T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 16.747
|
čitano: 4.627.712
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
T-Com Internet

Može li onaj običan speedport od tcoma gurati gigabitnu brzinu? Mogu uzeti gigabit bez najma opreme.. Ne plaća mi se najam njima, prije bih onda kupio svoj router samo ne znam koji bi bio dobar?

tito vampir! Bog I Hrvati!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
Re: T-Com Internet
LeskiRM kaže...

Može li onaj običan speedport od tcoma gurati gigabitnu brzinu? Mogu uzeti gigabit bez najma opreme.. Ne plaća mi se najam njima, prije bih onda kupio svoj router samo ne znam koji bi bio dobar?

Mislim da je taj gigabit samo u ponudi s najmom opreme. Ja čekam sad da mi donesu router, mesh i ont pa puste brzinu. Nadam se sutra ili prekosutra...

8 godina
Ide i bez najma opreme, piše u cjeniku a to mi je potvrdio i kolega koji radi u HT.
13 godina
galinjo24 kaže...
Ja imam 950 525 otkad su spojili...novi modem ss3 i ont Nokia

Meni oscilira od 815 do 960 u vecernjim satima dok up mi je isti kao i tebi, koliko dobijes preko Wi-Fi-a ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2021 17:37 (4mal).
6 godina
T-Com Internet

Optika provucena do vrata, sad treba dalje u stan busit i provuc.
Stara nazvala tcom i kazu da nam ne mogu doc spojit optiku jer kao trebaju prosiriti resurse, tako nesto je bio odgovor.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
T-Com Internet

Cura je dobila račun poštom, ali može taj isti račun platiti preko TCom mobilne aplikacije. Može li se to platiti preko app pa se onda ovaj papirnati račun baci u smeće ili treba baš ići platiti papirnati na Finu/u poslovnicu, etc... ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
Svejedno je kako plati, bitno da plati. Ako plati preko app, papirnati može baciti.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
7 godina
T-Com Internet

Kaj mislite jel' dobro zeti tekomovInternet posvuda?

Da ne moram ić preke mob na net kada nisam mado?

50 ćuna bez ugovorne obaveze 60 gige, jel i ovako rokam dosta gigi...?

Ima nekaj na kaj se treba paziti, kada ide ovo bez ugovorne obaveze, skrivene cake?

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
PzKpfw kaže...

Kaj mislite jel' dobro zeti tekomovInternet posvuda?

Da ne moram ić preke mob na net kada nisam mado?

50 ćuna bez ugovorne obaveze 60 gige, jel i ovako rokam dosta gigi...?

Ima nekaj na kaj se treba paziti, kada ide ovo bez ugovorne obaveze, skrivene cake?

Uzmi ga. Mozes ga deaktivirati i aktivirati kad god želiš. Ja ga imam već nekoliko godina, uređaj sam otplatio, a aktiviram na par dana kad mi zatreba i platim samo za tih par dana neovisno o prometu, ako je ispod 60gb u mjesec dana.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
7 godina

@Bitanga

Dal' može se naći kod konkurencije bolje rješenje? Kolko sam gledao  ne može?

10 godina
PzKpfw kaže...

@Bitanga

Mislim da nema bolje kod konkurencije.

Ja sam uzeo internet posvuda i dao ga starcima kupio sam i polovni ruter na njuškalu od TELE2 sve radi super.

P.S. nisam uzimao njihov uređaj kao Bitanga.

Prvo sam složio sa onim od VIP-a ZTE 283+(otključanim), a nakon toga sam uzeo gore spomenuti TELE2 ruter sa njuškala zaboravio sam koji model.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2021 14:12 (hummer0).
10 godina
T-Com Internet

Je li standard da router s optikom prekida rad svaka 24 sata? Imam dva opticka prikljucka, sinoc u ponoc oba stala raditi na jedno 10 minuta. I prije dok sam imao samo jedan sam primjetio "pauzu" oko 2 ujutro.

Ako se to mora desiti, moze li se rucno nastelati na postavkama routera da bude dok ne radim?

0 0 hvala 0
7 tjedana
T-Com Internet

Došao novi ONT za 1Gbps uslugu, marka Huawei

Na prvi pogled se vidi da ima znatno više memorije - 256MB, znatno više od Nokie sa 32MB, te flash memorija od 128MB, dok Nokia ima samo 16MB, te dolazi i sa dvojezgrenim chipsetom.

Za sada jedina mana naspram ONTa od Nokie je to što mu je operativna temperatura manja: 0C do 40C, dok Nokia ONT može raditi na -5C do 45C, no to niti ne bi trebalo raditi ikakve probleme velikoj većini ljudi. Naravno, ovo je sve samo na papiru, te sigurno te brojke nisu točno takve.

Kako će raditi u praksi, to će se još vidjeti kada ljudi počnu dobivati i koristiti te ONTove.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina

Znaš možda model?

6 godina
LeskiRM kaže...
Ide i bez najma opreme, piše u cjeniku a to mi je potvrdio i kolega koji radi u HT.

Kolika je cijena bez najma opreme? Jer meni je kolega koji radi u T-comu rekao da ne moze bez najma opreme. Nigdje nema tog paketa, takve cijene. Tj, ne postoji za sad takva ponuda. Ali, evo, ako ja imam krivu informaciju barem te molim da javis cijenu. 

7 tjedana
softwaremaniac kaže...

Znaš možda model?

Huawei ONT HG8010H

12 godina
PzKpfw kaže...

@Bitanga

Ne bih znao, meni je ovo vrh za to što mi treba.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
10 godina
Mr.Natural kaže...

Optika provucena do vrata, sad treba dalje u stan busit i provuc.
Stara nazvala tcom i kazu da nam ne mogu doc spojit optiku jer kao trebaju prosiriti resurse, tako nesto je bio odgovor.

nemoj se brinut i ja sam imao sličnu situaciju.

ukratko njima ti dva "programa" moraju se poklopiti odnosno reći npr " DA MOŽE SE KOD PERE PERIĆA SPOJIT" ako jedan od njih kaže NE onda oni seruckaju i prodaju priču.

meni su deški došli doma spojit kabel do kuće, napravili kutiju sve provukli da bi ovi rekli iz tcoma da ne može jer im daj drugi program baca grešku tj, da kod mene na kućnom broju nema mogućnosti optike a npr kuća preko puta moje odavno spojena...

budi samo uporan i nazivaj :)

ako su ti dosli do vrata onda ti s tim resursima samo maglu prodaju...

10 godina
T-Com Internet

Koliko treba da se digne brzina sa osnovne na visu nakon davanja zahtjeva? Jel najbolje zvati korisnicku za to?

0 0 hvala 0
10 godina
McSimon kaže...

Koliko treba da se digne brzina sa osnovne na visu nakon davanja zahtjeva? Jel najbolje zvati korisnicku za to?

24 sata daju rok....

sve se može riješit preko SZK

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.6.2021 18:58 (Gale92).
10 godina
T-Com Internet

Hvala na odg, potvrdeno iz SZK da ide za 24 sata
Zanima me kako se moze razdijeliti brzina po ethernet portovima, imam speedport w724v i trebao bi razdijeliti brzinu od 500 (kad dignu) da na jednom portu bude ogranicena na 200, a na drugom na 300.
Ili da bar drugi bude ogranicen na 300, a da prvi vuce koliko moze kad je slobodno

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.6.2021 22:43 (McSimon).

0 0 hvala 0
12 godina
McSimon kaže...

Hvala na odg, potvrdeno iz SZK da ide za 24 sata
Zanima me kako se moze razdijeliti brzina po ethernet portovima, imam speedport w724v i trebao bi razdijeliti brzinu od 500 (kad dignu) da na jednom portu bude ogranicena na 200, a na drugom na 300.
Ili da bar drugi bude ogranicen na 300, a da prvi vuce koliko moze kad je slobodno

Nikako. Moraš imati bolji i skuplji switch.

10 godina

Mozes li reci o kojem je modelu rijec, noob sam za ove stvari

12 godina
McSimon kaže...

Mozes li reci o kojem je modelu rijec, noob sam za ove stvari

Nemam pojma, možda ti netko drugi može preporučiti neki model managed switcha ili routera s kojim ćeš moći raditi bandwidth limit po portu. 

Al vjerujem da će biti više zajebancije nego koristi od toga.

13 godina
T-Com Internet

Kratki porukic .

Mozda je netko vec napisao, ne znam.

SMS obavijest. da je produzeno poklon-duplo do 15. listopada.

Hvala. 

1 0 hvala 0
6 godina
T-Com Internet

Kako ste zadovoljni sa mesh uređajem koji se dobiva kad se uzme brzina 1 Gibt/s? Meni se čini da bolje router baca na 10 metara nego mesh na 5.

0 0 hvala 0
8 godina
Ide li maxtv preko tog mesha? dakle iz routera utp u mesh lan port 1 pa onda iz porta 2 u maxtv pa da imam i wifi i maxtv preko njega?
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
LeskiRM kaže...
Ide li maxtv preko tog mesha? dakle iz routera utp u mesh lan port 1 pa onda iz porta 2 u maxtv pa da imam i wifi i maxtv preko njega?

Koliko ja znam, za sad ne ali definitivno je postojao ili još uvijek postoji plan da se to omogući (jer tehnički nije problem) - inicijalno se pričalo o tom načinu rada ali sa Fritzbox + njihov repeater sa LAN portom.

12 godina
Nuclear_Phoenix kaže...
LeskiRM kaže...

Koliko ja znam, za sad ne ali definitivno je postojao ili još uvijek postoji plan da se to omogući (jer tehnički nije problem) - inicijalno se pričalo o tom načinu rada ali sa Fritzbox + njihov repeater sa LAN portom.

to ovisi o operateru-opremi tj načinu na koji su softwareovski riješili razdvajanje lan-iptv-a... npr nekad je tcom imao obojeno žuto-crveno portove, hardkodirano u firmwareu-modema i to su tad dvije odvojene mreže.

-ostali (iskon-amis..) su imali normalan lan port na koji ako spojiš prijemnik router rekonfigurira port za iptv.. dok je bnet-kabelska-coax obrnutim putem i spliterom kabla..

-sad kad su dva vladajuća pokupovala sve imamo svašta, tj evolucija tcoma i riješenje kao fritz! (dojč).. koji može sve, tj soft mod, no to ovisi o centrali-sustavu, ne samom modemu. Kod A1 je čušpajz, sve, coax+bakar+optika+mobilna tj ovisi o lokaciji i nadogradnji centrale-kvarta, tcom je tu u lakšoj poziciji tj optima-iskon su samo bakar-optika tj klasična stara telefonska linija adsl itd.. pa su manje šareni u riješenjima.

teoretski je sve to mreža, ista, kao i internet.. a stvar nije u tome da se nešto ne može, može se.. ali operater želi naplatiti pakete, sustav-automatika, tj ne želi omogućiti juzeru nešto đabe, npr bez plaćanja dodatnog prijemnika mogućnost gledanja iptv-a .. tj prvo gledaju svoj interes, tek tad mogućnosti i riješavaju dio po dio-kvart-centralu.. pa nema odgovora koji jednako vrijedi za osobu u gradu ovisno o kvartu ili nekoj vukojebini, dok čak po brzini može biti obrnuto, jer neka sela su na trasi-lokaciji pa imaju sreće i mogućnosti.. itd.

-mesh je prije par godina nudio iskon, kao testni pogon tcoma.. nema puno infoa no ne vidim što bi bio problem, tj objašnjenje je da to što tcom za sad ide sporo je da radi nešto drugo, širi optiku, ugovore.. kad to obavi tad će razmišljati o meshu i sl. sad je važnije koliko će ugrabiti iz eu fondova za optiku i sl. a za sve treba vrijeme + oprema + soft + centrala .. tj to su stvari koje traže vrijeme za veće firme pa i banalno raspoloživu opremu kao modem kojih možda trenutno nemaju dovoljno itd. ili podsjetnik da su prošle godine jače krenuli s evotvom, pa dvbt2-hevc itd.. tj sve to su poslovi i oprema koju moraju progurati kroz skladište i teško je više istovremeno, možda od jeseni konkretnije za mesh ili iduće godine.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
T-Com Internet

Drugovi, jel po vama okay ovaj uređaj za tekomov Internet posvuda?

Radi se o D-Linku DWR-932. Pitam za mišljenje forumaša.

BUG je strane Šuštinja dao preporuku za ovaj uređaj u odličnoj recenziji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice