AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz

poruka: 147
|
čitano: 41.114
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz

Mislim nis siguran ali mislim da je ta MBO bila nedavno best buy.Neodlučan

sell the kids for food weather changes moods
16 godina
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz
ViiX kaže...

Malo sam trazio pa sam nasao ovu maticnu. Kako vam se cini?

GIGABYTE GA-MA790X-UD3P

Ma jok to ti ne treba uopce preskupa maticna mozes itekak bolje proc visak love stavis na procesor, za puno manje love imas finu maticnu Bestbuy sigurno tj ova dole od Asrock A770DE+ usput je itekak dobra za klokanje FSB ide do 300 ko misli klokat an njoj. Ja sam nedavno nadogradil komp i uzeo tu maticnu i nema se kaj puno reci jeftino i odlicno i podrzava procesore do 140W normalno. Svakak preporuka kak god se uzme Asrock danas radi jako dobre maticne koje se ne razlikuju  po nicem bitnom od Gigabyte ili Asus a jeftinije su tj ova konkretna je oko 400 kn ADM ili Links recimo!Cool

 

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=A770DE%2b

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2009 17:44 (rambox).
14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz

Jel ta podrzava i AM3 procesore? Koji bi si onda mogao uzet procesor, da je za zahtjevne igre a nije preskup? Koji bi mi se najbolje isplatio, a da ima snagu?

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2009 18:26 (ViiX).
16 godina
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz
ViiX kaže...
Jel ta podrzava i AM3 procesore?

Podrzava sve procesore za AM3 socket normalno cak i one koje ne mozes kupit kod nas ali to je vec druga prica zakaj ih nema.Nevinašce

15 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz
e ja sam imao istoi problem, jer sam htio uzeti phenom x4 koji je am2+ ali sam na kraju to otkačio i uzeo novu matičnu i proc za slične pare sve skupa 910 kn u linksu, pogledaj pod moj PC sto sam uzeo prezadovoljan sam...
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz
Koja je bolja od ove dvije?

ASRock A780GMH/128M

ASRock A770DE+
16 godina
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz
ViiX kaže...
Koja je bolja od ove dvije?

ASRock A780GMH/128M

ASRock A770DE+

Ak ne igras igrice bas onda ti je ova Asrock A780GHM/128M bolji izbor jer ima gore dobru integriranu graficku tj HD 3200, pa ne moras odma sad kupit i posebnu graficku a kasnije ak hoces  mozes uzet neku bolju graficku i stavit u komp. Ta maticna ima na sebi DVI te HDMI prikljucak uz VGA normalno pa imas sirok izbor za prikljucit monitor normalno.Cool

 

http://www.asrock.com/MB/overview.asp?Model=A780GMH/128M

14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz
Al koja je jaca po ostalim preformansama? Vec imam graficku.
16 godina
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz
ViiX kaže...
Al koja je jaca po ostalim preformansama? Vec imam graficku.

Ak imas graficku onda uzmi Asrock A770DE+ ima vise mjesta na maticnoj oko komponenti jer je to ATX maticna a ona druga je Micro ATX znaci manja po dimenzijama. A770DE+ je jeftinija je jer nema na sebi integriranu graficku koja ti ne treba u tom slucaju a po performansama je malo bolja. Ja bi prednost dal A770DE+ jer ima i 6 USB prikljucaka iza na maticnoj a to je uvjek dobro od viska glava ne boli uglavnom koju god uzmes ne bus fulal sigurno!Cool

14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz

Koji ondada procesor uzmem na to po mogucnosti da je 4 jezgreni a jakoo dobar il mozda postoji neka druga solucija? i Kakvi su ovo jos ova tri ulaza pokraj ovih za zvucnike ovaj sivi crni i narandasti?

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2009 22:54 (ViiX).
16 godina
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz
ViiX kaže...

Koji ondada procesor uzmem na to po mogucnosti da je 4 jezgreni a jakoo dobar il mozda postoji neka druga solucija? i Kakvi su ovo jos ova tri ulaza pokraj ovih za zvucnike ovaj sivi crni i narandasti?

Ta tri utora za zvucnike tj Crni,Sivi i Naranđasti su ti za Suround zvucnike  i ostalo. Znaci Side Speaker ili bocni zvucnici sivi utor, Rear Speaker zadnji zvucnici crni utor, i Central/Bass zvucnici naranđasti utor jer maticna jedna i druga imaju 7.1 kanalni zvuk ak ih tak mozes i imas s cim spojit. Zeleni utor ti je za prednje standardne zvucnike pa tam uskekas 2.1 neke zvucnike koje imas tj to je Front Speakers uticnica. Koji proc bus uzel  to ovisi koliko kuna mislis izdvojit za to i za kaj koristis komp zapravo jer jedan dobar dvojezgreni ili trojezgrenim proc je dosta itekak jer nisu preskupi!Cool

14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz

Ovo mi je EVO napisao. Uzmi Phenom II X3 710.

 

 

1.OC-aj ga na 3,2 Ghz pa ćeš imat radni takt koji ima 360.

2.Ozključaj četvrtu jezgru,al pazi da je zdrava.

3.Ako si otključo i četvrtu, i OC-o, onda ćeš dobit procesor brzine Phenoma II X4 955BE.

 

Dali je to dobra solucija ili mozda ima neka bolja. Ulozio bi 800 kn.

14 godina
neaktivan
offline
AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz

to je vrlo dobar proc, ja ga imam(samo što je moj x3 720)....jedina razlika je u taktu i što moj ima otključan množitelj pa je lakše clockati...

kolika je cijena tog proca?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz
830 kn, jel ima koji jeftiniji. a da je isto jako dobar?
14 godina
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz
ViiX kaže...

Sta mi se nebi bolje onda isplatilo neku maticnu sa am3 socketom? Koje su bolje maticne Gigabytove ili Asusove? Dali idu am2 i am2+ procesor u am3 socket? Jel ima netko od vas msn, da mi to malo bolje objasni?

AM2 i AM3 procesori, idu u AM2+ socket.

U AM3 socket idu samo AM3 procesori.

 

Mamorija:

AM2+ podržava DDR2

AM3 podržava DDR3

 

Nemama MSN.

Izzy
14 godina
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz
ViiX kaže...
830 kn, jel ima koji jeftiniji. a da je isto jako dobar?

Vidi listu s Nabave.

ADM.

 

Ne znam je li pametno kupiti Athlon II X4 620 ili 630, ali oni su četverojezgreni.

Napomena:Rečenice možeš citirat, pa se nemoraš mučit s onim što sam prije napiso, osim ako imaš razlog.

 

Izzy
14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz

Na koliko se taj da clockat? Ili mi se bolje isplati uzet onaj X3 710, pa ga otkljucat onako kako si rekao?

Ili ima koji bolji za takve novce?

14 godina
offline
AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz

E sad neznam.

Iz svojih izvora, najmanje ide do 3,4 ghz, a najviše do 3,8 ghz svaki.

Ja bih ti preporučio Phenom jer je bolji od Athlona i brži, još ga otključaš i uštediš recimo 400kn.

Uzmi još neku grafičku dobru, recimo HD4850 ili HD5750 ili GT 240, GT 210 ili GTS 250.

Ne uzimaj HD4670 jer je prespor, radije uzmi GeForce 9600 GT.

Izzy
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz

Od Intela neznam da li ima boljih.Jesi kupio matičnu sa socketom AM+ ili AM3?

Izzy
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz

Uzet cu Asrock A770DE+ am2+ socket.

14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz

Kako se to otkljucava jezgra i clocka? Nisam to nikada radio pa neznam nista o tome.

14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz
ViiX kaže...

Kako se to otkljucava jezgra i clocka? Nisam to nikada radio pa neznam nista o tome.

za otključavanje jezgara moraš imati matičnu koja podržava ACC(advanced clock calibration).

udes u bios, i samo uključiš taj ACC. ako ti boota do windowsa, onda znaci da si otkljucao jezgru.

ako ti se ruši, znači da je jezgra neispravna i da ništa od otključavanja. tada moraš resetirati bios.

14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz

Jel ima asrock a770de+ advanced clock calibration, jel se moze to s njom? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2009 15:50 (ViiX).
16 godina
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz
ViiX kaže...

Jel ima asrock a770de+ advanced clock calibration, jel se moze to s njom? 

Ima da ta maticna ima sve mogucnost zato i je odlicna kupnja za ne puno kuna, ko kod nekih drugih proizvođaca  koji su preskupi tj istu stvar prodaju za dosta vise love. Inace na toj maticnoj se moze itekak dobro klokat procesor jer FSB ide do 300 pa nema problema ak se nema Black Edition ADM proc pa se moze izvuc iz procesora kolko ide a maticna tu nece kocit nista onda normalno tj Fsb. Eventualno moze bit memorija kocnica ali se ona spusti u Biosu pa onda nema problema. Nemoj se prevse pouzdat u to otkljucavanje jezgri jer ti je to lutrija ti mozes i otkljucat dodate jezgre no pitaj boga hoce li bit ispravne i stabilne pa ak nece moral bus oh iskljucit onda ionak. Da uzmes i jedan dvojezgreni Athlon II X2 250 recimo ne bu ti nist failo a mozes ga i fino klokat do 3.7 ghz bez problema.Cool

14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz
rambox kaže...
ViiX kaže...

Jel ima asrock a770de+ advanced clock calibration, jel se moze to s njom? 

Ima da ta maticna ima sve mogucnost zato i je odlicna kupnja za ne puno kuna, ko kod nekih drugih proizvođaca  koji su preskupi tj istu stvar prodaju za dosta vise love. Inace na toj maticnoj se moze itekak dobro klokat procesor jer FSB ide do 300 pa nema problema ak se nema Black Edition ADM proc pa se moze izvuc iz procesora kolko ide a maticna tu nece kocit nista onda normalno tj Fsb. Eventualno moze bit memorija kocnica ali se ona spusti u Biosu pa onda nema problema. Nemoj se prevse pouzdat u to otkljucavanje jezgri jer ti je to lutrija ti mozes i otkljucat dodate jezgre no pitaj boga hoce li bit ispravne i stabilne pa ak nece moral bus oh iskljucit onda ionak. Da uzmes i jedan dvojezgreni Athlon II X2 250 recimo ne bu ti nist failo a mozes ga i fino klokat do 3.7 ghz bez problema.Cool

Sta znaci FSB? I kaj to ide do 300? Kakva memorija moze bit kocnica? Al ja bi rado sto brzi komp, za igranje jako zahtjevnik igra, a i sve ostalo, jel mi bolje onda uzet cetvero jezgreni?

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2009 16:24 (ViiX).
16 godina
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz
ViiX kaže...
rambox kaže...
ViiX kaže...

Jel ima asrock a770de+ advanced clock calibration, jel se moze to s njom? 

Ima da ta maticna ima sve mogucnost zato i je odlicna kupnja za ne puno kuna, ko kod nekih drugih proizvođaca  koji su preskupi tj istu stvar prodaju za dosta vise love. Inace na toj maticnoj se moze itekak dobro klokat procesor jer FSB ide do 300 pa nema problema ak se nema Black Edition ADM proc pa se moze izvuc iz procesora kolko ide a maticna tu nece kocit nista onda normalno tj Fsb. Eventualno moze bit memorija kocnica ali se ona spusti u Biosu pa onda nema problema. Nemoj se prevse pouzdat u to otkljucavanje jezgri jer ti je to lutrija ti mozes i otkljucat dodate jezgre no pitaj boga hoce li bit ispravne i stabilne pa ak nece moral bus oh iskljucit onda ionak. Da uzmes i jedan dvojezgreni Athlon II X2 250 recimo ne bu ti nist failo a mozes ga i fino klokat do 3.7 ghz bez problema.Cool

Sta znaci FSB? I kaj to ide do 300? Kakva memorija moze bit kocnica?

Pusti sad to tu se radi o klokanju i to je vezano uz klokanje procesora a nije ovo tema za to. Kad slozis komp onda bus naucil kak se kloka polako ima vremena prvo slozi komp i bitno da sve radi a o klokanju procesora drugi put u nekoj drugoj temi a imas i o tome temu posebnu na forumu kak to ide na AMD procesorima.Cool

14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz

To bu vjerojatno negdje oko bozica kad skupim pare za procesor. Samo da jos pitam jel mi bolje ATA hard ili SATA2. i koja je marka dobra a jeftina?

16 godina
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz
ViiX kaže...

To bu vjerojatno negdje oko bozica kad skupim pare za procesor. Samo da jos pitam jel mi bolje ATA hard ili SATA2. i koja je marka dobra a jeftina?

Sata 2 normalno Ata ne dolazi u obzir danas ak se kupuje novo, a di mozes kupovat komponente u kojem ducanu da ti nekaj preporucim tak bu lakse.Cool

14 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz
rambox kaže...
ViiX kaže...

To bu vjerojatno negdje oko bozica kad skupim pare za procesor. Samo da jos pitam jel mi bolje ATA hard ili SATA2. i koja je marka dobra a jeftina?

Sata 2 normalno Ata ne dolazi u obzir danas ak se kupuje novo, a di mozes kupovat komponente u kojem ducanu da ti nekaj preporucim tak bu lakse.Cool

ADM, Comel, Links, koji jos opce ima sa stvarima za komjuptere?

16 godina
offline
RE: AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz
ViiX kaže...
rambox kaže...
ViiX kaže...

To bu vjerojatno negdje oko bozica kad skupim pare za procesor. Samo da jos pitam jel mi bolje ATA hard ili SATA2. i koja je marka dobra a jeftina?

Sata 2 normalno Ata ne dolazi u obzir danas ak se kupuje novo, a di mozes kupovat komponente u kojem ducanu da ti nekaj preporucim tak bu lakse.Cool

ADM, Comel, Links, koji jos opce ima sa stvarima za komjuptere?

Ok znaci tam mozes kupovat pa ak si iz Zagreba onda odes direkt u ADM oni su sad na Jordanovcu pa tam uzmes taj disk to ti je optimalno po cjeni i velicini sigurno ak ti nije preskupo. Inace taj disk ima samo jednu plocu od 500gb pa je brz idealno za instalirat windowse na njega to je nova serija F3 od Samsunga i odlicna je prema vecini testova.Cool

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice