Tale of the forgotten ones

poruka: 186
|
čitano: 55.096
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Tale of the forgotten ones
powerslave kaže...

Ide to vama :D

Svaka cast

Zanima kakav ce bit svijet u kojem ce se igra odvijati?

Koliko velik otprilike, hoce li bit samo u zimskoj idili, ili ce bit malo zelenila

 

ovako, idi na part 2 ovog klipa, znači ova novost je još prije 3 mjeseca... (ne znam sad) a imaš novo, to ti je Tale Of The Forgotten Ones Part 2 idi na search i kucaj tale of the pa će ti izbaciti

Ako ocima gledamo, a mozgom vidimo, onda slijepi ljudi nemaju mozga
16 godina
neaktivan
offline
Tale of the forgotten ones

Meni ovo sve odlično izgleda. E sad neznam koliko je općenito MMORPG-ovima važna priča, ali moj savjet vam je da u to probate utrošiti više vremena i pokušate smisliti nešto što će vući igrača da igra dalje pa makar igra bila shitSmijeh.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Tale of the forgotten ones

Tnx.

Inače ima dosta ljudi koji su fanovi MMORPG igara tako da sama priča i igrivost neće biti problem.

Kolega Ribek je kroz jedan ili dva posta malo više (za razliku od mene) otkrio o samoj igri.

http://www.metacafe.com/watch/2749951// || http://www.metacafe.com/watch/1248654/3d_animacija/
14 godina
protjeran
offline
Tale of the forgotten ones

Ja mislim da bi vam bilo bolje sad samo napraviti RPG a ne MMORPG jer koliko ja znam MMO se placa da bi se mogao igrati a RPG ne pa sad ja mislim da nitko nebi htio kupovati MMO od nekog proizvođace(ili igru za koju nije cuo) za kojeg nikad nije cuo.Ja bih na vasem mjestu prvo napravio RPG jer onda ako igra ispadne dobra onda naprevite MMO i onda ce svi misliti U vidi oni proizvođaci od onog odlicnog RPG-a prave MMO.I dodajte fiziku da izgleda sto realnije.To je moje mišljenje.Sretno s igrom

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Tale of the forgotten ones

Ovo je za svaku pohvalu.

Nisam čitao sve ali dali koristite gotovi engine ili imate svoj :) ?

Ne znam kaj da napišem !
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2009 10:55 (WItcher).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tale of the forgotten ones

@ Scorpion - Da, mnogo MMORPGova danas zanemaruju pricu i fokusiraju se na pvp koji je i ovako dosta los. O questovima da ne pricam, mislim da sam znas o cem pricam :).

Mi se budemo potrudili i oko price te da imamo kvalitetne i zabavne questove koji prate pricu. Subquestove koji ce bit podjeljeni na: Solo i Team questove <- takvi ce biti odvojeni od svjeta. Znaci bit ce loading ka odredenom questu...

 

I onda će postojati "Player made questovi" gdje ce ljudi moc na .... oglasnu plocu stavit zadatak te prilozit nagradu tome i onda to moze uzet bilo tko zeli i napravit covjeku sta trazi. I bit ce neki obicni NPC questovi <-- Ovi questovi nece bit odvojeni loadingom.

 

Ja vjerujem cak da zato i rade onako lose questove  jer se nije naslo rjesenje kako napravit otvoreno neki kvalitetni quest a da ga svi mogu raditi istovremeno. Znaci ako krene prvi covjek sa nekim questom i odma iza njega ide ekipa, ovaj prvi kolje sve okolo i sta vec treba dok se svi iza njega svercaju za njim i onda mu na kraju ubiju glavnog ili sta vec.. Pa zato stavljaju questove tipa: ubij tolko i tolko toga,  donesi mi tolko i tolko toga, dostavi ovo ovome i odnesi ovo u drugi grad(da bi covjek isao na "slijedecu razinu").

 

@Super - Da, to bi bila jako dobra ideja ( tako je Blizzard napravio sa Wow-om, vjerojatno ce i Diablo i Starcraft ic online uskoro ). AL ekipa je tako odlucila, da radimo MMO, pa MMO shall be.

Sto se placanja tice, Ne placaj use svi MMORPGovi.. Mi zasad planiramo da bude Free MMORPG - znaci jedino sta trebas je skinut ga s neta.

Ako bi se placalo onda se to svakako nebi placalo na nacin kako se placa wow i slicni ( moras prvo kupit igru a zatim mjesecno po 100 kn da bi se mogao igrati). AKO bi nas MMO ispao stvarn ofino onda najvise sto bi se placalo je sama igra.. nikakve mjesecne nadoknade.

 

@ WItcher - Koristimo gotovi , ali valjda je vec vise od pola njihovog koda izmjenjeno nasim :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2009 10:57 (Ribek).
 
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Tale of the forgotten ones
Ribek kaže...

@Super - Da, to bi bila jako dobra ideja ( tako je Blizzard napravio sa Wow-om, vjerojatno ce i Diablo i Starcraft ic online uskoro ). AL ekipa je tako odlucila, da radimo MMO, pa MMO shall be.

Sto se placanja tice, Ne placaj use svi MMORPGovi.. Mi zasad planiramo da bude Free MMORPG - znaci jedino sta trebas je skinut ga s neta.

Ako bi se placalo onda se to svakako nebi placalo na nacin kako se placa wow i slicni ( moras prvo kupit igru a zatim mjesecno po 100 kn da bi se mogao igrati). AKO bi nas MMO ispao stvarn ofino onda najvise sto bi se placalo je sama igra.. nikakve mjesecne nadoknade.

Znaci vi ste vise od godinu dana radili igru i sad cete je samo staviti da se skida s neta.Rađe stavite da bude u ducanima oko 100kn a ne besplatno.

EDIT:Koliko ja znam za koristenje gotovog engiena se placa kazna ili ako niste platili autorima engiena da vam ga prodaju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2009 11:13 (SUPER :)).
14 godina
neaktivan
offline
Tale of the forgotten ones

Boze pa kupili smo engine :) . ne radimo nista protuzakonitog :)

I meni se vise svida ideja da stavimo neku cjenu za igru al to cemo vidit kak ce bit.

Kao aktivni clan ekipe reci cu da "smo poceli" prije godinu dana, al ima negdje oko pola godine aktivnog rada zato sto  vecina studira i ne stigne se radit full. PLUS, bil oje poprilicno lijenih ljudi :)

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Tale of the forgotten ones
Ribek kaže...

Boze pa kupili smo engine :) . ne radimo nista protuzakonitog :)

I meni se vise svida ideja da stavimo neku cjenu za igru al to cemo vidit kak ce bit.

Kao aktivni clan ekipe reci cu da "smo poceli" prije godinu dana, al ima negdje oko pola godine aktivnog rada zato sto  vecina studira i ne stigne se radit full. PLUS, bil oje poprilicno lijenih ljudi :)

cijena igre zavisi od kvalitete igre, znači niko neće sada htjeti da vidi cijenu recimo 100 kn a ne zzna ni o čemu se radi, to prvo treba dati 7 day trial pa onda ako se ljudima svidi, pukni cijenu!

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
14 godina
neaktivan
offline
Tale of the forgotten ones

pa naravno da ce prije znat sta kupuju ili ne..  Ljudi pa jos je radno pricat o cjeni. :)

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Tale of the forgotten ones
Ribek kaže...

pa naravno da ce prije znat sta kupuju ili ne..  Ljudi pa jos je radno pricat o cjeni. :)

znam ali moj prijedlog je da uradite ao post iznad tvog .)

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
14 godina
neaktivan
offline
Tale of the forgotten ones

Uradit cemo tako. :) dobicete i prije toga da isprobate nesto :) :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Tale of the forgotten ones
Ribek kaže...

Uradit cemo tako. :) dobicete i prije toga da isprobate nesto :) :)

nadam se da nije veća od 10 GB jer toliki mi je limit :/

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
14 godina
neaktivan
offline
Tale of the forgotten ones

a lol :D ko ce ga znat kolka bude na kraju, al za isprobavanje navedeno gore nece bit ni priblizno tolko :). Sve u svoje vrijeme, polako ^^. Bit cete obavijesteni na vrijeme ne brinite.

 
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Tale of the forgotten ones

Jos mi niste dali odgovor oce li igra imati fizike?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Tale of the forgotten ones
SUPER :) kaže...

Jos mi niste dali odgovor oce li igra imati fizike?

sumnjam ako misliš na PhysX

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
14 godina
protjeran
offline
RE: Tale of the forgotten ones
BannedOnThisForum kaže...
SUPER :) kaže...

Jos mi niste dali odgovor oce li igra imati fizike?

sumnjam ako misliš na PhysX

Mislim na ono ti ides prema nekoj kaseti i kad je gurnes ona se pomakne ili ono neki lik stoji na strmom brdu i kad ga ubijes on otklizi dolje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2009 15:56 (SUPER :)).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Tale of the forgotten ones
SUPER :) kaže...
BannedOnThisForum kaže...
SUPER :) kaže...

Jos mi niste dali odgovor oce li igra imati fizike?

sumnjam ako misliš na PhysX

Mislim na ono ti ides prema nekoj kaseti i kad je gurnes ona se pomakne ili ono neki lik stoji na strmom brdu i kad ga ubijes on otklizi dolje.

ah to nije PhysX to je bilo još u Max Payne 2 u kojem možeš i novine maknut sa puta

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
15 godina
neaktivan
offline
Tale of the forgotten ones

koji game engine koristite

orks is made for two thing' fighting and winnning we are going smash hummies who isten to folk
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tale of the forgotten ones

Da se i ja uključim, ja sam programer na projektu.

 

Engine je za sada tajna, kasnije ćemo objaviti njegovo ime.

 

A fiziku nećemo koristiti jer je vrlo komplicirano(u našem slučaju nemoguće) vršiti fiziku u tako masivnom multiplayer okružju, iako nam engine podržava Physx sustav za fiziku. Tako da radimo singleplayer igru bilo bi vrlo lako dodati fiziku, ali u ovom slučaju, jednostavno neće ići.

 

Kolega Ribek je krivo naveo da smo izmjenili većinu enginea, jer nismo (i ne možemo, jer source code licenca koja nam to omogućava košta previše za naš ukus), ali smo doduše dodali velik broj alata i komponenata engineu.

 

@Super - Dodati ćemo mi puno toga, uključujući mountove i bolju grafiku. Ali još smo u ranim fazama gdje nam je problem jednostavno reći liku "zamahni mačem i pogodi ovog neprijatelja". Takve kompleksnije stvari će doći kasnije kada rješimo osnove.

 

A igra se neće plaćati direktno, ali planiramo zaraditi, preko reklama ili preko mikrotransakcija(npr. kupnja plašta sa vlastitim logom na leđima i sl.)

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Tale of the forgotten ones

Ima li igra neko okvirno vrijeme kada bi trebala biti gotova ?

Necu zvaku , hocu kusur !!!
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tale of the forgotten ones

Nadamo se krajem sljedeće godine neku igrivu betu imati. 

 

A komplet igra bi mogla biti gotova negdje 2011.

 

Ali ovim tempom kako se određeni dijelovi rade...no vidit ćemo :) Uglavnom još uskoro nebu.

 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Tale of the forgotten ones

Posaljite na gamespot ili ign da radite igru

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Tale of the forgotten ones
SUPER :) kaže...

Posaljite na gamespot ili ign da radite igru

Bok, hvala što se toliko zanimaš za igru, ali nije nam potrebno pomagati oko nekih stvari kao što su marketing i oglašavanje (mislim slobodno širi vijesti dalje Osmijeh) jer ipak znamo kako idu te stvari. Sve smo se dogovorili međusobno, i samo čekamo vrijeme kada ćemo biti aktivniji s oglašavanjem, a to će biti kada ćemo imati više za pokazati (računajte 12mj ove godine). Trenutno se oglašavamo na par foruma po kojima smo aktivni od prije no s vremenom ćemo se polako širiti i na druge.

Još jednom hvala na savjetu Namigiva

http://www.metacafe.com/watch/2749951// || http://www.metacafe.com/watch/1248654/3d_animacija/
14 godina
protjeran
offline
RE: Tale of the forgotten ones
Branimir2412 kaže...
SUPER :) kaže...

Posaljite na gamespot ili ign da radite igru

Bok, hvala što se toliko zanimaš za igru, ali nije nam potrebno pomagati oko nekih stvari kao što su marketing i oglašavanje (mislim slobodno širi vijesti dalje Osmijeh) jer ipak znamo kako idu te stvari. Sve smo se dogovorili međusobno, i samo čekamo vrijeme kada ćemo biti aktivniji s oglašavanjem, a to će biti kada ćemo imati više za pokazati (računajte 12mj ove godine). Trenutno se oglašavamo na par foruma po kojima smo aktivni od prije no s vremenom ćemo se polako širiti i na druge.

Još jednom hvala na savjetu Namigiva

Ma bit cu vam prvi kupac igre.Naravno ako ne bude mjesecnog placanja.

Evo ovdje sam obavjestio neke ljude: http://forum.gameplay.hr/showthread.php?t=62610

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2009 21:45 (SUPER :)).
16 godina
neaktivan
offline
Tale of the forgotten ones

SUPER :) - Koliko sam procitao igra ce se financirati iz mikrotransakcija .

 

Iako je mozda o tome jos i rano pricati a veoma je bitna stvar za cjelokupni dozivljaj igre volio bih cuti kakav ce sustav questanja imati vasa igra .

Naime, u vecini MMOPRG-a me zasmeta to sto se svi questovi svode na otidji na mjesto x i donesi 20x itema y.

Da li ste i vi imali u planu nesto tako ili cete ipak to malo doradili ?

Necu zvaku , hocu kusur !!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2009 21:32 (Xorantu).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tale of the forgotten ones

imali smo u planu bjezat od toga ko macka od vode....

Izbjegavat cemo te retardirane kvestove kolko je to god moguce.

Imat cemo kvalitetne kvestove koji ce pratit pricu i kvalitetne subkvestove ..

Jedini problem u tome jest sto cemo morati ubaciti Loading jer se to nemoze nekako izvest da takva vrsta kvestova bude open za sve istovremeno, ALI Mi cemo napravit mix otvorenih i "zatvorenih" kvestova. (to nisam jos vidio).

Znaci imat cemo 3 vrste sa loadingom i 2 bez loadinga.  :) ovi sa loadingom ce bit bitniji :)

 

dublje informacije cete malo pocekat. nemogu odma sve otkrit :P

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2009 21:55 (Ribek).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Tale of the forgotten ones

Ok , hvala na informacijama .

Koliko vidim stvarno se trudite i dosta ste ulozili u ovaj projekt a bitno je i to da imate svjeze ideje.

Zelim vam srecu u izradi i promidžbi igre

Necu zvaku , hocu kusur !!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2009 22:37 (Xorantu).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Tale of the forgotten ones
SUPER :) kaže...
Branimir2412 kaže...
SUPER :) kaže...

Posaljite na gamespot ili ign da radite igru

Bok, hvala što se toliko zanimaš za igru, ali nije nam potrebno pomagati oko nekih stvari kao što su marketing i oglašavanje (mislim slobodno širi vijesti dalje Osmijeh) jer ipak znamo kako idu te stvari. Sve smo se dogovorili međusobno, i samo čekamo vrijeme kada ćemo biti aktivniji s oglašavanjem, a to će biti kada ćemo imati više za pokazati (računajte 12mj ove godine). Trenutno se oglašavamo na par foruma po kojima smo aktivni od prije no s vremenom ćemo se polako širiti i na druge.

Još jednom hvala na savjetu Namigiva

Ma bit cu vam prvi kupac igre.Naravno ako ne bude mjesecnog placanja.

Evo ovdje sam obavjestio neke ljude: http://forum.gameplay.hr/showthread.php?t=62610

ja ću biti prvi Viče

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
14 godina
protjeran
offline
RE: Tale of the forgotten ones
BannedOnThisForum kaže...

ja ću biti prvi Viče

Ti ces biti prvi koji ce je skinuti a ne kupiti Cool

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice