AMD Ryzen 5000

poruka: 404
|
čitano: 185.226
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen 5000
itomic009 kaže...

 Mislim da ti je to 16MB BIOS a pitam te to zato što neće sve redom B450 ploče dobiti podršku za Ryzen 5000 seriju, nego samo one sa 32 MB BIOS-om. Imaš ovdje sve matične i detaljne informacije.

MSI tvrdi da će njihove 16MB verzije dobit update tako da ne vidim razloga zašto ne bi i ostali vendori, jedini "problem" sa 16MB je što će se s updateom izgubit podrška za stare procesore.

ansha: Pomelo te
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
itomic009 kaže...
picajzla0707 kaže...
Gdje to provjerit, u speckama piše 128mb flash rom

 Mislim da ti je to 16MB BIOS a pitam te to zato što neće sve redom B450 ploče dobiti podršku za Ryzen 5000 seriju, nego samo one sa 32 MB BIOS-om. Imaš ovdje sve matične i detaljne informacije.

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wmsTYK9Z3-jUX5LGRoFnsZYZiW1pfiDZnKCjaXyzd1o/edit#gid=2112472504

 je, 16mb je bios po toj listi

a jebat ga, ako bude bios bit će, ako ne - ide gore 3600 i gotovo

a 3600 možda buide išao ovako i onako, jer duplo više novaca ne dam za malu razliku u perfomansama, pogotovo jer ne igram e-sports igre gdje je ta razlika najveća

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 11:46 (picajzla0707).
12 godina
offline
AMD Ryzen 5000

Moja ploca ima 16 MB bios prema toj tablici, a vec je dobila beta bios za 5xxx, kao i vecina ostalih Asus ploca. Tako da ne drzi ta prica vodu da samo 32 mb ploce dobivaju, jer su u velikoj manjini.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen 5000
Minneyar kaže...

Moja ploca ima 16 MB bios prema toj tablici, a vec je dobila beta bios za 5xxx, kao i vecina ostalih Asus ploca. Tako da ne drzi ta prica vodu da samo 32 mb ploce dobivaju, jer su u velikoj manjini.

 mislim da je problem s plocama of 16mb biosa da ne mogu sadrzavati dva biosa. dakle, kad apdejtas na novi vise nema nazad.

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen 5000
Zeus_CM kaže...
ActionReaction kaže...

Probaj deinstalirati software od Aorusa i daj baci neke info kako se grije u stress testu i na kojem taktu i naponu 

 Nije uninstall software pomogao, dok sam slagao PC tri puta sam radio clean install svega, nikad nije radilo očitanje.

 

Anyway evo par brzih testova: cinebench, geekbench, passmark i 15 minuta prime95 torture testa, s tim da svi ventilatori sistema (njih 10) su postavljeni na tihi način rada i sve postavke su stock.

 Yikes

 

Ovo se ili nenormalno grije, ili je katastrofalna termalna pasta ili je drek od AIO-a ili sve to zajedno.

 

+ vjerujem da svi ti fanovi koje si nakrko samo kontraproduktivno rade za thermalse cijelog sustava 

 

 

Vjerujem da nakon par sati zahtjevnog gaming sessiona kad dva deci tekucine u tom AIO-u zakuha temperature se bliže jako blizu throttlingu, sve u svemu uz tolko dobar CPU šteta ga upariti sa AIO-om, siguran sam da bi već sa nekim airflow focused kućištem i NH-D15 imao bolje temperature za minimalno 5-10 stupnjeva.

#YOLO
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen 5000
AdR03 kaže...
Zeus_CM kaže...
ActionReaction kaže...

Probaj deinstalirati software od Aorusa i daj baci neke info kako se grije u stress testu i na kojem taktu i naponu 

 Nije uninstall software pomogao, dok sam slagao PC tri puta sam radio clean install svega, nikad nije radilo očitanje.

 

Anyway evo par brzih testova: cinebench, geekbench, passmark i 15 minuta prime95 torture testa, s tim da svi ventilatori sistema (njih 10) su postavljeni na tihi način rada i sve postavke su stock.

 Yikes

 

Ovo se ili nenormalno grije, ili je katastrofalna termalna pasta ili je drek od AIO-a ili sve to zajedno.

 

+ vjerujem da svi ti fanovi koje si nakrko samo kontraproduktivno rade za thermalse cijelog sustava 

 

 

Vjerujem da nakon par sati zahtjevnog gaming sessiona kad dva deci tekucine u tom AIO-u zakuha temperature se bliže jako blizu throttlingu, sve u svemu uz tolko dobar CPU šteta ga upariti sa AIO-om, siguran sam da bi već sa nekim airflow focused kućištem i NH-D15 imao bolje temperature za minimalno 5-10 stupnjeva.

 Budem ponovio sa normalnim postavkama ventilatora. Ovo što vidiš spike na 90 stupnjeva nije trajao više od pola minute, brzo je počeo padati kad su se aktivirali ventilatori gdje se vidi i spike u količini buke. U prosjeku nije prelazilo 70 tokom torture uz maksimalnu tišinu.

Ostavio pastu koja je došla sa AIO, možda ju zamjenim ako bude nekih problema.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 18:02 (Zeus_CM).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
picajzla0707 kaže...
itomic009 kaže...
picajzla0707 kaže...
Gdje to provjerit, u speckama piše 128mb flash rom

 Mislim da ti je to 16MB BIOS a pitam te to zato što neće sve redom B450 ploče dobiti podršku za Ryzen 5000 seriju, nego samo one sa 32 MB BIOS-om. Imaš ovdje sve matične i detaljne informacije.

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wmsTYK9Z3-jUX5LGRoFnsZYZiW1pfiDZnKCjaXyzd1o/edit#gid=2112472504

 je, 16mb je bios po toj listi

a jebat ga, ako bude bios bit će, ako ne - ide gore 3600 i gotovo

a 3600 možda buide išao ovako i onako, jer duplo više novaca ne dam za malu razliku u perfomansama, pogotovo jer ne igram e-sports igre gdje je ta razlika najveća

 Nema veze 16mb ili 32mb bios, jer i kad dobijes (a dobio si, Asus/Gigabyte vec imaju beta biose za 5000 seriju) onda se tehnicki vise nemres vratit na generaciju na kojoj si bio, znaci ostaje ti samo da stavis 5000 seriju na maticnu. Na tebi je sad samo ili pricekat 5600 pa ga tutnit unutra, ili ako (kao sto si rekao) ne igras nikakve igre gdje ti treba viska fpsa, tutnes R5 3600 za ispod 1000kn...

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen 5000
Zeus_CM kaže...
AdR03 kaže...
Zeus_CM kaže...
ActionReaction kaže...

Probaj deinstalirati software od Aorusa i daj baci neke info kako se grije u stress testu i na kojem taktu i naponu 

 Nije uninstall software pomogao, dok sam slagao PC tri puta sam radio clean install svega, nikad nije radilo očitanje.

 

Anyway evo par brzih testova: cinebench, geekbench, passmark i 15 minuta prime95 torture testa, s tim da svi ventilatori sistema (njih 10) su postavljeni na tihi način rada i sve postavke su stock.

 Yikes

 

Ovo se ili nenormalno grije, ili je katastrofalna termalna pasta ili je drek od AIO-a ili sve to zajedno.

 

+ vjerujem da svi ti fanovi koje si nakrko samo kontraproduktivno rade za thermalse cijelog sustava 

 

 

Vjerujem da nakon par sati zahtjevnog gaming sessiona kad dva deci tekucine u tom AIO-u zakuha temperature se bliže jako blizu throttlingu, sve u svemu uz tolko dobar CPU šteta ga upariti sa AIO-om, siguran sam da bi već sa nekim airflow focused kućištem i NH-D15 imao bolje temperature za minimalno 5-10 stupnjeva.

 Budem ponovio sa normalnim postavkama ventilatora. Ovo što vidiš spike na 90 stupnjeva nije trajao više od pola minute, brzo je počeo padati kad su se aktivirali ventilatori gdje se vidi i spike u količini buke. U prosjeku nije prelazilo 70 tokom torture uz maksimalnu tišinu.

Ostavio pastu koja je došla sa AIO, možda ju zamjenim ako bude nekih problema.

 AdR03 evo kada postavim na defaultne (balanced/normal) postavke hlađenja koliko su temperature bolje, uz 15ak više dB buke u prosjeku

 

prime95+temps prime95+temps
noise noise
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 18:40 (Zeus_CM).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
hahhaajaads kaže...

 Nema veze 16mb ili 32mb bios, jer i kad dobijes (a dobio si, Asus/Gigabyte vec imaju beta biose za 5000 seriju) onda se tehnicki vise nemres vratit na generaciju na kojoj si bio, znaci ostaje ti samo da stavis 5000 seriju na maticnu. Na tebi je sad samo ili pricekat 5600 pa ga tutnit unutra, ili ako (kao sto si rekao) ne igras nikakve igre gdje ti treba viska fpsa, tutnes R5 3600 za ispod 1000kn...

 vidjet ćemo kako će se cijene kretat, ako bude dva soma kuna, a 3600 padne na soma, nema šanse da uzimam 5600

do 1500 ću dat jer toliko vrijedi zasad, a kad ga uzmem onda ću promijeniti bios i nemam se zašto vraćati na stariju generaciju

 

samo što mi nije neka žurba jer zasad i haso tjera sve, a i klincima je 2400g još uvijek sasvim ok

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen 5000

Ok ovo je već super!

#YOLO
16 godina
offline
AMD Ryzen 5000

A dobro, cijene su malo napuhane baš kao i za grafe... ali onda opet performanse su vrijedne toga  

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen 5000

Kako su temp na 5900x?

 

Meni je na idle od 30-40 a load ide cak do 60-70.

S tim da je 6 jezgri na 4,6 a 6 na 4,5.

Hladnjak Noctua NH-D15 Black

mihi
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen 5000
mihi999 kaže...

Kako su temp na 5900x?

 

Meni je na idle od 30-40 a load ide cak do 60-70.

S tim da je 6 jezgri na 4,6 a 6 na 4,5.

Hladnjak Noctua NH-D15 Black

 Čini se u redu. Ja imam te temperature sa 5950X sa vodenim hlađenjem na stock postavkama. Ti si radio malo i OC?

13 godina
offline
AMD Ryzen 5000

Mali rezime na performanse i temperature modela 5900x.

Nakon cjelodnevnog encodanja zadovoljan sam performansama i temperature su prihvaljive.

Maximalan load koji procesor može isporučiti uključujući AVX i ostale điđe miđe rezultira maximalnom temperaturom od 80ak°C,

ali prilikom encodanja (100% load) temperatura se ipak kreće oko 70ak°C.

Ploča je trenutno na default postavkama više manje osim za ram.

Taktove, napone, potrošnju i temperature možete isčitati iz priloženog screenshota.

Nešto malo što sam stigao overklokat je rezultiralo sa 4,6Ghz stabilno pri 1.25V (LLC3).

Dok ne dođe nova verzija ClockTunera neda mi se fino podešavat jer iz kutije radi više nego dobro.

Konfiguracija je pod MojPC.

 

P.S. Slika se iznimno slabo vidi eto link: https://prnt.sc/vjcho4

Eto i validatora: https://valid.x86.fr/qttwj1

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2020 4:47 (strit).
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
strit kaže...

Mali rezime na performanse i temperature modela 5900x.

Nakon cjelodnevnog encodanja zadovoljan sam performansama i temperature su prihvaljive.

Maximalan load koji procesor može isporučiti uključujući AVX i ostale điđe miđe rezultira maximalnom temperaturom od 80ak°C,

ali prilikom encodanja (100% load) temperatura se ipak kreće oko 70ak°C.

Ploča je trenutno na default postavkama više manje osim za ram.

Taktove, napone, potrošnju i temperature možete isčitati iz priloženog screenshota.

Nešto malo što sam stigao overklokat je rezultiralo sa 4,6Ghz stabilno pri 1.25V (LLC3).

Dok ne dođe nova verzija ClockTunera neda mi se fino podešavat jer iz kutije radi više nego dobro.

Konfiguracija je pod MojPC.

 

P.S. Slika se iznimno slabo vidi eto link: https://prnt.sc/vjcho4

Eto i validatora: https://valid.x86.fr/qttwj1

 vidim da imas memoriju na 3600 CL16, to ti je bolje/brze nego 4000 CL19?

10 godina
offline
AMD Ryzen 5000

Sto se tice CTRa i Zen 3, po 1usmusu vjerovatno nece izac update jer trazi hrpu vremena (a i sam program je 75% testiranje, istrazivanje i sl..), dok u drugom dijeli govori da ce za par tjedana otvorit razgovor o "Vermeer compatibility and exclusive key features".

I navodno u 1usmus skriva nekakvo veliko iznenadjenje u CTR 2.0 (sljedeci update) sa Zen 2 (tj. "Especially Zen 2 owners").

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
hahhaajaads kaže...

Sto se tice CTRa i Zen 3, po 1usmusu vjerovatno nece izac update jer trazi hrpu vremena (a i sam program je 75% testiranje, istrazivanje i sl..), dok u drugom dijeli govori da ce za par tjedana otvorit razgovor o "Vermeer compatibility and exclusive key features".

I navodno u 1usmus skriva nekakvo veliko iznenadjenje u CTR 2.0 (sljedeci update) sa Zen 2 (tj. "Especially Zen 2 owners").

 Da ali softwer nikad neće biti kao sto je bios, sto se tice samog klokanja i trazenje stabilnih klokova. 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
dreadmoore kaže...
hahhaajaads kaže...

Sto se tice CTRa i Zen 3, po 1usmusu vjerovatno nece izac update jer trazi hrpu vremena (a i sam program je 75% testiranje, istrazivanje i sl..), dok u drugom dijeli govori da ce za par tjedana otvorit razgovor o "Vermeer compatibility and exclusive key features".

I navodno u 1usmus skriva nekakvo veliko iznenadjenje u CTR 2.0 (sljedeci update) sa Zen 2 (tj. "Especially Zen 2 owners").

 Da ali softwer nikad neće biti kao sto je bios, sto se tice samog klokanja i trazenje stabilnih klokova. 

 Hoce, vec je puno puta pomagao preko twittera i spominjao da ljudi uvijek nesto krivo rade da dobiju nestabilan klok (zato trebaju pratit njegove upute). Uostalom, vec je pokazano da se dobije veci single/multi score sa CTRom nego kad se ostavi stock pbo (ili ak se manualno klokne), i jos pored toga imas nizu potrosnju i temperature. Isto tako, kad se nesto testira ne treba se koristit Prime95, jer za taj isti Prime95 se i prije govorilo da nepotrebno digne temperature i oni klokovi koji su 100% stabilni u drugim programima ovdje padnu na testu. I ja se jos uvijek drzim da je Aida64 medju najboljima kad se to testira, mozda i ovaj novi Cinebench R23 posto ima 10minutni stress test.

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen 5000
hahhaajaads kaže...

 Hoce, vec je puno puta pomagao preko twittera i spominjao da ljudi uvijek nesto krivo rade da dobiju nestabilan klok (zato trebaju pratit njegove upute). Uostalom, vec je pokazano da se dobije veci single/multi score sa CTRom nego kad se ostavi stock pbo (ili ak se manualno klokne), i jos pored toga imas nizu potrosnju i temperature. Isto tako, kad se nesto testira ne treba se koristit Prime95, jer za taj isti Prime95 se i prije govorilo da nepotrebno digne temperature i oni klokovi koji su 100% stabilni u drugim programima ovdje padnu na testu. I ja se jos uvijek drzim da je Aida64 medju najboljima kad se to testira, mozda i ovaj novi Cinebench R23 posto ima 10minutni stress test.

 dobar je CB23, puno zahtjevniji od CB20. na cb20 mi je max temp 71 dok je na cb23  max 83 stupnja, na intelu

www.youtube.com/TerabitTV
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
Mitohondri kaže...
hahhaajaads kaže...

 Hoce, vec je puno puta pomagao preko twittera i spominjao da ljudi uvijek nesto krivo rade da dobiju nestabilan klok (zato trebaju pratit njegove upute). Uostalom, vec je pokazano da se dobije veci single/multi score sa CTRom nego kad se ostavi stock pbo (ili ak se manualno klokne), i jos pored toga imas nizu potrosnju i temperature. Isto tako, kad se nesto testira ne treba se koristit Prime95, jer za taj isti Prime95 se i prije govorilo da nepotrebno digne temperature i oni klokovi koji su 100% stabilni u drugim programima ovdje padnu na testu. I ja se jos uvijek drzim da je Aida64 medju najboljima kad se to testira, mozda i ovaj novi Cinebench R23 posto ima 10minutni stress test.

 dobar je CB23, puno zahtjevniji od CB20. na cb20 mi je max temp 71 dok je na cb23  max 83 stupnja, na intelu

 To je vjerovatno i zbog toga sto ti CB23 odradi 10minutni stress test dok je to kod CB20 puno brze.

 

Edit: skor covjek dosao do 700 u singlu u r20 sa pbo 5950X i nastimanim ramima... https://valid.x86.fr/hj0ylv?fbclid=IwAR3Ls2jEJoyWDc5wKj2jNHJ_UttLPOv6POoxhXy2mryMdW6SJxZb-EOF7rM

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2020 15:28 (hahhaajaads).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000

Prilično brže, čim se pređe flck preko 1800 latencije narastu bar 10 ns i ukupni score je osjetno sporiji na 4000 cl19 cak i ako stavim flck 2000.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
hahhaajaads kaže...
Mitohondri kaže...
hahhaajaads kaže...

 Hoce, vec je puno puta pomagao preko twittera i spominjao da ljudi uvijek nesto krivo rade da dobiju nestabilan klok (zato trebaju pratit njegove upute). Uostalom, vec je pokazano da se dobije veci single/multi score sa CTRom nego kad se ostavi stock pbo (ili ak se manualno klokne), i jos pored toga imas nizu potrosnju i temperature. Isto tako, kad se nesto testira ne treba se koristit Prime95, jer za taj isti Prime95 se i prije govorilo da nepotrebno digne temperature i oni klokovi koji su 100% stabilni u drugim programima ovdje padnu na testu. I ja se jos uvijek drzim da je Aida64 medju najboljima kad se to testira, mozda i ovaj novi Cinebench R23 posto ima 10minutni stress test.

 dobar je CB23, puno zahtjevniji od CB20. na cb20 mi je max temp 71 dok je na cb23  max 83 stupnja, na intelu

 To je vjerovatno i zbog toga sto ti CB23 odradi 10minutni stress test dok je to kod CB20 puno brze.

 

Edit: skor covjek dosao do 700 u singlu u r20 sa pbo 5950X i nastimanim ramima... https://valid.x86.fr/hj0ylv?fbclid=IwAR3Ls2jEJoyWDc5wKj2jNHJ_UttLPOv6POoxhXy2mryMdW6SJxZb-EOF7rM

 iskljuciš na aidi sve osim fpu i onda radis stres test ili ti je ukljucen cpu

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
dreadmoore kaže...
hahhaajaads kaže...
Mitohondri kaže...
hahhaajaads kaže...

 Hoce, vec je puno puta pomagao preko twittera i spominjao da ljudi uvijek nesto krivo rade da dobiju nestabilan klok (zato trebaju pratit njegove upute). Uostalom, vec je pokazano da se dobije veci single/multi score sa CTRom nego kad se ostavi stock pbo (ili ak se manualno klokne), i jos pored toga imas nizu potrosnju i temperature. Isto tako, kad se nesto testira ne treba se koristit Prime95, jer za taj isti Prime95 se i prije govorilo da nepotrebno digne temperature i oni klokovi koji su 100% stabilni u drugim programima ovdje padnu na testu. I ja se jos uvijek drzim da je Aida64 medju najboljima kad se to testira, mozda i ovaj novi Cinebench R23 posto ima 10minutni stress test.

 dobar je CB23, puno zahtjevniji od CB20. na cb20 mi je max temp 71 dok je na cb23  max 83 stupnja, na intelu

 To je vjerovatno i zbog toga sto ti CB23 odradi 10minutni stress test dok je to kod CB20 puno brze.

 

Edit: skor covjek dosao do 700 u singlu u r20 sa pbo 5950X i nastimanim ramima... https://valid.x86.fr/hj0ylv?fbclid=IwAR3Ls2jEJoyWDc5wKj2jNHJ_UttLPOv6POoxhXy2mryMdW6SJxZb-EOF7rM

 iskljuciš na aidi sve osim fpu i onda radis stres test ili ti je ukljucen cpu

Ukljucen mi je Cache, CPU i FPU, i ovo troje ispod iskljuceno (memorija, diskovi i grafa).

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen 5000
hahhaajaads kaže...
dreadmoore kaže...
hahhaajaads kaže...
Mitohondri kaže...
hahhaajaads kaže...

 Hoce, vec je puno puta pomagao preko twittera i spominjao da ljudi uvijek nesto krivo rade da dobiju nestabilan klok (zato trebaju pratit njegove upute). Uostalom, vec je pokazano da se dobije veci single/multi score sa CTRom nego kad se ostavi stock pbo (ili ak se manualno klokne), i jos pored toga imas nizu potrosnju i temperature. Isto tako, kad se nesto testira ne treba se koristit Prime95, jer za taj isti Prime95 se i prije govorilo da nepotrebno digne temperature i oni klokovi koji su 100% stabilni u drugim programima ovdje padnu na testu. I ja se jos uvijek drzim da je Aida64 medju najboljima kad se to testira, mozda i ovaj novi Cinebench R23 posto ima 10minutni stress test.

 dobar je CB23, puno zahtjevniji od CB20. na cb20 mi je max temp 71 dok je na cb23  max 83 stupnja, na intelu

 To je vjerovatno i zbog toga sto ti CB23 odradi 10minutni stress test dok je to kod CB20 puno brze.

 

Edit: skor covjek dosao do 700 u singlu u r20 sa pbo 5950X i nastimanim ramima... https://valid.x86.fr/hj0ylv?fbclid=IwAR3Ls2jEJoyWDc5wKj2jNHJ_UttLPOv6POoxhXy2mryMdW6SJxZb-EOF7rM

 iskljuciš na aidi sve osim fpu i onda radis stres test ili ti je ukljucen cpu

Ukljucen mi je Cache, CPU i FPU, i ovo troje ispod iskljuceno (memorija, diskovi i grafa).

Ostavi samo FPU ukljucen, dosta je zahtjevniji test onda.

 

Sta se prime-a tice, vrlo je jednostavno, ako setup pada prime, onda je nestabilan i kad tad i koliko god rijetko, srusit ce se i drugdje...

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
hahhaajaads kaže...
dreadmoore kaže...
hahhaajaads kaže...
Mitohondri kaže...
hahhaajaads kaže...

 Hoce, vec je puno puta pomagao preko twittera i spominjao da ljudi uvijek nesto krivo rade da dobiju nestabilan klok (zato trebaju pratit njegove upute). Uostalom, vec je pokazano da se dobije veci single/multi score sa CTRom nego kad se ostavi stock pbo (ili ak se manualno klokne), i jos pored toga imas nizu potrosnju i temperature. Isto tako, kad se nesto testira ne treba se koristit Prime95, jer za taj isti Prime95 se i prije govorilo da nepotrebno digne temperature i oni klokovi koji su 100% stabilni u drugim programima ovdje padnu na testu. I ja se jos uvijek drzim da je Aida64 medju najboljima kad se to testira, mozda i ovaj novi Cinebench R23 posto ima 10minutni stress test.

 dobar je CB23, puno zahtjevniji od CB20. na cb20 mi je max temp 71 dok je na cb23  max 83 stupnja, na intelu

 To je vjerovatno i zbog toga sto ti CB23 odradi 10minutni stress test dok je to kod CB20 puno brze.

 

Edit: skor covjek dosao do 700 u singlu u r20 sa pbo 5950X i nastimanim ramima... https://valid.x86.fr/hj0ylv?fbclid=IwAR3Ls2jEJoyWDc5wKj2jNHJ_UttLPOv6POoxhXy2mryMdW6SJxZb-EOF7rM

 iskljuciš na aidi sve osim fpu i onda radis stres test ili ti je ukljucen cpu

Ukljucen mi je Cache, CPU i FPU, i ovo troje ispod iskljuceno (memorija, diskovi i grafa).

 Samo fpu pa ćeš vidjeti 5-10°C su veće temperature

14 godina
offline
AMD Ryzen 5000

Evo nade mozda mogu i ryzeni i ako nema supporta 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen 5000

Evo ostavio oba dvoje upaljeno ono po 4min i ama bas nikakve razlike, sa ovo troje ukljuceno temp stoji na 60, i kad je samo FPU ukljucen temp nakon 4min stoji na 60..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen 5000

Evo i službeno bios F60c. Dal funkcionira novi ryzen na njemu i dal rade stari procesori?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
rokonja kaže...

Evo i službeno bios F60c. Dal funkcionira novi ryzen na njemu i dal rade stari procesori?

Ne pise da je maknut support, a i ak se da vjerovat ostalim ljudima sve fereca kao i prije isto kao i na Asus plocama.

13 godina
offline
AMD Ryzen 5000

A vecina pise da f60c radi i sa novim i sa starim procesorima bez problema.Jedino par ljudi ima probleme da dobivaju manji cb score sa 5xxx ryzenom , ovo je ipak beta bios bio je uklonjen par dana , sada su ga stavili natrag koliko vidim.

U prvom mjesecu ce izac zadnja verzija a ja cekam i da se cijene unormale i mozda piknem jeftiniji 5600 a ne X.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 18:49 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice