Nadogradnja Asus

poruka: 5
|
čitano: 1.227
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Nadogradnja RAM - Asus TUF FX505DD

Kupio sam Asusov laptop TUF FX505DD koji dolazi opremljen sa 8GB RAM DDR4 2400 te još jednim slobodnim slotom za nadogradnju.

Kako je kod kupovine dodatne memorije razlika cijene između 8Gb i 16Gb nije nešto drastična razmišljam da umjesto još jednog modula od 8GB odmah uzmem od 16Gb pa bi ukupno imao 24Gb RAM-a i oba slota zauzeta.

Zanima me da li je bolja tipska opcija 8Gb+8Gb odnosno da moduli budu identični ili je 8Gb+16Gb dobra investicija ?  U nekoj budućnosti ako bude trebalo mogao bi se i postojeći modul od 8Gb zamijeniti sa 16Gb ali to nije u nekom planu.

 

Hvala na pomoći.  

Largo
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nadogradnja Asus

Danasnje igre jedva iskoriste i 10gb rama i to ako imam pokrenut Pubg i 5 tabova na firefoxu.Ono sto je svakako vazno da imas dual channel to znaci oba slota popunjena identicnom memorijom uzmi 2x8gb cl16 2400@ i to je to vrlo jednostavno.Ovaj ima ryzen cpu cini mi se ,ne koristi ti brza memorija od 2400mhz intel 8gen i nadalje podrzavaju 2666mhz.

Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Nadogradnja Asus

S RAM-om ti je lako - sto vise, to bolje. Sad 16 dodas, a ako ikad zatreba, jos 16.

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Nadogradnja Asus

Hvala vam dečki.

Da li bi dual channel ikako funkcionirao ako moduli nisu iste veličine (8+8) nego  jedan veći a jedan manji (8+16 Gb) ? 

Largo
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Nadogradnja Asus

Ne radi, ali mislim da vise gubis sa manje RAM-a nego sa dvokanalnim nacinom rada.

Moj PC  
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice