Problem sa laptopom

poruka: 33
|
čitano: 14.933
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa laptopom

Nesto cudno mi se dogodilo sa laptopom, znaci, prije nego sam otisao u skolu, ostavio sam ga na sleep, kao i svaki dan, i dodem sad, upalim ga, na monitoru nista, crno sve, kao ugasen.
Da nije do monitora skuzio sam jer bi se trebalo upaliti ono za login, i stiscem capslock ali ne reagira...
Sta bi to moglo biti, netko mozda zna tu?

Evo moj skajp ko igra CS:S: nekoime3
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa laptopom

Pokušao si vadit bateriju?

De gustibus non est disputandum.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa laptopom

jesam, i nista.

Evo moj skajp ko igra CS:S: nekoime3
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa laptopom

najvjerovatnije da ti je otišla grafička ,sad neznm imas li pci mobilnu sto se da zamjeniti ili je integrisani grafički ćip,nisi naveo model ali probaj spojiti preko vga kabla ili dvi na vanjski odnosno externi monitor ako ni tamo nema slike onda je grafička ako ima onda nije i treba tražiti problem u flet kablu,inverteru backlight lampi ili čak monitoru.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa laptopom

spojio sam ga na monitor od pc-a preko vga nista, sve crno... i primjetio sam da pri paljenju treperi capslock par puta.

Evo moj skajp ko igra CS:S: nekoime3
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa laptopom

Grafička {#}

De gustibus non est disputandum.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa laptopom

A se smije znat o kojem laptopu je riječ?

13 godina
offline
Problem sa laptopom

Vjerovatno HP

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa laptopom

to se dogodilo i meni HP pavilion ode graficka integrirana..neisplati se popravak

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa laptopom

Da, HP Probook. Dobro, hvala na informacijama.

Evo moj skajp ko igra CS:S: nekoime3
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa laptopom

a jesil stisnuo tipku fn i tipku za prebacivanje na vanjski monitor kad si spojio na externi monitor jer dosta puta nece pokazati sliku ako nestisnes tu kombinaciju tipki za prebacivanje sa laptopa na pc monitor?

14 godina
neaktivan
offline
Problem sa laptopom

Probook mora dati sliku na vanjski monitor.

Teško je govoriti o isplativosti popravka a neznamo ni koji je model točno ni stanje prijenosnika

Probooku na Amd platformi uglavnom zakazuje Northbridge no ima 100 ostalih kvarova koji mogu imati identične simptome.

Na HP prijenosnicima je poprilično lako diagnosticirati kvar (bar u grubo) jer imaju indentifikaciju kvara prema broju blinkanja caps lock lampice

Prebroji koliko puta blinkne caps lock i postaj tu, također napiši točan model da znamo o čemu pričamo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa laptopom

A probao sam stisnuti sve tipke, ne znam tocko koja je za to, a radi se o HP Probook 4515s.
Caps lock lampica blinka 5 puta.

Evo moj skajp ko igra CS:S: nekoime3
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa laptopom

5x blink "General system board failure"

Vjerovatno Noirthbridge što je najčešći kvar(90%) kod te serije, riječ je o amd-ovom 216-0674034 čipsetu

Najbolja solucija je zamjena istog ili eventualno reball

Možeš i u pećnicu s njime ali računaj da će brzo se ponovit ista priča a poslije nema popravka.

Procjeni isplativost popravka.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.10.2012 10:25 (lucco85).
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa laptopom

gospodo isto tako imam problem sa laptopom hp comaq 6735s bio je na sleep modu i kad sam ga probao upalit ne reagira ventilator se upali i lampica caps lock mi zablinka 5 puta a lampica od harda mi svijetli zuto...sta mi je ciniti?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Problem sa laptopom

Pozdrav svima na forumu, imam IBM ThinkPad T43, problem je u startup, kad ga upalim izbacimi *To interrupt normal startup press the blue access ibm button* i pritisnem to dugme na tastaturi ali nista se ne dogadja, ako neko zna neka pomogne unapred hvala.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem sa laptopom
SepiGT kaže...

Pozdrav svima na forumu, imam IBM ThinkPad T43, problem je u startup, kad ga upalim izbacimi *To interrupt normal startup press the blue access ibm button* i pritisnem to dugme na tastaturi ali nista se ne dogadja, ako neko zna neka pomogne unapred hvala.

Tom tipkom sprječavaš normalno dizanje windowsa.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa laptopom

Sta bih trebao raditi? I kad ne drzim tu tipku on opet nece da podigne sistem, ne mogu ni u bios da udjem..

14 godina
offline
Re: Problem sa laptopom
SepiGT kaže...

Sta bih trebao raditi? I kad ne drzim tu tipku on opet nece da podigne sistem, ne mogu ni u bios da udjem..

Očito su onda winsi pali, ako nije hw kvar. Reinstaliraj ih.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa laptopom

Uff, ne znam sta su winis?

 

14 godina
offline
Re: Problem sa laptopom
SepiGT kaže...

Uff, ne znam sta su winis?

 

 Windowsi

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa laptopom

Ne mogu da pokrenem instalaciju windowsa, nmg nista, samo ise To interrupt normal startup,press the blue Access IBM button.

 

14 godina
offline
Re: Problem sa laptopom
SepiGT kaže...

Ne mogu da pokrenem instalaciju windowsa, nmg nista, samo ise To interrupt normal startup,press the blue Access IBM button.

 

https://forums.lenovo.com/t5/ThinkPad-T400-T500-and-newer-T/My-ThinkPad-T400-won-t-boot/td-p/768429

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa laptopom

Ne mogu da otvorim stranicu..

10 godina
offline
Problem sa laptopom

Prije nego što konstatiraš da je "otišla grafička"- ,a što se ne događa prečesto, pokušaj pritisniti i držati tipku za paljenje oko 10 sekundi, pa ga nakon toga opet pokušati upaliti istom tipkom .. ponekad znaju softverski "zablokirati" .. Inače laptop je obavezno češće od PC-a povremeno i usisati (sve otvore i tipkovnicu) pritom pazeći na tipke što mnogi uopče ne čine niti na PC-ima što rezultira često i leglima paukova i grinja u gaming PC-u i bitno skraćuje životni vijek istih - naročito laptopa ..

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.6.2016 20:32 (W2000).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem sa laptopom
SepiGT kaže...

Ne mogu da otvorim stranicu..

Meni radi normalno.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa laptopom
Dali moze neko dami pomogne u vezi mog laptopa? Radio normalno i sad poceo teze da upali. Nekad mu treba cijeli dan da pokrene sistem led lampica gori i ventilator radi ali displej je ugasen a nekad se desi da 10 dana pali odma.
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Problem sa laptopom

Pozdrav, imam sledeci problem, sumnjam sta je ali zelim da cujem i druga misljenja.  Ovako u pitanju je lap top hp probook 4530s, problem je krenuo postepeno... iz prva se sve teze i teze palio, ne bi reagovao na dugme i slicno, od jutros nece nikako tj. pritisnem dugme ventilator se ocuje 3 - 4 sekunde i nista ekran crn (probao sam da ga palim samo na punjac bez baterije i obratno(punjac je ispravan jer pokazuje mi da puni))....ja licno sumnjam na naponsku sekciju i na samu maticnu plocu, iako mozda bi mogao biti cak i ram...da li je neko imao slicnih iskustava? 

Nebaa
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa laptopom
Neba98 kaže...

Pozdrav, imam sledeci problem, sumnjam sta je ali zelim da cujem i druga misljenja.  Ovako u pitanju je lap top hp probook 4530s, problem je krenuo postepeno... iz prva se sve teze i teze palio, ne bi reagovao na dugme i slicno, od jutros nece nikako tj. pritisnem dugme ventilator se ocuje 3 - 4 sekunde i nista ekran crn (probao sam da ga palim samo na punjac bez baterije i obratno(punjac je ispravan jer pokazuje mi da puni))....ja licno sumnjam na naponsku sekciju i na samu maticnu plocu, iako mozda bi mogao biti cak i ram...da li je neko imao slicnih iskustava? 

 Evo prouči ovdje preko ovog, obrati pozornost dal ti ledice od CAPS lock-a i NUM-locka svijetle kad ga upališ ( ako svijetle ili blinkaju piše koja je komponenta u šlusu)

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa laptopom

Hvala, probat cu to kasnije, pa ti javim ishod. :)

Nebaa
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice