AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.093
|
čitano: 5.244.535
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bilo je vec rijeci oko ovoga i jasno je bilo da ce AMD sa Samsungom raditi na nekoj next gen grafi za mobitele, i ispada da ce vec ovog kolovoza sa note20 doci AMD-ov chipset i na mobitele.

Ugl ako Lisi Su nije bilo dosta da pokori sve od servera do desktopa, preko laptopa, sada su i na redu mobiteli, i eto ko bi rekao, firma koja je prije jedno 5 godina bojala se i nije bilo jasno oce propast ili ne sada drma svim granama IT industrije, znaci od moba u djepu preko torbe sa laptopom do uredskog ili kucnog kompa svi cemo biti AMD-ovi

 

https://www.sammobile.com/news/amd-gpu-for-2021-samsung-flagships-impresses-in-first-leak/

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nvidijina grafa 1660ti  je grafa koja je 15 20%jeftinija a svega par posto ako i toliko losija u laptopima tako da je puno bolja situacija nego 2060 ako bas ne treba raytracing...  S druge strane spektra 2070 i 2080 ovise o hladenju ali nista nije cudno da u laptopu to nije adekvatno pa da stvara ogroman lagg... 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel ima tko iskustva sa kombinacijom, ASUS PRIME X570-P, Ryzen 3800x, RAM ADATA GAMMIX D30, 3200mhz (CL 16-16-18, 1.35v).

 

Update BIOS naravno i sve. BSOD friški OS install,  RAM ima milion greška čim pokrenem MEMTEST ako upalim DOCP  default koji digne sve na( 3200mhz (CL 16-16-18, 1.35v)) kao što ram podržava, probao i ručno, probao dizati voltaže..

 

Jedino radi bez rušenja i bez memtest problema na 3000mhz, identični ram sam već postavio preko 50 pločica na Intel ploče i radi 1-click sa XMP profilom na 3200mhz bez problema.

 

Jel ima išta drugo što mogu probat? Nemam tolko iskustva sa AMD..

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovisno o matičnoj ali rame je večinom potrebno uštekati u 2 i 4 slot. Dali DOCP digne pravilne postavke? 

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
herya kaže...

Ovisno o matičnoj ali rame je večinom potrebno uštekati u 2 i 4 slot. Dali DOCP digne pravilne postavke? 

Digne točne postavke, probao sam i ručno.

 

Zbog čega treba u 2,4? Budem probao vidio sam nešto o tome na netu al nije mi jasno.

4 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ja imam Asus X570 TUF, i moji rade na 3600mhz u 2 i 4 slotu.  provjeri koji su 2 i 4 i probaj tako.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
herya kaže...

ja imam Asus X570 TUF, i moji rade na 3600mhz u 2 i 4 slotu.  provjeri koji su 2 i 4 i probaj tako.

 Znam koji su 2 i 4, sad su mi u 1 i 3, samo me zanima jel tko zna objašnjenje zašto ima razlike u koji para slotova se stavi?

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 17:45 (ivicask).
4 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A1 "1"and B1 "3" are normally reserved for Single Channel of the same type

A2 "2" and B2 "4" are typically reserved for Dual Channel of the same type

 
3 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ukratko, zbog toga kako idu vodovi od proca do memorije, ako rami nisu na kraju vodova onda onaj visak djeluje kao antene i unosi smetnje.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima smisla, probam sutra, hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ja imam slicne rame, DT41 model, isti xmp profil i radi mi na asusovoj x370 i to jos OC bez dizanja napona na 3466 sa dodatno smanjenim nekim tajminzima. Tebi bi na toj X570 trebao radit ne samo XMP, nego vjerojatno i OC i to mozda i do dobrih 3600 mhz, ako imas srece sa chipovima memorije..
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
Za primjetiti je ovaj debakl, hm prodano je deset komada novih i7 6700K.Tko je to kupio hm, teško je to shvatit nema nikakve logike jezuš.

 

Nije ti palo na pamet da se mozda radi o poslovnom korisniku kojem 6700K radi sasvim zadovoljavajuce i mozda je iz nekog razloga procesor prestao raditi? Po tebi bi bilo logicno promjeniti cijelu platformu radi toga i napraviti potencijalno vrlo bolnu kompletnu reinstalaciju OS-a?

To mozda tako funkcionira u tvom kvartu

Freak Show Inc.
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
napraviti potencijalno vrlo bolnu kompletnu reinstalaciju OS-a?

Ko nije probao, ne zna. Sastavljanje je mila majka, a dok vratiš OS kako je neki radnik naviknut da bude, noćna mora. 

ps. danas isprobao Ryzen 3600, ASUS TUF B450 GAMING PLUS, ADATA SPECTRIX 3200 CL16 RGB 2X 8 GB, radi bez problema. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 18:33 (Valentin17).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...

Ko nije probao, ne zna. Sastavljanje je mila majka, a dok vratiš OS kako je neki radnik naviknut da bude, noćna mora. 

 

"Imao sam onu crvenu ikonicu ovdje, zasto je sada nema?"

"Slova su mi nekako cudna"

"Sve je nekako drugacije. Jel mi ne mozes napraviti da bude kako je bilo?"

"Onaj sto je to prije tebe radio je samo nesto napisao i sve je bilo OK. Da ga nazoves i pitas sta je to pisao"

 

 

Freak Show Inc.
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima netko iskustva sa Asrock B450-mHDV .. tako nekako...

Imam neku ponudu za zamjenu komponenti, ova ploča mi se čini izuzetno mala i nisam siguran, imam trenutno 4 SATA slota na svojoj popunjeno, da će biti dovoljno mjesta ispod Aorus 1080Ti za to... Rabljeno je, kolega mi nudi zamjenu ryzena 2700, ploču i 16 GB DDR4 uz neku nadoplatu, samo ploča mi se čini onako...

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
teško je to shvatit nema nikakve logike jezuš.

 Motorna pila Stihl 029 super ima klip 46mm. Zamjenska komponenta talijanskog proizvođača Meteor košta 100 ojra kod nas. Klip i cilindar. Original Stihl je precijenjen. Postoje i kinezi koje nije vrijedno spominjat. Ono što malo ljudi zna je slijedeće: na isti motorek paše klip i cilindar od Stihl 039. Klip 49mm. Košta 100 ojra u njemačkoj trgovini, dostava 20 ojra. Kaj da sada bacim motornu pilu zato jer treba promijenit termogrupu?
Sada kad nekom rikne procesor ili ima nešto slabije na staroj matičnoj, a paše mu socket, kaj to treba bacit? 6700(K) je super procesor.

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

 "Imao sam onu crvenu ikonicu ovdje, zasto je sada nema?"

"Slova su mi nekako cudna"

"Sve je nekako drugacije. Jel mi ne mozes napraviti da bude kako je bilo?"

"Onaj sto je to prije tebe radio je samo nesto napisao i sve je bilo OK. Da ga nazoves i pitas sta je to pisao" 

Zašto AutoCAD ne ponavlja zadnju komandu na desni klik miša?

Zašto word nema ikonu za "save as"? Zašto task bar ima ikone, a ne piše ime programa?

Zašto nisi snimio Windows 7 ili XP? Zašto je sve crno, a bilo je plavo? 

Zašto je instaliran drugačiji Outlook Express?

 

Nikom ne bih preporučio raditi sa poslovnim korisnikom, niko živ ne može platit taj posao koliko živaca potrošiš dok to posložiš sve kako mora bit,

a nikada više ni kako je bilo prije, opet si kriv i za to, dok licence sve pronađeš samo, poludiš.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 18:56 (Valentin17).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kaj točno moraš raditi procu da bi umro? Ak je neispravan, crknul bu odmah, ak je ispravan...

 

Meni je nekako vjerojatnije da je netko sa slabijim procom odlučio napraviti upgrade na istom socketu, jer je čitao da kad i3 ili i5 zamijeniš sa i7 "K" i OC-aš, možeš dobit 20% performansi.

Doduše, zašto je imao slabiji proc na ploči na kojoj se može OC-at... ali neću ulaziti u to.

 

Sa druge strane, za 300€ se uzme kompletan novi AMD setup - ploča, ram i proc, jači od navedenog ili tu negdje. Problem je onda windows 10 koji moraš ponovo kupit.

 

Ma može bit scenarija u kojima se isplati, sigurno. Pogotovo u državama gdje buš kupoval originale svega. Mi razmišljamo da su Windows nešto što se skine, mislim da i dalje izuzetno malo ljudi koristi originalni OS. Znam ljude kojima se nije dalo zezat kad se piratski win7 mogao pretvoriti u original Win 10 jer "koga briga" , a doslovce ti je Microsoft nudio (greškom vjerojatno) original Windows 10 besplatno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

Sada kad nekom rikne procesor ili ima nešto slabije na staroj matičnoj, a paše mu socket, kaj to treba bacit? 6700(K) je super procesor.

Možda sam ja blesav, ali ja bi to ovako:

novi i7-6700k - 275€

novi R5 3600 - 180€

 

Za cijenu novog 6700k bi uzeo 3600 i solidnu ploču, a stari RAM bi ostavio. Staru ploču (i proc) bi prodao pa bar za 50€ skupa. Možda bi i novi ram uzeo ako bi stari CPU+MBO+RAM uspio za 100€ prodati.

 

Prednosti: 

- cca. 50% jači proc

- potrošnja/zagrijavanje jednako ili manje

- nova ploča s novim jamstvom

- otvorene opcije za nadogradnju na 16core bez promjene platforme

- možda i brži RAM

 

Mane:

- možda potreba za reinstall win, možda..

ansha: Pomelo te
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
rambox kaže...
Za primjetiti je ovaj debakl, hm prodano je deset komada novih i7 6700K.Tko je to kupio hm, teško je to shvatit nema nikakve logike jezuš.

 

Nije ti palo na pamet da se mozda radi o poslovnom korisniku kojem 6700K radi sasvim zadovoljavajuce i mozda je iz nekog razloga procesor prestao raditi? Po tebi bi bilo logicno promjeniti cijelu platformu radi toga i napraviti potencijalno vrlo bolnu kompletnu reinstalaciju OS-a?

To mozda tako funkcionira u tvom kvartu

Poznaniku prodao Phenom 9650 na nVidia 8200 ploči...

 

i nakon 2 g. kupi i7-2600 s H67 pločom..

 

Da Phenoma klincu (ploču i CPU), na svoju makinu nakelji Intela, pospoji diskove i upali - i đubre (Win 7) proradi od prve, nakon par minuta roštanja zatraži restart i ... radi..

 

nakon par godina nešt ga zaje... USB, pa idem pogledati s show_nonpresent_devices=1 u Device Manageru.. hidden devices uredno nabrojane sve 4 jezgre Phenoma, pod System devices nVidia kontroleri...ali radi bez greške...

 

a na poslu delanec server s Asus Q55 chipsetom crkne matična, nabavim Asusicu Q55 chipset ali drugi model - i ne readi: BSOD, BSOD, BSOD - pa reinstalacija i čupanje podataka iz backupa...

 

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo vam jedan solidan laptop sa AMD 4800H procom i RTX 2060 grafom. Lijepa i cijena, poceo sam stediti za njega 

 

KLIK

 
6 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zašto bi kupio novi win radi zamjene na rajzen? Klincima sam pentium zamijenio sa 2400g i asus b450 matičnom, ostavio ssd s windozama koje su se odmah prilagodile novoj konfi, preko microsoft računa zatražio aktivaciju dječjeg kompa i gotovo.
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Samo da javim PC radi bez problema sad na 3200mhz RAM u utorima 2 i 4, tako da treba paziti na to :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 8:53 (ivicask).
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Imam povremene freezove (nekad u windowsima, nekad u igrama).

 

Nije jako frustrirajuće, ali počelo se dešavati skoro jednom dnevno. Napajanje koje sam imao je bilo staro 10 godina, prekjučer sam uzeo novo, ali evo opet se dogodio freeze.

 

Od sinoć sam spustio RAM sa 2400Mhz na 2133Mhz pa ćemo vidjeti. Bitno je naglasiti da mi je ram dosta star i nije uopće na popisu od matične ploče.

 

Ima tko još kakav savjet?

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Manual svake ploče ima shemu kako postaviti ram ako postoje neke razlike od ploče do ploče.

Prošle godine kolega s posla naručio gotovu konfiguraciju gdje je ram radio samo na 1. i 2. utoru i nije prepoznavao dual chanel.

A na 2. i 4. je imao BSOD.

Našao je rješenje na Youtube preko command prompt.
SSD koliko si mi života uštedio...
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dodinho kaže...

Imam povremene freezove (nekad u windowsima, nekad u igrama).

 

Nije jako frustrirajuće, ali počelo se dešavati skoro jednom dnevno. Napajanje koje sam imao je bilo staro 10 godina, prekjučer sam uzeo novo, ali evo opet se dogodio freeze.

 

Od sinoć sam spustio RAM sa 2400Mhz na 2133Mhz pa ćemo vidjeti. Bitno je naglasiti da mi je ram dosta star i nije uopće na popisu od matične ploče.

 

Ima tko još kakav savjet?

Imam isti proc i maticnu kao ti (doduse atx verziju) i takoder koristim ram koji nije na qvl listi, ali nemam nikakvih problema s ukljucenim xmp-om, tako da pretpostavljam da je najvjerojatnije nesto do same memorije. Provjeri svakako ovo sto kolege kazu jesu li ti stickovi ukljuceni u a2 i b2 slotove.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
CrossDeath kaže...

Imam isti proc i maticnu kao ti (doduse atx verziju) i takoder koristim ram koji nije na qvl listi, ali nemam nikakvih problema s ukljucenim xmp-om, tako da pretpostavljam da je najvjerojatnije nesto do same memorije. Provjeri svakako ovo sto kolege kazu jesu li ti stickovi ukljuceni u a2 i b2 slotove.

Koristim sva 4 slota i memorije su uparene. Problem je vjerojatno u tome što memorije nisu od istog proizvođača.

 

Nadao sam se da neće stvarati probleme, ali čini se da stvaraju. Spustio sam im takt pa ću vidjeti kako će se ponašati.

Barem dok ne uzmem podržanu memoriju.

Koristite blage riječi i jake argumente
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nikad nisam imao problema sa kombinacijom memorija-maticna. I to do te mjere da uopce ne provjeravam QVL. Cak stovise, ASRock itx plocu sa integriranim procesorom (asrock j4105b-itx) sam ubo 16 giga rama iako sluzbeno i ploca i procesor podrzavaju maksimalno 8. I jos planiram tih 2x8 zamjeniti sa 2x16.

Tesko mi je i zamisliti koja frustracija proizlazi iz nekompatibilnosti

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Tesko mi je i zamisliti koja frustracija proizlazi iz nekompatibilnosti

Pizdariju oko nekompatibilnosti sam imao i sa starim Phenomom i DDR3 memorijom.

 

Jednostavno znam pogodit.

Koristite blage riječi i jake argumente
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 10:44 (Dodinho).
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Nikad nisam imao problema sa kombinacijom memorija-maticna. I to do te mjere da uopce ne provjeravam QVL. Cak stovise, ASRock itx plocu sa integriranim procesorom (asrock j4105b-itx) sam ubo 16 giga rama iako sluzbeno i ploca i procesor podrzavaju maksimalno 8. I jos planiram tih 2x8 zamjeniti sa 2x16.

Tesko mi je i zamisliti koja frustracija proizlazi iz nekompatibilnosti

Takoder, kad bi svi gledali koju memoriju kupiti prema qvl-u, izbor bi bio prilicno ogranicen. S 99% memorije ne bi trebalo biti problema, a taj qvl je tu valjda reda radi.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice