Optički internet u Rijeci

poruka: 9
|
čitano: 7.031
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Optički internet u Rijeci

Htjeo bi pitati dali neko u Rijeci ima optiku? Posto zivim u dijelu grada "Draga" brzina interneta mi je 20/2, prije 2,3 godine je bila jos gora.. Pa me zanima koji djelovi grada ako netko zna imaju optiku u Rijeci. Predpostavljam da je optika dostupna u par vecih naselja i to samo zgrade ali zasto neki kvartovi ne samo u Rijeci nego i ostalim gradovima nemaju optiku a u EU smo, jer ovo je stvarno nemoguce koliko smo zaostali sa tim bakrenim kablovima. Bila su mi bas 2 lika iz T-coma i kazu mi kako kablovi su stari jos od SFRJ i da mogu bit i vise nego sretan sa ovim internetom. A bas mi je problem jer se bavim profesionalno counter strikeom i potrebno mi je za streamanje posto eto svi u mojem teamu mogu streamati i promovirati sebe kao igraca i team kao organizaciju a ja nemogu.

Hvala puno unaprijed na odgovorima.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Optički internet u Rijeci

Imaš stranicu na HAKOM-u s kartom gdje mozes vidjet sve projekte. Prije par godina nije bila precizna, ali unatrag jedno dvije, tri godine svi koji postavljaju gdje postavljaju optiku. Prema toj karti u Rijeci gotovo da i nema optike i po tome je valjda gotovo jedini takav grad veci grad.

 

 

http://bbzone.hakom.hr/hr-HR/SvjetlovodnaMreza

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2019 20:03 (JozoBozo121).
8 godina
neaktivan
offline
Optički internet u Rijeci

I dalje neznam kako smo mi u toj famoznoj Europskoj uniji a i dalje imamo mjesta u vecim gradovima Hrvatske di nemozemo imati ni normalan ADSL internet a kamoli da mislimo na optiku. Pričam sa prijateljima iz Bosne i Hercegovine (Republike Srpske točnije) prijatelje iz Slovenije i par ljudi koje poznajem online iz Srbije i skoro svi imaju optiku a ovi koji nemaju optiku imaju ADSL cca 50/20..  Neki zive u zgrada a neki u privatnim kucama. 


 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Optički internet u Rijeci
JozoBozo121 kaže...

Imaš stranicu na HAKOM-u s kartom gdje mozes vidjet sve projekte. Prije par godina nije bila precizna, ali unatrag jedno dvije, tri godine svi koji postavljaju gdje postavljaju optiku. Prema toj karti u Rijeci gotovo da i nema optike i po tome je valjda gotovo jedini takav grad veci grad.

 

 

http://bbzone.hakom.hr/hr-HR/SvjetlovodnaMreza

 Ta karta nije ni probližno točna, ili nije ažurirana desetljeće.

Ima optike po Rijeci ali ne na lokaciji gdje je forumaš.

Xiaomi Mi Note 3 - MIUI Super Moderator
9 godina
neaktivan
offline
Re: Optički internet u Rijeci
Cromaki kaže...

 Ta karta nije ni probližno točna, ili nije ažurirana desetljeće.

Ima optike po Rijeci ali ne na lokaciji gdje je forumaš.

 Ta karta je vrlo točna za ovo unazad dvije do tri godine jer otada operateri moraju objaviti gdje postavljaju optiku i to onda 100% završi na ovoj karti. Prije toga to nije bilo obavezno i toga nema na karti. I to sam naveo.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
5 godina
neaktivan
offline
Optički internet u Rijeci

Davno sam cuo da je u Dubrovniku u samo 1 ulici provedena optika, sada gledam kartu nema nista. Ja jos cekam optiku, ali cini se da cu je docekat za 40 godina.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Optički internet u Rijeci

Sada zelim pitati za pomoc od onih koji se bolje kuže od mene. Naime usao sam u router opcije i vidio veliku razliku u Actual Rate (Up/Down) i Attainable Rate (Up/Down). Imam isto TV tcom i nevjerujem da download uzima vise od 4Mbits (cak nemam ni HD kanale).

Ako netko moze pomoci ko se kuži u ove stvari jako bi mu bio zahvalan :)

 

EDIT : Na speedtestu sada brzina je 19/1.9 Speedtest što po nekoj mojoj logici od ovih router rateova TV mi uzima 4 Download sto znaci da oni mogu povecati moj internet do barem nekih 35/36Mbits?

 

EDIT : Cisto da se zna nisam imao problema sa internetom cak ni kad sam imao 31/3 kao da mi puca veza nego da imam bas losu brzinu trenutno (19/1.9) a prije dok mi nisu vratili sa 31/3 na 19/1.9 nisam imao nikakvih problema na 31/3.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Optički internet u Rijeci

Na koliko mjesta ista stvar?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Optički internet u Rijeci

Znam glupost.. prijavio sam da je izbrisu :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice