T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.406
|
čitano: 6.363.588
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...
za telemach mogu potvrditi da je pokucni internet ima najmanji prioritet, radio sam za sve tri telekomunikacije tvrtke i više manje svi imaju istu filozofiju...nemogu tvrditi za tcom ali moguce je, to sto se tebi ne dešava ne znaci da se nekome drugome ne dešava....ugl mrzim kad ulazim sa tobom u neku diskusiju jer ti uvijek moras biti u pravu, tako da nek ti bude....

Radio za HT i mogu potvrditi da je i kod njih ista stvar.

U Zagrebu se to ne osjeća, ali se bome osjeća u turističkoj sezoni u primorju.

Blaženi radnici SMC-a koji dobiju gigabox smetnju u primorju za vrijeme turističke sezone, odmah se zna da tu nažalost nema pomoći.. Automatski zovu korisnika, po standardu "za ljeto je nažalost tako", trpe dernjavu sa druge strane slušalice minutu-dvije, zatvaraju smetnju i nadaju se da neće pokupit reopen smetnje. Sljedeća smetnja koju dobiju identična, i tako u krug.. :')

13 godina
offline
T-Com Internet

Neću da "potpirujem vatru"al onda je otok Rab priča za sebe. Jer na otoku je pred godinu i nešto uvedena optika i zaista je sada tamo milina

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...
ugl mrzim kad ulazim sa tobom u neku diskusiju jer ti uvijek moras biti u pravu, tako da nek ti bude....

 Zato ja više ne raspravljam s njime. Dojadilo mi je.

18 mjeseci
protjeran
offline
T-Com Internet

Ekipa jel tko produžavao u zadnje vrijeme? Do sad sam imao internet i telefon za 149 kn, za stare korisnike, dobio ju tako da sam prije 4 godine predao zahtjev za prelazak na drugog operatera, pa se ovi javili s protuponudom.

Sada kao više nemaju tu ponudu već najmanje 169 kn?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
SaintGriz kaže...

Ekipa jel tko produžavao u zadnje vrijeme? Do sad sam imao internet i telefon za 149 kn, za stare korisnike, dobio ju tako da sam prije 4 godine predao zahtjev za prelazak na drugog operatera, pa se ovi javili s protuponudom.

Sada kao više nemaju tu ponudu već najmanje 169 kn?

 Da i meni su ponudili 169 kn ja sam produžio jer koristim i internet posvuda odnosno to sam složio starcima. Pa nisam htio mijenjati, a i njihova optika mi je ok.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.12.2022 21:25 (hummer0).
14 godina
offline
T-Com Internet

Ima li tko problema s brzinom prema vanjskim serverima (van HR) zadnjih cca 2 tjedna na bakru?

Kada mjerim speedtestom na HR serveru brzina bude ta koja i je, a prema bilo kojem vanjskom maks. 5 Mbps, upload bude full kao i prema HR serverima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

Ja iskreno ne mogu vjerovati u ovo.
Krajem prošlog mjeseca sam prebacio svoja dva broja, koji su bili na A1 i Telemach-u, na T-com ( Unlimited tarifa).
Nije prošlo mjesec dana i vec prvi problemi. Na mom glavnom broju u petak ujutro mi je brzina pala na mizernih 4Mbit-a
i šta god da radim ništa ne pomaže (naravno da sam pokušao slati poruku BRZINA na 13909).
Na drugom broju brzina je urednih 200 Mbit-a. Pokušao sam staviti karticu u drugi mob i opet ništa.
Kontaktirao sam službu za korisnike vec tri puta i na žalost ni oni nisu ništa uspjeli riješiti.
Jedan od njih mi je rekao da postoji mogucnost da se sustav zblesirao i da ne prihvaca moje poruke za nastavak surfanja po punoj brzini.
Kada pošaljem poruku sustav mi javi da vec surfam po maksimalnoj dostupnoj brzini.
Nisam više pametan šta da radim samo znam da sam bez poštenog interneta cijele blagdane i ko zna do kad još.

Marko Ištuk
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Marko008 kaže...

Ja iskreno ne mogu vjerovati u ovo.
Krajem prošlog mjeseca sam prebacio svoja dva broja, koji su bili na A1 i Telemach-u, na T-com ( Unlimited tarifa).
Nije prošlo mjesec dana i vec prvi problemi. Na mom glavnom broju u petak ujutro mi je brzina pala na mizernih 4Mbit-a
i šta god da radim ništa ne pomaže (naravno da sam pokušao slati poruku BRZINA na 13909).
Na drugom broju brzina je urednih 200 Mbit-a. Pokušao sam staviti karticu u drugi mob i opet ništa.
Kontaktirao sam službu za korisnike vec tri puta i na žalost ni oni nisu ništa uspjeli riješiti.
Jedan od njih mi je rekao da postoji mogucnost da se sustav zblesirao i da ne prihvaca moje poruke za nastavak surfanja po punoj brzini.
Kada pošaljem poruku sustav mi javi da vec surfam po maksimalnoj dostupnoj brzini.
Nisam više pametan šta da radim samo znam da sam bez poštenog interneta cijele blagdane i ko zna do kad još.

 jel ti itko resetirao karticu?, ako nije posalji broj pa cu ti ja resetirat(ali tek za dva dana, trenutno ne radim)

battletag:MasnaKrvavic#2275
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
Trawis kaže...

Ima li tko problema s brzinom prema vanjskim serverima (van HR) zadnjih cca 2 tjedna na bakru?

Kada mjerim speedtestom na HR serveru brzina bude ta koja i je, a prema bilo kojem vanjskom maks. 5 Mbps, upload bude full kao i prema HR serverima.

 Meni sve ok.

 

Jedino da idem VPN-om, negdje u Australiju, normalno da bi brzine bile fuj..

 

 

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
5 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
zabbax21 kaže...
Dud kaže...

Uzmite ovo s veeeeelikom rezervom, ali meni negdje u glavi zvoni da sam negdje čuo da nakon toga ostaje nekih 5 mbit-a iako nemaš bakar. Nazovi službu za korisnike i pitaj. Ja sam dobio sms početkom 11. mjeseca da mi daju još 100gb, znači u 11. i 12. mj imamo 300gb. Kaj ne bi bilo bolje da si onda uzeo neki pokućni, ako nemaš bakrenu paricu?

 Predpostavljam da ima paricu al je u prekidu dsl sync ili nešto

 

Ne možeš uzet Hibrid uslugu a da te na uključenju ne spoje na

 Nemam uopce barkenu liniju, to su mi ponudili uz produljenje maxtv-sat usluge,dali su mi 100GB mjesecno...inace imam gigabox za internet ali sam ja mislio da ce to ukinuti ali jedno nema veze s drugim

13 godina
offline
T-Com Internet

Gigabox je jedno, Hibrid usluga je drugo

 

Ak imate ovaj modem kod kuće onda imate Hibrid uslugu te mi onda nije nikako jasno kako su vam ga službeno spojili a da vam nisu spojili adsl dio

LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Marko008 kaže...

Ja iskreno ne mogu vjerovati u ovo.
Krajem prošlog mjeseca sam prebacio svoja dva broja, koji su bili na A1 i Telemach-u, na T-com ( Unlimited tarifa).
Nije prošlo mjesec dana i vec prvi problemi. Na mom glavnom broju u petak ujutro mi je brzina pala na mizernih 4Mbit-a
i šta god da radim ništa ne pomaže (naravno da sam pokušao slati poruku BRZINA na 13909).
Na drugom broju brzina je urednih 200 Mbit-a. Pokušao sam staviti karticu u drugi mob i opet ništa.
Kontaktirao sam službu za korisnike vec tri puta i na žalost ni oni nisu ništa uspjeli riješiti.
Jedan od njih mi je rekao da postoji mogucnost da se sustav zblesirao i da ne prihvaca moje poruke za nastavak surfanja po punoj brzini.
Kada pošaljem poruku sustav mi javi da vec surfam po maksimalnoj dostupnoj brzini.
Nisam više pametan šta da radim samo znam da sam bez poštenog interneta cijele blagdane i ko zna do kad još.

Jesi uspio šta riješit? Imam doslovno identični problem. U petak oko podne sam poslao poruku za max brzinu i nakon toga mi je konstantno 3,5 Mbit. Kad god pošaljem opet poruku, piše mi da već imam max brzinu.

 

Upravo sam razgovarao sa SZK, prvo su mi resetirali karticu, ali problem je i dalje tu. Nazovem ih opet i sad mi lik govori nek odem po novu karticu (a ova trenutna je stara tek dva mjeseca kad sam prešao na HT).

Ne vjeruj sjaju u njenim očima! To je samo svjetlost što joj prolazi kroz šuplju glavu!
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ista stvar i kod mene na novoj tarifi od prije 2-3 tjedna a na staroj kartici sve radi normalno. Isto zakucano na 3.5 mbit.

Prijavljeno i rekli su da ce mi javit danas ili sutra dok rijese. Ocito je neki malo veci problem.
13 godina
offline
T-Com Internet

Mijenjanje kartice (iz fizičke u eSIM) je riješilo problem. Sad ću probat nabit hrpu prometa da mi dođe poruka za reset max brzine, pa javim ako se opet sjebe nakon slanja poruke.

 

Ako vam mobitel podržava eSIM, možete zatražit karticu od doma preko Moj Telekom aplikacije da ne morate ići do T-centra. Cijeli proces traje oko sat vremena.

Ne vjeruj sjaju u njenim očima! To je samo svjetlost što joj prolazi kroz šuplju glavu!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
dturko kaže...
Marko008 kaže...

Ja iskreno ne mogu vjerovati u ovo.
Krajem prošlog mjeseca sam prebacio svoja dva broja, koji su bili na A1 i Telemach-u, na T-com ( Unlimited tarifa).
Nije prošlo mjesec dana i vec prvi problemi. Na mom glavnom broju u petak ujutro mi je brzina pala na mizernih 4Mbit-a
i šta god da radim ništa ne pomaže (naravno da sam pokušao slati poruku BRZINA na 13909).
Na drugom broju brzina je urednih 200 Mbit-a. Pokušao sam staviti karticu u drugi mob i opet ništa.
Kontaktirao sam službu za korisnike vec tri puta i na žalost ni oni nisu ništa uspjeli riješiti.
Jedan od njih mi je rekao da postoji mogucnost da se sustav zblesirao i da ne prihvaca moje poruke za nastavak surfanja po punoj brzini.
Kada pošaljem poruku sustav mi javi da vec surfam po maksimalnoj dostupnoj brzini.
Nisam više pametan šta da radim samo znam da sam bez poštenog interneta cijele blagdane i ko zna do kad još.

Jesi uspio šta riješit? Imam doslovno identični problem. U petak oko podne sam poslao poruku za max brzinu i nakon toga mi je konstantno 3,5 Mbit. Kad god pošaljem opet poruku, piše mi da već imam max brzinu.

 

Upravo sam razgovarao sa SZK, prvo su mi resetirali karticu, ali problem je i dalje tu. Nazovem ih opet i sad mi lik govori nek odem po novu karticu (a ova trenutna je stara tek dva mjeseca kad sam prešao na HT).

 Na žalost 5-i dan i još ništa. Moja kartica je stara mjesec dana. Jučer mi proradilo na 5 minuta. Brzina išla oko 490 Mbit-a, jedino je upload bio 1 Mbit, ali se brzo vratilo na 4 Mbit-a.

Marko Ištuk
3 godine
offline
Re: T-Com Internet
Marko008 kaže...
Na žalost 5-i dan i još ništa. Moja kartica je stara mjesec dana. Jučer mi proradilo na 5 minuta. Brzina išla oko 490 Mbit-a, jedino je upload bio 1 Mbit, ali se brzo vratilo na 4 Mbit-a.

 

Potvrđujem da je i kod mene od ponoći brzina pala na 3/1 Mbps i ne ide iznad, HT Unlimited GB tarifa, imam je već godinu dana.

Okolica Ogulin-Modruš.

 

Možda HT radi pripreme za puštanje 5G-a na Novu godinu pa će nas iznenaditi...

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.12.2022 10:41 (Tirkiz).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tirkiz kaže...
Marko008 kaže...
Na žalost 5-i dan i još ništa. Moja kartica je stara mjesec dana. Jučer mi proradilo na 5 minuta. Brzina išla oko 490 Mbit-a, jedino je upload bio 1 Mbit, ali se brzo vratilo na 4 Mbit-a.

 

Potvrđujem da je i kod mene od ponoći brzina pala na 3/1 Mbps i ne ide iznad, HT Unlimited GB tarifa, imam je već godinu dana.

Okolica Ogulin-Modruš.

 

Možda HT radi pripreme za puštanje 5G-a na Novu godinu pa će nas iznenaditi...

 Lagano moguće da se radi na implementaciji 5G-SA (stand-alone) mreže na određenim mjestima pa dolazi do takvih prekida. 

Telemach je najavio da će početi sa prebacivanjem i da bi navodno do kraja ljeta 2023. svi korisnici trebali biti na SA mreži. Živi bili pa vidjeli ;)

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
sto vise ljudi na 5g, ja cu biti sretniji na 4g, manje zagušenje :) ....a ovi koji su prebaceni na 5g ce biti sretni jer je 5g... win win situacija
battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Je, tocno, u pravu si. Ko ce vise htjeti onda “spori” 4G ;)
Mada, pricao sam cini mi se tu na forumu, ovo ljeto me 5G izvukao u Vodicama - na 4G doslovno sam jedva stranice otvarao i tu i tamo JubiTo pustio video, dok je 5G sibao kao lud (doduse meni nepotrebnih 300-700Mbit/s na A1 ili taman do 75Mbit telemach koji je bio ogranicen na bonovima)
3 godine
offline
T-Com Internet

Vi/mi kojima imamo HT Unlimited GB zakucane brzine na 4/1 Mbps zadnjih dana, jeste probali mjeriti HAKOMetrom dok je SIM u routeru i mobu da vidite razliku u brzinama?

 

Kod mene, Speedtest i nPerf bilo koji server mjeri max 4/1 Mbps.

 

Ako je SIM u routeru (nije ISP-ov shit već vlastiti 4CA router sa vanjskim antenama), HAKOMetar mjeri isto do 4/1 Mbps preko WiFi 6.

A ako je SIM u mobu, HAKOMetar mjeri i do 100 Mbps ali Ookla Speedtest, nPerf i surfanje su dalje "limitirani" do 4/1 Mbps.

 

Kao da HT limitira brzine ali ako je SIM u mobu, prema HAKOM serveru ne limitira brzine, bar kod mene 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.12.2022 9:13 (Tirkiz).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

Novi izgovor zašto ja već tjedan dana nemam internet je prelazak iz kuna u euro. 

Nemam više snage sa njima komunicirati. Mislim da odoh sa oba broja nazad u Telemach (bar je dosta jeftiniji).

Ovdje imam osjećaj da te ne hebu ni 5%.

Marko Ištuk
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tirkiz kaže...
Marko008 kaže...
Na žalost 5-i dan i još ništa. Moja kartica je stara mjesec dana. Jučer mi proradilo na 5 minuta. Brzina išla oko 490 Mbit-a, jedino je upload bio 1 Mbit, ali se brzo vratilo na 4 Mbit-a.

 

Potvrđujem da je i kod mene od ponoći brzina pala na 3/1 Mbps i ne ide iznad, HT Unlimited GB tarifa, imam je već godinu dana.

Okolica Ogulin-Modruš.

 

Možda HT radi pripreme za puštanje 5G-a na Novu godinu pa će nas iznenaditi...

 Imao sam isti problem, a s obzirom da sam bio na putu testirao sam svuda putem, od Rijeke do Slavonije svuda je bilo isto. Na kraju sam jucer otisao u T-centar i zamjenio sim karticu. Od onda radi kako treba.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
3 godine
offline
Re: T-Com Internet
Tirkiz kaže...

Vi/mi kojima imamo HT Unlimited GB zakucane brzine na 4/1 Mbps zadnjih dana, jeste probali mjeriti HAKOMetrom dok je SIM u routeru i mobu da vidite razliku u brzinama?

 

Kod mene, Speedtest i nPerf bilo koji server mjeri max 4/1 Mbps.

 

Ako je SIM u routeru (nije ISP-ov shit već vlastiti 4CA router sa vanjskim antenama), HAKOMetar mjeri isto do 4/1 Mbps preko WiFi 6.

A ako je SIM u mobu, HAKOMetar mjeri i do 100 Mbps ali Ookla Speedtest, nPerf i surfanje su dalje "limitirani" do 4/1 Mbps.

 

Kao da HT limitira brzine ali ako je SIM u mobu, prema HAKOM serveru ne limitira brzine, bar kod mene 

 

 

 

 

 

Aktivirao sam si HT Internet posvuda SIM (jer ga imam od prije), sada imam max brzine (kod mene oko 100/60 Mbps).

 

Znači HT ima ozbiljan problem sa brzinom na tarifi HT Unlimited GB koja je iz nekog razloga spuštena na 4/1 Mbps kod dijela korisnika.

18 mjeseci
protjeran
offline
T-Com Internet

Nakon sto mi nisu ponudili nista za produzenje ugovora predao sam zahtjev za prelazak na A1 i cim su ga dobili eto poziva. Sada nude 500kn bon za INU i mobitel Samsung A04 za kunu. Prihvatio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Marko008 kaže...

Novi izgovor zašto ja već tjedan dana nemam internet je prelazak iz kuna u euro. 

Nemam više snage sa njima komunicirati. Mislim da odoh sa oba broja nazad u Telemach (bar je dosta jeftiniji).

Ovdje imam osjećaj da te ne hebu ni 5%.

 Zatraži naknadu zbog nemogućnosti korištenja usluge. Imaš pravo na 240 kn po danu.

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Dobio sam obavijest SMSom da mi je omoguceno povecanje brzine i sad radi. Provjerite i vi jel profunkcioniralo.
Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: T-Com Internet
siljo90 kaže...
Dobio sam obavijest SMSom da mi je omoguceno povecanje brzine i sad radi. Provjerite i vi jel profunkcioniralo.

 

Hvala, upravo testirao, treba opet poslati SMS sadržaja BRZINA na 13909 i doista se poveća brzina, nije više limitirana na 4/1 Mbps.

 

A i treba čitati SMS koji dođe, jer je zadnjih dana sadržaj bio "Poštovani, imate maksimalnu brzinu..." kada je išla ta blamaža na 4/1 Mbps a sada - kao i prije piše "Poštovani, nastavljate surfati po maksimalnoj brzini...".

 

Očito je HT nešto zeznuo u svom sustavu pa sada popravio.

5 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
zabbax21 kaže...

Gigabox je jedno, Hibrid usluga je drugo

 

Ak imate ovaj modem kod kuće onda imate Hibrid uslugu te mi onda nije nikako jasno kako su vam ga službeno spojili a da vam nisu spojili adsl dio

 Da,takav modem sam dobio...kontaktirao sam ih i sad su rekli da je to TBox,a ne hibridbox...ocito nesto novo

3 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

TBox i Hibridbox su dvije različite usluge;

TBox radi isključivo samo preko mobilne mreže i njemu je maksimalna brzina 4 Mbit/s. Inače se koristi kao zamjenska usluga (u slučaju dužeg otklona kvara na liniji), u rijetkim slučajevima je to jedna jedina moguća dostupna usluga na ruralnim područjima.

Hibridbox se spaja na DSL te koristi i mobilnu mrežu da dobije veću brzinu, ovisno o području na kojoj se nalazi i zagušenosti mobilnog prometa na danom području.

 

Obje usluge postoje već godinama.

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Pozdrav
Trenutno koristim hibridbox (istekao ugovor pa je cjena 179 kn) i upravo sam saznao da mi je dostupan 5G FWA (230 kn uz ugovor).
1. Koji se ruter dobije u ovom paketu (unutarnja jedinica) jer bi ga stavio odmah iznad ulaznih vrata gdje mi bulžir ulazi iz vana kroz koji bi mi i UTP kabel ulazio od vanjske jedinice. Ukoliko bude ‘slab’ razmislim o nekakvom MESH da dobijem jači signal na suprotnom djelu stana di mi je boravak.
2. Jel ima načina kako smanjit ovu cjenu (posebne ponude, dugogodišnji korisnik, zaprijetit odlaskom na A1(čiji 5G mi nije dostupan)) ili izvuć kakvu opremu po povoljnoj cjeni?

Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice