ASUS K73s problem sa wirelessom prekida

poruka: 5
|
čitano: 23.642
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
ASUS K73S problem sa wirelessom prekida
Molim pomoc!Vi ste mi jos jedina nada!
Imam laptop ASUS K73S.
Problem je da wireless stalno prekida.Dolazi I gubi se.Vise ga nema nego sto radi .
Koristim D-Link router.Isprobano i sa NETGER-om,isti problem. Drugi laptopi ,takodje ASUS,preko istih routera nemaju nikakav problem.Driver Atheros AR9485WB-EG je vise puta reinstaliran ali nema pomoci. Postoji jos Microsoft virtual Wi-Fi mini port adapter koji je takodje instaliran ali nije aktivan.Zasto je on? Da li treba?
Promijenili vise majstora I niko nista ne moze da pronadje niti imaju ideju sta je u pitanju.Svi samo reinstaliraju driver I sve po istom.Driver skinut sa orginalne stranice.Promijenili smo I internet paket. Kontaktirali I providera, opet nista!?Direktno, preko kabla,bez routera radi normalno.Vec 6 mjeseci ga nosim u servis I nazad, bez ikakvog rjesenja.Pisali smo i asus-ovom timu za podrsku ali nikad nismo dobili odgovor.
Molim vas ,da li je neko imao slican problem ili ideju kako da ovo rijesim?

Hvala unaprijed
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: ASUS K73S problem sa wirelessom prekida

Imam jedan Asus laptop sa istom Atheros karticom. Sve radi bez problema. Možda je tvoja kartica s greškom ili antenica u laptopu ne lovi dobro, nešto se odspojilo...

Ako imaš Win7 napravi sljedeće:
Control Panel -> Power Options -> Odaberi svoj power plan i klikni na "Change plan settings" -> Change advanced power settings -> Wireless Adapter Settings. Sve na "Maximum Performance" stavi.

 

Odi na ikonu sa crtama koje prikazuju jačinu signala. Spoji se opet na tu mrežu. Nema vezu što ne radi kak spada. Desnom tipkom miša klikni na tu konekciju. Zatim na Status, pa na Diagnose. Windowsi će zatim pokušati utvrditi gdje je problem.

 

Opet odi na ikonu sa crtama koje prikazuju jačinu signala. Desni klik na nju. Odaberi "Open Network and Sharing Center" -> Change adapter settings. Desnli klik na Atheros bežični adapter-> Properties. U postavkama bežičnog adaptera isljuči "Internet Protocol Version 6" i "File and printer sharing for Microsoft Networks". Dva puta klikni na "Internet Protocol Version 4". Sve bi trebalo biti "Obtain xxxxxx address automatically".

Zatim odi na "Configure" -> "Power Management". Isključi "Allow the computer to turn off this device to save power".

 

Ako imaš instaliran firewall, provjeri da možda ne blokira konekcije.

 

Ovdje je stranica sa driverima za laptop koji koristim. Budući da imaju istu bežičnu karticu i slična su serija, nebi smjelo biti problema. Ako i dalje wireless ne radi, instaliraj ih, pa ponovi sve ovo što sam do sada napisao. No, prvo deinstaliraj stare drivere.

 

Koji točno model imaš? Koliko prema ovoj stranici vidim, K73S ne postoji, već K73SD, K73SM, K73SJ, K73SV. Provjeri da nisi možda krive drivere instalirao.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2013 19:49 (D1001).
11 godina
neaktivan
offline
Re: ASUS K73S problem sa wirelessom prekida
Hvala puno,
ASUS K73SM je.Evo upravo pokusavam po tvojim instrukcijama.Javim rezultat!
11 godina
neaktivan
offline
Re: ASUS K73S problem sa wirelessom prekida
Hvalaaaa puno!Za sada radi!Ne mogu da vjerujem,Iscekujem kada ce da prekine!Strah me da ga hvalim,Sutra cu raditi duze pa cu ga jos testirati.Javim se.
14 godina
neaktivan
offline
Re: ASUS K73S problem sa wirelessom prekida

Dobro čuti! Ima još jedna opcija koju bi bilo dobro isključiti. Na istom mjestu gdje sam napisao da isključiš "Allow the computer to turn off this device to save power", ali ovaj put pod "Advanced" tab, odi na "Dynamic MIMO Power Save". Pod "Value" bi trebalo stajat "Disable".

 

What is Microsoft Virtual WiFi Miniport Adapter? Za prosječnu upotrebu MS Wifi Adapter nije potreban. No, neka ostane aktiviran. Također i kod njega isključi sve što sam do sada naveo, tj. opcije koje nađeš. Taj adapter nema sve postavke kao i primarni Atheros adapter.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice