Krckanje u Logitec X530 zvucnicima (5.1)

poruka: 6
|
čitano: 2.588
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Krckanje u Logitec X530 zvucnicima (5.1)

Ovako, imam gore spomenute zvucnike i prezadovoljan san bla bla... Ali sa vremena na vrijeme se cuje krckanje ko da im je spike napona dosao direktno na ulaz.

 

E sad da ne ispade da sam kupio pokvarene zvucnike, imaju mi od susjeda prijatelji jos jedne i javlja im se ista stvar, i prijatelj ima iste takve i opet isto.

 

Neznam jel itko jos ima iskustva sa tim...

 

Ne javlja se cesto (ima dva tjedna nije) ali mi se zna dogodit da mi par puta krcne u 10-ak minuta i ide mi na zivce...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Krckanje u Logitec X530 zvucnicima (5.1)

evo ovako sto ti mogu reci iz osobnog iskustva ... takodjer sam imao ajmo reci zvukove cudljive prirode na izlazu

 

zvucnika (naponske spikove ili štolivec) jedan predivan zvuk

 

pogotovo kad kupiš neš novo pa te trnci prođu kad to cujes... koliko sam citao i svrljao po netu,

 

to se zna dogadjati na integriranim zvucnim karticama kod clockanih masina što je

 

kod mene bio slucaj, proc nije imao dovoljno napona digo napon nestali zvuci...

 

druga stvar koju su spominjali po forumima je da je do napajanja, treca stvar kazu da se znalo

 

dogadjati ukoliko imas iskljucen "spread spectrum" u BIOS-u....

 

Što se tice X530 navodno su se ljudi zalili da hvataju radio stanice sa njime Smijeh ofc. nezeljeno, eto toliko od mene pozz!!!

 

Life suck's and then you die
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.10.2008 22:19 (asasi).
15 godina
offline
Krckanje u Logitec X530 zvucnicima (5.1)

Da... ima neka shema sa hvatanjem zvukova.... al nevjerujem da su to radio stanice jer ne vjerujem da imaju FM demodulator :)

 

Ista stvar sa X520 :)

 

Pogledat cu pa ti javim... pozdrav!

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Krckanje u Logitec X530 zvucnicima (5.1)

DA moguce je hvatati radio stanice,ali samo kad je glasnoca potpuno smanjena na desnom prednjem zvucniku (ne u driveru) i to neke strane, mislim da je mađarska.

I meni isto nekad zna pucketat i sumit.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Krckanje u Logitec X530 zvucnicima (5.1)

Krckanje ili pucketanje,ponekad moze da se javi kod ukljucivanja nekog kucanskog aparata,perilica,elektro motor ili kod ukljucivanja neonke

Pokusaj staviti,provizorno,feritnu jezgru

"Anyone who cannot cope with mathematics is not fully human. At best he is a tolerable subhuman who has learned to wear shoes, bathe, and not make messes in the house."
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Krckanje u Logitec X530 zvucnicima (5.1)
asasi kaže...

evo ovako sto ti mogu reci iz osobnog iskustva ... takodjer sam imao ajmo reci zvukove cudljive prirode na izlazu

 

zvucnika (naponske spikove ili štolivec) jedan predivan zvuk

 

pogotovo kad kupiš neš novo pa te trnci prođu kad to cujes... koliko sam citao i svrljao po netu,

 

to se zna dogadjati na integriranim zvucnim karticama kod clockanih masina što je

 

kod mene bio slucaj, proc nije imao dovoljno napona digo napon nestali zvuci...

 

druga stvar koju su spominjali po forumima je da je do napajanja, treca stvar kazu da se znalo

 

dogadjati ukoliko imas iskljucen "spread spectrum" u BIOS-u....

 

Što se tice X530 navodno su se ljudi zalili da hvataju radio stanice sa njime Smijeh ofc. nezeljeno, eto toliko od mene pozz!!!

 

 Jap, dugovalne postaje se mogu loviti tim Logitechima sasvim fino, mada to ne reklamiraju na kutiji Smijeh

Usput, neko čudno pucketanje je i mene mučilo, ali bilo je neovisno o bilo kakvim zvučnicima, slušalicama, jednostavno na zvučnoj kartici. A zvučna kartica eksterna, USB. Nema smisla.
Stvar je bilo kod "Cool'n'Quiet" postavke u BIOSu, tj. svaki put kad je genijalac spuštao sam od sebe napon procesoru je ovaj na neku foru bacio neki šum na izlaz zvučne kartice. Velim, nema mi smisla jer je zvučna eksterna ali ono...ajde, bar sam riješio stvar.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice