AMD - procesori

poruka: 189
|
čitano: 29.596
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Amd

Zanim me, dali ima ikakvi indicija da AMD kreće sa novo arhitekturom procesora, pošto su očito prešišani s Intel-om, pogotovo, što su izgubili i best buy sa novim Intel-ovim I5 procesorima, pa me zanima dali ima ikakvih informacija o tome?! HVALA

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD - procesori

Tko kaze da je njih Intel "presao", pa AMD procesori se kupuju i dalje, prvenstveno zbog igara(radni takt) ;)))

a.k.a MindFreak MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
Moj PC  
6 5 hvala 1
16 godina
offline
AMD - procesori

To se i ja pitam, Intel ih očito rula, već dugo...

AMD se očito okreće nekim novim tehnologijama (Eyefinity) koje nam neće donijeti ništa dobro!

Ok, tu i grafičke ali pošto je tema o procesorima, zaključak je da nas čeka "crna procesorska budućnost" :(

 

Ak i izmisle nekaj novo, to bude konkurentno Intelu samo u top modelima i to kratko vrijeme jer bude i Intel za to vrijeme radil opet nekaj novo...

AMD si je napravil veliki zaostatak u samom startu, za priključak mora pod hitno napraviti nekaj kaj bi Intel moral žešće loviti, u što čisto sumnjam.

Šahovski rečeno, Intel ne samo da stalno drži AMD uz šahu, već u matnoj situaciji...ne vidim rješenja osim kralja na stoluCool

You must take your opponent into a deep dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one.- Mihail Talj
Moj PC  
4 2 hvala 1
16 godina
offline
RE: Amd

trenutno ide razvoj 6 jezgri (vec ima Opteron sa 6), 2010. bi tebao/mogao ici  Sao Paolo i Thuban sa 6 i Magny-Cours sa 8 i 12 jezgri sa socketom G38 ili G34 , pa 32-nm s 4 jezgre 2011. godine

http://downloadzona.blog.hr/ http://hardwarezona.blog.hr/
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2009 18:59 (igy).
16 godina
offline
AMD - procesori

AMD je prevelik da bi propao, da njegovi procesori nestanu... U zaostatku je jer se mora koncetrirat na ATi. Intel je vidio da AMD ima drugi financijski izvor stoga je i on krenuo u Larabee.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD - procesori

Nova arhitektura nakon svih ovih godina (od athlona 64 do phenoma II su vukli jednu te istu arhitekturu i samo je pumpali) slijedi 2011god. , codename Bulldozer.

 

 

http://www.xbitlabs.com/news/cpu/display/20090305165448_AMD_Delays_Bulldozer_Processors_to_2011.html

 

 

Da bit će crna godina vele, malo će ih spasit ovaj six core(istanbul mislim) i prijelaz na 32nm.

 

Sve su shebali kupnjom precijenjenog ati-a, i sporim izlaskom "sporog"(kada je u pitanju frekvencija) phenom-a. Nadam se da će se ATI isplatit u nekoj iteraciji fusion-a ili nečeg sličnog u budućnosti.

 


Da amd baš i nije nešto u 3dmark-u dobar, ali u igrama bome nije u zaostatku kao što većina misli.

amd roadmap amd roadmap
MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2009 19:04 (Hyperion).
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: AMD - procesori
Batista kaže...

AMD je prevelik da bi propao, da njegovi procesori nestanu... U zaostatku je jer se mora koncetrirat na ATi. Intel je vidio da AMD ima drugi financijski izvor stoga je i on krenuo u Larabee.

Pa ko veli da bude propal?

Ali činjenica je da gubi gotovo sve bitke, gubi rat općenito, to znači da gubi tržišni udjel, a to znači lovu - u krajnjem raspletu je moguće i to kaj si napisal.

 

Neko slaže konfu, unutra ima neki AMD, većina mu naglasi nek stavi Intel, to govori puno.

Daleko od toga da Phenomi ne valjaju, oni su zapravo super, al svejedno padaju u drugi plan kod kupnje kakve jače konfiguracije.

To se svakako nebi smjelo događati AMD-u, njima treba biti cilj da su mogu suprotstaviti konkurenciji u svim segmenitma/klasama koje traže kupci.

Za sad, to uspijevaju sa ATi-em, dok je CPU sukob jednoboj Intela...

 

You must take your opponent into a deep dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one.- Mihail Talj
14 godina
offline
RE: AMD - procesori

Znaci, kroz 2. 3 godine bi trebalo smisliti nešto novo, jer mislim do kraja godine uzet X4 940, pa da se ne bi zeznio, a do 2011/2012, past će nova kupovina, vjerojatno, samo me to zanimalo!? HVALA

16 godina
offline
RE: AMD - procesori

Nisam ja rekel da je netko rekel... ja sam htio samo to naglasit - nista vise

15 godina
offline
RE: AMD - procesori
Ivsa kaže...

Znaci, kroz 2. 3 godine bi trebalo smisliti nešto novo, jer mislim do kraja godine uzet X4 940, pa da se ne bi zeznio, a do 2011/2012, past će nova kupovina, vjerojatno, samo me to zanimalo!? HVALA

Mislim da će to biti prije 1-2god.

 

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
16 godina
neaktivan
offline
RE: Amd
igy kaže...

trenutno ide razvoj 6 jezgri (vec ima Opteron sa 6), 2010. bi tebao/mogao ici  Sao Paolo i Thuban sa 6 i Magny-Cours sa 8 i 12 jezgri sa socketom G38, pa 32-nm s 4 jezgre 2011. godine

Ovaj od 6 jezgri je Phenom i pol (doslovno spojen 4-jezgreni Phenom + dodatne jezgre) koji je malo optimiziran i nadograđen.

 

 Magny-Cours i Sao Paolo su isto derivacije opterona nastale spajanjem 2 4-jezgrena ili 2 6-jezgrena procesora.

 

Nova AMD arhitektura dolazi tek 2011 i to u 2 inkarnacije:

 

  1. Bobcat - procesori potrošnje od 1 do 10W, X86 instrukcije. integrirana grafička jezgra - konkurencija ARM-u
  2. Bulldozer - kompletno nova arhitektura razvijana od nule. Glavni naglasak na PPW. Potrošnja od 10W naviše. Integrirana grafička jezgra koja se spaja u Crossfire s vanjskom ATI grafilom (ako je ima). Podržavati će sav Intelov instrukcijski set + dodatni set razvijan i predložen od AMD-a. Dolazit će u pakiranjima od 8 jezgri za desktop i 16 jezgri za servere (kasnije se planiraju 12 i 16 jezgreni modeli za desktop).

 

 

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
14 godina
offline
AMD - procesori

Nisam bas siguran da AMD gubi bas previse od Intela... uvijek ce biti da su malo jedni jaci i bolji, pa poslje drugi i tako (to i je prava konkurencija). Intel je sad definitivno jaci, i5 gazi phenome, ali AMD i dalje dobiva kupce s procesorima nizeg trzisnog segmenta, konkretno novim Athlonima II.

Ameri me poslali na mjesec, lagano sam failo putanju
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: AMD - procesori
Armor kaže...

Za sad, to uspijevaju sa ATi-em, dok je CPU sukob jednoboj Intela...

 

Netočno. AMD-u odlično ide na serverskom tržištu i nižoj klasi.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
16 godina
offline
RE: AMD - procesori

Ovaj Bulldozer bi mogo bit dobar s tom integriranom grafom... Kako sada Intel predvodi kolo, tako je prije AMD. Nije to nista lose, trebaju jedni druge forsirat...

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2009 19:21 (Batista).
15 godina
online
RE: AMD - procesori

Malo je offtopic al mi nije jasno zasto je kod nas Phenom 2 955 jos uvijek oko 1700 kn dok je vani ista cijena kao i core i5 750 znaci oko 200 USD tj kod nas 1400 kn,zasto onda i nasi ne spuste cijene?!radije bi kupio amd al kad je skuplji onda mi se ne isplati...

16 godina
offline
RE: AMD - procesori

Vi ste ovdje svi izgleda jako mladi. U prošlosti je drastično po performansama vodio Intel. Onda se s K6 počeo lagano približavati AMD. Vi ste se prištekali na K7 i K8, kad je AMD postao bolji, ali onda je došao Core2. Tako da za AMD situacija sad nije ništa novo, bili su oni i u puno lošijoj situaciji po performansama svojih procesora.

14 godina
protjeran
offline
AMD - procesori

amd ce se ubrzo oporaviti sa ovaj govori core 2 duo to je kanta intel je cjelo vrijeme bio na 45nm a amd na 65nm zato je intel vodio a za sada po meni amd ima bolje cipsete grafe proc jer samo ovo otkljucavanje jezgri je super ideja i to ma nema sa kakav intel amd je u formi sada ce on razbit intel

zvowea
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: AMD - procesori

Jbt kad gledaš AMD i Intel su jedini procesori u scjetu na tržištu,,a sad zamisli da ima 300 proizvodjaca XD

AMD su još uvjek dobri proc,,,pala im je cjena dosta pa se vecina zauzela na njih ,,kad sam zadnja 4 puta bio u vemila nije bilo nijednom AMD-ovog proca na lageru,,kad god pitam rasprodanoo,rasprodano. XD

Paty
16 godina
neaktivan
offline
AMD - procesori

AMD je i dalje u nekim stvarima bolji od intela, a u cjenovnom rangu i dalje je bolji. Nema tog i5 koji za cijenu AMD-a može biti brži.

Uostalom, AMD je godinama gazio intel koji je uspio pravi pomak napraviti tek sa i7 arhitekturom. Još od početka x86-64 arhitekture, AMD vodi nad intelom i vodio je sve dok, gle čuda, intel nije krenuo u i7 i izradu memorijskih kontrolera unutar procesora što je AMD-u u mnogim primjenama davalo prednost.

Niži taktovi AMD-u ne znače apsolutno ništa, jer su taktovi direktno neusporedivi; 2GHz AMD-a je brže od 2GHZ intela.

U svakom slučaju, intelove ploče i procesori su i dalje preskupi kao i DDR3 RAM koji više-manje ne znači ništa u odnosu na DDR2, a koji za razliku od intela, AMD podržava i sa Phenomima 2.

Usput, ne zove se x86-64 arhitektura intela i AMD-a zaludu AMD64.

 

Osim što uopće nije loš s procesorima, kako neki tu pišu, AMD je trenutno već drugu generaciju vodeći na tržištu grafike. Serija 4800 prešišala je nVidiju, a i sada, dok AMD ima seriju 5800 već u prodaji, nVidia ne uspijeva iz tvornice izbaciti više od 2% uspješnih čipova koji su, uzgred rečeno, duplo veći i topliji od AMD-ovih.

Sve što napišem ili sam napisao isključivo je moje osobno mišljenje, koje se ne može niti smije uzimati kao činjenica niti tvrdnja. Sve što napišem može biti neistina i pogrešna tvrdnja.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2009 8:04 (naxeem).
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AMD - procesori

imao sam bartona par godina. odličan procesor od AMD-a.  sad sam na phenomu II 955 BE. i ne moram napominjat da u ovu ploču mogu ubosti i novog athlona II. sviđa mi se ta njihova kompatibilnost unatrag. ostajem vjeran AMD-u.

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: AMD - procesori
hrvooje kaže...

imao sam bartona par godina. odličan procesor od AMD-a.  sad sam na phenomu II 955 BE. i ne moram napominjat da u ovu ploču mogu ubosti i novog athlona II. sviđa mi se ta njihova kompatibilnost unatrag. ostajem vjeran AMD-u.

ti imas am2 socket?? sta recimo sa nama koji smo uzeli am3 socekt.. ja sam  uzeo am3 socket iz jednostavnog razloga...tj iso sam na ovu shemu ako je am2 socket tolko dugo ziv i podrzava nove phenoma II i athlone.. zasto tako isto nebi i am3 socket glupo bi bilo da recimo am3 socket ostane na 3 procesora koja idu na njega.. ima tko kakve informacije u vezi toga?

16 godina
neaktivan
offline
RE: AMD - procesori
Nije to baš toliko dugo unazad kompatibilno jer imaš masu ljudi koji imaju AM2 ploče sa Athlonima 64 X2 i sad ne mogu stavit nove AM3 procesore jer im ploča nije "AM2+" ili ne mogu dobiti novi BIOS.
15 godina
offline
RE: AMD - procesori
motom2772 kaže...
Nije to baš toliko dugo unazad kompatibilno jer imaš masu ljudi koji imaju AM2 ploče sa Athlonima 64 X2 i sad ne mogu stavit nove AM3 procesore jer im ploča nije "AM2+" ili ne mogu dobiti novi BIOS.

90% ploca am2 je  am2+ kompatibilno

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2009 9:18 (toxic).
16 godina
neaktivan
offline
RE: AMD - procesori
toxic kaže...

90% ploca am2 je  am2+ kompatibilno

Štoviše, 100%.

AM2 ide na AM2+ i obratno to se zna.

 

Ali AM3 ne ide na AM2 (bez plusa).

 

Tu imaš detaljno :)

LINK

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2009 9:25 (motom2772).
15 godina
offline
RE: AMD - procesori
motom2772 kaže...
toxic kaže...

90% ploca am2 je  am2+ kompatibilno

Štoviše, 100%.

AM2 ide na AM2+ i obratno to se zna.

 

Ali AM3 ne ide na AM2 (bez plusa).

ma nisam te skuzio.. ..

15 godina
neaktivan
offline
RE: AMD - procesori

Amo rec da ploce koje podrzavaju AM2 nemogu prihvatit više od 1HyperTransport-2HT

A Ploce sa AM2+ mogu do 4 HT FSB.Ako se ne varam :D

Jer Svi procesori sa AM3 socket imaju vise od 2-4HT-a

Paty
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2009 9:34 (vice).
16 godina
offline
RE: AMD - procesori

Replika naxeemu: Napričao si gluposti da to nije normalno. Intel je u udjelu na tržištu neprikosnoven s oko 80% (imao je veći udio od AMD-a i kad je bio lošiji procesor). AMD oduzima tržište nvidii, ali i sad je još uvijek vlasnik manjeg udjela. Cjelokupno tržište grafike je zbog integriranih rješenja u Intelovim rukama s 50%. Po performansama je AMD bio bolji od Intela u samo dvije, tri generacije procesora.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2009 9:44 (bmw_power).
15 godina
offline
RE: AMD - procesori
motom2772 kaže...
toxic kaže...

90% ploca am2 je  am2+ kompatibilno

Štoviše, 100%.

AM2 ide na AM2+ i obratno to se zna.

 

Ali AM3 ne ide na AM2 (bez plusa).

 

Tu imaš detaljno :)

LINK

 

ma znam to sve zahebo sam se mislio sam nes drugo.. htio sam reci da 90% ploca koje nisu am3 podrzavaju am3 znaci 90% ploca koje su am2  podrzavaju am3 procove

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2009 9:55 (toxic).
16 godina
neaktivan
offline
RE: AMD - procesori
bmw_power kaže...

Replika naxeemu: Napričao si gluposti da to nije normalno. Intel je u udjelu na tržištu neprikosnoven s oko 80% (imao je veći udio od AMD-a i kad je bio lošiji procesor). AMD oduzima tržište nvidii, ali i sad je još uvijek vlasnik manjeg udjela. Cjelokupno tržište grafike je zbog integriranih rješenja u Intelovim rukama s 50%. Po performansama je AMD bio bolji od Intela u samo dvije, tri generacije procesora.

Po performansama u ozbiljnim primjenama intel se do Nehalem arhitekture mogao sakriti od AMD-a zbog apsolutno nadmoćne memorijske propusnosti Opterona i desktop procesora.

Tržišni udio govori o politici i marketingu, a manje o kvaliteti, jer je u cijeloj X2 i 64-bitnoj generaciji još od Pentiuma 4 intel bio lošiji. Uhvatio je desktop tržište tek dual core arhitekturom, ali i dalje je pušio jaja na polju virtualizacije i farmi. Tek je Nehalem arhitektura, tj. kopija AMD-ove tehnologije, uspjela Intel vratiti u ravnopravnu trku na ozbiljnim poljima.

U desktopu je Core 2 Duo i Core Quad bio jači zbog BUS-a i takta, ali su im i i7 i i5 procesori iznimno skupe platforme koje u istom rangu performansi koštaju od 30-50% više od AMD platforme.

ATI oduzima tržište nVidiji i trend će se nastaviti sigurno na desktop/game tržištu, jer nVidia ima preskupe, prevelike i prekomplicirane čipove s kojima jednostavno ne može izaći na tržište nikako osim kao nedonošće. Na polju GPGPU-a je jaka zbog TESLA-i i tu priča završava.

 

Što se tiče mobilnog tržišta, tj. integriranih rješenja, to prolazi samo zato što je intel platio da ga se ugura kao grafičko rješenje za jeftine laptope, koji se najviše prodaju, ali realno su intelove integrirane kartice teško govno i svatko kome treba grafika zaobilazi ih u širokom luku.

 

Na extreme desktop tržištu intel je sigurno jači, na polju servera su podjednaki, ali je intel u prednosti zbog marketinga, na mobilnom tržištu su bolji s atomom (višzto što su prvi) i zbog i7m im se predviđa udarac AMD-u, ali grafički intel nema što tražiti nigdje.

Sve što napišem ili sam napisao isključivo je moje osobno mišljenje, koje se ne može niti smije uzimati kao činjenica niti tvrdnja. Sve što napišem može biti neistina i pogrešna tvrdnja.
16 godina
neaktivan
offline
RE: AMD - procesori

Ne kužim taj dio o skupoći platforme za i5. Činjenica jest da je matična bazirana na P55 chipsetu skuplja od matičnih baziranih na 780G chipsetu, međutim razlika je već danas spuštena na oko 300-400 kn, ali već kod tog iznosa je i5 platforma isplativa, jer su i5 procesori jeftiniji za toliko od phenoma koji ima slične performanse. Naravno, da je DDR3 danas standard, pri kupovini ili jedne ili druge platforme.

Nekako mi se phenomi danas više čine (oni X4) kao procesori za nadogradnju, sve manje kao dobra stvar pri kupovini nove platforme (dok im cijena ne padne), a kad im cijena padne, ipak je AMD onda u gabuli, jer su im phenomi glavni proizvodi danas na desktop segmentu. AMD je po meni samo u segmentu phenoma X3 zadržao povoljan omjer uloženo-dobijeno.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice