AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.088.355
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Također, Asrock B550m pro4
i da, za kolegu rambox  " Supports HDMI 2.1 with max. resolution up to 4K x 2K (4096x2160) @ 60Hz"

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.12.2021 9:36 (cvaja997).
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mile 74 kaže...
Bolje su B550 ploče. Uzmi ASRock B550M Pro4.

 Ne bi ja preporučil Asrokaču, hladnjak naponskog djela je čista nakarada.Kakvi su ovo ostaci na matičnoj, koja je to budala dizajnirala+matična eto nema(ali ima Gigabituša za 440Kn) gumbič automatske Bios nadogradnje.

 

 

Ja bi preporučil MSI model, ako baš mora bit četri memorijska utora.Klasično dizajniran hladnjaci, gle čuda izgledaju kao tipični hladnjaci i dobro rade svoje posao.

 

https://www.protis.hr/products/details/maticna-ploca-am4-msi-b550m-provdh-matx-m2-port-pcie-30-x-4-nvme-pci2-pcie1-ram4/163651

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=364&jumpto=6435011&sort=asc&view=flat

 

Realno i dva memorijska utora sasvim su dosta, pa u tom slučaju ova B550 Gigabituša.

 

https://www.protis.hr/products/details/maticna-ploca-gigabyte-b550m-s2h--10--motherboard--micro-atx--socket-am4--amd-b550/158824

cvaja997 kaže...

Također, Asrock B550m pro4
i da, za kolegu rambox  " Supports HDMI 2.1 with max. resolution up to 4K x 2K (4096x2160) @ 60Hz"

 AMD A520 ili B550 matičnjače, sve imaju ili bi morale imat HDMI 2.1 tak da se oko toga ne treba opterečivat.Eto ti primjer najeftine Gigabytuše, ima HDMI 2.1 i reputaciju da je ne moš namjerno ubit.

 

https://www.protis.hr/products/details/maticna-ploca-gigabyte-a520m-h--10--micro-atx--socket-am4--amd-a520/159896

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=738&jumpto=6217481&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.12.2021 13:23 (rambox).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
Mile 74 kaže...
Bolje su B550 ploče. Uzmi ASRock B550M Pro4.

 Ne bi ja preporučil Asrokaču, hladnjak naponskog djela je čista nakarada.Kakvi su ovo ostaci na matičnoj, koja je to budala dizajnirala+matična eto nema(ali ima Gigabituša za 440Kn) gumbič automatske Bios nadogradnje.

 

 

 

 Mogu ti iz prve ruke rec da je ova Asrock ploca dobra, imam ju zajedno sa 5600X. Kod HW Unboxed je ono, u nekim situacijama skoro ista kao i B550 Tomahawk, u nekima je trunku losija od te koje si spomenuo itd, uglavnom kod mene je "hladna" tak da bi mogao komotno stavit 5900x na nju i sve bi bilo ok tipa u nekom heavy renderu, uz to po meni velika prednost je sto ploca ima ALC 1200 a kosta isto kao i ta MSI ploca.

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Osobno bojkotiram MSI proizvode jer iako su većinom Best Bang for Buck (BBB). Međutim, kad takvo smeće ispliva, ne mogu ostat ravnodušan. Dobro je dok ne znam, al pretpostavka je da su svi oni isti...

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.12.2021 6:54 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

...al pretpostavka je da su svi oni isti...

 ma joj, rambox ne voli asrock, ali preporuča msi, a msi govno samo takvo, neki vole gigu koja je često blagi užas, ja preporučam asus, a asus zna bit još veće govno od msi i tako to ide 

 

 

 

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa naravno, valjda su modeli ili serije losi. Ne mos napisat da neki kompletni proizvodjac od top klase MBO ne valja komplet.

Ne volit brand, to razumim...

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
ma joj, rambox ne voli asrock, ali preporuča msi, a msi govno samo takvo, neki vole gigu koja je često blagi užas, ja preporučam asus, a asus zna bit još veće govno od msi i tako to ide 

 

 

 

Pokaži mi dobru Asus B450 matičnu za 500kn, ili bolje se nemoj trudit niti tražit.Poanta je ponudit što više za što manje kuna, a ne ponudit ili kupit lošiju matičnu za što više kuna.

 

Kad sam ja u drugom mjesecu 2020 kupoval B450 matičnu, dakle ondašnja ponuda dostupnih matičnih ploča šokiral sam se i to pošteno.Nakon pregleda svi matičnih ploča do 600kn, jedino jeftine B450 Gigabytuše imale su HDMI 2.0. Zeleno je bilo glavni uvijet, i da ima barem pasivni hladnjak naponskog djela. Ja uzeo Gigu za 440kn, iako sam planiral Asrock jer sam ranije koristil Asrokaču(A770DE+)koja i danas radi iako je stara 11 godina.

ford eleanor kaže...
Imao sam Msi,Asrock i sada Gigu i nikakvih problema sa nijednom. To je kao i u životu,kakve si sreće ili nesreće.

Je tak i ja, meni od komp PC hardvera nikad ništa nije krepalo.Ali su zato krepavali obični DVD Playeri pa VHS video rekorderi i TV itd, i da krepo je manekenski JVC DVD rekorder/maneken koji je koristil DVD-RAM diskove.JVC je izgural pet godina, ali skupo đubre(a trebalo je bit kvalitetno) od Panasonic RAM-Diska krepalo je nakon godinu dana.

 

 

Ali mi je zato epski krepal usisavač, i to najprodavaniji ili kak ti najbolji model za određenu lovu=krepo isti dan nakon kaj sam ga prvi put upalil.To je poštena šamarčina, kad ti bilo kaj krepa u podebljanom stilu.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.12.2021 14:09 (rambox).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mirzet1976 kaže...
Friday kaže...

U majke ti, nadam se da je to samo za test a ne za 24/7?

 24/7 ako izdrže stickovi

To uopce nije "ako", znas da nece... B-die je najizdrzljiviji sta se napona tice, al to je opet max 1.5 - 1.55V za 24/7.

Da ne pricamo da na tim taktovima nemas stabilnost, bez obzira na napon... 

A bez aktivnog hladjenja je pogotovo suludo jer je druga karakteristika B-die-a da ako i postignes stabilnost, nakon 50-ak °C ju polako gubis...

 

A zadnja stvar je da je i posve besmisleno imat takve postavke za 24/7...

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.12.2021 23:20 (ansha).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
mirzet1976 kaže...
Friday kaže...

U majke ti, nadam se da je to samo za test a ne za 24/7?

 24/7 ako izdrže stickovi

To uopce nije "ako", znas da nece... B-die je najizdrzljiviji sta se napona tice, al to je opet max 1.5 - 1.55V za 24/7.

Da ne pricamo da na tim taktovima nemas stabilnost, bez obzira na napon... 

A bez aktivnog hladjenja je pogotovo suludo jer je druga karakteristika B-die-a da ako i postignes stabilnost, nakon 50-ak °C ju polako gubis...

 

A zadnja stvar je da je i posve besmisleno imat takve postavke za 24/7...

 Imam vent da hladi mem stickove tj. hladim ih još dok su bili upariti sa 5600X i radili na 3800mhz.

Stabilnost tu je negdje skoro pa stabilno.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.12.2021 1:01 (mirzet1976).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mirzet1976 kaže...
ansha kaže...
mirzet1976 kaže...
Friday kaže...

U majke ti, nadam se da je to samo za test a ne za 24/7?

 24/7 ako izdrže stickovi

To uopce nije "ako", znas da nece... B-die je najizdrzljiviji sta se napona tice, al to je opet max 1.5 - 1.55V za 24/7.

Da ne pricamo da na tim taktovima nemas stabilnost, bez obzira na napon... 

A bez aktivnog hladjenja je pogotovo suludo jer je druga karakteristika B-die-a da ako i postignes stabilnost, nakon 50-ak °C ju polako gubis...

 

A zadnja stvar je da je i posve besmisleno imat takve postavke za 24/7...

 Imam vent da hladi mem stickove tj. hladim ih još dok su bili upariti sa 5600X i radili na 3800mhz.

Stabilnost tu je negdje skoro pa stabilno.

Meni je znalo izbaciti 1 error u 8 sati testiranja, nije ti to skoro pa stabilno...

 

To je super OC za benchanje i takve stvari a ne za 24/7..

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.12.2021 9:03 (ansha).
3 godine
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mišljenje o MSI B550 PRO VDH WIFI? Je li verzija ploče bez WIFI u imenu razlika samo u tome? I zanima me je li ploča dolazi sa biosom koji pokreče 5000 seriju AMD-a odmah iz kutije.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Prodi_9 kaže...

Mišljenje o MSI B550 PRO VDH WIFI? Je li verzija ploče bez WIFI u imenu razlika samo u tome? I zanima me je li ploča dolazi sa biosom koji pokreče 5000 seriju AMD-a odmah iz kutije.

O ploči neću govoriti, to će netko drugi, ali svakako bih preporučio da si uzmeš kvalitetnu WIFI karticu kao TP Link WN722N, imat ćeš bolji signal nego što bi imao preko WIFI kartice od ploče. Što se tiče ploče, znam da je MSI B550 Tomahawk jako dobar, ako ne i najbolji odabir i ako dobro pratim, B550 ploče podržavaju odmah u startu Ryzen 5000 generaciju, iako kod ove ploče to nije ni bitno jer možeš nadograditi BIOS bez instalacije procesora i RAM memorije.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja sam uzeo ovaj da si hvatam net sa mobilog hot spota jednom prilikom kad su iz HT-a najavili da u ulici nece biti interneta 3-4 dana zbog nekih radova, odličan uređaj. Hvata jako dobro signal čak ako je i modem/mobitel daleko od njega bez ikakvih prekida.

3 godine
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Budget za matičnu mi je nekih 700-800 kuna zato i pitam za nju. A sto se tice interneta oduvijek sam zicno povezan i nisam nikad imao problema sa tim.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

Ja sam uzeo ovaj da si hvatam net sa mobilog hot spota jednom prilikom kad su iz HT-a najavili da u ulici nece biti interneta 3-4 dana zbog nekih radova, odličan uređaj. Hvata jako dobro signal čak ako je i modem/mobitel daleko od njega bez ikakvih prekida.

 Da, solidan je TP-Link TL-WN822N. Ja imam 2 takva, odnosno jedan koristim ja a drugi sin na svojem računalu jer zbog specifičnog rasporeda prostorija u stanu i položaja routera jednostavno nismo u mogućnosti spojiti računalo žičano na mrežu.

Za sada sve radi kako treba, meni su čak 3 zida između routera i tog WLAN prijemnika. Vidim da to autora ne brine previše jer će spajati računalo na Internet žičano, no eto nek se nađe kao preporuka za taj TP-Link TL-WN822N i ovo moje iskustvo s istim.

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Prodi_9 kaže...

Mišljenje o MSI B550 PRO VDH WIFI? Je li verzija ploče bez WIFI u imenu razlika samo u tome? I zanima me je li ploča dolazi sa biosom koji pokreče 5000 seriju AMD-a odmah iz kutije.

 Da samo je WIFI bitna razlika, a ostalo je isto pa bez WIFI uštediš 100kn na matičnoj ploči.Ostalo bitno moš izgoglat, ili eto Stevo je odradil naponski dio=može čak izgurat i R9 16/32 naklokan proc.To ti nikad neš odradit, a dalje znamo naponski dio na matičnim pločama je identičan.

 

 

Matične imaju stražnji gumbič za Bios nadogradnju, dakle updejtaš Bios bez ikakvog instaliranog procesora.Postupak je isti na MSI B450 ili B550 matičnjačama, tu nema nikakve razlike.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.12.2021 13:08 (rambox).
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AMD RAMP, kolko vidim trenutno imamo samo nepoznanicu kaj to zapravo znači.

 

https://www.tomshardware.com/news/support-added-for-amds-ramp-and-am5-socket-intels-xmp-30-granite-rapids

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

AMD RAMP, kolko vidim trenutno imamo samo nepoznanicu kaj to zapravo znači.

 

https://www.tomshardware.com/news/support-added-for-amds-ramp-and-am5-socket-intels-xmp-30-granite-rapids

Tomshardware veliš. Pa de malo vrati svoje postove koliko si me citirao sa tim tomshardware i kako ti ljudi vjerojatno traktorom oru zemlju, jer ništa drugo ne znaju.

Jesus! 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Envy kaže...
Tomshardware veliš. Pa de malo vrati svoje postove koliko si me citirao sa tim tomshardware i kako ti ljudi vjerojatno traktorom oru zemlju, jer ništa drugo ne znaju.


Jesus! 

Opet si pijan, ili slabo razumiješ engleski, nema treče opcije.

 

Tomaši nisu izvor, oni samo prenose kaj je na svoju listu podrške dodala HWinfo ekipa.

 

 

 

Kud ti klikaš na Tomašev link, ili na nekaj drugo možda ipak Xvideos link.

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
* * *

Opet si pijan, * * *

Jesam i opreštno mi je jer je 31 na 1.

Savjetujem tebi isto.

l.p:  

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

juhu, stiže nizozemac i nosi konačno pošteni napredak u igpu - link

neka top model bude triput bolji od aktualne vege, ako su leakovi bili točni, onda bi čak i jeftine verzije u nekakvom 6300u mogle biti bar duplo jače od sadašnje najjače igpu

a to bi bilo sasvim dovoljno za budget gaming bez smanjivanja ispod 1080p, jedva čekam jer baš mi treba jeftini laptop, a da ima bar nekakve gpu perfomanse

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

juhu, stiže nizozemac i nosi konačno pošteni napredak u igpu - link

neka top model bude triput bolji od aktualne vege, ako su leakovi bili točni, onda bi čak i jeftine verzije u nekakvom 6300u mogle biti bar duplo jače od sadašnje najjače igpu

a to bi bilo sasvim dovoljno za budget gaming bez smanjivanja ispod 1080p, jedva čekam jer baš mi treba jeftini laptop, a da ima bar nekakve gpu perfomanse

 

 

 Tako star, a i dalje vjeruje u bajke...

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel bude desktop verzija?

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

juhu, stiže nizozemac i nosi konačno pošteni napredak u igpulink

neka top model bude triput bolji od aktualne vege, ako su leakovi bili točni, onda bi čak i jeftine verzije u nekakvom 6300u mogle biti bar duplo jače od sadašnje najjače igpu

a to bi bilo sasvim dovoljno za budget gaming bez smanjivanja ispod 1080p, jedva čekam jer baš mi treba jeftini laptop, a da ima bar nekakve gpu perfomanse

 

 

Rembrandt APU nije novost, a da če imat 12CU RDNA2 iGPU(najskuplji modeli)to je poznato več nekoliko mjeseci.Od početka nije se znala njegova točna namjena, ipak su prve glasine bila samo za Low power Mobile.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=740&jumpto=6217718&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx

 

Vezano za moj godinu dana stari post, danas znamo da je Van Gogh APU sjeo u Steam Deck konzolu.

cvaja997 kaže...

Jel bude desktop verzija?

Bude da okvirno Q3 2022, dakle žuto sjeda u AM5 socket.

 

Ipak je Mobile segment puno bitniji, tu se za AMD vrti znatno veča lova=Rembrandt APU Mobile lansiranje vjerojatno 4.1 2022.

 

Ionako stara Vega 8 iGPU debelo gazi Desktop krš od Intel UHD 770.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.1.2022 21:09 (rambox).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
* * *

Bude da okvirno Q3 2022, dakle žuto sjeda u AM5 socket.

 

Ipak je Mobile segment puno bitniji, tu se za AMD vrti znatno veča lova=Rembrandt APU Mobile lansiranje vjerojatno 4.1 2022.

 

Ionako stara Vega 8 iGPU debelo gazi Desktop krš od Intel UHD 770.

Znači žuto ne sjeda u mojim klijentima AM4 Socket? Kako to sad, pa obećao sam im!

Mobile segment puno bitniji od (ne rečenog Desktopa)? Hm.. od 100 laptopa koji mi dođu pod ruke jedva na prste jedne ruke mogu izbrojati sa Ryzen ARK-om, a vjerojatno od njih 100, samo dvojica će znati što je to Vega 9 iGPU i Intel UHD 770.

Sorry, morao sam 

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Puno prekasno...znači u ožujku/travnju će doći boostani Zen 3D, a već krajem godine nas očekuje Zen 4. Ako se već čeka, više smisla ima novi socket i nova generacija...

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Envy kaže...
Znači žuto ne sjeda u mojim klijentima AM4 Socket? Kako to sad, pa obećao sam im!


Mobile segment puno bitniji od (ne rečenog Desktopa)? Hm.. od 100 laptopa koji mi dođu pod ruke jedva na prste jedne ruke mogu izbrojati sa Ryzen ARK-om, a vjerojatno od njih 100, samo dvojica će znati što je to Vega 9 iGPU i Intel UHD 770.

Sorry, morao sam 

Morao si da, kad i inače pišeš bedastoče iako je več odavno sve poznato.

 

Rembrandt APU je oduvijek bio samo AM5 Socket, bilo Mobile ili Desktop AM5 verzija.

 

- 12CU RDNA2 iGPU treba znatno veču propusnost DDR5 memorije

 

- žuto je idealno kao jeftinije prvo ZEN3+ APU rješenje za ulaz u AM5 socket

FileFicho kaže...

Puno prekasno...znači u ožujku/travnju će doći boostani Zen 3D,a već krajem godine nas očekuje Zen 4. Ako se već čeka, više smisla ima novi socket i nova generacija...

Zašto prekasno, pa ZEN X3D je samo zadnja recimo nova CPU serija u AM4 Socketu.

 

Potpuno krivi pogled, ne mješajte AM4 i AM5 socket to su stare kruške i nove jabuke.

 

 

 

 

Kao da ljudi brzo zaboravljaju, ali eto neko ih mora podsjetit na činjenice.

 

Intel 1200 socket

 

- samo 10 i 11 serija procesora

 

AMD AM4 socket

 

- Zen(2017), Zen+, Zen2, Zen3, ZenX3D u 2022 godini

 

https://www.eteknix.com/amd-am4-2020/

 

AMD AM5 socket

 

- Zen3 Rembrandt APU, pa dalje razni Zen4 APU modeli

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.1.2022 14:46 (rambox).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
FileFicho kaže...

Puno prekasno...znači u ožujku/travnju će doći boostani Zen 3D, a već krajem godine nas očekuje Zen 4. Ako se već čeka, više smisla ima novi socket i nova generacija...

 nije prekasno, tko zeli uzeti još brzi amd a ima ploču kroz godinu, dvije ili pet moze uzeti taj 3d Zen.

slažem se da su omašili tajming skroz.

no najviše me veseli činjenica da se pinovi sele sa procesora na matičnu, nema više trauma da ću izvalit cpu sa vodenim blokom :D

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen 7 5800X3D, dakle predstavljen je samo jedan 3D V-Cache model.

 

 
 
 

- AM4 400 i 500 serija matičnih ploča dobit če Bios podršku za 3D V-Cache Ryzen 7

 

Sasvim razumljivo, da su eto baš 8/16 CPU izabrali za optimalan ili univerzalan gejming CPU+3D V-Cache.Sasvim dovoljno za prestiž, ili eto ajmo se okitit titulom opčenito najboljeg gejming procesora.

 

Nije uopče neočekivano, da če eto na kraju ipak samo 8/16 CPU verzija dobit 3D V-Cache na svoja leđa.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=917&jumpto=6404802&sort=asc&view=flat

 

Sa klasičnim Zen3/5000 procovima za gejming nema problema.AMD samo treba malo spustit cijene, ili najprodavanije Ryzen 5/Ryzen 7 modele cijenama približit Intel Alder lake i5 i i7 procovima.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.1.2022 17:11 (rambox).
Moj PC  
3 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice