Tutorijal mobilni internet za osnaživanje signala izdvojena tema

poruka: 10
|
čitano: 47.451
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Tutorijal mobilni internet za osnaživanje signala

Pozdrav svima.

Poslijednje vrijeme neki se žale da mu je spor internet putem usb sticka mobilnog interneta.

Postoji nekoliko poboljšanje internet veze uz pomoć materijala.

Ako imate neki viška stalak i koji nićemu ne služi pa bi i to moglo pomoći u izradi za osnaživanje signala s usb sticka.

Sve ovisi io vaše mjestu boravka i po jačini signala.

 

Evo nekoliko primjera kako sam složio da se dobijem dobar i jak signal.

Usb sticka na prednjem kučište Usb sticka na prednjem kučište
I pogledajte na slici pokazivač signala kojom je 3 crtice.

 

Slab signal Slab signal
Kao što sam trebat će vam par materijala ali sam svoj izbor izabrao, praznu bocu napunio pijeska, drveni štapić duljine od 1m, jedna kvačica od veša, par gumice i usb produžni kabel i sve složio na stalku.

Nakon što sam složenog materija i dobio sam dobar i zadovoljavajući signal.

Stalak usb stick kod savršene izrade Stalak usb stick kod savršene izrade
I na slici pokazuje zadovoljajuči snaži signal.

Jak signal Jak signal
I nakraju  usb produžni kabal smije biti do 5m, dok preko 5m i više javljaju se problemi dobava signal i česti prekidi prepoznavanja usb sticka a i isto tako i može dogodit česti izbačaj veza sa interneta. Najbolje rade samo do 5 m produžnog kabela.

Na slici se kojim sam složio vrlo slići kao antena a možete okretati lijevo i desno a i može pomerati gore i dolje i vrlo se lako dobiti i bolji signal.

 

Nenad, sam svoj majstor za sve vrste računala. :)
Moj PC  
30 3 hvala 23
15 godina
neaktivan
offline
Tutorijal mobilni internet za osnaživanje signala

nello ovo treba zaštititi patentom{#}

sticky !

http://www.youtube.com/watch?v=FoDhXMV3jaY
Moj PC  
27 2 hvala 0
14 godina
offline
Tutorijal mobilni internet za osnaživanje signala

Ajmo sad ovako pošto vidim da je sticky,

da demisticifiramo te crtice

program je MDMA i u njemu se vidi jačina primljenog signala, slika u prilogu, vrijedosti su -113dBm - -51dBm RSSI=received signal strength indicator

 

ako već idemo nabrijavati prijem onda se kupi recimo ovakva vanjska antena, svaki stick ima priključak za vanjsku samo su nekima ispod maske nekima su vidljivi

 

http://www.optimum-online.hr/detalji_proizvoda.f43c181972754932a5ef622ec901793c.antena-gsm-umts-iskra-tela-p-54-gsm-umts-890-2170mhz-g-10-12dbi.aspx

 

cheers

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2011 5:46 (Oldy).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorijal mobilni internet za osnaživanje sign
Oldy kaže...

Ajmo sad ovako pošto vidim da je sticky,

da demisticifiramo te crtice

program je MDMA i u njemu se vidi jačina primljenog signala, slika u prilogu, vrijedosti su -113dBm - -51dBm RSSI=received signal strength indicator

 

ako već idemo nabrijavati prijem onda se kupi recimo ovakva vanjska antena, svaki stick ima priključak za vanjsku samo su nekima ispod maske nekima su vidljivi

 

http://www.optimum-online.hr/detalji_proizvoda.f43c181972754932a5ef622ec901793c.antena-gsm-umts-iskra-tela-p-54-gsm-umts-890-2170mhz-g-10-12dbi.aspx

 

cheers

pozz...

napisao si da antena "nabrijava prijem"...zanima me koliko ta antena moze poboljstati brzinu prijenosa podataka...npr.nalazim se u mjestu x recimo 15km od odasiljaca koji ima umts/hsdpa . U mjestu x ima odasiljac,no samo sa edge tehnologijom...

moze li takva antena pomoci i uhvatiti signal koji je daleko 15 km ako ima mogucnost hvatanja umts signala-konkretno ova sto si stavio.

Zanima me ovo jer imam ovakav slucaj...cesto sam izvan grada..u tom mjestu postoje i vipov i t-mobil odasiljac.Vip radi odlicno sa edgeom,t-mobile ne znam.T-mobile ima bolju ponudu trenutno za moje kriterije,no ne znam kako bi to sve funkcioniralo.Naravno,htio bi isprobati i vipov signal,pa bi nekakva takva antena bila odlicno rjesenje.

Postoje li bolje,jace antene za takve daljine?

Ako imas neke linkove  molim te ostavi da vidim sto se moze napraviti...

svaki komentar dobro dosao :)

thx

14 godina
offline
Tutorijal mobilni internet za osnaživanje signala

Sorry sad sam tek vidio, a čuj ja konkretno ne koristim jer u Zg imam dobru pokrivenost, ali pretpostavljam da kao svaka vanjska antena ima kud i kamo bolji prijem od neke unutarnje ili bez antene uopće, da li postoji koja druga? vjerovatno da, treba googlati pojam gsm/umts antena ili nešto takvo

 

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Tutorijal mobilni internet za osnaživanje signala

Ima li netko iskustva s tim eksternim antenama? Npr ja opcenito ne lovim HDSPA kod sebe doma ali danas sam otkrio da kraj prozora ako stavim stick ga hvatam i sad se pitam dali bi moj prijatelj koji je od mene udaljen otprilike 1,5km zracne linije (i to suprotno od strane prozora s koje ja lovim HDSPA) s nekakvom antenom isto uspio uloviti taj signal?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tutorijal mobilni internet za osnaživanje signala

A zavisi gdje je 3G bazna nisam ja baba vanga da znam gdje je bazna u odnosu na tebe pitaj vip ili tko ti je već provider

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2012 19:21 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorijal mobilni internet za osnaživanje sign
seneka kaže...

nello ovo treba zaštititi patentom{#}

 Da, da, tužiti će ga Apple. {#}

12 godina
neaktivan
offline
Tutorijal mobilni internet za osnaživanje signala

frende jako loše..jako jako jako...

 

morat cu ja poslikat kako meni izgleda...

 

http://www.speedtest.net/result/2038951447.png

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.7.2012 11:32 (Arienos).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tutorijal mobilni internet za osnaživanje signala

Može mi netko reći jel stvarno ta XS tarifa kod Vipa košta 25kn mjesečno?

http://www.youtube.com/user/Brzi559
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice