Bežično pa žicom???

poruka: 8
|
čitano: 5.137
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Bežično pa žicom???

Dakle, laptop u sobi lovi signal i bez problema se spaja na net.

U sobi je i stolno računalo, ima mrežnu karticu.

Što učiniti da stolni spojen na laptop dobije internet konekciju?

Pokušao sam i za gateway stavit ip laptopa i ip adsl modema i neće me.

Ima li ko kakvu ideju?

 

Hvala na suradnji...


MB Gigabyte X38-DS4, Intel Core 2 Duo E6850 BOX, 2×3.0GHz, Gigabyte GF 8800GTX, 768MB DDR3, 4 x 1GB @ 800mhz Thermaltake Soprano
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bežično pa žicom???
jesi share-ovao konekciju s laptopa ?
16 godina
neaktivan
offline
Bežično pa žicom???

molim u pomoć...kako ću spojiti laptop na bežićni router..(ekipa iz t-coma mi NE SMIJE OBJASNITI)...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bežično pa žicom???
???SAN kaže...

molim u pomoć...kako ću spojiti laptop na bežićni router..(ekipa iz t-coma mi NE SMIJE OBJASNITI)...

 pa kao prvo laptop ti mora imati bežičnu karticu. E sad ako imaš onda je Enableaš, napraviš konekciju, pronađeš mrežu routera i klikneš na connect i to ti je to...
-a ova ti je dobra "Ekipa iz T-coma mi ne smije objasniti"Smijeh

bobo desmra
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bežično pa žicom???
Borislav kaže...
jesi share-ovao konekciju s laptopa ?
 ma jesam,nije mi jasni nikako. Probao sam u komp uvalit karticu za wireless pa ne lovi signal, ni usb stikić ne lovi a laptop lovi, evo sad s njega pišem.a ubodem mrežni kabel i neće pa neće da propusti internet vezu

MB Gigabyte X38-DS4, Intel Core 2 Duo E6850 BOX, 2×3.0GHz, Gigabyte GF 8800GTX, 768MB DDR3, 4 x 1GB @ 800mhz Thermaltake Soprano
16 godina
offline
RE: Bežično pa žicom???
lumbardanet kaže...
 ma jesam,nije mi jasni nikako. Probao sam u komp uvalit karticu za wireless pa ne lovi signal, ni usb stikić ne lovi a laptop lovi, evo sad s njega pišem.a ubodem mrežni kabel i neće pa neće da propusti internet vezu
Mislim da bi trebao u mreznim postavkama postaviti da ti je laptop gateway, a na kompu onda upises adresu koju su stavio za default gateway.
A mozda ti i mrezni kabel mora biti nakrimpan kao cross-over.
Ako sam u krivu, vjerovatno ce me netko pametniji ispraviti Osmijeh


16 godina
offline
RE: Bežično pa žicom???
lumbardanet kaže...
Borislav kaže...
jesi share-ovao konekciju s laptopa ?
 ma jesam,nije mi jasni nikako. Probao sam u komp uvalit karticu za wireless pa ne lovi signal, ni usb stikić ne lovi a laptop lovi, evo sad s njega pišem.a ubodem mrežni kabel i neće pa neće da propusti internet vezu

 gdje ubodeš mrežni kabel? u laptop? a zakaj ne probaš direktno u router ubosti kabel? 
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bežično pa žicom???

Zato što volim komplicirano. Zato što je stolna kanta daleko daleko od routera. A laptop lovi signal. Pa mi logika kaže da bi moga laptop bit izlaz na net.

A mozda ti i mrezni kabel mora biti nakrimpan kao cross-over (ovo ne kontam)

Kad spojim mrežni kabel lan se poveže, vidim laptop i sve to. Za izlaz sam proba stavit i ip laptopov i ip preko kojeg laptop ide (router onaj simensov gigaset se 555 i neće pa neće.

Imate li iskustva s nekom dobrom wirless karticom ili još bolje usb stickom da dokazano lovi signale kroz tri betonske ploče. Ovaj vrag u toshibi je to u stanju, sve drugo isprobano nula bodova. A reklamiraju se ko: signal lovi do jupitera kroz čelične pregrade od kilometra, a ako je povoljan vitar lovi signal iz drugih galaksija. Pretjerujem ali bome i oni pretjeruju. Kao 100 metara kroz zidove, jeeee, možda od knaufa, kartona i pakpapira.

 

 

MB Gigabyte X38-DS4, Intel Core 2 Duo E6850 BOX, 2×3.0GHz, Gigabyte GF 8800GTX, 768MB DDR3, 4 x 1GB @ 800mhz Thermaltake Soprano
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.3.2008 11:26 (lumbardanet).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice