AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.093.315
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja samo očekujem dobre procesore, značajnije bolje od prošle generacije u svakom pogledu, vrijednih upgradeanja. Nadmoć nad Intelom je samo šlag na tortu.

Apoc
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 9:05 (Apocalypso722).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

nadmoč nad intelom će korisnici i platiti, u to sam siguran. ne bude više 6/12 za 1500 kn. super ako se varam, makar i sad su cijene skoro izjednačene. i5 10400f 1200 kn, i7 10700f 2600 kn.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A zakaj svi pilite sa dizanjem cijena?

 

Mislim kužim, AMD uzima leadership, pa je očito da će cijene otić 20% gore

 

Koliko vas će se posut pepelom ako se to ne desi? Jer kako je moguće da je proizvod dobar/bolji, a ne košta duplo, a plačate sve ove godine duplo intelu za 5-10% bolje rezultate u igrama...

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja se nadam da ce biti usput i sa podrskom ddr5 a ne da ce odmah nakon prestavljanja otici u EOL.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

A zakaj svi pilite sa dizanjem cijena?

 

Mislim kužim, AMD uzima leadership, pa je očito da će cijene otić 20% gore

 

Koliko vas će se posut pepelom ako se to ne desi? Jer kako je moguće da je proizvod dobar/bolji, a ne košta duplo, a plačate sve ove godine duplo intelu za 5-10% bolje rezultate u igrama...

 samo glasno razmišljam, raspravljam bez zlih namjera, fanbojizma, fige u džepu i sl. ako se trebam posipati pepelom najmanji problem, nisam nikakav stručnjak, znalac ili ne znam što. najobičniji kupac ili čak ni to.

moguće da sam 100% u krivu.

 

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ja i ne znam čemu tolki hajp, zen 2 je već odlična platforma za gejmanje

zen 3 dolazi kao mrtva platforma od koje više nema dalje, dakle to će biti isplativo jedino nama koji imamo stare ploče i to kad dođe potpuno nova (futureproof) platforma sljedeće godine i kad ovima drastično padnu cijene

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Baš maloprije je bio kum kod mene, pa smo razgovarali.

U nedoumici je da li kupovati novi stroj uskoro ili čekati novu platformu sa DDR5.

 

I drobimo mi tako o svemu tome, eto da nešto seremo, tek toliko.

I onda ga pogledam i mislim si, a jbt, kume koji klinac tebi uopće treba 

bilo kakav stroj, skoro pa da i ne igra ništa,a bome ništa korisno ni ne radi na računalu.

 

Eto, tek toliko, nek se nađe, nek se ima.

 

Već me je izludio sa tim njegovim mozganjima, te bi kupio pa ne bi.

Pa de se više dogovori sam sa sobom pa ćemo onda nešto složit.

 

Osobno, nema šanse da ću ići na novu platformu sve dok mi ovaj stroj radi.

Za ovo što ja sa kompom radim

(čitaj: ne radim ništa) i ovo što imam mi je plafon.

Možda, nekad, ubodem Ryzen 2 neki na ovu MOBO i lupat se

 

guzicom u nogu 

 

 

 

Da se razumijemo, sve je to divno, krasno i sve za 5 kad čovjek  ima stvarnu potrebu za

novim računalom ili upgradeom postojećeg, ali ići kupovati stroj samo zato što je nova tehnologija u pitanju

pa mu nakon toga skuplja prašinu, tu i ne vidim nekog smisla.

 

Jer, iskreno, pokušavati održati korak s tehnologijom a ne imati izravne novčane koristi od uporabe iste je nonsens.

 

 

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Da, i mene muči taj manjak mogućnosti za upgrade ako budem uzimao zen3. Trenutno sam na zaključanom i7 7700 i ramima na 2400 mHz pa stalno vrebam tu promjenu platforme. Bit će ili zen3 ili čekam 2022. i DDR5. Zapravo nemam nikakve realne potrebe jer sam zadovoljan s fps-om u svemu što igram, ali vuče me upgrade kad stalno pratim što sve novo izlazi.
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa realno ddr5 će sigurno biti skup na početku tak da vas čeka još duže čekanje, a pomak upitan :)
Čemu filozofirat tko uzima za gaming i lagano seruckanje na kompu dalje od r5 3600 ili i5 10400 nema kaj gledat.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 13:52 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

DDR5 neće biti ni AMD-u ni Intelu ove generacije. Kod Intela priča o ovoj koja kasni. Koliko sam slušao/čitao prije 2022. ga eće imati nitko, a i tada je planirano vjerojatno AMD prvi... kako ispadne.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

DDR5 ce prvo imati enterprise sektor, kao sto je to do sada uvjek i bilo.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
fromcelltohell kaže... 

Da se razumijemo, sve je to divno, krasno i sve za 5 kad čovjek  ima stvarnu potrebu za

novim računalom ili upgradeom postojećeg, ali ići kupovati stroj samo zato što je nova tehnologija u pitanju

pa mu nakon toga skuplja prašinu, tu i ne vidim nekog smisla.

 pa to je uvijek bilo tako, ne radi se o tome nego o tome da je nekom tko dugoročno kupuje isplaticije preskočit ovu seriju

 

recimo, ja imam i5 4590 sa gtx1070 na svojem računalu i b450 tuf pro sa 2400g na dječjem

za ono što meni trenutno treba 4590 sasvim dovoljno fila ovu 1070, a i klncima je igpu na 2400g zasad dovoljna

 

plan je svoje upgrejdat sljedeće godine na novim amd pločama s kojima ću opet imat 3-4 serije upgrade path, a ne uzimat sad mrtvu platformu

na dječji komp eventualno uzmem kad padnu cijene neki 5600 rajzen i prebacim im svoju grafu

 

tako i ovaj sa i7 7700, nema mu nikakvog smisla sad uzimat novu matičnu na koju poslije ovog zen3 više ništa novo neće ići, pogotovo što kaže da mu sve zasad radi dobro

uvijek je amd bio pojam upravo zbog mogućnosti upgrejda i pljuvalo se po intelu što imaš max još jednu seriju za nadograditi

još jednom - nama koji imamo stare ploče upgrejd je isplativ i to tek kad padnu cijene, ostalima nema smisla uzimat platformu koja je mrtva čim za koji dan izađu novi procesori

12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

uvijek je amd bio pojam upravo zbog mogućnosti upgrejda i pljuvalo se po intelu što imaš max još jednu seriju za nadograditi

 

 Danas oko 18:00h shvatit ćeš zašto je i7 8700k prije tri godine bio vrhunska kupnja za 2700kn.

U kombinaciji sa ovom pločom od 1200kn https://www.asrock.com/MB/Intel/Z370%20Extreme4/index.asp

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 14:40 (mislioc).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AMD rastura uzmete li Excel, Word, neki simulator fluida, vizualizaciju ili nešto deseto.. ali.. jedno veliko ALI.

AMD nam na prezentraciji prikaže ovakvu sliku:

 

Da čovjek stane i ne vjeruje. U svim testovima oscim Civilizacije AMD ide od 2+ do frapidnih 59% bolje od Intela i to u istoj konfiguraciji RTX 2060, 1080p. sa jedne strane Ryzen 7 4800H a na drugoj Core i7-9750H.

A onda dođe lik i testira identičan laptop. IPS 144Hz, RTX 2060, isto RAM-a isto sve osim procesora. Čak im je i težina ista. Osim cijene gdje je očekivano Intel skuplji.

I na kraju testovi pkažu ukratko da je Intel u svakoj skoro igri na svijetu brži u prosjeku 7% bolji. Osim u Civilizaciji gdje AMD rastura a na prezentaciji je rekao da če biti -2% sporiji od Intela.. ono nek se nađe neka igrica da i Intelu bacimo koje mrvice.

Evo linka gdje lik testira dva identična laptopa:



Pa je li AMD misli da smo mi idioti ovdje? Kupuješ Laptop sa RTX 2060 grafičkom, pa je li oni kontaju da li je ljudima bitno koliko je AMD u Excelu bolji?

Ovogodišnja prezentacija nosi naziv nešto kao "New Gaming Experience" ali su ju očigledno promjenili sa "A New Journey Begins".

Da ne bude zabune, AMD mi se počeo da sviđa, ali ovom politikom... usmrdio se kao VW sa Dieselgate aferom. Ono kao testirat ćem osvoje procesore na Nvidija gračikim karticama, a svoje grafičke Big Navi ćemo testirati na Intelovim Core i9 procesorima.

Jedva čekam početak.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Aj nemojte bezveze trolati z3 ce biti isplativ, ali samo pod uvjetom da ce imati podrsku za DDR5.Mozda sad ove ploče nemaju ali se nadam da ce iduce gen imati.Tako se isto nadam za intel ali mijenjaju sockete svako malo, nama svima su ovdje bitne cijene i dostupnost istih.
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 18:00h

Bumo vidli kaj su napravili :)

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 14:45 (CPU).
Moj PC  
3 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Aj nemojte bezveze trolati z3 ce biti isplativ, ali samo pod uvjetom da ce imati podrsku za DDR5.Mozda sad ove ploče nemaju ali se nadam da ce iduce gen imati.Tako se isto nadam za intel ali mijenjaju sockete svako malo, nama svima su ovdje bitne cijene i dostupnost istih.

Z3 SIGURNO NEĆE imati podršku za DDR5, kako bi je imao kad je nema trnutno, i gle čuda, svejedno će biti isplativ, uvjetno rečeno.

 

Koja slijedeća generacija i generacija čega? X670 ploče, ako i kada dođu, a budu za 5000 seriju procesora, će biti DDR4, a slijedeća generacija je Zen 4

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Aj nemojte bezveze trolati z3 ce biti isplativ, ali samo pod uvjetom da ce imati podrsku za DDR5.Mozda sad ove ploče nemaju ali se nadam da ce iduce gen imati.Tako se isto nadam za intel ali mijenjaju sockete svako malo, nama svima su ovdje bitne cijene i dostupnost istih.

 uzmi novu konzolu i imaš DDR6 i gen 4 nvme ssd, 8/16 3.5 cpu+ 2.2 ghz GPU 7nm sve za 3000 kn.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

A zakaj svi pilite sa dizanjem cijena?

 

Mislim kužim, AMD uzima leadership, pa je očito da će cijene otić 20% gore

 

Koliko vas će se posut pepelom ako se to ne desi? Jer kako je moguće da je proizvod dobar/bolji, a ne košta duplo, a plačate sve ove godine duplo intelu za 5-10% bolje rezultate u igrama...

  Pa zato sto nezelim da me se pravi magarcem, TSMC 7nm je 2020 godine bio na 96% yielda- znaci strasno nesto, sve sto tiskaju valja doslovno svaki cip na waferu defect density im je onak ispod 1, mislim nekih 0.09... Sada je AMD okerenuo na N7+ ili EUV tehnikaliju i tu neznam podatak nisam ga nigdje nasao, ali buduci da AMD ide sa procesorima i greafama na 7nm+ onda mevjerujem da je ispod 80-90% sto je otprilike yield kada je zen2 dosao i prestavio 7NM.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 JA od prosle godine, znaci na 80-90% je  i cijene moraju ostati iste!

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 15:58 (HCgamingCRO).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...
dreadmoore kaže...
Aj nemojte bezveze trolati z3 ce biti isplativ, ali samo pod uvjetom da ce imati podrsku za DDR5.Mozda sad ove ploče nemaju ali se nadam da ce iduce gen imati.Tako se isto nadam za intel ali mijenjaju sockete svako malo, nama svima su ovdje bitne cijene i dostupnost istih.

 uzmi novu konzolu i imaš DDR6 i gen 4 nvme ssd, 8/16 3.5 cpu+ 2.2 ghz GPU 7nm sve za 3000 kn.

 Da sam htio konzolu davno bi je prije uzeo konzole mi nisu privlacne

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

  Pa zato sto nezelim da me se pravi magarcem...

imaš krivi stav - cijenu određuje tržište, ako amd može prodati zen3 20% skuplje od zen2, onda bi jedini magarci bili oni da tako ne naprave

tebe osobno nitko ne tjera kupovati bilo što što smatraš preskupim

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
forumaš kaže...
dreadmoore kaže...
Aj nemojte bezveze trolati z3 ce biti isplativ, ali samo pod uvjetom da ce imati podrsku za DDR5.Mozda sad ove ploče nemaju ali se nadam da ce iduce gen imati.Tako se isto nadam za intel ali mijenjaju sockete svako malo, nama svima su ovdje bitne cijene i dostupnost istih.

 uzmi novu konzolu i imaš DDR6 i gen 4 nvme ssd, 8/16 3.5 cpu+ 2.2 ghz GPU 7nm sve za 3000 kn.

 Da sam htio konzolu davno bi je prije uzeo konzole mi nisu privlacne

 Zasto ? Pa 30fps master race je bas dobar 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa eto ako volis kupnju meni ne treba
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

Jos 24 min :D

Mexx
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 17:45 (chingy-os).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
HCgamingCRO kaže...

  Pa zato sto nezelim da me se pravi magarcem...

imaš krivi stav - cijenu određuje tržište, ako amd može prodati zen3 20% skuplje od zen2, onda bi jedini magarci bili oni da tako ne naprave

tebe osobno nitko ne tjera kupovati bilo što što smatraš preskupim

 Pricamo o AMD-u kojem je u marketingu i bolja cijena spram konkurencije. Zanemari sta kosta 3950x ili 3990x jel ta dva cipa su za "sebe" i nemaju konkurenciju.

Tako da, rekao sam spomenuo je AMD i leadesrhip, ima par stvari koje mora nastaviti ispunjenje obecanja ili je launch fail, Shvati to.

A sad molim sve korisnike kojekakvih intelovih procesora da popiju par tableta za smirenje i pridruze nam se na event-u da bi vidjeli koji je najbolji procesor za njih!

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 17:46 (HCgamingCRO).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
HCgamingCRO kaže...

  Pa zato sto nezelim da me se pravi magarcem...

imaš krivi stav - cijenu određuje tržište, ako amd može prodati zen3 20% skuplje od zen2, onda bi jedini magarci bili oni da tako ne naprave

tebe osobno nitko ne tjera kupovati bilo što što smatraš preskupim

Imam feeling da ce i dalje ostati relativno good guys i eventualno izjednacit cijenu s Intelom, ali nebi trebali biti skuplji od Intel konkurentnih procesora.

 

Kaj se tice DDR5 ne kuzim ove postove di ljudi smatraju Zen3 sranjem od kupnje jer ne podrzava DDR5. Odavno se zna kada ce i kako izaci DDR5, znaci prvo serveri itd.

 

Tocno to kaj velis picajzla. Samo da ne bude Nvidija slucaj2 di ni ako zelis potrosit ne znam kolko vise ne mozes jer ih nema na stanju lol.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sumnjam jer yield je izvrstan , a i chipleti su, štancaju ih na vagone.

 

Da će baš bit za svakoga day 1 možda ne, interes JEST veli, ali vidjet ćemo.

 

Počinje upravo u svakom slučaju:

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dok DDR5 bude na zavidnoj razini dotad će izaći i zen 5-6. Sada se za relativno male novce mogu kupiti brže DDR4 memorije sa niskim latencijama, dok će DDR5 u prve 2 god biti vrlo skup i ne puno brži (ako uopće i brži) od skupljih DDR4 modela.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice