AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU izdvojena tema

poruka: 1.636
|
čitano: 428.304
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Jebodiah kaže...

Bokich...

 PItanje za one, koji imaju vec AMD Ryzen 7xxx seriju.

 Imam Huawei MateView 34 GT, a 2 preslaba PC

AMD Ryzen 7000 serija ima u sebi iGPU Radeon RDNA3.
Pitanje je,imam soluciju uzeti AMD Ryzen R9 7900, i (onaj s malo TDP ). da li taj iGPU moze raditi na mom monitoru (rez je 3440x1440 ) ?

Koliko se max RAM moze dati za potrebe iGPU (negdje je 8 GB, i to kod malo starijih generacija, ak moze 16GB onda  super)

 

Ili da si uzmem  neko malehno racunalo, bazirano na AMD Ryzen 7940 (Integriran iGPU) + 16GB RAN (povecao bi ja to,,,, ovisi koliko  BIos MBO dopusta max RAMA) i 512GB M.2 PCIe4 itd i to sve za nekih 600-tinjak eurischa

 

PC koristim, igre (AOE rts, Dirt voznja, nisam ljubitelj BF. CoD FC mozda malo.) gledanje vida, internet, obrada.... HEH  sto monitor,,, ne pitajte,,, bila akcija, pa uzeli, a nisam mislio na 2 kromanjonca PC,, radije bi prodao, ali ... sta je tu je.. oba moja PC su prejadni (kad je hebeni WIndows u 3D i nemre moji to odraditi, a kamoli video ili igru, komedija.

 

 

To je 2CU RDNA2 iGPU, dakle ne to nije RDNA3 iGPU.

 

Mališan podržava do tri monitora ili zaslona rezolucije 4K/60hz.Dalje sve ovisi kakve video izlaze ima matična ploča, ili kolko ima izlaza dakle ili HDMI 2.1 ili Display Port 1.4.

 

Gejming ide solidno, s obzirom da je to mali iGPU i primarno nije niti namjenjen za "ozbiljan iGPU gejming".Eto ti link na moj raniji post, pa vidi kak ide gejming na tom iGPU mališanu.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=17&jumpto=6549398&sort=asc&view=flat

 

Teleportirano opet odgovaram u pravoj temi, s obzirom da si tu i trebal postavit pitanje.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.5.2023 14:16 (rambox).
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Jučer odlučio otići i kupiti novi AMD, no međutim u razgovoru s serviserom sam odlučio da ne kupim jer je kao još uvijek problem sa dugotrajnim boot-om. Pa hebemu bigule, kak je to moguće? Vi koji imate novu seriju Ryzen-a, dajte neki info oko toga, jel doista taj boot time dug, i o koliko vremena se radi u sekundama/minutama ili satima???

Taraba WoW
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.6.2023 9:20 (Taraba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Ma kakav dugi boot time? Evo kod mene je u windowsima za 20-ak sekundi od paljenja kompa.

Bit će!
2 godine
online
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Taraba kaže...

Jučer odlućio otići i kupiti novi AMD, no međutim u razgovoru s serviserom sam odlučio da ne kupim jer je kao još uvijek problem sa dugotrajnim boot-om. Pa hebemu bigule, kak je to moguće? Vi koji imate novu seriju Ryzen-a, dajte neki info oko toga, jel doista taj boot time dug, i o koliko vremena se radi u sekundama/minutama ili satima???

Kod mene minuta i pet sekundi, cold boot s time da su isključene sve windows điđe kao fast startup i slično.

Riječ je o ryzen 9 7900x, ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI (bios v.1616), 2x16gb 6000 mhz ddr5, kingston kc3000 1tb ssd, Win 11 Pro.

Nisam siguran koji ali jedan od proizvođača matičnih za AM5 je riješio problem dugog boota, znam samo da asus nije sigurno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.6.2023 9:35 (notloB).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
notloB kaže...
Taraba kaže...

Jučer odlućio otići i kupiti novi AMD, no međutim u razgovoru s serviserom sam odlučio da ne kupim jer je kao još uvijek problem sa dugotrajnim boot-om. Pa hebemu bigule, kak je to moguće? Vi koji imate novu seriju Ryzen-a, dajte neki info oko toga, jel doista taj boot time dug, i o koliko vremena se radi u sekundama/minutama ili satima???

Kod mene minuta i pet sekundi, cold boot s time da su isključene sve windows điđe kao fast startup i slično.

Riječ je o ryzen 9 7900x, ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI, 2x16gb 6000 mhz ddr5, kingston kc3000 1tb ssd, Win 11 Pro.

Nisam siguran koji ali jedan od proizvođača matičnih za AM5 je riješio problem dugog boota, znam samo da asus nije sigurno.

 Baš sam neki dan sklapao stranci ASUS B650-PLUS WIFI, 7900x, Adata 2x 16gb 5200, 2TB SAMUNG 990 PRO.

 

Pali se onak za 10 i nešt sitno sekundi, jedino je prvi boot dugo trajao nakon prvog paljenja, što je normlano..

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.6.2023 9:37 (ivicask).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Updateaj BIOS (treba ti neki koji ima AGESA 1006) i disableaj ono treniranje memorije jer ti na svakom bootu trenira RAM.

XMP i EXPO najveće gluposti u povijesti čovječanstva, ali očito potrebne jer nove arhitekture jako ovise o RAM-u.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
8 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Po ovo znači da je giga mbo bolji od Asusa po tom pitanju, jel to gledam dobro ili ne?

Taraba WoW
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
ivicask kaže...

 Baš sam neki dan sklapao stranci ASUS B650-PLUS WIFI, 7900x, Adata 2x 16gb 5200, 2TB SAMUNG 990 PRO.

 

Pali se onak za 10 i nešt sitno sekundi, jedino je prvi boot dugo trajao nakon prvog paljenja, što je normlano..

 Kod mene trenira memoriju svaki put kad ga palim, "memory context restore" opcija koja bi trebala onemogućiti ili omogućiti memory trening je na auto (difolt - koji je u stvari disable), moguće je i da onako odokativno mjeriš, ja sam mjerio štopericom.

fer-de-lance kaže...

Updateaj BIOS (treba ti neki koji ima AGESA 1006) i disableaj ono treniranje memorije jer ti na svakom bootu trenira RAM.

XMP i EXPO najveće gluposti u povijesti čovječanstva, ali očito potrebne jer nove arhitekture jako ovise o RAM-u.

 Vidi iznad odgovor Ivici, probao sam i morao resetirati bios radi bootloopa nakon nekog vremena odnosno par restarta, nakon toga sam pročitao kako je ta opcija osjetljiva na skoro svaku naknadnu promjenu biosa pogotovo memorijskih postavki i zato bootloopa i mora retrenirati memu, trebala bi se postaviti posljednja u sesiji gdje se samo ona enejbla, ja sam vjerojatno nešto kopao po biosu naknadno, probat ću ponovno enablati kad nađem vremena. Uostalom meni ne smeta dulji boot time, komp mi je skoro cijelo vrijeme upaljen.

Taraba kaže...

Po ovo znači da je giga mbo bolji od Asusa po tom pitanju, jel to gledam dobro ili ne?

 Ah, kad sada gledam radi se o postavkama biosa, ja sam gadno modificirao memorijske tajminge i brzinu memorije, vjerujem da bi kod difolta to bilo sve brže što se boota tiče.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.6.2023 10:20 (notloB).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
notloB kaže...
ivicask kaže...

 Baš sam neki dan sklapao stranci ASUS B650-PLUS WIFI, 7900x, Adata 2x 16gb 5200, 2TB SAMUNG 990 PRO.

 

Pali se onak za 10 i nešt sitno sekundi, jedino je prvi boot dugo trajao nakon prvog paljenja, što je normlano..

 Kod mene trenira memoriju svaki put kad ga palim, "memory context restore" opcija koja bi trebala onemogućiti ili omogućiti memory trening je na auto (difolt - koji je u stvari disable), moguće je i da onako odokativno mjeriš, ja sam mjerio štopericom.

Da, odokativno percepciram 1+ minutu kao 10 sec...

Pa da se PC tako dugo pali već bi me zvala stranka i J mi M šta sam im to prodao...

2 godine
online
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
ivicask kaže...

Da, odokativno percepciram 1+ minutu kao 10 sec...

Pa da se PC tako dugo pali već bi me zvala stranka i J mi M šta sam im to prodao...

 Ja kad kažem evo me odmah obično dođem za pola sata, vrijeme je relativno, meni uopće ne smeta dulji boot time i da sam ta stranka ne bih se bunio ni nakon dvije minute boota.

11 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

vlasnici rajzena su uvijek bili tolerantni na bug..., ovaj, htio sam reći fičre te platforme 

Moj PC  
5 1 hvala 0
2 godine
online
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
picajzla0707 kaže...

vlasnici rajzena su uvijek bili tolerantni na bug..., ovaj, htio sam reći fičre te platforme 

 Nekako mi lakše kad picajzla to kaže.

15 godina
online
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Naš dežurni nikad ne spava. Picajzla kad več komentiraš onda moraš priložit slikicu svog boot time, da nas golicaš podpiruješ.

kradem mine iz minskog polja
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Kojeg, sa rajzena ili intela?
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Duplić
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.6.2023 12:30 (picajzla0707).
15 godina
online
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
picajzla0707 kaže...
Kojeg, sa rajzena ili intela?

 Sve šta imaš i perilicu snimi.

kradem mine iz minskog polja
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
:D
Evo, samo da se izvučem iz bolnice
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Taraba kaže...

Jučer odlučio otići i kupiti novi AMD, no međutim u razgovoru s serviseromsam odlučio da ne kupim jer je kao još uvijek problem sa dugotrajnim boot-om. Pa hebemu bigule, kak je to moguće? Vi koji imate novu seriju Ryzen-a, dajte neki info oko toga, jel doista taj boot time dug, i o koliko vremena se radi u sekundama/minutama ili satima???

Serviserom čega klima uređaja, prati kaj se ranije pisalo pa buš videl da je to manje više rješeno.

 

Gigabyte s time nije imal problema čak niti na najeftinijim B650 matičnim pločama. Asrock je u međuvremenu pokrpal problem, za MSI nemam poima a Asus ko Asus smeče pogotovo jeftinije matične=ne kupuj niti pod razno.Stevo od klokana to je testiral još u drugom mjesecu ove godine, ili test "jeftinih B650 matičnih ploča".

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=30&jumpto=6600755&sort=asc&view=flat

 

Još jednostavnije, koristi Sleep Mode a to znači pohrana u memoriju i komp na spavanje=izgleda kao da je ugašen.Buđenje je vrlo brzo u nekoliko sekundi, tak ja koristim AM4 kombinaciju od početka.Ne sječam se kad sam zadnji put klasično ugasil komp, osim klasike povremeni Restart(Windows 10)jer samo na taj način potpuno osvježiš Windowse.

 

 

Nemam poima kakve Bios postavke ima ovaj bradonja. Ja kad kliknem Sleep(i to preko tipkovnice)komp potpuno ode na spavanje, dakle sve se gasi i ništa ne radi kao da je komp mrtav.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.6.2023 14:08 (rambox).
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
rambox kaže...
Taraba kaže...

Jučer odlučio otići i kupiti novi AMD, no međutim u razgovoru s serviseromsam odlučio da ne kupim jer je kao još uvijek problem sa dugotrajnim boot-om. Pa hebemu bigule, kak je to moguće? Vi koji imate novu seriju Ryzen-a, dajte neki info oko toga, jel doista taj boot time dug, i o koliko vremena se radi u sekundama/minutama ili satima???

Serviserom čega klima uređaja, prati kaj se ranije pisalo pa buš videl da je to manje više rješeno.

 

 

Gle stari, iz pristojnosti ( prema serviseru )nisam navodio kod kojeg servisera sam razgovarao, ali nisam baš idiot da razgovaram sa serviserom klima uređaja o pc komponentama, možda ti jesi??? Pratim pa sam zato i pitao jer jbg ako veli serviser da ima problema i dosta ljudi mu nosi na servis novu AMD konfu radi boot time-a, ali ako veli Mindfactory da je to rješeno, onda je to to. Voila...

 

lp

Taraba WoW
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.6.2023 14:20 (Taraba).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Ja sam uzeo 7600 ryzen obicno i msi pro wifi plocu . Skinio zadnji bios ,i win se dignu momentalno
R33mba#2892
16 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Dancek....

 

Ispricavam se rambox i prisutnima.

Stvarno nisam primjetio ovaj post i tematiku.

 

Ajoooj,, i te reklame ,,, da Ryzen 7 serije imaju RDNA 3 ..uuuff.

 

Znam da mi je definitivno u ovom trenutku uzeti Ryzeb R9 7900 non-X. Pa OK s iGPU progurati neko vrijeme dok ne dode povoljnije za moj monitor s 3440x1440 (2HDMI2.0 - 1DPort1.4)

 

Ili bi uzeo jedan Mini PC, kao ovaj iz linka,,, jedan vec moj  brat ima UM350. ali nisam jos dosao do njeg da isprobam.

 

https://store.minisforum.de/products/minisforum-um790-pro

 

Tu sam ja,,izmedu ova dva svijeta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Jebodiah kaže...

Dancek....

 

Ispricavam se rambox i prisutnima.

Stvarno nisam primjetio ovaj post i tematiku.

 

Ajoooj,, i te reklame ,,, da Ryzen 7 serije imaju RDNA 3 ..uuuff.

 

Znam da mi je definitivno u ovom trenutku uzeti Ryzeb R9 7900 non-X. Pa OK s iGPU progurati neko vrijeme dok ne dode povoljnije za moj monitor s 3440x1440 (2HDMI2.0 - 1DPort1.4)

 

Ili bi uzeo jedan Mini PC, kao ovaj iz linka,,, jedan vec moj  brat ima UM350. ali nisam jos dosao do njeg da isprobam.

 

https://store.minisforum.de/products/minisforum-um790-pro

 

Tu sam ja,,izmedu ova dva svijeta.

 za 10 EUR vise, radije uzmi OVAJ. 5800H sa RX6600M 16GB ram i 512 SSD za 699 EUR

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.6.2023 23:51 (X3M).
16 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Bok....

 

I na ta model sam mislio (kod mene pise 699 eura)... bio je nesto skuplji,,, sad je snizen, i zbog cijene nisam pratio nego nove modele CPU i GPU..

zbunjuje me oznake,,,,

Ako sam dobro shvatio,,, za GPU,,, kad je 4 brojcana oznaka npr. rx6600M znaci da se radi o dodatnij  iliti diskretnoj kartici (pretpostavljam da je  MCM modul). a dok je 3 brojcana oznaka npr. rx660M ili rx780M, onda je to iGPU.

Jesam ili nisam dobro kategorizirao po oznaci ne znam bas.

 

Nis.. prvo mortam svoje obaviti ,  pa onda ovaj post otpocetka, cudim se da nisam viido ovaj post,,, a vec ima toliko....

Opet gledati po AMD i 4 brojcane oznake GPU.

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Jebodiah kaže...

Bok....

 

I na ta model sam mislio (kod mene pise 699 eura)... bio je nesto skuplji,,, sad je snizen, i zbog cijene nisam pratio nego nove modele CPU i GPU..

zbunjuje me oznake,,,,

Ako sam dobro shvatio,,, za GPU,,, kad je 4 brojcana oznaka npr. rx6600M znaci da se radi o dodatnij  iliti diskretnoj kartici (pretpostavljam da je  MCM modul). a dok je 3 brojcana oznaka npr. rx660M ili rx780M, onda je to iGPU.

Jesam ili nisam dobro kategorizirao po oznaci ne znam bas.

 

Nis.. prvo mortam svoje obaviti ,  pa onda ovaj post otpocetka, cudim se da nisam viido ovaj post,,, a vec ima toliko....

Opet gledati po AMD i 4 brojcane oznake GPU.

 

 

 

manje vise da, tocno kako si napisao

 

diskretne su visestruko jace od integriranih grafickih, i u ovome slucaju za 10 EUR vise dobijes bolje gaming racunalo

 

imas na YT nekoliko benchmarka i testova HX serije

 

za te novce i takav form faktor, ne mozes ni sam sloziti jeftinije racunalo

 

stavarno odlicna ponuda i pitanje je do koliko ce trajati, vjerovatno rjesavaju lager 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
X3M kaže...
Jebodiah kaže...

Bok....

 

I na ta model sam mislio (kod mene pise 699 eura)... bio je nesto skuplji,,, sad je snizen, i zbog cijene nisam pratio nego nove modele CPU i GPU..

zbunjuje me oznake,,,,

Ako sam dobro shvatio,,, za GPU,,, kad je 4 brojcana oznaka npr. rx6600M znaci da se radi o dodatnij  iliti diskretnoj kartici (pretpostavljam da je  MCM modul). a dok je 3 brojcana oznaka npr. rx660M ili rx780M, onda je to iGPU.

Jesam ili nisam dobro kategorizirao po oznaci ne znam bas.

 

Nis.. prvo mortam svoje obaviti ,  pa onda ovaj post otpocetka, cudim se da nisam viido ovaj post,,, a vec ima toliko....

Opet gledati po AMD i 4 brojcane oznake GPU.

 

 

PRO

 

Intel stranu nisam glesao jer nema neksto jacu grafuku osim ak nije ugraden mob ARC po meni to vrijedi nesto, Mada mi dobro izgleda i u desktop verziji cijena/ponudeno.

OK odo proletjeti ovom postom ne bi li sto novoga saznao.. iskrneo mi glava boli.... citajuci.

 

manje vise da, tocno kako si napisao

 

diskretne su visestruko jace od integriranih grafickih, i u ovome slucaju za 10 EUR vise dobijes bolje gaming racunalo

 

imas na YT nekoliko benchmarka i testova HX serije

 

za te novce i takav form faktor, ne mozes ni sam sloziti jeftinije racunalo

 

stavarno odlicna ponuda i pitanje je do koliko ce trajati, vjerovatno rjesavaju lager 

 Smatras da sam na dobar komad PC bacio oko?

Pokusavam  zlatnu sredunu naci. Vise naginjem na AMD jer mi ima boji GPU.

 

Znaci vazno je vidjeti koji je GPU, 4 brojcana oznaka znaci da posjeudje diskretnu grafiku s vlastitom VRAM.
i koji bi bio sljedeci bolji model.? Pitat cu te zato sto taj proizvodac zna imati akcije, Moj brat umjesto 360 eura platio 150 eura. Pa zato sam i zapeo za ovog proizvodaca, ne bi li spustio moje favoritne modele.

Mozda ne igra neku ulogu, radije bi cekao ZEN4 znaci serija 7xxx i diskretnu grafiku. pa sam mislio da je to onaj moj prvi UM790 pro

Nesto primjetio po oznaci CPU,,,

AMD Ryzen 7 marketing generacijska oznaka         7 -//-

                7 broj jezgara tipa R5 R7 R9               9 -//-

                3 generacija ZEN 3                           4 generacija ZEN 4

                5 da je to poboljsani ZEN3+                0  nista

to se naravno odnosi na mobilne verzije. uuuufff

 

EDIT   ne znam za vas, da li poznajete firmu, po nekim tehnickim detaljima sam trazio i nasao, da je KONTRON proizvodac MBO.. Koliko ovo vrijedi informacija o pouzdanosti kvaliteti, ne znam...
         Nis, gibam ja

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.6.2023 15:56 (Jebodiah).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

kupi ovo što ti je preporučeno, od čekanja nema koristi

nova serija kad izađe bit će duplo skuplja, a možda 10-20% jača

pa ćeš čekat dvije godine da padne cijena, a u međuvremenu će najaviti seriju 8 i onda opet čekaš novu seriju

tko čeka, taj se načeka

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Jebodiah kaže...

Dancek....

 

Ajoooj,, i te reklame ,,, da Ryzen 7 serije imaju RDNA 3 ..uuuff.

 

Znam da mi je definitivno u ovom trenutku uzeti Ryzeb R9 7900 non-X. Pa OK s iGPU progurati neko vrijeme dok ne dode povoljnije za moj monitor s 3440x1440 (2HDMI2.0 - 1DPort1.4)

 

Ili bi uzeo jedan Mini PC, kao ovaj iz linka,,, jedan vec moj  brat ima UM350. ali nisam jos dosao do njeg da isprobam.

 

https://store.minisforum.de/products/minisforum-um790-pro

 

Tu sam ja,,izmedu ova dva svijeta.

Nije ti to tolko bitno, ali svakako kad več sad kupuješ uzmi samo jedno od ove tri kombinacije.

 

 Zen 4 7000 APU Desktop ili Mobile, to je sad samo APU jer nema Zen 4 procova bez iGPU

 

- iGPU ima i hardverski AV1 video dekoder

 

Zen 3+ Mobile APU sa 7000 oznakama=to je zapravo Rembrandt APU serija

 

- iGPU ima i hardverski AV1 video dekoder

 

 Zen 3+ 6000 Mobile serija ili Rembrandt APU

 

- iGPU ima i hardverski AV1 video dekoder

 

https://www.tomshardware.com/news/amd-6nm-ryzen-6000-rembrandt-soc-deep-dive-gunning-for-alder-lake

 

AMD ima mix CPU generacija pod 7000 oznakama, ali Ryzen 9 7000 to su ipak samo Zen 4 APU modeli.

 

Prililčno je jednostavno, samo uzmeš ime procesora copy-paste i Googlaj i pa vidi specifikacije.Jedan primjer, Ryzen 7 7735HS/Rembrandt Zen3+ koji se nalazi u Beelink Mini PC-u za 520$.Inače to je prilično ugodna cijena za takav Mini PC+8/16 APU.Dakle eto vidiš, nema problema za svakoga tko zna Googlat prilično brzo nađeš sve detalje.

 

https://www.amazon.com/s?k=Beelink+Ryzen+7000&crid=22HRU1HQYB438&sprefix=beelink+ryzen+7000%2Caps%2C186&ref=nb_sb_noss_1

 

https://www.google.com/search?q=Ryzen+7+7735HS&sourceid=chrome&ie=UTF-8&bshm=nce/1

 

https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-7-7735hs

 

 

 

 

Za Mini PC ne kupuj Zen3/5000 Mobile seriju, to je preporuka za upučene ljudove danas u 2023 godini.Iako je 5000 Mobile serija nešto jeftinija=ipak je to Vega iGPU bez hardverskog AV1 video dekodera.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.6.2023 16:58 (rambox).
2 godine
online
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
rambox kaže...
 

Radeoni 780M, 760M, 740M u 7940HS, 7840HS, 7640HS, 7840U, 7640U, 7540U, 7440U apuovima imaju i hw AV1 encoder, to su RDNA 3 based radeoni.

Napravili su ogromnu zbrku u mobilnom sektoru, tu se niti oni sami ne mogu snaći a kamo li prosječan juzer.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.6.2023 17:40 (notloB).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Jebodiah kaže...
X3M kaže...
Jebodiah kaže...

Bok....

 

I na ta model sam mislio (kod mene pise 699 eura)... bio je nesto skuplji,,, sad je snizen, i zbog cijene nisam pratio nego nove modele CPU i GPU..

zbunjuje me oznake,,,,

Ako sam dobro shvatio,,, za GPU,,, kad je 4 brojcana oznaka npr. rx6600M znaci da se radi o dodatnij  iliti diskretnoj kartici (pretpostavljam da je  MCM modul). a dok je 3 brojcana oznaka npr. rx660M ili rx780M, onda je to iGPU.

Jesam ili nisam dobro kategorizirao po oznaci ne znam bas.

 

Nis.. prvo mortam svoje obaviti ,  pa onda ovaj post otpocetka, cudim se da nisam viido ovaj post,,, a vec ima toliko....

Opet gledati po AMD i 4 brojcane oznake GPU.

 

 

PRO

 

Intel stranu nisam glesao jer nema neksto jacu grafuku osim ak nije ugraden mob ARC po meni to vrijedi nesto, Mada mi dobro izgleda i u desktop verziji cijena/ponudeno.

OK odo proletjeti ovom postom ne bi li sto novoga saznao.. iskrneo mi glava boli.... citajuci.

 

manje vise da, tocno kako si napisao

 

diskretne su visestruko jace od integriranih grafickih, i u ovome slucaju za 10 EUR vise dobijes bolje gaming racunalo

 

imas na YT nekoliko benchmarka i testova HX serije

 

za te novce i takav form faktor, ne mozes ni sam sloziti jeftinije racunalo

 

stavarno odlicna ponuda i pitanje je do koliko ce trajati, vjerovatno rjesavaju lager 

 Smatras da sam na dobar komad PC bacio oko?

Pokusavam  zlatnu sredunu naci. Vise naginjem na AMD jer mi ima boji GPU.

 

Znaci vazno je vidjeti koji je GPU, 4 brojcana oznaka znaci da posjeudje diskretnu grafiku s vlastitom VRAM.
i koji bi bio sljedeci bolji model.? Pitat cu te zato sto taj proizvodac zna imati akcije, Moj brat umjesto 360 eura platio 150 eura. Pa zato sam i zapeo za ovog proizvodaca, ne bi li spustio moje favoritne modele.

Mozda ne igra neku ulogu, radije bi cekao ZEN4 znaci serija 7xxx i diskretnu grafiku. pa sam mislio da je to onaj moj prvi UM790 pro

Nesto primjetio po oznaci CPU,,,

AMD Ryzen 7 marketing generacijska oznaka         7 -//-

                7 broj jezgara tipa R5 R7 R9               9 -//-

                3 generacija ZEN 3                           4 generacija ZEN 4

                5 da je to poboljsani ZEN3+                0  nista

to se naravno odnosi na mobilne verzije. uuuufff

 

EDIT   ne znam za vas, da li poznajete firmu, po nekim tehnickim detaljima sam trazio i nasao, da je KONTRON proizvodac MBO.. Koliko ovo vrijedi informacija o pouzdanosti kvaliteti, ne znam...
         Nis, gibam ja

UM790Pro na toj tvojoj rezoluciji ne moze pokrenuti ni tetris, dok 6600M moze manje vise sta god hoces, a razlika je 10 EUR

 

ne znam sto imas razmisljati ili cekati, ta dva modela su nebo i zemlja, jedan je gaming masina u malome, dok je drugi uredsko racunalo na kojem mozes nesto i odigrati na FHD i to na najnizim mogucim postavkama

 

780M je u rangu GTX 1650, dok je 6600M mozda 5% do 10% slabija od desktop verzije

16 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Nije problem saznati preko google.
Samo sam htio saznati od vas osobno ko posjeduje takve sisteme, sto li se isplati,
Konfuzno je, toliko varijacija, Sramota me reci, da ne znam vise sto je APU, a sto je iGP itd....a po oznakama, to treba dosta citati.

OK... VIdjet cemo... ja kupujem iz CH ne iz HR.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice