Guild Wars 2

poruka: 8.363
|
čitano: 1.161.538
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Guild Wars 2!

kad će više 11 misec, čekam ovu igru ko ozebli sunce,

ako ne bude najbolja mmo godine, onda stvarno nezzz

Najbolji osjećaj je upala mišića........ Krema Foruma!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Guild Wars 2!
Makić kaže...

kad će više 11 misec, čekam ovu igru ko ozebli sunce,

ako ne bude najbolja mmo godine, onda stvarno nezzz

Kakav 11. mj.?

Gentoo... it's like wiping your ass with silk. Or sandpaper.
15 godina
neaktivan
offline
Guild Wars 2!

Cisto sumnjam da ce igra biti gotova u 11om mjesecu, najvise sta mozes ocekivat je closed beta, pa open pa tamo negdje u proljece release. Iako se ja nadam da grijesim

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Guild Wars 2!

pa di god sam gleda kažu da izlazi u 11, zar nije??

 

Edit: u pravu ste tek beteu ovoj godini, my bad

Najbolji osjećaj je upala mišića........ Krema Foruma!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.9.2011 14:12 (Makić).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Guild Wars 2!

Ma di si ti to gleda, sluzbeni stav Arena neta je: igra ce izac kad bude gotova, nikada nisu govorili o datumu, pa jos nisu ni zadnju profesiju pokazali niti je beta pocela, kako da izade u 11om mjesecu.

Daj link di si ti to vidio da ce izac u 11om

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Guild Wars 2!

ma neman pojma di točno sad, al na par stranica sam vidia,

bili gledali ja i rođak...

Najbolji osjećaj je upala mišića........ Krema Foruma!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Guild Wars 2!
zjaka kaže...

Cisto sumnjam da ce igra biti gotova u 11om mjesecu, najvise sta mozes ocekivat je closed beta, pa open pa tamo negdje u proljece release. Iako se ja nadam da grijesim

Ja prognoziram izlazak ljeto 2012. Otprilike tu negdje, u najboljem slucaju koji mjesec ranije.

Gentoo... it's like wiping your ass with silk. Or sandpaper.
15 godina
offline
Re: Guild Wars 2!
1domagoj1 kaže...
zjaka kaže...

Cisto sumnjam da ce igra biti gotova u 11om mjesecu, najvise sta mozes ocekivat je closed beta, pa open pa tamo negdje u proljece release. Iako se ja nadam da grijesim

Ja prognoziram izlazak ljeto 2012. Otprilike tu negdje, u najboljem slucaju koji mjesec ranije.

a cilu godinu onda još čekat... ako

ništa na lito će bit vrimena za igranje

Najbolji osjećaj je upala mišića........ Krema Foruma!!!
16 godina
offline
Re: Guild Wars 2!
Makić kaže...

a cilu godinu onda još čekat... ako

ništa na lito će bit vrimena za igranje

A cuj, htio bih i ja da bude ranije, ali ovako kad igra izade bit ce gotovo savrsena bez bugova. A to je danas najbitnije kod MMO-a, izbaciti igru bez bugova, inace te nema. Tak da, ako to znaci cekanje jos godinu dana, so be it.

 

Treba imati i na umu da je ovo jedan od najvecih projekata u industriji igara, nije to sad bumo sjeli i napravili igru. Tu ima toliko posla da si vecina ljudi to ne moze niti zamisliti.

Gentoo... it's like wiping your ass with silk. Or sandpaper.
15 godina
offline
Guild Wars 2!

a i druga stvar da bude ljudi, jer po meni je GW

najisplativija igra, kupiš i nema mjesečne naplae..

Najbolji osjećaj je upala mišića........ Krema Foruma!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Guild Wars 2!

Zadnji dan Asura tjedna.

Ree Soesbee (jedna od spisatelja/spisateljica) prica pricu naziva "The Old College Try" s zanimljivostima o drustvu Asura.

http://www.arena.net/blog/that-old-college-try

Gentoo... it's like wiping your ass with silk. Or sandpaper.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Guild Wars 2!

Negdje je prvi dio ovog klipa ali mi se ne da tražiti.

 

Evo i jedinice.

 

arguing over the internet is like competing in the special olympics..even if you win you're still retarded ----- Iron Within, Iron Without!
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.9.2011 11:55 (MegaMass 2000).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Guild Wars 2!

Nisam bio ukljucen u raspravu cijelo vrijeme... dapace ako sam citao o GW2 to nije bilo na ovom forumu vec sluzbene objave arenaneta i komentari sa Gamescona.

 

Ipak, @1domagoj1 sumanjm da ce igra izac tek na ljeto 2012. Nekoliko je razloga:

 

  • igra je maltene gotova. Znam da je demo prikazan na Gamesconu bio poprilicno ispolishan, ali da on ne predstavlja cijelu igru vec vrlo limitirana podrucja unutar same igre (sto vremenski, sto prostorno). Svejedno pokazivao neke propuste poput nedovrsene osobne price (jedan lik se samo time bavio i doso je do toga da se tekstualni dio prikazuje, ali voiceacting nije dokraja odradjen pa se objavljuje samo neka genericka poruka). Predpostavljam da u ostatku svijeta fali jos i vise stvari
  • sa druge strane, kako kaze tocka 1, igra je MALTENE gotova. To znaci imaju (skoro) sve funkcionalnosti i istestirane su... fali im uklopit ih diljem svijeta, izbalansirat mesmera (predpostavlja se, a postoje snazne indicije koje to potvrduju, da je upravo mesmer posljednja neobjavljena klasa), odradit ostatak voiceactinga (koji mozda i je snimljen, ali nije montiran) i ispolishat ostatak svijeta, te doradit neke funkcionalnosti koje postoje, ali jos nisu sigurni u detalje (poput spawna charactera nakon logina... ideja je da se spawnas tocno tamo odakle si se odlogirao, ali sto ako je to unutar naselja koje je u medjuvremenu okupirano? zele li doista da se charactera tako spawnaju.... takodje unutar eventa koji je taman zapoceo... ili ce se u tim slucajevima spawn obaviti na "najblizoj sigurnoj lokaciji")
  • closedalpha je aktivan vec neko vrijeme i vec na Gamesconu je bilo naznaka da uskoro krece closedbeta... ne znam koja im je razlika izmedju closedalphe i closedbete buduci ce tek nakon closedbete krenut openbeta (koja ce radit na principu invitea) u svakom slucaju nakon feedbacka sa te openbete ce dat release date javno
  • problem je i hype... trenutno svi gore od zelje, hype je dosta intenzivan... da izbace igru sada (tj. maltene sada, recimo do Bozica) imali bi milione ljudi koji cekaju i zele ju kupit... ipak, hype na ovom nivou nece moci zadrzat jos godinu dana jer ce ljudi izgorit i odustat... ne svi, ali velikoj vecini ce usljedit razocaranje i negodovanje sto se toliko ceka. da su mislili cekat jos godinu dana ne bi dizali namjerno hype
  • ima jos razloga da ne nabrajam

 

Moja predvidanja su bila inicijalno Bozic... Sada se, u kontekstu stvari koje su se desavale na Gamesconu i kasnije, tesko mogu opredjelit za Bozic kao release date... nece stic obavit sve sto su rekali da planiraju (closed beta, open beta itd...) ali... do kraja 11. mjeseca ce objavit posljednju klasu (postoje indicije da je vec i gotov tj. izbalansiran mesmer, ali da jos nije vrijeme objave jer nece igra izic unutar mjesec dva), za Bozic bi mogao doci jos jedan plushy ili nesto drugo za kupit... a onda do kraja veljace i cijela igra... najkasnije do Uskrsa...

 

Ono sto ti predvidas... ljeto 2012... postoje nagadanja o tome, ali nekako prevladava misljenje da im je to zadnja opcija... do tada ce hype vec odavno popustit, ljudi koji trenutno misle samo o GW2 naci ce i druge interese... To je vise kao zadnja ocija... idealno bi im bilo do Uskrsa kao zadnji tren kad to ima smisla...

 

U svakom slucaju release se priblizava, toliko sam nabrijan da u GW skupljam pointove za halls of monuments samo da imam neku vezu sa GW2 da si zaradujem bonuse tamo

15 godina
neaktivan
offline
Re: Guild Wars 2!
Rhodin kaže...

Moja predvidanja su bila inicijalno Bozic... Sada se, u kontekstu stvari koje su se desavale na Gamesconu i kasnije, tesko mogu opredjelit za Bozic kao release date... nece stic obavit sve sto su rekali da planiraju (closed beta, open beta itd...) ali... do kraja 11. mjeseca ce objavit posljednju klasu (postoje indicije da je vec i gotov tj. izbalansiran mesmer, ali da jos nije vrijeme objave jer nece igra izic unutar mjesec dva), za Bozic bi mogao doci jos jedan plushy ili nesto drugo za kupit... a onda do kraja veljace i cijela igra... najkasnije do Uskrsa...

Isto tako je tesko za povjerovat da bi izdali igru oko Bozica, zbog toga jer SW:TOR izlazi 20.12.

Sighted but sightless - it is your gift and your curse.
15 godina
offline
Guild Wars 2!

Ma ne boje se oni star warsa ni diabla 3 ni nicega. iaju ogromnu bazu zainteresiranih igraca koji samo cekaju da igra izadje.

Igra nece imati mjesecnu pretplatu i predstavlja fiksni trosak, po najavama je dosta revolucinarna, ako samo pola onoga sto najavljuju bude kao sto su najavljivali igra ce biti puno bolja od bilo cega trenutno izdanog, ili sto se planira izdat u skoroj buducnosti.

Sto se mene tice ni wow ni itko im nije konkurencija... Jedina stvar koja ce dio mmo populacije smetat je sto NEMA grinda (dok ce velikoj vecini to predstavit ugodnu promjenu) i sto ce u end-game po statovima svi imati iste snage gear. Bit ce vjerojatno enchantova i inscribeova ili stovec, dodali su to i u gw vremenom, nece biti puno perfect dijelova, ali dovoljno da se nesto ima za farmat, a opet da ne predstavlja znacajnu prednost....

Igra je skill over everything else, grind free, subscription free...

Mislis stvarno da ce release date po nekoj drugoj igri rihtat? Mislim da su ovaj put pravila promijenjena i da ce eventualno svi drugi po njima pomicati svoje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Guild Wars 2!
Rhodin kaže...
...

Mislis stvarno da ce release date po nekoj drugoj igri rihtat? Mislim da su ovaj put pravila promijenjena i da ce eventualno svi drugi po njima pomicati svoje.

Da, da, ja sam isto u pocetku bio za ljeto, sad u zadnje vrijeme kad sam vidio par novosti na twitteru, bas u vezi closed bete, slazem se da bi proljece (pocetak proljeca/kraj zime) bilo u ovom trenutku vjerojatnije. Ono sto sam pisao je bilo davno prije, a takoder mislim i da bi to bio krajnji rok (iako nisam eksplicitno tako rekao).

 

Jos prosle godine na Gamescomu su imali velik dio igre gotov, falio im je jos drugi dio, podvodni svijet. Demo je naravno ispoliran, upravo zato jer je to kao sto i samo ime kaze, demo, ali vjerujem da je polagano i velika vecina igre vec na tom nivou. Dungeoni su vecinom gotovi, i oni su isto vec dobrano izbalansirani (bilo je onih fan weekenda, ili tako nesto gdje su fanovi osvojili tour de Arenanet studio, pa su tamo igrali s devovima dungeone). Ostaju jos sitnice.

 

Closed alpha je namijenjena samo zaposlenicima tvrtke (i njihovim obiteljima), a closed beta mi se cini da bi mogla biti i sire, znaci njihovi prijatelji i poznanici. Tek onda ide open beta s inviteovima koja je otvorena za javnost jer jednostavno, danas je to standard izrade aplikacija. Proizvod (programska podrska/aplikacija, zovi to kak hoces) se uglavnom vec gotov i ispoliran daje u open betu gdje se vidi feedback i eventualno bugovi koji su se provukli, pa to ponovno ide kroz iterativni postupak ispravljanja/poliranja. Danas se to vecinom tako radi.

 

Uglavnom, ovaj boldani dio: "Well said good sir, well said..." ;)

There's no school like the old school and I'm the fucking headmaster!
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.10.2011 15:19 (1domagoj1).
12 godina
protjeran
offline
Guild Wars 2!

Mislim kako je daleko prerano reći kako je GW2 igra u kojoj je, citiram, "skill over everything else". Originalni GW je bio tako zamišljen i reklamiran, ali se koncept raspao i prije uvođenja PvE only skillova i gomile consumablesa. Čak je i onaj "grind is optional" pregažen uvođenjem allegiance titula. Osim toga, prilično sam skeptičan da će zadnja klasa biti Mesmer. ArenaNet je nekoliko puta ponovio da monkove i mesmere u GW2 ne bumo gledali. Što je šteta. Jer pwnaju.

 

Kaj se datuma izlaska tiče - što prije to bolje. HoM 50/50 stoji otkako su objavili kalkulator i nemam kaj radit. A ni igrat. {#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Guild Wars 2!

Pa gle, sigurno je skill over everything else...

Bit ce naravno malenih razlika u gearu, ali vise manje sav end-game armor ima iste statse. Cime ces ga ti dopunit je tvoja stvar. build je takodjer tvoja stvar, odabir klase i slicno. Pod ovim se podrazumijeva da nece biti situacija ko u wow-u gdje ti sa plavo/ljubicastim pve gearom ulazis u arenu, a sa druge strane full tier 11 (mislim da je trenutno 11) armor warrior sa najboljim pvp weponom i onda gledas kako te siluje te 2-3 sekunde. Ovdje cemo svi biti na istom, presudit ce tvoj skill.... pozicioniranje, izbor skilova i weapona (dakle opet skilova), tvoje reakcije itd.

W vs W vs W pvp... bori se 50ak ljudi na nekoj livadi... Nece biti tier neznamkoji thief sa 2 Illidanova maca koji hoda okolo i siluje jer ima 2 resto druida, priesta i paladina koji ga cuvaju vec svi imaju iste sanse jer gear ne utjece na nista, svi imaju isti... weaponi su svima isti, skilovi... e tu cete se razlikovat.

 

Sto se tice GW-a moj HoM nije ni priblizno toliko pun pa ja imam svoju zabavu. Malo sam vise HoN igro, originalni account sam prodo prije 3 godine, pa prosle godine kupio onaj collectors sa svim edicijama... sada nadoknadujem.

 

Grind je doista opcionalan... I bit ce ga opet u GW2, bit ce titula, bit ce svega za sto ce se trebat grindat. Ali osnovna ideja svega je da su stvari koje time dobivas gotovo iskljucivo kozmeticke. PvP si isti sa svima grindo ili ne, PvE nije puno laksi ni tezi stogod radio.

 

Sto se tice mesmera... gledo sam neke filmice na youtube... lik radi analizu svih likova kako su izlazili... za sada nije fulo nijednog. Ne sjecam se detalja, znam samo da je zadnja klasa koja izlazi caster klasa i da nece biti nova vec vidjena u GW. Buduci da su ele i necro vec vani, ritualist gotovo sigurno nece biti jer je djelomicno uklopljen u necra, ostaju monk i mesmer... monk je gotovo sigurno da nece biti... mesmer se cini ko logican izbor...

Lik je napravio detaljnu analizu svega, ima smisla...

po forumima se takodjer spominje mesmer

Arenanet nece nista reci, istina, i moguce da bude neka 10-a klasa, samo ja djelim misljenje da ce to biti mesmer.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.10.2011 9:25 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Guild Wars 2!

GW je bio "skill > gear" samo u svojim počecima prije nekih 6 i pol godina. I, iako je max gear jednak svima, zahtjev za skillom je bačen kroz prozor. Prisjeti se samo farmanja famea u Tombsima korištenjem overpowered buildova koje može igrati i čimpanza. U PvEu je situacija još gora - već par godina trpimo dominaciju potpuno nebalansiranih skillova i OP PvE-only skillove. Ne znam kako možeš reći da je za igru potreban skill kada se najteže mape (DoA) na hard modeu čistilo u 35 minuta. Hej, 35 minuta.

 

I ja sam popušio te spike "skill over gear" kada je GW izlazio te sam se, traumatiziran D2 potrebom za opremom, odlučio za GW. Kako je vrijeme prolazilo, od igrača se tražilo sve manje skilla. Dobili smo prejake PvE skillove, razdvajanjem pojedini skillova na PvE i PvP verzije je PvE dobio skroz nebalansirane stvari (pogledaj Shadow Form), zatrpali su nas gomilama consumablesa koji podižu statse, smanjuju cast time i povećavaju movement i attack speed. Uz sve to i moja kornjača bi mogla igrati GW bez imalo problema. Okej, možda joj miš ne bio prikladan jer je veći od nje.

 

Glede grinda - iako je opcionalan na papiru, u praksi je itekako potreban. DoA grupe te neće ni pogledat ako nemaš max LB, UW grupe će te tražiti da pokažeš koliko stonesa si skupio s prijašnjih ekspedicija, svi buildovi sadrže barem jedan PvE-only skill čija je učinkovitost direktno povezana s allegiance rankom. Za maxati te rankove ti treba sasvim solidna količina grinda. 160.000 pointa za max Vanguard nije najjednostavnije skupiti. O maxanju Luxon i Kurzick rankova koji zahtjevaju 10.000.000 pointa svaki bolje da i ne počinjem. Opaki grind je potreban za svakog od njih. Iako ti možda ne trebaju, kod igranja u grupi će te uvijek tražiti što veći rank. Igrati MMO s herojima i henchijima nije baš neka zabava.

 

Kaj se mesmera tiče, daj bože da se vaša predviđanja ostvare. To bi značilo da neće uvesti nekakav debilizam tipa Engineer. Mesmer je unikatna GW klasa i bilo bi šteta da je napuste. Iako je šteta što su napustili monka. Nikada mi to neće biti jasno jer mi je monk totalno zabavan za igranje.

 

Ak ti treba kakvo društvo za igranje, kod mene nas je 4-5 relativno aktivnih domaćih igrača pa možeš doći da se družimo i igramo. Ja većinom pomažem na misijama i vanquishima i općenito radim društvo škvadri. Oni si lagano rade na maxanju titula tako da svaki dan igraju nešto. Ne znam ima li još domaćih guildova koji su aktivni. Rijetko srećem domaće igrače. :(

16 godina
offline
Guild Wars 2!

Ovako, do sad je objavljeno 7 profesija. Prve cetiri koje su objavili su bile:

 

  • warrior
  • ranger
  • necromancer
  • elementalist

 

Sve redom core profesije. Zatim nam objavljuju guardiana. Guardian je nasljednik monka i paragona. Tada objavljuju engineera. Engineer je jedna vrlo jedinstvena profesija za GW.

 

Digresija - ne shvacam zasto svi govorite da je debilizam i da je glupa profesija i sto vec. Uopce nije, pa sjetite se samo, radnja GW2 se dogada 250 godina nakon orginalnog GW-a. Mi ljudi smo kao rasa u zadnjih 250 godina prosli kroz tri industrijske revolucije i danas saljemo rakete u svemir, na Mjesec, na Mars... Eeej, rakete! A vi se bunite sto su rase u Tyria-i u tih 250 godina otkrile flamethrower... Pa sjetite se samo Iron legije i sve njihove masinerije. Arenanet su namjerno pomaknuli radnju tih 250 godina upravo da si mogu dozvoliti takvu slobodu. - kraj digresije

 

Nakon engineera objavljuju thiefa. Thief je ocito nasljednik assassina. Sto nam daje zakljucak da je jedina core profesija koja je ostala neiskoristena, mesmer. Mesmer je stvarno jedinstvena profesija za GW. Sto povlaci za sobom jedini najlogicniji zakljucak, da je zadnja profesija mesmer (ili spoj mesmera i neke druge profesije). Tu je jedan mali problem, a to je da ANet zele svaki skill napraviti sto vise vizualno prepoznatljivim. Kako mesmerove skillove vizualizirati? No, misljenja sam da je ovo manji problem koji se moze prevladati te da ce mesmer ipak biti zadnja objavljena profesija.

There's no school like the old school and I'm the fucking headmaster!
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.10.2011 11:25 (1domagoj1).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Guild Wars 2!

prije godinu dana su rekli da nebude monka ni mesmera... čemu uopče diskusija !

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Guild Wars 2!

Meni osobno se ne sviđa taj skok i tehnološki napredak. Prema tvojim argumentima bismo u GW3 mogli voziti helikoptere, tenkove i podmornice. Ideja da helikopterom, koji je stvarna mašina, napadam zmaja koji je fantasy čudovište mi nikako ne sjeda dobro. Ako nisi pogledao Reign of Fire, pogledaj i bit će ti jasno zakaj. :D Prema Guardianu sam prilično skeptičan. Previše mi šmeka na D2 paladina.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Guild Wars 2!

To sto su rekli da nece biti monka ni mesmera nisam cuo, moguce. Samo ako je to tako, cemu onda sve rasprave o mesmeru?

Monk je ziher jer mu je primarna funkcija bila heal i protect. Ne kazem da je on bio samo to, ali to su mu bile primarne funkcije. U GW 2 se nece uklopit najbolje buduci da heal spelova bas i nema, support nesto, ali mislim da su taj dio posla obavili sa water ele i guardianom. Ritualist... da, mogao bi doci ritualist, ali dosta toga sto on ima je na ovaj ili onaj nacin uklopljeno u druge profesije. Npr turreti kod engia i slicno (ne kazem da je turret = spirit, ali cemu imat turret i spirit koji ce radit isto, uostalom i necro ima dio spelova itd.). Zna se da ce profesija koja izlazi biti nesto iz GW-a i da ce biti caster klasa. teoretske mogucnosti su dakle monk, mesmer i ritualist, kod cega sam dosta citao o tome zasto monk i ritualist nece biti. Po meni, i brojim drugim fanovima to je mesmer... ako nece biti on i monk kao sto su rekli u anetu prije godinu dana ostaje ritualist koji nema smisla.

 

Nema veze.

 

Inace, buduci da nemam guild u GW trenutno i da igram iskljucivo sa henchevima i herojima, pale sam na svijetu, i ne, nije mi zabavno iz svih razloga koje si naveo, a nudis pomoc, tu sam. Javi ime guilda, igram po 2-3 sata dnevno navecer, ako si za, ja sam uvijek za

 

EDIT: da, sto se tice tehnoloskog skoka meni se to ne svidja ni u jednoj igri. Nadao sam se da ce preskocit stvari poput flamethrovera, turreta i slicno. Najvise me u wow-u smetao svijet goblina, njihove tehnologije, pusaka i slicno, no ocito je to đir koji ljudima paše i uklopljen je u igru. Ima smisla, kao sto je reko kolega, ovo se sve dogadja 250g nakon proslog nastavka gdje je vec bilo naznaka razvijanja tehnologije.

Uostalom ako asure imaju goleme, zasto ne bi bilo pusaka, turreta i flamethrovera

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.10.2011 11:57 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Guild Wars 2!

GOLEMi su dijelom mehanički, svakako, ali pokreće ih magija. U tom smislu nisu čistokrvni mehanički roboti. Uostalom, GOLEM kao pojam je poznato mitološko biće. Bacač plamena nije. :D

 

ArenaNet je apsolutno rekao NE monkovima i mesmerima. Sjećam se kada sam čitao taj članak. Bezveze mi je bilo skroz.

 

Večeras sam online negdje oko 9, pola 10. Šaljem ti IGN privatnom porukom pa se javi.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Guild Wars 2!

Hehe, moze, vidimo se!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Guild Wars 2!

GW2 je upravo i nastao zato sto GW1 nije mogao developerima pruziti sve sto su zeljeli napraviti. Jednostavno je setting bio tako postavljen i bilo kakvo dodavanje/unapredivanje price bilo bi jednostavno, silovanje price.


Zato su se odlucili za potpuno novi setting i potpuno novu igru i potpuno novu pricu 250 godina kasnije. I to nije moj argument vec argument samih developera koji su sami objasnili sve to jer su brojne reakcije na objavljivanje engineera bile upravo ovakve kakve su i vase, da je glupo i da ne pase, da bi se nakon odigranog demoa misljenja tih istih ljudi odjednom mijenjala i odjednom je engineer bio savrsena profesija koja se savrseno uklapa i koju ce definitivno igrati kad igra izade. Tako da, ne brzajte zakljucima. Znaju oni jako, jako dobro sto rade. Pobogu, imaju najbolje i najtalentiranije ljude koje se moze naci u igracoj industriji. Jedne od najboljih dizajnera, artista..., pisci su im sam vrh igrace industrije. Zbilja mislite da nisu to razradili i iskombinirali da sve pase?

 

Monka vec imate u igri, kao sto rekoh, monk je ugraden u guardiana i to je to od monka. Ne znam bas koliko je guardian slican Diablo II paladinu, nisam previse D2 igrao (znam, znam, sramotno), ali sudeci po videima i PvP mecevima, nije bas nesto sto se vida svaki dan u MMO-ima.

 

Sto se tice tehnologije, pa to je fantasy, mozes izmisliti sto god zelis (a procitao sam svakakvih, gro prica, jer jedino fantasy od beletristike citam). Pa u LotR-u postoji ratna masinerija sa Sauronom na celu. Asure imaju LCD ekrane (zbilja, ako ne vjerujete pogledajte video o Asurama i Rata Sumu), svakave tech stvarcice, masine ovo, ono. Iron legija se zove Iron upravo zbog toga sto rade ratne masine i masineriju. Ako se to ukloni, sto ce nam onda Iron legija? Ne treba nam onda. Mozemo ju preimenovati u neku drugu. Onda to pak nece pasati uz ostatak price. I tako u dubinu do temelja izmjeniti istu. Ne bas. ;)

There's no school like the old school and I'm the fucking headmaster!
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.10.2011 15:16 (1domagoj1).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Guild Wars 2!

Od istog tog irona se rade mačevi, koplja i oklopi. Sumnjam da su ime dobili po mašineriji.

 

Velim da sam skeptičan prema Engineeru i tehnološkom skoku. Ne kažem da neću igrati. Uvijek preferiram da me se ugodno iznenadi. Kaj se Guardiana tiče, meni se čini kako ipak ima malo prejak armor da bi ga se moglo poistovjećivati s monkom. Možda se preklapaju u Protection i Smiting Prayersima, ali monk je puno više od oklopljene klase koja buffa i štiti suigrače. Meni osobno se više sviđa squishy monk sa svojim jakim healovima i protovima nego oklopljeni gad koji prota i radi damage. Ali ja ionako imam nešto manje od 5000 sati igranja monka pa sam vjerojatno pristran.

 

{#}

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Guild Wars 2!
Langsdorff kaže...

Od istog tog irona se rade mačevi, koplja i oklopi. Sumnjam da su ime dobili po mašineriji.

 

Velim da sam skeptičan prema Engineeru i tehnološkom skoku. Ne kažem da neću igrati. Uvijek preferiram da me se ugodno iznenadi. Kaj se Guardiana tiče, meni se čini kako ipak ima malo prejak armor da bi ga se moglo poistovjećivati s monkom. Možda se preklapaju u Protection i Smiting Prayersima, ali monk je puno više od oklopljene klase koja buffa i štiti suigrače. Meni osobno se više sviđa squishy monk sa svojim jakim healovima i protovima nego oklopljeni gad koji prota i radi damage. Ali ja ionako imam nešto manje od 5000 sati igranja monka pa sam vjerojatno pristran.

 

{#}

A istina, u pravu si glede maceva i toga svega. :D

Ali su oni zapravo jedina legija glede masinerije, pa ono, to pase uz njih.

 

Bio sam i ja skeptican za engineera, ali samo na pocetku. Posto sam se dosta nagledao videa/demoa i nacitao reviewova i dojmova i svega i svacega, sve manje sam skeptican i sve vise mi se engineer svida, dodas k tome i procitane novele i stvarno nije losa prica i nije lose to sve razradeno.

 

Hm, nisam guardiana poistovjetio s monkom, vec sam rekao da je monk sadrzan u guardianu. Guardian se ugrubo moze opisati kao mjesavina monka i paragona, bar ga ja tako vidim. Ugrubo. Stvar je sto je monk healing i protection profesija, a upravo takve profesije su izbacili iz GW2. Nema healera. Stoga se monk nikako ne uklapa u cijeli koncept. Guardian se moze sloziti sa raznim buildovima, neki su vise offensive neki su vise defensive. Defensive buildovi su orijentirani vise na izdrzljivost, support, tu i tamo healanje ekipe (koliko je god dopusteno). Takoder i elementalist ima neke specificne skillove koji healaju i ostatak ekipe, recimo Healing Rain ako se ne varam i sl. Pa ono, moze se cak i reci da su monka razvukli po vecini ostalih profesija. Osobno mi se guardian jako, jako svida, zapravo to je prva melee klasa u MMO-ima koja mi se zbilja svida, ajd mozda i thief (posto sam u WoW-u za alta imao roguea). Mainovi su mi u svakoj igri bili mage/elementalist. Jednostavno mi je najdraze igrati tim klasama/profesijama, ne znam, najbolje mi leze. Bit ce to teska odluka. Mozda za promjenu prevlada guardian, a elementalist ce biti alt. {#}

There's no school like the old school and I'm the fucking headmaster!
12 godina
protjeran
offline
Guild Wars 2!

Možeš i monka složiti da igra offense ili defense. Bez problema odrađuje i jedno i drugo.

 

Na mene reviewovi nemaju nekog prevelikog značaja. Dok su dobri za nekakvo osnovno uspoznavanje, više mi znači da sam odigram nešto. Nitko veseliji od mene ako se Engineer i cijeli GW2 pokažu kvalitetnima. {#}

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Guild Wars 2!

Pa naravno da ga mozes sloziti, ali monka nema u GW2 :P

 

A cuj, i ja isto volim stvari radije odigrati sam pa prosuditi, ali trenutno to nije moguce, jel? :D

 

Tako da, trenutno smo prepusteni jedino videima i reviewovima. Do bete (sretnici), a ostali do izlaska.

 

Ma bit ce GW2 genijalan, tu se ne brinem ni najmanje. {#}

There's no school like the old school and I'm the fucking headmaster!
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice