Problem sa internetom

poruka: 12
|
čitano: 9.203
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa internetom

Pozdrav svima!

 

Imam problem koji je moj internet operater (Amis) nazvao misterijom.

Radi se o optičkom internetu kojega već imam 1 i pol godinu.

Problem je počeo u 8mj. ove godine.

Internet radi, surfam i sve je u najboljem redu, skida filmove sve ostalo i nakon nekih 10 minuta, nekada duže internet padne.

Ali ne u smislu da nema konekcije, nego u smislu da ni jednu web stranicu nemogu otvoriti, a torenti se i dalje skidaju.

Web stranice ne mogu otvoriti ni preko kompa, ni laptopa ni moba. 

Aplikacije na mobu poput facebook-a i whats app-a rade, ali jednostavno ne mogu surfati.

Imam njihov 3u1, telefon i tv rade odlično. Restartam ruter, i opet je ok 10min i onda opet isto.

Mislila sam da je problem do kompa, ali kad spojim laptop žičano opet je isto. Internet radi super samo kad ni jedan uređaj nije žičano spojen.

Amis je dao sve od sebe, dva puta su mjenjali ruter, sve instalacije su ponovo provukli, njihovi tehničari su svaki dan bili kod mene.

Neki dan je njihov tehničar bio kod mene 2 sata spojen sa 3-4 uređaja žičano i bežično i internet nije pao, radio je normalno do navečer, tako da sigurno već misle da ih zezazm.

Njima piše da je veza odlična, da nema prekida ni pada, ali eto ne mogu otvoriti ni jednu web stranicu sa ni jednom tražilicom.

Stvarno ne znam više što da pokušam. Ako netko ima neku ideju u čemu je problem, bila bih mu jako zahvalana!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa internetom
Tinnaa.zg kaže...

Pozdrav svima!

 

Imam problem koji je moj internet operater (Amis) nazvao misterijom.

Radi se o optičkom internetu kojega već imam 1 i pol godinu.

...

Ako netko ima neku ideju u čemu je problem, bila bih mu jako zahvalana!

A slusaj moguce da ti smeta jedan od ovih uređaja,a prvo bi to mogla biti tv jer imao sam i ja slicnih problema s IPTV-om.
Ako mozes prebaci se samo na net.(znam da nije to ta opcija,ali ono)
Kad skidas nesto preko torrenta tada ti i dalje torrent radi,a internet konekcija ti oslabi malo ili više sve zavisi. To je normalno da se desava pucanje prilikom skidanja jer imas razlicitih torrenta fileova,a da ti i dalje torrent radi super.
Prvo mi je bacalo na nekakav DNS problem, ali moguce da nije ni to.
U svakom slucaju vrijedilo bi ih pitat u vezi toga.
A od bug usera-a možeš pitati i vidjeti sta ce ti rec na ovo -> PC - stručnjak

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.10.2013 14:04 (Stux).
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa internetom

Kažem ti, Amisovi tehničari više ne znaju u čemu je problem.

Poslala sam poruku useru kojeg si mi preporučio pa ću vidjeti. Hvala ti {#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa internetom

Sve mi problem nešto vuče na NAT TYPE.... jer je možda STRICT.... 
Kada su ti mijenjali rutere jesu ti uvijek donosili istu marku rutera, tj. isti ruter?
Ako jesu onda je vjerovatno do toga, a ako su bili različiti ruteri e onda nebih znao.. 

Život čudne knjige piše, lozovača brige briše...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa internetom

Da, uvijek stave isti ruter za taj optički internet- telsey.

Ali ne kužim kak može biti zadnja dva mjeseca u tome problem, kad taj isti ruter imam od kad su mi i uveli optiku i radio je  odlično.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa internetom

Znači ti govoriš da je prije bilo sve u redu sa istim tim ruterom pa je u zadnja 2 mjeseca počeo problem...

Sada tu vidim 2 mogućnosti.... ili se ruter sam updateo sa zadnjim softwerom koji izaziva problem.. ili im je nešto u centrali ili bandwith zagušen.. a kako, neznam..

Život čudne knjige piše, lozovača brige briše...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa internetom

Kažu da zagušenja nema, a u centrali su radili novi port i sve novo kad su zadnji put mjenjali ruter. Kad meni tako nestane net, tj.kad nemogu otvarat stranice, nazovem ih i oni kažu da oni vide da je veza čista i bez pucanja. Glupo ih je više zvat, jer svaki operater ide po protokolu i na kraju kažu da restartam ruter, a ne možeš mu objasnit da kad restartam ruter sve je ok nekih 10min, nekad duže i opet sve isto.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa internetom
Tinnaa.zg kaže...

Kažu da zagušenja nema, a u centrali su radili novi port i sve novo kad su zadnji put mjenjali ruter. Kad meni tako nestane net, tj.kad nemogu otvarat stranice, nazovem ih i oni kažu da oni vide da je veza čista i bez pucanja. Glupo ih je više zvat, jer svaki operater ide po protokolu i na kraju kažu da restartam ruter, a ne možeš mu objasnit da kad restartam ruter sve je ok nekih 10min, nekad duže i opet sve isto.

Koji problem dobiješ kad ne možeš niti jednu stranicu otvorit, mora pisat greška u web pregledniku nakon što ne može otvorit ništa.

 

Nešto mi tu jako vuće na neispravne DNS servere, jer nebi se torrenti skidali da je veza pukla ili da nešto ne štima s samim internetom.

Ajde pogledaj koja je greška pa javi.

 

Za prvu ruku bi ti preporučio da uneseš ručno Open DNS IP adrese u mrežnu pa pogledaš hoće li biti problema.

 

Ako neznaš kako javi se na PP

 

IP od open dns-a je:

 

208.67.222.222

208.67.220.220

 

Jedno vrijeme je bio problem na vipu sličnog oblika, na kraju se ispostavilo da intelova mežična mrežna i ruter se nikako ne vole i nema šanse izač na net a par minuta radi dobro. Nakon postavljanja DNS zapisa ručno sve je šljakalo dobro.

 

 

 

Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa internetom

Amis je rekao da je problem u mrežnoj kartici. Komp je na servisu. I danas me dečko sa servisa zvao i rekao da mrežna kartica radi odlično, ali da ju je mučila Avastova antivirusna zaštita.

Danas idem po komp, tak da ću vidjeti dali je problem riješen. Uglavnom, hvala svima na pomoći! {#}

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Problem sa internetom
PC - stručnjak kaže...
Tinnaa.zg kaže...

Kažu da zagušenja nema, a u centrali su radili novi port i sve novo kad su zadnji put mjenjali ruter. Kad meni tako nestane net, tj.kad nemogu otvarat stranice, nazovem ih i oni kažu da oni vide da je veza čista i bez pucanja. Glupo ih je više zvat, jer svaki operater ide po protokolu i na kraju kažu da restartam ruter, a ne možeš mu objasnit da kad restartam ruter sve je ok nekih 10min, nekad duže i opet sve isto.

Koji problem dobiješ kad ne možeš niti jednu stranicu otvorit, mora pisat greška u web pregledniku nakon što ne može otvorit ništa.

 

Nešto mi tu jako vuće na neispravne DNS servere, jer nebi se torrenti skidali da je veza pukla ili da nešto ne štima s samim internetom.

Ajde pogledaj koja je greška pa javi.

 

Za prvu ruku bi ti preporučio da uneseš ručno Open DNS IP adrese u mrežnu pa pogledaš hoće li biti problema.

 

Ako neznaš kako javi se na PP

 

IP od open dns-a je:

 

208.67.222.222

208.67.220.220

 

Jedno vrijeme je bio problem na vipu sličnog oblika, na kraju se ispostavilo da intelova mežična mrežna i ruter se nikako ne vole i nema šanse izač na net a par minuta radi dobro. Nakon postavljanja DNS zapisa ručno sve je šljakalo dobro.

 

 

 

 Samo da se zahvalim PC-stručnjaku. Dva dana nisam mogao na Internet. Čovjek me spasio ovim prijedlogom 

12 godina
neaktivan
offline
Problem sa internetom

Pozdrav,imam problem sa povezivanjem na net na kompu, ali na laptopu i drugom kompu i mobitelima sve stima nikakvih problema samo na mom kompu cijelo vrijeme vrti indetyfying ili no internet access. Citao sam na netu tipa mozda je do kabla ili antenice ali promjenio sam oboje i opet ne radi. Jel mozda netko imao slicnih problema? Hvala unaprijed 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Problem sa internetom

Imam tablet Dell latitude st (Reg model: T02G ) problem je da nikako ne želi prepoznati niti jednu wifi mrežu. Ponaša se kao da je isključena wifi kartica. Probao sam mjenjati drivere link link2 Wifi kartica je ars 263. Ali kada stavim D-LINK DWA-125 mogu se normalno spojiti na svoju wifi mrežu. Ima li itko ikakve ideje zašto originalna kartica ne može naći niti jednu mrežu. Može li se u biosu ugasiti wifi kartica ? 

Edit: Riješeno napravio restart biosa na default 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2015 0:07 (zagi55).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice