Ne uvodenje interneta u roku 45 dana

poruka: 22
|
čitano: 7.122
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Ne uvodenje interneta u roku 45 dana

Evo dosao sam i ja na red da mi H1 ne uvede internet u zakonskom roku od 45 dana, kontaktiran je HAKOM koji je odgovorio sljedece:

 

Ispričavamo se što nam je promaklo odgovoriti na upit. U slučaju da ste potpisali ugovor, a operator Vam nije uveo uslugu u roku od 45 dana, imate pravo raskinuti ugovor bez ikakvih obveza prema operatoru.

 

I to je stvarno sve? Ne postoje bas nikakve sankcije ni nista sto bi na bilo koji nacin prislio operatere da uvedu uslugu u zakonskom roku?

Zar je to stvarno zakon koji ako ga se prekrsi nikome nista?

 

Moze li se tuziti operatera za nepostivanje ugovora? S obzirom da je na istom navedeno uvodenje u roku 45 dana.

 

I zadnje, zasto BUG nikada ne istrazuje ovakve stvari i nikada ne pise o nepravilnostima na domacem IT trzistu? Di se izgubilo istrazivacko novinarstvo?

TD za glupost
 
9 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Ne uvodenje interneta u roku 45 dana
Laxarus kaže...

Evo dosao sam i ja na red da mi H1 ne uvede internet u zakonskom roku od 45 dana, kontaktiran je HAKOM koji je odgovorio sljedece:

 

Ispričavamo se što nam je promaklo odgovoriti na upit. U slučaju da ste potpisali ugovor, a operator Vam nije uveo uslugu u roku od 45 dana, imate pravo raskinuti ugovor bez ikakvih obveza prema operatoru.

 

I to je stvarno sve? Ne postoje bas nikakve sankcije ni nista sto bi na bilo koji nacin prislio operatere da uvedu uslugu u zakonskom roku?

Zar je to stvarno zakon koji ako ga se prekrsi nikome nista?

 

Moze li se tuziti operatera za nepostivanje ugovora? S obzirom da je na istom navedeno uvodenje u roku 45 dana.

 

I zadnje, zasto BUG nikada ne istrazuje ovakve stvari i nikada ne pise o nepravilnostima na domacem IT trzistu? Di se izgubilo istrazivacko novinarstvo?

Ne mora tu biti nikakvih nepravilnosti.

Jesi li doznao zbog čega ne uvode ili generalno "nema tehničkih uvjeta"?

12 godina
neaktivan
offline
Ne uvodenje interneta u roku 45 dana

Pod nepravilnosti mislim na zakon koji je napisan tako da kao da ga i nema jer ne postoje sankcije za nepostivanje istog, ne na moj slucaj.

 

Konkretno meni nije jos uvedeno jer su nepismeni i isli su uvoditi na krivu adresu, i naravno skuzili tek kad me njihov tehnicar nije nasao na nepostojecoj adresi, njihova greska.

No slucajeva nepostivanja roka ima svaki dan po hrvatskoj, i moj upit se tice opceg zakona.

 

I da, 2 tjedna nakon sto su skuzili pogresku je zahtjev stajao u ladici i nisu ni slali drugi zahtjev t-comu sve do jucer, navodni datum uvodenja je 17.12, to ce biti dobrih 70 dana (ako bude) od sklapanja ugovora.

TD za glupost
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2013 17:14 (Laxarus).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ne uvodenje interneta u roku 45 dana

Članak 4.2 Prihvat zahtjeva

H1 TELEKOM će prihvatiti Zahtjev Korisnika za zasnivanje Pretplatnič- kog odnosa u roku od 30 dana od dana zaprimanja Zahtjeva, ukoliko 

ne postoje zapreke predviđene ovim Općim uvjetima kao ni tehničke 

zapreke za priključenje Korisnika na H1 TELEKOM mrežu (u daljnjem 

tekstu: H1 TELEKOM mreža ili H1 mreža) odnosno mrežu pristupnog 

ili drugog operatora. Zahtjev se smatra prihvaćenim u trenutku kada 

usluga postane dostupna Korisniku. 

dakle, 30dana je rok, ukoliko nema nikakvih tehničkih poteškoća.
Ja nemam nikakvih poteškoća s obzirom da koristim kompletnu uslugu kod drugog operatera, s kojim nisam ugovorno vezan več više od godinu dana.
Njima rok ističe u subotu, za mene, i ja sam siguran da ću se tužiti potrošačkom kodu, a možda i dalje od toga, zbog toga, što mi je sad njihova agentica rekla da je rok 30-60 dana, što je klasična obmana korisnika i to je kazneno djelo.
Iako sam ja njoj pročitao ugovor, ona tvrdi da to nije istina. I ako to stvarno nije istina, onda to znači da namjerno obmanjuju ljude lažnim ugovorima, a o će proći na svakom sudu bez problema.
Još se navodi da će me nazvati u roku tih 30dana, što i jesu napravili s kolegom, ali nisu sa mnom, što znači ako meni do subote ne bude radio vdsl normalno, ja imam zakonsku osnovu za tužbu.
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Ne uvodenje interneta u roku 45 dana
Laxarus kaže...

Pod nepravilnosti mislim na zakon koji je napisan tako da kao da ga i nema jer ne postoje sankcije za nepostivanje istog, ne na moj slucaj.

 

Konkretno meni nije jos uvedeno jer su nepismeni i isli su uvoditi na krivu adresu, i naravno skuzili tek kad me njihov tehnicar nije nasao na nepostojecoj adresi, njihova greska.

No slucajeva nepostivanja roka ima svaki dan po hrvatskoj, i moj upit se tice opceg zakona.

 

I da, 2 tjedna nakon sto su skuzili pogresku je zahtjev stajao u ladici i nisu ni slali drugi zahtjev t-comu sve do jucer, navodni datum uvodenja je 17.12, to ce biti dobrih 70 dana (ako bude) od sklapanja ugovora.

Probaj ih gnjaviti sa zahtjevom prekida ugovora.

Telekom ne mora niti uvijek može pružiti uslugu.

rooswelt1991 kaže...

dakle, 30dana je rok, ukoliko nema nikakvih tehničkih poteškoća.
Ja nemam nikakvih poteškoća s obzirom da koristim kompletnu uslugu kod drugog operatera, s kojim nisam ugovorno vezan več više od godinu dana.

To što je usluga dostupna preko drugog operatera ne znači da je dostupna s bilo kojim operaterom.

Potrošački kod je samo emisija, ne može nešto "ozbiljno " napraviti.

15 godina
offline
Re: Ne uvodenje interneta u roku 45 dana
Old Iggy kaže...

To što je usluga dostupna preko drugog operatera ne znači da je dostupna s bilo kojim operaterom.

Potrošački kod je samo emisija, ne može nešto "ozbiljno " napraviti.

http://www.potrosackicentar.hr/

 

Postoji dosta udruga za zaštitu potrošača, potrošački kod je samo onaj koji je najviše prisutan u javnosti.

 

Usluga je dostupna, jer prelazim na skoro istu uslugu, jedino se koristi vdsl umjesto adsl-a, a to se provjerilo s drugim telkomom, ne s njima.

Problem je taj što oni meni još nisu poslali ni opremu za ovo, i sad mi agentica kaže, prije nego išta počnu raditi, onis e najave tjedan dana prije, tako da ne očekujem ništa ovaj tjedan.

Dakle stvar je u tome da su oni ugovor ubaili u ladicu i čekaju zadnji dan. E pa neće moći, ako ja ne platim ono što koristim, oni se pozovu na ugovor, i daju mi penale i kamate i sl.

Zašto nebi moglo biti i obrnuto, ako sam ja do sad ispoštovao sve svoje, zašto onda nebi mogao iskoristiti taj ugovor i na drugu stranu?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
offline
Re: Ne uvodenje interneta u roku 45 dana
rooswelt1991 kaže...
Old Iggy kaže...

To što je usluga dostupna preko drugog operatera ne znači da je dostupna s bilo kojim operaterom.

Potrošački kod je samo emisija, ne može nešto "ozbiljno " napraviti.

http://www.potrosackicentar.hr/

 

Postoji dosta udruga za zaštitu potrošača, potrošački kod je samo onaj koji je najviše prisutan u javnosti.

 

Usluga je dostupna, jer prelazim na skoro istu uslugu, jedino se koristi vdsl umjesto adsl-a, a to se provjerilo s drugim telkomom, ne s njima.

Problem je taj što oni meni još nisu poslali ni opremu za ovo, i sad mi agentica kaže, prije nego išta počnu raditi, onis e najave tjedan dana prije, tako da ne očekujem ništa ovaj tjedan.

Dakle stvar je u tome da su oni ugovor ubaili u ladicu i čekaju zadnji dan. E pa neće moći, ako ja ne platim ono što koristim, oni se pozovu na ugovor, i daju mi penale i kamate i sl.

Zašto nebi moglo biti i obrnuto, ako sam ja do sad ispoštovao sve svoje, zašto onda nebi mogao iskoristiti taj ugovor i na drugu stranu?

Ti nisi ni imao što za "ispoštovati". Usluga nije ni pružena niti možeš za takvo što dobiti račun.

Niti jedna udruga za zaštitu potrošača nema pravnu snagu.

15 godina
offline
Re: Ne uvodenje interneta u roku 45 dana
Old Iggy kaže...

Ti nisi ni imao što za "ispoštovati". Usluga nije ni pružena niti možeš za takvo što dobiti račun.

Niti jedna udruga za zaštitu potrošača nema pravnu snagu.

Ne, ali ti može dati odlične savjete kako se postaviti.

Pa ako smo mi (dakle ja i telekom) potpisali ugovor, onda smo vi nekom polovnom odnosu, u kojem svaka stranka ima svoje dućnosti i obveze utvrđene člancima unutar samog ugovora.

TO što oni meni nisu uključili uslugu, ne znači da nije počeo naš poslovni odnos. On je počeo od dana kad su oni zaprimili ugovor (ugovor sam ja predao njima 27, ali eto, oni tvrde da su ga zaprimili 30-og) i lijepo piše u ugovoru, da pretplatinički odnos počinje od dana zaprimanja ugovora.

Nema tu neke filozofije, ugovor je potpisan, zaprimljen kod obe strane, i on se MORA ispoštovati. Točka.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
offline
Re: Ne uvodenje interneta u roku 45 dana
rooswelt1991 kaže...
Old Iggy kaže...

Ti nisi ni imao što za "ispoštovati". Usluga nije ni pružena niti možeš za takvo što dobiti račun.

Niti jedna udruga za zaštitu potrošača nema pravnu snagu.

Ne, ali ti može dati odlične savjete kako se postaviti.

Pa ako smo mi (dakle ja i telekom) potpisali ugovor, onda smo vi nekom polovnom odnosu, u kojem svaka stranka ima svoje dućnosti i obveze utvrđene člancima unutar samog ugovora.

TO što oni meni nisu uključili uslugu, ne znači da nije počeo naš poslovni odnos. On je počeo od dana kad su oni zaprimili ugovor (ugovor sam ja predao njima 27, ali eto, oni tvrde da su ga zaprimili 30-og) i lijepo piše u ugovoru, da pretplatinički odnos počinje od dana zaprimanja ugovora.

Nema tu neke filozofije, ugovor je potpisan, zaprimljen kod obe strane, i on se MORA ispoštovati. Točka.

Niti jedan ugovor se ne mora ispoštovati, a u njemu eventualno trebaju pisati elementi vezani uz prekid.

HAKOM ti je kao glavni element rekao što možeš. Eventualno još da priupitaš DI, ali sumnjam da će ti išta pametnije reći.

15 godina
offline
Ne uvodenje interneta u roku 45 dana

- postoji jedan zakon, ali nitko ga ne pokreće... možda bi trebalo(?)!

- operater, tj koncesionar je DUŽAN svima pod jednakim uvijetima osigurati uslugu, autobus MORA voziti, pekar mora otvoriti u radno vrijeme.. to su stvair koje se u javnim poslovima kao i telekomovima MORAJU osigurati. Ako se to ne osigra, plaćaju se kazne (penali), ... može se čak usporediti sa SportskomTV.

- ukoliko se to ne ispoštuje, povezano.. (operater se može opravavati teh.mogućnostima, udaljenosti.. ) tad, npr ne smije više reklamirati svoje usluge na području koncesije (države), sve dok ne ispuni taj jedan ugovor. (u takvim slučajevma oni obično ne sklapaju ugovor mada su i to po zakonu obvezni, tj bez rezlike svakom korisniku pod jednakim uslovima moraj uponuditi uslugu, kruh, vodu, autobusnu kartu.. ne mogu bitrati kome hoće ili neće prodati svoju robu ili uslugu, to je koncesija.).

-problem je to izgurati, jer potrošačke udruge su ispod važnosti lovačkog društva (tamo nepotizam i kumstva rješavaju problem), dok inspektorat ili HAKOM teško zboj običnog 'sitnozubog' korisnika kreću u ljuti boj... naravno, sad nema više Nadana, možda se nešto promjeni, možda...

-jedino u slučaju više sile, ... ali tad je nemogućnost konkretna-objašnjiva, tad se podrazumijeva u što skorijem roku, bez kazne. npr neće biti kažnjeni ako su imali rok prije desetak dana dok je bilo nevrijeme, ali nakon normalizacije moraju.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ne uvodenje interneta u roku 45 dana

Čim sam pročitao naslov znao sam da je H1 Telekom u pitanju. Vi izgleda ne čitate što ljudi pišu po njihovoj Facebook stranici. Njihove usluge se čekaju i po godinu dana. Da dobro ste pročitali, prije jedno 2 mjeseca jedan "korisnik" je rekao kako je usluge čekao 12 mjeseci te da uslugu na kraju nije ni dobio. Sve ovisi kakve si sreće. Prijatelj je čekao 6 mjeseci i napokon su ga uključili, ali je rekao da se seli s njih jer internet konstatno puca odnosno oni imaju "globalne probleme". 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2013 18:23 (Marko :D).
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ne uvodenje interneta u roku 45 dana
ihush kaže...

- postoji jedan zakon, ali nitko ga ne pokreće... možda bi trebalo(?)!

- operater, tj koncesionar je DUŽAN svima pod jednakim uvijetima osigurati uslugu, autobus MORA voziti, pekar mora otvoriti u radno vrijeme.. to su stvair koje se u javnim poslovima kao i telekomovima MORAJU osigurati. Ako se to ne osigra, plaćaju se kazne (penali), ... može se čak usporediti sa SportskomTV.

Ne možeš uvijek generalizirati, kao što ne možeš uvijek ostvariti penalizaciju (od više sile do tehničkih nedostataka).

Marko :D kaže...

Čim sam pročitao naslov znao sam da je H1 Telekom u pitanju. Vi izgleda ne čitate što ljudi pišu po njihovoj Facebook stranici. Njihove usluge se čekaju i po godinu dana. Da dobro ste pročitali, prije jedno 2 mjeseca jedan "korisnik" je rekao kako je usluge čekao 12 mjeseci te da uslugu na kraju nije ni dobio. Sve ovisi kakve si sreće. Prijatelj je čekao 6 mjeseci i napokon su ga uključili, ali je rekao da se seli s njih jer internet konstatno puca odnosno oni imaju "globalne probleme". 

12 mjeseci? {#}

Pa ubio bi nekog.. Otkud mu volja...

15 godina
offline
Re: Ne uvodenje interneta u roku 45 dana
Marko :D kaže...

Čim sam pročitao naslov znao sam da je H1 Telekom u pitanju. Vi izgleda ne čitate što ljudi pišu po njihovoj Facebook stranici. Njihove usluge se čekaju i po godinu dana. Da dobro ste pročitali, prije jedno 2 mjeseca jedan "korisnik" je rekao kako je usluge čekao 12 mjeseci te da uslugu na kraju nije ni dobio. Sve ovisi kakve si sreće. Prijatelj je čekao 6 mjeseci i napokon su ga uključili, ali je rekao da se seli s njih jer internet konstatno puca odnosno oni imaju "globalne probleme". 

Nažalost, ne postoji drugi operater koji nudi vdsl...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Re: Ne uvodenje interneta u roku 45 dana
Old Iggy kaže...
ihush kaže...
..

Ne možeš uvijek generalizirati, kao što ne možeš uvijek ostvariti penalizaciju (od više sile do tehničkih nedostataka).

..

 -mogu. {#}(čupaš iz konteksta... jer kasnije navodim višu silu..)

 

-ako ne postoji konkretan razlog, kao viša sila, tad mora. To je uvijet za posao-koncesiju. Dal je to ZETova linija kad padne snijeg, pekar, tiskov kiosk.. pogotovo javna djelatnost keo telekom, mora, mora i osigurati sve da teoretsku višu silu što prije riješi kao problem, ... vjerojatno imaš neki desaster plan u slučaj upada meteora na datacentar, vjerojatno imaš redundantni backup udaljen 50km.. ili nemaš odgovarajući certifikat iso27k. Dakle, to sve je već moralo biti osigurano-predviđeno, jer je preduvijet u takvom poslovanju. Ukoliko Zetovci nemaju zimsku opremu, krivi su, ukoliko operater ne može isporučiti uslugu, ne smije reklamirati, dok to ne omogući svima po jednakim uvijetima. (jer javno dostupne službe, trgovine itd. moraju svakom korisniku-kupcu osigurati jednak pristup, ne može se odbiti (osim opravdanog razloga-viša sila) pružanje usluge), jednako kao što moraju biti otvoreni za radnog vremena, u suprotnom bi platili kaznu pa čak i da je pekar bolestan ili vozač busa... Opravdani razlog za telekom ne može biti nedostatak kapaciteta, žice.. jer tad ne smije reklamirati uslugu kao dostupnu, tj reklama ne smije biti emitirana na tom području koje trenutno nije dostupno, prevedeno HR.

(sporedna anegdota, par sela tamo kod onih roda, bogu iza nogu, nisu imali teh.uvijete za ADSL, glavni operater je kućanstvima dao w'n'w po uvijetima fixne+carnet (školarci), 2 godine je tako išlo dok žice nisu postavljene. Razlog ovaj gore, jer tad nebi smjeli reklamirati... naravno, mogli su se praviti gluhi kao H1, ali ako bi netko kao HAKOM to stvarno provjeravao, ako bi se netko žalio.., bio je prevelik rizik pa su ovako rješili)

 

.. ali, jasno da u ovom slučaju H1 zapravo treba izgubiti koncesiju, da je kljuse već mrtvo.. kao i ostali 'konkurenti'.

 

edit spamamo... iso27 je primjer uvijeta kojeg moraš prije zadovoljiti.., primjer, jer si iz slične branše (znaš na što se odnosi), za ZETovca bi to bilo rezervna guma, radnik, bus i rezerva goriva, za koncesionara je mandatorno pružanje usluge. Ne pružanje nije dozvoljeno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2013 19:15 (ihush).
16 godina
offline
Re: Ne uvodenje interneta u roku 45 dana
ihush kaže...
Old Iggy kaže...
ihush kaže...
..

Ne možeš uvijek generalizirati, kao što ne možeš uvijek ostvariti penalizaciju (od više sile do tehničkih nedostataka).

..

 -mogu. {#}(čupaš iz konteksta... jer kasnije navodim višu silu..)

 

-ako ne postoji konkretan razlog, kao viša sila, tad mora. To je uvijet za posao-koncesiju. Dal je to ZETova linija kad padne snijeg, pekar, tiskov kiosk.. pogotovo javna djelatnost keo telekom, mora, mora i osigurati sve da teoretsku višu silu što prije riješi kao problem, ... vjerojatno imaš neki desaster plan u slučaj upada meteora na datacentar, vjerojatno imaš redundantni backup udaljen 50km.. ili nemaš odgovarajući certifikat iso27k.

Nisam vidio višu silu, ali očekivati da imaju ISO27k i slično u svim javnim uslugama... Jesi nešto popio večeras? {#}

13 godina
offline
Re: Ne uvodenje interneta u roku 45 dana
Old Iggy kaže...

12 mjeseci? {#}

Pa ubio bi nekog.. Otkud mu volja...

Nemam pojma, ja sam svoj internet dobio za 15 dana. Nisam na H1.

14 godina
neaktivan
offline
Ne uvodenje interneta u roku 45 dana

Vidm stala rasprava.. :P

 

Vidio sam da je Laxarus je dobio svoj VDSL, a što je s tobom rooswelt1991?

Wise men speak because they have something to say; Fools because they have to say something. ~ Plato
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Ne uvodenje interneta u roku 45 dana

 

@ihush

Možeš mi reći koji točno zakon regulira tematiku da se operater nemože oglašavati u RH ako nije u mogućnosti pružiti uslugu ?

Zanima me to, jer već mjesecima se gombam sa amisom i htom koji međusobno prevaljuju krivnju a ja u pat poziciji.... 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne uvodenje interneta u roku 45 dana

-problem je tumačenje ili 'tumačenje' zakona.. i koncesije tj obveze koje iz koncesije proizlaze. Operater s nacionalnom koncesijom, mora osigurati nacionalnu pokrivenost. Ukoliko u nekom području ne može isporučiti uslugu, tad ne može reklamirati istu, .. ali tko se želi time petljati? Koji zakon? -treba tražiti, npr same uvijete koncesije, nakon tog zakon o oglašavanju, to spojiti i dobiti odgovor.

-jedan problem je npr područje Istre i tv signal.. tj smetnje s talijanske strane, ljudi na tom području imaju osnove prigovarati i recimo ne plaćati rtv pristojbu, odnosno, moraju je plaćati... (jer bi to otvorilo pandorinu kutiju neplaćanja). Telekom je jak lobi, nitko to neće pokrenuti-čačkati.. a stvar je i u (ne)pristupu npr optici i bakru, fizičkim linijama, podjeli jednakoj kao alcaponoeve bande, i sad samo dva operatera... dok se pokupovani drže samo kao privid konkurencije.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
protjeran
offline
Re: Ne uvodenje interneta u roku 45 dana
ihush kaže...

-problem je tumačenje ili 'tumačenje' zakona.. i koncesije tj obveze koje iz koncesije proizlaze. ................

 

Riješio sam ja to, i to još tada, znači prije dvije godine. 

Plodom je urodilo direktno obraćanje pravim vlasnicima ( tada ) amisa i hrtelekoma.

 

Sada je zakon još povoljniji za krajnjeg korisnika jer se podigao minimalni limit koji ti operater mora isporučiti temeljem ugovora.

No teleoperateri se prave grbavi , pa tek kad ih suočiš sa konkretnim narodnim novinama i citatom zakona , te kada dobiju pismo upozorenja od odvjetnika,

onda se stvari najčešće pokrenu. Hr zakonodavstvo je žešći problem jer se često preklapaju područja pokrivanja unutar više zakona,

i onda evo prostora za rastezanje...     

 

No trebaš biti precizniji i direktniji kada nešto tvrdiš, a ne ovako filozofsko-politički napisati maraton iz kojeg ništa ne proizlazi.

Gore si rekao da postoji jedan zakon, što mi je podrazumijevalo da znaš točno koji je to zakon, kako se zove, možda čak i link na NN u kojima je objavljen, i tako to...

 

15 godina
offline
Re: Ne uvodenje interneta u roku 45 dana

naravno da postoji... ali kad sam ga posljednji put tražio? Ili misliš da imam sve linkove u džepu? :) uz to anex-anexa... pitanje koliko članaka se mora provjeriti da bi se znalo trenutno važeće stanje. (mani se trenutno ne da tražiti.. nije aktualna tema). Na to sve je opet tumačenje, jer neovisno što piše, dvije suprotstavljene strane će isti članak tumačiti suprotno. Takva pitanja treba postaviti npr hakomu ili bugu.. zar ne?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ne uvodenje interneta u roku 45 dana
Dali radi vama optima internet? Kod mene ne radi od 11 sati danas u jutro, neki generalni kvar kažu
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice