T-com + TP-LINK TL-WR1043ND

poruka: 2
|
čitano: 4.764
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
T-com + TP-LINK TL-WR1043ND

Eh ovako, trenutno kod kuce imam Gigaset SX 763(od t-coma) i buduci da imam vise pc-a koji bi se trebali spajat preko tog routera, wireless opcija se cinila idealnom al nazalos wireless od njega se pokazao vise nego ocajnim,

jako los signal i druge drame... Da skratim pricu frend mi je preporucio TP-LINK-ov TL-WR1043ND. Router mi se cini super najvise zbog kontrole bandwitha (koristim net-limiter al to nije bas idealno rjesenje) koja mi je bitna

jedina stvar koja mi se ne svida kod tog routera je cjena XD

Sad zanima me dali neko ima direktnog iskustva s tim routerom il mozda neku alternativu.


 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-com + TP-LINK TL-WR1043ND

Prije par dana sam bas uletio u navedenu konfiguraciju i poucen svojim iskustvom pokusaja i pogresaka, odlucio sam pomoci tebi i buducim korisnicima navedenog "comboa".

 

Slike sa svim potrebnim detaljima za uspjesan setup su u prilogu, no svodi se na slijedece:

- SX763 samo modulira signal,

- WR1043ND odradjuje sve ostalo (logira se na net, DynDNS, DHCP, WIFI...)

 

Po meni, to je idealna podjela zbog hardvera, fleksibilnosti i nadogradjivosti TP-Linkovog routera.

 

 

Sto se procedure tice, najbolje bi bilo:

1. spojiti SX763 direkt na PC i napraviti konfiguraciju kao na slikama,

2. spojiti WR1043ND direkt na PC i napraviti konfiguraciju kao na slikama,

3. spojiti uredjaje medjusobno (kako je objasnjeno u slijedecem paragrafu)

 

 

Osim softverske konfiguracije (objasnjene prilozenim slikama), potrebno je mozda reci par rijeci i o fizickom spajanju:

1. DSL linija (i telefonski izlaz) ostaju spojeni u SX763 kao i prije,

2. SX763 LAN1 spojiti na WR1043ND WAN,

3. WR1043ND spojiti preko LAN uticnica dalje na PC, switch, itd.

 

 

Jedan bitan detalj, koji u konacnici ne mijenja podjelu uloga ni funkcionalnost, no moze uzrokovati druge probleme je da SX763 NE SMIJE ici u Bridging mode ako imas VoIP telefoniju (kao ja). U tome slucaju, bit ce problema sa tel. linijom (npr. ti cujes, no tebe ne cuju). Zato je (kako i slike pokazuju) rjesenje "PPPoE pass-through".

 

 

 

To je to!

Uzivaj u super setupu :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2012 23:46 (DOES).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice