Acer Aspire e5 511 čudan problem

poruka: 4
|
čitano: 2.098
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire e5 511 čudan problem

Pozdrav ekipa..

 

cca 2 mjeseca star Acer Aspire E5 511 ima problem sa gašenjem.
Doslovno 5 minuta radi ( uđe u windows normalno ), bio u idle-u ili radio nešto na njemu ugasi se za cca 5 minuta ( efekt gašenja jednak kao da sam mu prekinuo napajanje ). Bilo samo uštekano napajanje, samo baterija ili oboje, ugasi se jednako.
Promijenio sam pastu ( nije bilo u njemu ni P od prašine ), probao sa drugim ramima, probao sa drugim hardom, probao nove windowse staviti ( imao je 10, probao sam instalirati 7icu na drugom hardu..radi sve oke dok windows kopira fajlove, kad se resetira i windows krene završavati instalaciju - ugasi se i nemoguće je nastaviti instalaciju ).

U biosu stoji upaljen danima bez problema, u windows čim uđe gasi se nakon 5 minuta

Imali itko kakvu ideju šta napraviti slijedeće? šta pokušati?

Račun je izgubljen, tako da ništa od garancije.

Komponente bi bile:
Intel Celeron N2940
4 GB PC3L
500gb hard 
integrirana grafa 

Također bitna stvar za napomenuti da je procesor zalemljen za matičnu, zbog toga mi ga je nemoguće promijeniti.

Surfao sam i vidio sam da mnogi imaju takvih problema na Acerima, ali nikakvo riješenje nisam našao. 
Unaprijed hvala na odgovorima, ukoliko postoji već tema, isprike, ja je nisam našao.

EDIT: zaboravio sam napomenuti da temepratura proca je 40°

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 19:22 (kompfreak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Acer Aspire e5 511 čudan problem

2 mjeseca star i mijenjao pastu? Trebao si kontaktirati ACER radi garancije, a ne sam rastavljat. Jel mozda bio zaliven?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire e5 511 čudan problem

Želiš reći da je nemoguće da do krajnjega korisnika dođe laptop bez ikakve greške ( u ovom slučaju da nije dobro stavljena pasta )?
Pomislio sam na pregrijavanje, pa sam išao promijeniti za svaki slučaj.

A vidiš za garanciju kontaktirati Acer se nisam sjetio nikako...
Nije...niti ima naznaka da je ikakva tekućina bila u njemu

A evo update...kako nisam mogao naći rješenje, sastavio sam sve, vratio šarafe - zategnuo..i radi..radi i na bateriji i samo na punjaču..iz znatiželje sam ga upalio nakon što sam ga sastavio..i radio je jučer sat vremena bez problema.
Danas poslije šljake ću ga ponovno ostaviti da radi čisto da se uvjerim.


7 godina
protjeran
offline
Re: Acer Aspire e5 511 čudan problem

Ma ti procesori ni ne trebaju pastu nit ventilator, hlade se sa stanjolom (folija+papir) od zvakace gume.

 

Najcesce se kod tih laptopa desi da zbog drivera na chipsetu zeza kontrola baterije i napona,

jer dolaze bez Windowsa, pa kad se Windowsi instaliraju, driver mu ne odgovara sa ACER stranice,

pa definitivno treba downloadati sve sa Intelove.

 

Ako sad radi, ne diraj, i to je to. Nekad je dovoljno malo vode na tipkovnici, ili cak znoj sa prstiju, da radi probleme u laptopu.

Ne mora se nuzno zaliti tekucinom da bi iznutra bio vlazan.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice