Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 9.544
|
čitano: 889.667
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
14 mjeseci
Vaš audio kutak

Danas, nakon 40-te g. staorsti rijetko tko čuje iznad 15. 000 khz, ali to i nije bitno za uživanje u glazbi i raspoznavanje kvalitete reprodukcije iste.

I kolega koji (kao) sada ne čuje "razlike u kabelima i rezoluciji zapisa", će s praksom i to razlikovati (pogotovu na sve boljim sustsvima).

Jer kada slušamo kvalitet glazbe na nekom sustavu, slušamo kvalitetu cjelokupnog iznpšenja iste.

A u to spadaq puno toga.

Mikro i makro dinamika, veličina pozornice (Stage; dubina, širina , visina..) rezolucija i transparencija, tonovi i boje (timbar), vrijeme i ritam, Sustain, izobličenja i sl.

Nijedan kabel na svijetu ne može te parametre poboljšati.

Njegov je zadatak da ih u prijenosu signala od točke A do točke B što manje uneredi.

2 0 hvala 0
2 godine
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Danas, nakon 40-te g. staorsti rijetko tko čuje iznad 15. 000 khz, ali to i nije bitno za uživanje u glazbi i raspoznavanje kvalitete reprodukcije iste.

I kolega koji (kao) sada ne čuje "razlike u kabelima i rezoluciji zapisa", će s praksom i to razlikovati (pogotovu na sve boljim sustsvima).

Jer kada slušamo kvalitet glazbe na nekom sustavu, slušamo kvalitetu cjelokupnog iznpšenja iste.

A u to spadaq puno toga.

Mikro i makro dinamika, veličina pozornice (Stage; dubina, širina , visina..) rezolucija i transparencija, tonovi i boje (timbar), vrijeme i ritam, Sustain, izobličenja i sl.

Njegov je zadatak da ih u prijenosu signala od točke A do točke B što manje uneredi.

Isto tako puno toga ovisi i o kvaliteti snimke. Ako osoba sluša mp3-ce, onda se stvarno ne treba zamarati s nikakvim kabelima, jer je ionako svejedno i neće ništa promijenit sa skupim kabelima. Loša snimka će uvijek bit i ostat loša snimka, ni jedan uređaj je neće napravit boljom, pa tako ni kabeli.

Live long and prosper.
11 godina
analogni kaže...

A u to spadaq puno toga.

Upravo tako, ja sa svojih 46 godina na 15 000khz čujem da se nešto događa na slušalicama, moja ženka sa svojih 31 godinu je na 17 000 bacila slušalice s glave koliko joj je smetalo, ja nisam čuo ništa, ona je ostala u čudu gledajući me kako to ne čujem.

Da, ljudi često krivo percipiraju za kablove, njihov zadatak je upravo to da dovedu signal bez gubitaka no gubitaka uvjek ima, tako da svijeliji kabal je kabal koji uzima u biti niži registar pa viši dolazi do izražaja i obratno.

Na žalost idealnog kabla nema no s cijenom raste i kvaliteta samog kabla što dovodi do manjeg oduzimanja signala.

Kablovi NE DODAJU, uvjek oduzimaju, koliko i što ovisi o samom kablu.

2 godine
Zoki B kaže...

Da, ljudi često krivo percipiraju za kablove, njihov zadatak je upravo to da dovedu signal bez gubitaka no gubitaka uvjek ima, tako da svijeliji kabal je kabal koji uzima u biti niži registar pa viši dolazi do izražaja i obratno.

Na žalost idealnog kabla nema no s cijenom raste i kvaliteta samog kabla što dovodi do manjeg oduzimanja signala.

Ajme Zoki, stvarno ne mogu čitat o kabali, toj židovskoj crnoj magiji... Ni o kablima za vodu. Teško mi je, razumi me, molim te.   

P.S.

Ja kad sam prije pola godine testirao, čuo sam od 13KHz pa naniže. Nedavno se to popravilo na 14 jako dobro čujem, a na 15 i 16 čujem da se nešto događa, ali nije to to. U svakom slučaju, stanje mi se malo popravilo od kad sam prvi put testirao, nešto sam bio zaglušen cijeli, možda nekakva upalica bila u tom trenutku. Malo sam se popravio, jeeeej.   

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2021 11:02 (Filox).
13 godina
Vaš audio kutak

90% muzickih informacija je u ovom djelu ispod 7-8kHz, sto ste se uhvatili tih 15kHz, kao da je bitno:)

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
Filox kaže...
analogni kaže...

A u to spadaq puno toga.

Isto tako puno toga ovisi i o kvaliteti snimke. Ako osoba sluša mp3-ce, onda se stvarno ne treba zamarati s nikakvim kabelima, jer je ionako svejedno i neće ništa promijenit sa skupim kabelima. Loša snimka će uvijek bit i ostat loša snimka, ni jedan uređaj je neće napravit boljom, pa tako ni kabeli.

Kabelima možeš dovesti zvuk do razine na kojoj će netko biti zadovoljan, ali zanimljivo je na koji način. Ima ljudi koji nisu zadovoljni s flat grafom pa preferiraju npr. izraženiji niži dio spektra. S obzirom da svi kabeli oštećuju ulazni signal, u ovom spomenutom slučaju dotični će birati onaj kabel koji guši srednji i visoki dio spektra. Gušenjem srednjih i visokih ostaju niski u "punoj snazi" i tako možemo reć da taj kabel odgovara ljubiteljima niskog dijela spektra. 

2 godine
Dead kaže...

Kabelima možeš dovesti zvuk do razine na kojoj će netko biti zadovoljan, ali zanimljivo je na koji način. Ima ljudi koji nisu zadovoljni s flat grafom pa preferiraju npr. izraženiji niži dio spektra. S obzirom da svi kabeli oštećuju ulazni signal, u ovom spomenutom slučaju dotični će birati onaj kabel koji guši srednji i visoki dio spektra. Gušenjem srednjih i visokih ostaju niski u "punoj snazi" i tako možemo reć da taj kabel odgovara ljubiteljima niskog dijela spektra. 

Ma da, ali se isto to može u startu sredit s drugačijim odabirom komponenti, npr pojačalo koje u startu ima malo izraženiji donji spektar, ili zvučnike takvih karakteristika. Znam neke ljude koji upravo tako razmišljaju, doma čudo od opreme, ali kabeli neki od 100 kuna, ako i toliko. Mjerni uređaj pokazuje dobre brojeve za neki kabel i to je osobi dosta, sve dalje šteluje s preradom svojih uređaja dok ne dobije zvuk kakav želi, kakav ga veseli. Upravo izrađuje zvučnike gdje samo djelovi koštaju par tisuća eura, a kabeli su jeftiniji od mojih Kimber 8... Neki ljudi se ne zamaraju s tim. Svak ima neku svoju filozofiju.

Live long and prosper.
12 godina
Vaš audio kutak

Ja sa svojih 59 godina već možda i desetljeće imam tinitus i...navikao sam se iako me na početku nerviralo. Ustvari uopće ga ne primjećujem kad su zvukovi oko mene...jedino u tišini. Svejedno mislim da sam malo zakinut kod slušanja iako bez problema hvatam 16000 Hz. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
Filox kaže...
Dead kaže...

Ma da, ali se isto to može u startu sredit s drugačijim odabirom komponenti, npr pojačalo koje u startu ima malo izraženiji donji spektar, ili zvučnike takvih karakteristika. Znam neke ljude koji upravo tako razmišljaju, doma čudo od opreme, ali kabeli neki od 100 kuna, ako i toliko. Mjerni uređaj pokazuje dobre brojeve za neki kabel i to je osobi dosta, sve dalje šteluje s preradom svojih uređaja dok ne dobije zvuk kakav želi, kakav ga veseli. Upravo izrađuje zvučnike gdje samo djelovi koštaju par tisuća eura, a kabeli su jeftiniji od mojih Kimber 8... Neki ljudi se ne zamaraju s tim. Svak ima neku svoju filozofiju.

Razumijem, ali eto...govorilo se o kabelima.

11 godina
Filox kaže...
Zoki B kaže...

Ajme Zoki, stvarno ne mogu čitat o kabali, toj židovskoj crnoj magiji... Ni o kablima za vodu. Teško mi je, razumi me, molim te.   

P.S.

Ja kad sam prije pola godine testirao, čuo sam od 13KHz pa naniže. Nedavno se to popravilo na 14 jako dobro čujem, a na 15 i 16 čujem da se nešto događa, ali nije to to. U svakom slučaju, stanje mi se malo popravilo od kad sam prvi put testirao, nešto sam bio zaglušen cijeli, možda nekakva upalica bila u tom trenutku. Malo sam se popravio, jeeeej.   

Pa kad pada jako kiša, el kažeš lije ko iz kabla ili kabela :D

2 godine
Zoki B kaže...

P.S.

Pa kad pada jako kiša, el kažeš lije ko iz kabla ili kabela :D

Ma lije ko iz kabela. Znaš ono kad ti krene sve iz kabela van? E pa tako se to i kaže.

Live long and prosper.
12 godina
Zoki B kaže...

Točno tako. Što manje oduzimaju to su kvalitetniji. Za minimalno oduzimanje potrebno je mnogo napora, istraživanja, inovacija pa nije ni čudno što ponajbolji kabeli toliko koštaju.

11 godina
Dead kaže...
 Točno tako. Što manje oduzimaju to su kvalitetniji. Za minimalno oduzimanje potrebno je mnogo napora, istraživanja, inovacija pa nije ni čudno što ponajbolji kabeli toliko koštaju.

"Za minimalno oduzimanje potrebno je mnogo napora, istraživanja, inovacija pa nije ni čudno što ponajbolji kabeli toliko koštaju"

Ukratko - MIT        

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
13 godina
Vaš audio kutak

.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2021 16:53 (djigibao).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
Vaš audio kutak

Nakon skoro tjedan slusanja Roksan Caspian M2 pojacala + Fyne F501 mogu reci da je sve prodisalo.

Bas vise nije lijen, ima puno detalja i na nizim glasnocama.

I zvuk ima puno vise energije, pa se cuje kroz zidove.

Sa starim receiverom glasnoca u sobi je bila jaca, ali vani se bas i nije culo.

Sad i na manjim glasnocama probija zvuk prema van.

3 0 hvala 1
14 mjeseci
Vaš audio kutak

Roksan Caspian, "The breakthrough Walls Amplifier".....

1 0 hvala 0
9 godina
Vaš audio kutak

Zoki!!

Znaci ipak si odlucio prodat Falcone,malo samo out zadnjih dana pa se mozda vec pricalo..na sto si oko bacio!?

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
volegradele kaže...

Zoki!!

Znaci ipak si odlucio prodat Falcone,malo samo out zadnjih dana pa se mozda vec pricalo..na sto si oko bacio!?

Smijem ja? Jer Zoki neće priznati...

Na Falcon Reference...

Sad će garant reći da nije, ali mulja... 🤣

14 mjeseci
volegradele kaže...

Zoki!!

Već mu licitiraju zvučnike na drugom forumu......

12 godina
tajo1960 kaže...
volegradele kaže...

Zoki!!

Smijem ja? Jer Zoki neće priznati...

Na Falcon Reference...

Sad će garant reći da nije, ali mulja... 🤣

Moj prijedlog za Zokija:

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2021 22:35 (Dead).
11 godina
volegradele kaže...

Zoki!!

Polako, sve u svoje vrijeme😁

12 godina
Nije baš HI-FI, ali mislim da će se nekima svidjeti...
Nevjerovatan akustični cover genijalne pjesme Pink Floyda...
morrisoN

6 0 hvala 2
11 godina
morrisoN kaže...

Da me ubiješ ako razumjem onih (za sada) 19 TD-a na YT-u... pa lik je ovo genijalno izveo; kome se ovo može NE sviđati  ... osim tim "nekima" (19-toro)... koji se qu**tz uopće javljaju i ocjenjuju?!

12 godina
morrisoN kaže...

Ovo je stvarno predivno! Dvanaestominutni užitak. S jednom jedinom gitarom genijalno poklopljeni Gilmour, Waters, Wright i Mason.

12 godina
Vaš audio kutak

Ako postoje nedoumice oko razlike wav i mp3 možda ovo pomogne:

Slušati preko Chromea ili Edgea.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 mjeseca
Vaš audio kutak

Vrlo zanimljivo. KLH Model Five.

2 0 hvala 1
14 mjeseci
Vaš audio kutak

Je, razmahali su se ti KLH-ovci opet.....

https://theaudiohunters.com/product/klh-model-nine-electrostatic-speaker-panel/

Mislim da je cijena po komadu....

http://klhaudio.com.au/product/model-nine-electrostatic/

Imaju u vidu opet plasirati svoje elektrostate, uz puno veču cijenu nego sedamdesetih....

1 0 hvala 0
12 godina
analogni kaže...

Je, razmahali su se ti KLH-ovci opet.....

https://theaudiohunters.com/product/klh-model-nine-electrostatic-speaker-panel/

Mislim da je cijena po komadu....

http://klhaudio.com.au/product/model-nine-electrostatic/

Imaju u vidu opet plasirati svoje elektrostate, uz puno veču cijenu nego sedamdesetih....

Izgledaju vrlo ekskluzivno, a i cijena je takva.

13 godina
Dead kaže...

Zasto samo chrome ili edge?

~~ sound sommelier ~~
12 godina
hudo kaže...
Dead kaže...

Zasto samo chrome ili edge?

Negdje sam čitao da drugi browseri ne podržavaju lossless. Na Safariju sam imao na sličnim testovima dva izbora: mp3 od 128 i mp3 od 320 kbps dok sam u isto vrijeme na istom mjestu u Edgu imao i treći izbor, wav.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice