa razumjevanjem. Pročitaj dva tri puta ako treba bez da konstruiraš u glavi nešto što nije napisano. A onda pročitaj još jednom i nemoj se razbacivati sa tehničkim detaljima kad si loše informiran.

Napisao sam da je razlika osjetna u spiderman igrama, i imaš testove koji to potvrđuju, a moguće da će i buduće unreal 5 igre profitirati, za vidjeti je. Napisoa sam da je upitna isplativost.meni neisplativo pa zato i prepioručam za gaminf ryzen 5600 150E' B450/550 100E i DDR 2X8 gb 80E.

 

15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ljudi pomirite se 2024 prolazi 10god otkad je izašao ddr4, ddr3 se ugasio nakon 10god također. Razlika prelaska sa jedne platforme na drugu je ogromna isto tako će biti i ovaj put.Nije u pitanju isplativost več šta je bolje.Gdje su tek brzine ddr5 koje će doći vremenom, ove od 6000/7000 će postat jeftikaneri.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2023 16:42 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Bubas irrelevantne testove samo da bi nesto dokazao, nitko ti nece s i9 i takvom konfom vrtit medium na full hd monitoru s toga nema smisla vise raspravljat ddr4 vs ddr5 za gaming o vidljivoj razlici.
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Ti bubaš bez da si se informirao pa se sad bacaš na patetiku, pih 

15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Nervozni smo nešto danas? Patetično je jedino tvoj pokušaj dokazivanja s jednim irelevantnnim grafom s youtuba a ovih "MASIVNIH 36%" je blago reci djetinjasto.

Ugl ja sam dobro informiran o ddr4 i ddr5 a ti trebas procitat par renomiranih izvora a ne pere i steve s youtuba i na tom temeljit znanje od ddr memoriji. Ako ne znas gdje naci relevantan review ddr4 i ddr5 slobodno se javi na pp.

 

Sad sam išao provjetiti tu tvoju fanoznu igru Spiderman;

kaže za i5 13600K, sa ddr4-3200cl14 i ddr5-5600cl32 razlika MASIVNIH 4%, dalje naravno ddr4 3600cl14 jaci od tog famoznog ddr5  

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2023 18:55 (bik).
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

imaš test uvaženog kanala, demantiraj ih i razotkri kao prevarante, bik jedan 😂

15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

imaš test uvaženog kanala, demantiraj ih i razotkri kao prevarante, bik jedan 😂

Stvarno nemam potrebu demantirati irrelevantne testove nego samo vidovote milane kao tebe , koji na konto jednog pogledanog youtuba vidi razliku koje nije vidio 

14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Za početak daj link na taj test, ovak ispadaš bik.

11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
dery kaže...

Ljudi pomirite se 2024 prolazi 10god otkad je izašao ddr4, ddr3 se ugasio nakon 10god također. Razlika prelaska sa jedne platforme na drugu je ogromna isto tako će biti i ovaj put.Nije u pitanju isplativost več šta je bolje.Gdje su tek brzine ddr5 koje će doći vremenom, ove od 6000/7000 će postat jeftikaneri.

 itekako je u pitanju isplativost, osim kod ljudi koji kupuju bez razmišljanja o cijeni

pogotovo u trenutku kad se razlika u procesorima i memoriji svodi na iznimke i na situacije kad je razlika u perfomansama bitna samo dijelu gejmera koji gledaju visoki fps

 

za nekoga tko gleda da mu igra ne pada ispod 100fps, a to će izgurat u većini igara svaki moderni 6core, tko gleda nemalu razliku u cijeni, konfa sa ddr4 (bilo intel ili amd am4, sasvim svejedno), još uvijek je way to go

ddr5 je još u začetku i nema velikih prednosti, a ne bi ni to bio problem da razlika u cijeni konfe nije vrlo velika i da puno više možeš dobiti u fps-u preusmjeravanjem te love u jaču grafu kao puno pametniji ulog za bilo koga osim entuzijasta koji ionako uzimaju top grafe

14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Na tvojem testu razlika na i5 između ddr 4 i ddr 5 iznosi 7% ili 12% ovisno o DDR 4 postavkama u odnosu na DDR 5 u spidermanu. U cyberpanku je razlika 8%

Koliko vidim koristili su DDR 5 5600, Stevo je koristio DDR 5 6400, brži ram i veče razlike.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2023 19:42 (forumaš).
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Da i to sve na 720p..

Ugl s puno suza smo došli do zaključka da nas je stevo željan klikova populistički navukao na svoje grafove.. razlika je toliko mizerna da nije vrijedno rasprave jer je razlika u cijeni preogromna nasprem skoro nikakvih dobitaka.

Kao što picajzla kaže, daleko bolje razliku uložit u bolji cpu,gpu,periferiju.. 

Kad pogledamo 4K gdje svi polako težimo onda su razlike između recimo ddr5 5600cl40 (brzina ddr4 +3600) i ddr5 64000cl32 0.09% a ddr5 7200cl34 4%, memorije koja trenutno košta preko 320eur za 32Gb 

 

14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Kaj se mene tiče sve osim ryzena 5600 za 150E+B450 100E i DDR 4 2X 8gb 60E je neisplativo u ovom trenutku.

 

Stevo je jasno pokazo koji je dio igre testirao i koristi brzi DDR 6400, i nitko nije uspio te razultate pobiti, a nije da nitko nema interesa za isto. Razlika od 36% je osjetna.

Tak da nismo se niš pomaknuli od prvog posta na ovu temu, niti budemo.

edit; gledaj testove gdje se koristi ray tracing, jer uz te postavke dodatno se koristi CPU i momorijska propusnost.

edit; kaj se rezolucija tiče. 720p je relevantno jer uz DLSS na 1440p rezoluciji u performance modu interno je to 720p rezolucija.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2023 20:24 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

Kaj se mene tiče sve osim ryzena 5600 za 150E+B450 100E i DDR 4 2X 8gb 60E je neisplativo u ovom trenutku.

 

Stevo je jasno pokazo koji je dio igre testirao i koristi brzi DDR 6400, i nitko nije uspio te razultate pobiti, a nije da nitko nema interesa za isto. Razlika od 36% je osjetna.

Tak da nismo se niš pomaknuli od prvog posta na ovu temu, niti budemo.

edit; gledaj testove gdje se koristi ray tracing, jer uz te postavke dodatno se koristi CPU i momorijska propusnost.

edit; kaj se rezolucija tiče. 720p je relevantno jer uz DLSS na 1440p rezoluciji u performance modu interno je to 720p rezolucija.

 Kakve veze ima taj tvoj ryzen 5600 s ovom raspravom? Pa kupi ga ako ti je tako dobar.

6puta sam ti vec pobio tvoje tvrdnje jednog grafa i ti opet po starom dezinformiran, ko pijan plota

 

A kakve tek veze ima dlss sa cpu i brzinom rama ?? Dlss se odvija iskljucivo na gpu, bome si gadno pobrko lončiće  

Kao što rekoh manje jubita gledat i više kvalitetne literature čitat,

ove and out od mene.

 

14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Pobio si ti moju kiflu 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2023 21:09 (forumaš).
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

Pobio si ti moju kiflu 

  

Pomoli se stevi prije spavanja, da te u snu obdari znanjem o memoriji i dlssu 

(citirao sam tvoj post gore samo da ga ne obrises, neka ti sram ostane posto si i bezobrazan bio)

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2023 21:23 (bik).
14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

.

 

ziher si kupil DDR 4 pa sad nemerš spat 

 

kifla nije niš bezobraznog, to kaj ti radiš opet konstrukcije u svojoj glavi nije moj problem 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2023 21:31 (forumaš).
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
online
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ocigledno je dosao kraj ddr4, DDR5 s rtx 4xxx serijom poprilican boost pogotovo iz razloga jer bilo koji sporiji cpu od i5 13600K je vec u bottlenecku s tim karticama!

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2023 12:29 (Boris grozni).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

i5 13500 ddr 4 vs ddr 5

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2023 12:35 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Na ovom zadnjem grafu vidimo da ddr5 na čak 6400mhz daje fenomenalnih 10 fps-a više , a Risbo Grozni gore izjavi da je došao kraj .

 
2 3 hvala 0
15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Slabi procevi guše ovaj gpu i ne može se vidjet prava razlika ddr5 i ddr4. Ima gore slika gdje 12900k radi razliku 36% .Tako da će ubuduće kad proc te snage postane mainstream igrati veliku ulogu

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2023 13:13 (dery).
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
mislioc kaže...

Na ovom zadnjem grafu vidimo da ddr5 na čak 6400mhz daje fenomenalnih 10 fps-a više , a Risbo Grozni gore izjavi da je došao kraj .

Ako tebi nije 10-30% bolji min fps ili avg ddr4 vs ddr5 razlog da je dosao kraj onda ostani na ddr4 i gtx 1060 jos sljedecih 10g ako želiš, a nekad si se molio za max 5% napretka

15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Ova tema je puna likova iz bajke.
Borise zar i ti sine brute? Jel si mozda pogledao s kojom gpu i na kojoj rezoluciji je testirano i ubaceno u taj graf? Aj nam reci a to je odmah odgovor deryu, ako znate sto znaci bn
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2023 14:56 (bik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
bik kaže...
Ova tema je puna likova iz bajke.
Borise zar i ti sine brute? Jel si mozda pogledao s kojom gpu i na kojoj rezoluciji je testirano i ubaceno u taj graf? Aj nam reci a to je odmah odgovor deryu, ako zbate sto znacu bn

 1080p i 4090! i? Kaj bude tek s sljedecom generacijom? DDR4 je mrtav!

15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Totalna glupost, kao da kazes nakon izlaska rtx4xxx da je rtx3xxx mrtva i to za full hd!
14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Nema DDR 5 6400 nikakvog smisla po trenutnim cijenama, totalno nesiplativo kao i bilo što preko ryzen 5600/B45/ DDR 4 3200 mhz uštekaš i igraš kaj te volja za maks uloženo/dobiveno. Sve skupa platiš 300E, prodaš sve za tri godine za 150E i kupuješ opet best buy. Stalno si na novome uz nikakva ulaganja.

Čovjek je na prošloj stranici pitao razlike između DDR 4 i DDR 5 i dobio je odgovore, razlika može biti velika u tek ponekim igrama, na najjjačim grafičkim karticama i na nižim rezolucijama.

Kome je to isplativo nek si kupuje, koe nije nek gleda uloženo/dobiveno. Ja to nikada ne bi kupio za kom za po doma koji služi za igrat igrice i strat po forumu. Ali nisam ja mjerilo niti trebam biti.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

...Ali nisam ja mjerilo niti trebam biti.

 ma itekako je to mjerilo, vidi se i po prodaji 

ove priče da je ddr4 mrtav su bedastoća za koju se hvataju fanboji samo iz razloga jer je to amd

i još ih demantira proc iz vlastitog dvorišta, jedan 5800x3d, koji se sa jeftinim ddr4 posere i popiša po novoj liniji i dokaže koliko je ddr5 zasad bitna stavka

 

da, ddr5 će biti preporuka, ali tek kad cijene padnu, uključujući i matične ploče

davat duplo više novaca za razliku koja nije niti blizu tolika, gdje se u prosjeku radi o par posto, inače se proglašava bedastoćom, u temi od nevidije isti ovi likovi se zgražaju na takvu price/performance razliku nove i stare serije, ali kad to amd napravi, e.....

 

 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice