T-Com vara na brzini neta??!

poruka: 87
|
čitano: 27.681
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
T-Com vara na brzini neta??!

Evo ovako, prije nekih tjedan dana mi net poceo radit sporije tj. imam brzinu od 0.90 Mb/s od mogucih 4 Mb/s.

Sve do sad je radilo normalno ( brzina mi nije bila 4 Mb/s zato jer sam malo dalje od centrale tako da sam dobivo nekih 3.2 Mb/s) i nista nazvo ja szk i kazu oni meni da ce tehnicari doc tu kod mene i pogledat sta je bilo. I evo njih danas i kazu oni meni da ja nikad nisam imao brzinu vecu od 1 Mb/s , a ja ostao wtf? znam kad sam mjerio na speedtest.net uvjek je bilo ok 3Mb/s a sad nije ni 1. Koga oni varaju, al necu ja cekat prekrizenih ruku, ili ce mi dat ono sta placam 160 kn svaki mjesec ili cu ih odjeb...t.

Jel imo tko ovakav problem, da mi kazete sta ste napravili ako ste imali.

Zahvaljujem na odgovoru..{#}

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
T-Com vara na brzini neta??!

ja sam otišao od njih i spasio se!

dbdesign.com.hr
 
15 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com vara na brzini neta??!

Svaki dan ih zvati, gnjaviti i prijetiti udrugom potrošača.

 

Kad-tad će srediti. Drugog načina nema.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
neaktivan
offline
T-Com vara na brzini neta??!

ma najbolje bi ti bilo pribacit se na nekog drugog operatera

ja sam na optimi i nemam nikakvih problema, i dosta in je dobra tehnička podrška

One bright morning when my work is over I will fly away home ...Bob Marley
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
T-Com vara na brzini neta??!

ma prebacio bih se ja al nisam siguran jel ce stari htjet xD, a i nisam siguran jel mi ugovor gotov {#}

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com vara na brzini neta??!

Probaj napraviti hard reset routera. Meni se jednom isto dogodilo. Sa 5 Mbps smanjila mi se brzina na 2. I ni makac. I vec kada sam htio zvati sluzbu za korisnike frend mi rekao da napravim hard reset routera i pomoglo je.

15 godina
neaktivan
offline
T-Com vara na brzini neta??!

Ljudi su cudni. Dakle kao prvo: Vecini kućanstva prelazak na nekog drugog operatera neznaci ama baš ništa. zašto? Zato što vecina je priključena na T-HT-ove centrale i ima T-HT-ove parice. Dakle ako ti ljudi kod T-Coma imaju 1Mb/s brzinu, imat će je i kod drugog operatera jer parica naprosto nemože propustit više.

Dakle prije nego se prelazi na drugog operatera treba vidit dal taj drugi opetrater ima vlastitu infrastrukturu kod vas ili nema. Ako ima onda bez razmišljanja daj nogu T-comu, ako nema hebiga treba čekati neke bolje suncane dane.

 

I'll be back
Moj PC  
15 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
T-Com vara na brzini neta??!

da al citaj ja sam imo brzinu preko 3 Mb/s i ovo mi smanjili u zadnjih tjedan dana i sad mi to prodaju neke fore ko da sam retardiran <.<

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com vara na brzini neta??!
Light_Legend kaže...

da al citaj ja sam imo brzinu preko 3 Mb/s i ovo mi smanjili u zadnjih tjedan dana i sad mi to prodaju neke fore ko da sam retardiran <.<

Ovi programi za mjerenje brzine su kur.evo zdravlje da se tako izrazim. Ja sam relativno blizu centrale i srecom na odlicnoj parici, pa stoga bez beda mogu dobit 12Mb/s brzinu. No onaj programcic mi nikad ne kaže prek 4Mb/s, a imam paket od 8Mb/s Prije nego šta sam uzeo ADSL, dal sam testirati paricu, tak da znam koliko ide, a koliko ne

I'll be back
12 godina
neaktivan
offline
T-Com vara na brzini neta??!

evo upravo resetiro router ali i dalje isto ._.

Necu im ja odustat, od danas cu ih zvat svaki dan dok ne srede.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com vara na brzini neta??!

Prije nego planes, reci ti ovamo sto modem kaze, koja je najbrza izmjerena stabilna brzina?

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
12 godina
neaktivan
offline
T-Com vara na brzini neta??!

reci ti meni di ja to mogu izmjerit (ili i to ide na speedtest.net) {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com vara na brzini neta??!

Nista na speedtest. Ulogiraj se lijepo na svoj router i trazi nesto tipa "connection status" "line status" i slicno, tamo bi ti negdje trebala stojati dijagnostika. Brzina kojom si trenutno spojen, izmjereni sum na liniji, slabljenje signala te maksimalna izmjerena brzina linije...

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: T-Com vara na brzini neta??!
Light_Legend kaže...

evo upravo resetiro router ali i dalje isto ._.

Necu im ja odustat, od danas cu ih zvat svaki dan dok ne srede.

  Polako, polako...to sto su se problemi pojavili iznenada znaci da imas probleme na tel. liniji. Prvo nazovi teh. sluzbu i kazi da imas poteskoca. Cekaj ekipu da provjeri liniju  do tvog stana

 

U meduvremenu trazi krivca kod tebe, provjeri da li imas tel. aparat ispred splitera. Vidi da li ima ostecenja na glavnom telefonskom vodu

Relation to the original topic decreases with every single post
14 godina
neaktivan
offline
T-Com vara na brzini neta??!

ja bih najradije uzeo bilo kojeg drugog operatera jer svi nude više za iste novce ali je*biga jedino kaj mi je dostupno je usrani t-com

Tražim pozivnicu za yuwabits.net pa ko hoće poslati neka mi pošaljepm
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com vara na brzini neta??!
rustweaver kaže...

Nista na speedtest. Ulogiraj se lijepo na svoj router i trazi nesto tipa "connection status" "line status" i slicno, tamo bi ti negdje trebala stojati dijagnostika. Brzina kojom si trenutno spojen, izmjereni sum na liniji, slabljenje signala te maksimalna izmjerena brzina linije...

Im pretty sure i cant find it xD 

Sve sam tamo pretrazio al nema 

16 godina
offline
T-Com vara na brzini neta??!

Forsiraj ih dok ti ne srede situaciju, pogotovo zato što si prije imao veće brzine. 

Ono što ti je najsigurnije je poslati mail službi za korisnike. Telefonski razgovor ništa ne znači i mailovi su im puno bitniji jer postoji pisani trag. Kad god pošalješ mail budi siguran da će ti se problem riješiti što prije.

 

Što se tiče ovih što predlažu prelazak na druge operatere, situacija ti je kako je gore kolega napisao. Sve ovisi o infrastrukturi koju alternativni operater ima. Ako koristi t-comovu moguće je da dobiješ još lošiju situaciju. Osobno sam koristio 2 operatera osim T-Coma - Bnet i Amis. Kod oba sam imao problema i na kraju opet završio na najskupljem T-Comu.

 

Još jednom, nazovi SZK, traži mail na koji možeš poslati žalbu i tako ih kontaktiraj.

Isti sam savjet dao forumašu lollik koji je mjesec dana moljakao da mu dođu složiti brzinu jer mu je kao i tebi pala. Kad je poslao mail složili su mu dan ili dva kasnije.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com vara na brzini neta??!
Light_Legend kaže...

Im pretty sure i cant find it xD 

Sve sam tamo pretrazio al nema 

Koji modem koristis?

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
12 godina
neaktivan
offline
T-Com vara na brzini neta??!

Ma onaj srot od thomsona (bijeli) al tamo sam sve pretrazio i nemogu nac. What am I doing wrong ^^

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com vara na brzini neta??!

jesli li spojen wirelessom ili žično? to pitam jer se meni znalo dogoditi (spojen sam wirelessom) da se shebu driveri za wireless karticu i onda mi je sporija veza,kad sam nanovo instalirao drivere sve je bilo u redu.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
T-Com vara na brzini neta??!

ne koristim ti ja wireless, spojen sam žično...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com vara na brzini neta??!
Light_Legend kaže...

Ma onaj srot od thomsona (bijeli) al tamo sam sve pretrazio i nemogu nac. What am I doing wrong ^^

Thomson bijeli mi ne znaci puno, i ja imam Siemensa bijelog (sad sam ti sve rekao, jel). Na svu srecu uspio sam iskopati da ti je model modema TG782i. Ne mozes se ici prepucavati sa T-Comovim djelatnicima, a da ne znas niti koju tocno opremu koristis, to je jednostavno neozbiljno.

 

Posto nemam taj modem, a ni nikoga u blizini na kome bi nabrzaka mogao provjeriti web interface, ovo sam pronasao na netu:

If you login to the router then choose broadband connection you should get a screen with dsl connections click view more then on the right details and you should get something like this... [link]

Dakle iz web sucelja moras odabrati Broadband connection, pa onda kliknuti "view more" i trebao bi dobiti informacije o liniji.

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.7.2011 16:36 (rustweaver).
12 godina
neaktivan
offline
T-Com vara na brzini neta??!
Uptime: 0 days, 7:14:33

DSL Type: G.992.3 annex B

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 189 / 655

Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]: 53,84 / 447,97
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
T-Com vara na brzini neta??!
Uptime: 0 days, 7:18:54

DSL Type: G.992.3 annex B

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 189 / 655

Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]: 54,04 / 448,47

Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,5 / 16,0

Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 36,0 / 52,0

SN Margin (Up/Down) [dB]: 11,5 / 14,5

Vendor ID (Local/Remote): TMMB / BDCM

Loss of Framing (Local/Remote): 33 / 0

Loss of Signal (Local/Remote): 8 / 0

Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0

Loss of Link (Remote): 0

Error Seconds (Local/Remote): 27 / 0

FEC Errors (Up/Down): 0 / 0

CRC Errors (Up/Down): 0 / 742

HEC Errors (Up/Down): 684.069 / 349
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com vara na brzini neta??!
Light_Legend kaže...
Uptime: 0 days, 7:14:33

DSL Type: G.992.3 annex B

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 189 / 655

Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]: 53,84 / 447,97

To nisu svi podatci, trebao bi dobiti nesto poput ovoga (kopirano sa onog linka iz prethodnog posta):

 

Uptime: 25 days, 12:26:46
DSL Type: G.992.5 annex A
Maximum Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 19,142 / 7,936
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 732 / 6,580
Data Transferred (Sent/Received) [GB/GB]: 111.43 / 58.64
Output Power (Up/Down) [dBm]: 12.5 / 20.0
Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 25.0 / 43.0
SN Margin (Up/Down) [dB]: 6.5 / 6.0
Vendor ID (Local/Remote): TMMB / TSTC
Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Signal (Local/Remote): 3 / 0
Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Link (Remote): 0
Error Seconds (Local/Remote): 68,286 / 0
FEC Errors (Up/Down): 1,787,287 / 162,662,021
CRC Errors (Up/Down): 5,885,150 / 239,225

 

gdje ti je maximum bandwidth?

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.7.2011 16:43 (rustweaver).
12 godina
neaktivan
offline
T-Com vara na brzini neta??!
posto sam poslje nisam skuzio da ima detaljnije
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
T-Com vara na brzini neta??!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com vara na brzini neta??!
Light_Legend kaže...
posto sam poslje nisam skuzio da ima detaljnije

Maximum bandwidth ti nigdje ne pise?

No po ovome sto si stavio linija ti je jednostavno grozna. Nekako sumnjam da te T-Com tu mulja jer ti je brzina realna ovim podatcima koje si stavio. A sad zasto je prije bilo brze, a sada je sporije razlog vjerojatno lezi u tome da su nesto napravili s kablovima (spojili jos korisnika, ili nesto trece...)

 

Uglavnom cinjenica jest da su uzrok gotovo sigurno oni (T-Com), ali vjerojatno nije nekakva muljaza u pitanju nego njihova nesposobnost i opcenito veoma stara infrastruktura...

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
12 godina
neaktivan
offline
T-Com vara na brzini neta??!
Al ne kuzim do sad je sve bilo normalno i kako sad samo odjednom vise nemogu imat staru brzinu :l
Imam vec skoro 2 godine istu brzinu i sad ovo.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com vara na brzini neta??!
Light_Legend kaže...
Al ne kuzim do sad je sve bilo normalno i kako sad samo odjednom vise nemogu imat staru brzinu :l
Imam vec skoro 2 godine istu brzinu i sad ovo.

O Boze...

 

Sto se tu ima za kuziti? 2 godine su ti kablovi bili pusteni na miru, sada su nesto ocito s njima napravili i sum na liniji se pogorsao te je brzina pala. Nema veze koliko dugo imas istu brzinu, pa taman to bilo i 30 godina, stvari se mijenjaju.

 

EDIT: cisto da ne pomislis da branim T-Com. Slobodno ti njih i dalje pilaj ionako su prasci koji preskupo naplacuju svoje usluge, ali sam mislio da ce ti biti lakse kada znas sto ti se tocno dogodilo sa linijom.

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.7.2011 17:20 (rustweaver).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice