RAGE - id

poruka: 285
|
čitano: 41.802
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
RAGE - id

Da, znam da tema postoji i da je zaključana neki dan, (prije izlaska igre u Europi) ali ja mislim da nema smisla da zbog tri, četiri čovjeka koji se prepiru u temi oko x, y stvari, da nama koji imamo igru zaključate temu da nemože komentirat išta vezano za igru....

 

Nebi pokrenuo ovu temu, ali stvarno je bezobrazno tako zaključat i napravit F.O., (Fak of - na engleski), da na ovom forumu nemožeš više bacit nikakvog izviđača u VEZI igre, a u F1 2011 temi ste trpili one debilane u vezi vražijeg SAFETA "ilitiga" SAFET CARTA.......

 

P.S. mislio sam da će se tema otključat na dan izlaska igre u EU, ali očito ništa, pa da probam ovako...........

 

A da nebi bilo da bezveze "spamam" evo recimo config za bolje teksture i slike istih za usporedbu

 

Rageconfig.cfg


vt_pageimagesizeuniquediffuseonly2 8192
vt_pageimagesizeuniquediffuseonly 8192
vt_pageimagesizeunique 8192
vt_pageimagesizevmtr 8192
vt_restart
vt_maxaniso 16
image_anisotropy 16
seta vt_lodBias "-1"
seta image_anisotropy "16"
seta image_usecompression 0
seta image_lodbias "-1"
seta image_ignoreLowQuality "1"
seta image_ignoreHighQuality "0"
seta image_useCache "1"
seta com_videoRam "768"                   -------ovisi o memoriji grafičke kartice-------!!!

 

DEFAULT

 

CONFIG

 

______________________________________-

_________

 

rageconfig datoteka sa gornjim postavkama - KLIK

 

Prebaciti u

 

X:Rage/base/

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2011 13:52 (doktor1).
Moj PC  
15 0 hvala 4
13 godina
protjeran
offline
Re: RAGE - id

ah što ćeš, kad jedna osoba počne sve zvati lopovima jer se igra skinula preko torrenta (hvala bogu na tome, dati novac za original u ovakvome stanju je glupost). no nazad na temu. config pomaže nekima ali ne svima. meni nije pomogao niti na mojem računalu sa gtx 460 1gb niti na bratovom sa 9400gt 1gb. nebo i zemlja u kvaliteti grafičkih ali igra se kod njega čak vrtila bolje nego kod mene. meni je pucao zvuk u igri i naglo padao fps u autima, njemu skoro pa ništa. istestirao sam hrpetinu stvari i config files ali sam na kraju sve obrisao i čekam da pokrpaju sve kako spada. no nekim sretnicima igra radi kako treba od starta. treba skinuti najnovije drivere i držati fige. i koliko sam po forumima pročitao, smanjenje rezolucije ponekad pomaže bržem učitavanju tekstura. meni nije ali tko zna. 

Trenutno se igra X3 Terran Conflict, Borderlands s 4 DLC i Torchlight
16 godina
offline
RAGE - id

Ali meni na ovome pod "Moj Kompjuter" radi fenomenalno, (1920x1080) sa ovim cofigom.....(radilo je i bez njega, samo sada igra izgleda 2x, (dva puta) bolje...

 

Ako tko želi njatke da ne želi čačkat po vražijem configu i sličnim stvarima neka se mani teme.... Nećeš, nećeš --- riješene stvar!!!

 

Ja po deseti put kažem, sa malo čačkanja igra izgleda odlično, a to traženja kakve su teksture smo već prošli ove godine...... Kriza 2....bla, bla.... Doom 3 izgleda bolje.. Pa kvragu onda, igraj DOOM 3 i uživaj u boljim teksturama.... "Ta i Ta" igra ima teselaciju.... Makni se od RAGE-a i igraj "Tu i Tu" igru sa teselacijom ili vrti Heaven....ili igraj Metro 2033 sa 16xAOF, DOF-om u 5 FPS-a,ali pusti nas ovdje da raspravljamo o igri spomenutoj u naslovu teme......

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2011 3:13 (doktor1).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RAGE - id

A da kažeš odma di se nalazi config file jer ga nisam mogao naći u folderu igre?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
RAGE - id

Meni ništa ne pomaža, igra svake sekunda stane na 5 do 10 sekundi. Stavio sam nove drivere, one od jučer, ali iništa ne pomaže. FPS mi je tu sekundu fiksirani na 60. a onda padne na nulu.

 

Ništ, najavili su patch(makar neznaju kad bu gotov) pa ga treba pričekati.

 

PS:

Ovo zatvaranje teme od BUG-a je bilo stvarno glupo. Pa na svim forumima se raspravljalo istim intenzitetom. Koja svrha onda od foruma, ako moram podatke o igri tržiti na drugim forumima, i tam se registrirati.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2011 11:28 (formula1live).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RAGE - id

Malo sam čačkao po internetu da nađem riješenje za vsync i našo sam tako jednostavno....Forsiro sam vsync iz nvidia contorl panela i zamislite, radi. To prije nisam niti probao jer sam čitao od mnogih korisnika da je to nemoguće!! Sada tko je lud! Čitajući po formima ja sam mislio da nema šanse da mi ova igra radi kada ono sve funkcionira savršeno.

 

I mogu se kladit da većina onih koji imaju problema - useri sa službenog foruma, steama i slično, (na nvidia karticama, naravno ne na AMD) neznaju šta je to formatiranje diska, čišćenje registra i slične stvari, odnosno održavanje Windowsa. Jer po ovome tko god ima sličnu ili jaču konfiguraciju od mene, (nvida based) igra bi mu morala radit normalno i biti još ljepša sa ovim povišenim detaljima! Jer nemoguće da meni jedinom to sve radi savršeno.

 

I da, ako imate četverojezgreni procesor, obavezno isključiti GPU Transcode jer kada sam ga uključio, igra je radila normalno, ali je imala framedropove i kašljucanja. A ne utječe na sami izgled igre!

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2011 13:54 (doktor1).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RAGE - id

Novi driveri 11.10 v2 i rageconfig.cfg sa navedene stranice dolje je meni riješilo sve probleme. Igra radi sada odlično.

 

http://www.dsogaming.com/editorial/rage-pc-how-to-adjust-some-graphical-settings/

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2011 11:55 (Dad0).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: RAGE - id
Dad0 kaže...

Novi driveri 11.10 v2 i rageconfig.cfg sa navedene stranice dolje je meni riješilo sve probleme. Igra radi sada odlično.

 

http://www.dsogaming.com/editorial/rage-pc-how-to-adjust-some-graphical-settings/

 

Pa ne pomaže...{#}, sad igra radi normalno ali teksture imaju svoj lightshow{#}

13 godina
protjeran
offline
Re: RAGE - id

kvragu obrisao sam igru ali me opet nešt vuče nazad u nju.. za poludit, ponovo skidam. kad će update aaaaa? 

doktore, imamo iste grafičke, gtx 460. dali si ti sa config u potpunosti riješio sporo učitavanje tekstura? imaš li problema sa zvukom koji je isprekidan ponekad i pada li ti fps na 5-10 dok voziš nešto?

Trenutno se igra X3 Terran Conflict, Borderlands s 4 DLC i Torchlight
13 godina
neaktivan
offline
Re: RAGE - id
formula1live kaže...
Dad0 kaže...

Novi driveri 11.10 v2 i rageconfig.cfg sa navedene stranice dolje je meni riješilo sve probleme. Igra radi sada odlično.

 

http://www.dsogaming.com/editorial/rage-pc-how-to-adjust-some-graphical-settings/

 

Pa ne pomaže...{#}, sad igra radi normalno ali teksture imaju svoj lightshow{#}

Jesi napravio Rageconfig.cfg  sa podacima navedenim dolje. U prvom redu gdje piše " seta com_videoRam"1792" promijeni broj u

količinu memorije koju ti imaš na grafičkoj. Kod mene je 512MB.


seta com_videoRam “1792″
seta com_maxfps “60″
seta image_anisotropy “4″
seta image_usecompression 0
seta image_filter “GL_LINEAR_MIPMAP_LINEAR”
seta image_preload “1″
seta image_lodbias “-1″
seta image_ignoreHighQuality “0″
seta image_ignoreLowQuality “1″
seta image_useCache “1″
seta image_cacheMegs “125″
seta image_cacheMinK “50″
seta r_swapInterval 1
seta r_useHighQualityPostProcess “1″
seta r_shadowsHighQuality “1″
seta r_displayRefresh “0″
seta r_renderer “best”
seta r_multiSamples “16″
seta r_useHBAO “1″
seta r_useRenderThread “1″
seta r_visDistMult “1″
seta r_useMotionBlur “1″
seta r_skipBump “0″
seta r_skipSpecular “0″
seta r_skipNewAmbient “0″
seta r_shadows “1″
seta r_cgFragmentProfile “best”
seta r_cgVertexProfile “best”
seta vt_lodBias “-1″
seta vt_pageimagesizeuniquediffuseonly2 “8192″
seta vt_pageimagesizeuniquediffuseonly “8192″
seta vt_pageimagesizeunique “8192″
seta vt_pageimagesizevmtr “8192″
seta g_showplayershadow 1
seta vt_usecudatranscode 2
seta vt_maxppf 16
seta vt_uncompressedvmtr 1
13 godina
offline
Re: RAGE - id
Treba nam ova tema!
16 godina
offline
RAGE - id

Nemam ama baš nikakvih problema. Sve radi odlično. Ako imaš pad FPS-a možda ti je uključen GPU Transcode pa ga isključi. Igra radi na konstantnih 60 FPSa, a VSYNC se forsira iz nvidia Control panela i RADI!! Nema lomljena slike, nema popinga, zvuk radi, ma sve radi! I nisam jedini. Kolega Cole isto ima GTX460 i radi mu bez greške.....

 

Evo video i samo se jedanput u daljini na brdu vidi poping jer mi FRPAS uspori igru sa 60 na 30 FPSa, a inače toga NEMA.

 

 

I da, primjetio sam da se RAGE i FRAPS ne podnose! Kada je upaljen FRAPS i izađem sa Alt Tab u Windowse zna se dogodit da se sruši Rage, a nakon njega FRAPS!! Inače dok sam u igri sa uključenim FRAPSom nisam imao slične probleme odnosno tada se igra ne ruši več samo nakon skakanja u Windowse....

 

EDIT: ovaj config u postu iznad mi uništi igru! Neigrivo dok onaj što sam stavio u prvi post radi fenomenalno!

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2011 14:00 (doktor1).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: RAGE - id

a ništa, napravit ću sve što i ti pa se nadam da će raditi. još samo 16.9gb opet. jesam morao SVE obrisati ranije pm

to se zove prava RAGE faza

Trenutno se igra X3 Terran Conflict, Borderlands s 4 DLC i Torchlight
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2011 13:46 (skullscar).
16 godina
offline
RAGE - id

Stavio sam u prvi post i rageconfig datoteku za skinut....

ššššš - možda su u šumi
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: RAGE - id
doktor1 kaže...

Nemam ama baš nikakvih problema. Sve radi odlično. Ako imaš pad FPS-a možda ti je uključen GPU Transcode pa ga siključi. Igra radi na konstantnih 60 FPSa, a VSYNC se forsira iz nvidia Control panela i RADI!! Nema lomljena slike, nema popinga, zvuk radi, ma sve radi! I nisam jedini. Kole Cole isto ima GTX460 i radi mu bez greške.....

 

Evo video i samo se jedanput u daljini na brdu vidi poping jer mi FRPAS uspori igru sa 60 na 30 FPSa, a inače toga NEMA.

 

 

I da, primjetio sam da se RAGE i FRAPS ne podnose! Kada je upaljen FRAPS i izađem sa Alt Tab u Windowse zna se dogodit da se sruši Rage, a nakon njega FRAPS!! Inače dok sam u igri sa uključenim FRAPSom nisam imao slične probleme odnosno tada se igra ne ruši več samo nakon skakanja u Windowse....

 

EDIT: ovaj config u postu iznad mi uništi igru! Neigrivo dok onaj što sam stavio u prvi post radi fenomenalno!

Meni kasne texture u igri sa configom iz prvog posta. A sa onim što sam ga ja stavio radi besprijekorno.

Možda je tak zato što ja imam Ati grafičku.

14 godina
offline
RAGE - id

{#}

 

 

haris771EuW LOL account free cookies >>> http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4df75d3e1113d133303996&amp
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: RAGE - id

a ja kukam jer mi malo teksture kasne lol.. žao mi tog lika

Trenutno se igra X3 Terran Conflict, Borderlands s 4 DLC i Torchlight
12 godina
odjavljen
offline
Re: RAGE - id
hari85 kaže...

{#}

 

 

Slično ti je kod mena. Dobro kod mene se vide prave teksture ali su oko 20% njih ispunjene tim crnim djelovima, i kak se krečem tak mjenjaju boje.

16 godina
offline
RAGE - id
ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2011 14:47 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: RAGE - id
doktor1 kaže...

Nemam ama baš nikakvih problema. Sve radi odlično. Ako imaš pad FPS-a možda ti je uključen GPU Transcode pa ga isključi. Igra radi na konstantnih 60 FPSa, a VSYNC se forsira iz nvidia Control panela i RADI!! Nema lomljena slike, nema popinga, zvuk radi, ma sve radi! I nisam jedini. Kolega Cole isto ima GTX460 i radi mu bez greške.....

 

Evo video i samo se jedanput u daljini na brdu vidi poping jer mi FRPAS uspori igru sa 60 na 30 FPSa, a inače toga NEMA.

 

 

I da, primjetio sam da se RAGE i FRAPS ne podnose! Kada je upaljen FRAPS i izađem sa Alt Tab u Windowse zna se dogodit da se sruši Rage, a nakon njega FRAPS!! Inače dok sam u igri sa uključenim FRAPSom nisam imao slične probleme odnosno tada se igra ne ruši več samo nakon skakanja u Windowse....

 

EDIT: ovaj config u postu iznad mi uništi igru! Neigrivo dok onaj što sam stavio u prvi post radi fenomenalno!

Imam još slabiji pc od tebe i igra mi radi podjenako savršeno neznam gdje su problemi kod ostalih.

16 godina
offline
RAGE - id

Moguće rješenje za vlasnike ATI HD 4000 serije grafičkih, (možda i ostalih). Ljudi sa procesorima sa dvije jezgre većinom kažu da im ne pomaže.

 

Ali možda da se uključi GPU Transcode bi pomoglo....

 

 I bought Rage (european anarchy edition) on tuesday, tried it yesterday, and I got these problems :

- freezes for several seconds every 1 min or so (the sound is muted for a few seconds after each freeze)
- textures appearing when I turn the head in the game
- severe screen tearing (vsync lack)

So, after HOURS of tuning this is what I did, and it fu... works, NOT A SINGLE freeze since 30min of gaming !

1) installed the new catalyst 11.10 preview 2 released yesterday (previously I had the 11.8)

2) created the missing dir for the 1GB cache on the C drive :

C:\Users\mercenar\AppData\Local\Id Software\Rage

(after first launch, the game created 2 files in there)

3) added the +r_swapInterval 1 in the launch options of the game in steam (for vsync)

4) stop the service "AMD external events" in the services in control panel, this useless thing is the bastard in charge of the freezes !

BTW, I never install the catalyst control panel, just the drivers. I always did that, and never got a problem.

 

**HD 4890

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2011 14:53 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: RAGE - id

dali je itko imao problem gdje se igra ruši pri promjeni rezolucije? ima li kakvo rješenje za to?

Trenutno se igra X3 Terran Conflict, Borderlands s 4 DLC i Torchlight
16 godina
offline
RAGE - id

Vidim da sve četiri jezgre nešto laprdaju....

 

Još jedno moguće rješenje za ATI...

 

Catalyst 11.10 (Preview) - Slideshow
Catalyst 11.9 (Rage performance) - Slideshow
Catalyst 11.9 - Running fast but massive errors on screen
Catalyst 11.8 - Untested
Catalyst 11.7 - Crash!
Catalyst 11.6 - No, it can't be. It just...works

With Catalyst driver 11.6 the 100% CPU usage that Rage consumed before, drops down to a normal working range. I can now play with the highest resolution and with any "rageconfig.cfg" setting.

Here is what you have to try:

- Install Catalyst Driver Version 11.6 (or just use "atioglxx.dll" from 11.6 and copy it to the Rage directory for use with any newer Catalyst driver)
- Make sure that "OpenGL Triple Buffering" in Catalyst Control Center is deactivated or Rage will crash !!!
- Play... there is no need to create a rageconfig.cfg or an id software folder or anything else i've tried for hours and hours

 

Preporučam stavljanje ove datoteke iz prvog posta jer igra izgleda drastično ljepše i oštrije!!

 

PLUS 

 

Low End ATI HD Card FIX (4670)

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2011 15:37 (doktor1).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
RAGE - id

"We do not see the PC as the leading platform for games. That statement will enrage some people, but it is hard to characterize it otherwise; both console versions will have larger audiences than the PC version." - John Carmack

 

 

 

To si brate trebao reći prije nego što si izbacio igru na tržište,a ne sad se nesto pravdas

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RAGE - id

Mada teksture rijetko kad kasne (skoro pa neprimjetno), probao sam onaj cfg iz prvog posta. Nije pomoglo.

 

Kažem, srećom pa je potpuno igrivo. Konfa iz profila, 275.33 driveri GPU, skidam sad 280.26 pa da vidim.

Hvala ti Bože što sam RIJEČANIN!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RAGE - id

Nakon tri i pol sata provedena u igri dojmovi su sljedeći.

 

Kao prvo, svi trebaju utuvit u glavu da je id radio FPS, (first person shooter) tj pucačinu. Ovo nije Fallout, ovo nije Borderlands. Meni je osobno igra bolja od Borderlandsa! Svijet je življi, ljepše dizajniran, napucavanje odlično, vožnja isto tako. Fallout...kao što rekoh ovo je FPS. "RPG" elemnti poput inventorija, i biranja misija te "kraftanja" itema su dobrodošli. Rekao bih da je ovo polu otvorena pucačna. Pod time mislm da možete birat misije koje uzimate, te kojim ćete ih redosljedom obavljati, ali kada dođete na odredište, igra postaje "koridor šuter" i kako se kaže, "samo ravno" (pročitati sa engleskim naglaskom).

 

Samo napucavanje i borba je vrhunska, oružja su mi odlična, a Wingstick fantastičan, (već sam bio rekao da me nije oduševio u trailerima, ali kada ga uzmeš "u ruke" to je to). Postoje različite vrste streljivai i učinak je vidljiv. Također dobro napravljeno. Kada se dođe u misiju akcija je konstantna i nije dosadno!

U najavama me nisu niti "bagiji" oduševili, ali kada se "sjedne" u njih funkcioniraju odlično. Sviđa mi se kako su ih napravili, (u usporedbi sa vožnjom u Borderlandsu, ovo mi je drastično bolje).

 

AI - jedan od boljih u FPS žanru i neznam koji FPS ima bolji, (možda F.E.A.R.). Ali i ovdje neprijatelji trče, skrivaju se, bježe, skaču, saginju se.... Tako da je taj dio također dobar!

 

Likovi koje srećete u igri također imaju neku svoju "karmu". Tu mislim na šerifa, gradonačelnika, doktor...ove bitnije likove.

 

A sada...grafika...joj. joj, joj......

Kao šta se da zaključit iz ove teme, ja nemam nikakvih problema sa učitavanjem tekstura tj. "popingom" niti zvukom, niti lomljenjem slike, niti frame dropovima. A šta ću kada mi radi, nisam ja kriv majke mi. I uz dodatno "tvikanje" spomenuto u prvom postu igra je drastično ljepša! Tu ne mislim kada poljubite zid i blejite u teksture već kada ste u akciji i muvingu... (a ja baš i nisam kupio ovu igru da stanem milimetar od zida ili čučnem i blejim u pločice). U konstantnoj akciji koja obiluje u Rageu igra izgleda fantastično!

Naravno da su te teksture o kojima svi kukamo, pričamo, svađamo se mogle biti bolje, ali šta je tu je. Nemojte stajat deset minuta ispred zida nego uživajte u akciji pa ih nećete ni primjeti!

 

Toliko za sada, a za sve nuspojave obratite se svom liječniku ili ljekarniku.

 

***ovo je subjektivno mišljenje***

ššššš - možda su u šumi
Moj PC  
9 0 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
RAGE - id

EDIT onog posta - config ipak pomaže; teksture se brže loadaju i ucrtavaju. Puno brže nego sa defaultom.

Hvala ti Bože što sam RIJEČANIN!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RAGE - id

kod mene na 5850(11.9) katastrofa između 25 - 35 fps trza,šteka,kasne texture ma užas...neigrivo

ugl. riješeno sa rage performance driverom i sad radi odlicno fix na 60fps ali primjetno pucanje slike kao da ne radi vsync,moram još isprobati sa rageconfig.cfg

 

edit: pucanje slike rješeno, vsync Always ON u catalystu. @dotore tnx na info

 

AMD Catalyst Rage Performance Driver Features:

  • Significant performance gains for single GPU configurations
  • Compatible with AMD Radeon™ HD 6000, AMD Radeon HD 5000 and AMD Radeon HD 4000 series of graphics products
  • Includes the latest OpenGL driver component for Rage performance optimizations

 

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/GPU121AMDCatRagePerfDriver.aspx

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2011 18:30 (Minos).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RAGE - id
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: RAGE - id

pa normalno, shvatili su da je rage ispao kao jako loš port sa konzola i sad se izvlače kako god znaju. samo me zanima kako su zaključili da pc nije vodeća platforma? mogućnosti koje ima u usporedbi sa konzolama su 10 puta veće. evo da ga malo citiram "kvaliteta današnjih igara dolazi uloženim naporom u proizvodnom procesu".. bogme u rage ste uložili truda, vidi se

Trenutno se igra X3 Terran Conflict, Borderlands s 4 DLC i Torchlight
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice