Prime95 vs IntelBurnTest v2.3

poruka: 17
|
čitano: 7.930
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Prime95 vs IntelBurnTest v2.3

Jest da se Prime95 postavio kao neki standard u testiranju overclockerskih fantazija, ali ono što je problem jest dugo vrijeme testiranja. I naletio sam na IntelBurnTest(opis i download: http://downloads.guru3d.com/IntelBurnTest-v2.3-download-2047.html ).U opisu tvrde da je testiranje do desetak minuta pomocu njega(10 prolaza) jednako testiranju od 40 sati u Prime95. Testirao sam pomocu njega i kao oprez testirao i sa Prime95. Pokretao sam više zahtjevnih aplikacija, najnovije racunalne igre i ostavljao ga u idle-u i pokazalo se da je IntelBurnTest bio u pravu kad je ustvrdio da je sistem stabilan.Dakle, omoguceno je brze testiranje. Pitanje jest zasto se bas ne koristi u testiranju napram Prime95 i znate li zasto je mozda slabiji?

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2009 15:03 (Morag).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Prime95 vs IntelBurnTest v2.3
ja cu samo rec da ovo 10min burn testa=40h prima je glupost kakve nema....


dobar je intel burntest ali 10min nije NIKAKO dovoljno....
eXtreme overclocker
16 godina
offline
RE: Prime95 vs IntelBurnTest v2.3

Temperature su 15 stupnjeva vece nego kod Prime-a,a nakon testiranja pomocu IntelBurnTesta sistem radi normalno i stabilno vec preko 20 sati uz normalno koristenje. Da li se nakon uspjesnog testiranja pomocu IntelBurnTesta nekom sistem pokazao ipak nestabilnim?

16 godina
moderator
offline
Prime95 vs IntelBurnTest v2.3

Kod mene na c2d@3,4 GHz, 10 prolaza traje nesto ispod 1h, kakvih 10min? A sto se broja prolaza tice, ja sam stavljao 20.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Prime95 vs IntelBurnTest v2.3

Stavio sam sliku,a komp mi je naveden(doslo je opet do promjena jer ipak je veca brzina(i stabilno)).Sve je ostavljeno na standard osim toga sto je broj prolaza  sa 5 povecan na 10(i trajanje testiranja traje do 10 min...mozda zbog quada?)

15 godina
neaktivan
offline
Prime95 vs IntelBurnTest v2.3

Po meni je bolji za provjerit stabilnost OCCT jer sam svoj i7 testirao s jednim i drugim programom. Intel Burn Test (25 prolaza, maximum stress) mi je davao da mi je sistem stabilan, ali u igrama mi se je kompjuter restartovao. Zatim sam testirao s OCCT-om (sat i trideset min.) i on je napolak izbacio poruku da sistem nije stabilan, a zatim kada sam podigao Vcore testirao sam 3 sata i bio je stabilan te se PC više ne restartuje. Intel Burn Test mi zagrije CPU oko 5°C više od OCCT-a.

We don't need no educatio/ We don’t need no thought control/No dark sarcasm in the classroom...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Prime95 vs IntelBurnTest v2.3
Razer_Copperhead kaže...

 

Po meni je bolji za provjerit stabilnost OCCT jer sam svoj i7 testirao s jednim i drugim programom. Intel Burn Test (25 prolaza, maximum stress) mi je davao da mi je sistem stabilan, ali u igrama mi se je kompjuter restartovao. Zatim sam testirao s OCCT-om (sat i trideset min.) i on je napolak izbacio poruku da sistem nije stabilan, a zatim kada sam podigao Vcore testirao sam 3 sata i bio je stabilan te se PC više ne restartuje. Intel Burn Test mi zagrije CPU oko 5°C više od OCCT-a.

 

slažem se i meni je najbolji OCCT

16 godina
neaktivan
offline
RE: Prime95 vs IntelBurnTest v2.3

Uopce se ne bi pouzdao u taj intel burn test jer je znao davati rezultate da je sistem stabilan kad nije bio a i obrnuto. Kada sam testirao sa occt-om ili prime-om uvijek je sve stimalo ako su oni rekli da je stabilno. A eto, vec duze vrijeme koristim i prime i occt.

A tko ce vise skuriti u sto kracem vremenu procesor... to je vec pitanje kompenzacije. Namigiva

¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
16 godina
neaktivan
offline
Prime95 vs IntelBurnTest v2.3

Zašto svi pitaju jedno ili drugo? zašto ne oboje?

 

Ja radim brzu provjeru OC-a nekih pola sata u IntelBurn testu i P95, pa onda kad sam više manje siguran u OC odvrtim BurnTest preko noći, memtest 24h ,Prime95 24h i 3DMark '06 oko10-ak sati.

 

Nakon toga sam više manje siguran da mi je komp stabilan.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prime95 vs IntelBurnTest v2.3
Lightning kaže...

Zašto svi pitaju jedno ili drugo? zašto ne oboje?

 

Ja radim brzu provjeru OC-a nekih pola sata u IntelBurn testu i P95, pa onda kad sam više manje siguran u OC odvrtim BurnTest preko noći, memtest 24h ,Prime95 24h i 3DMark '06 oko10-ak sati.

 

Nakon toga sam više manje siguran da mi je komp stabilan.

 

Vise manje.... heheh.... xD

P4 2.4 @ 3.0... Geforce 7300GT
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prime95 vs IntelBurnTest v2.3

Hahaha, zakon, vise manje!

Opreza nikad dosta.

Zbilja ne zelim znati koliko opet proces traje i samo trazenje stabilnih postavki ako ne bude stabilno i ako koji error iskoci kad toliko testiras. Smijeh

¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prime95 vs IntelBurnTest v2.3
Radikal kaže...

Hahaha, zakon, vise manje!

Opreza nikad dosta.

Zbilja ne zelim znati koliko opet proces traje i samo trazenje stabilnih postavki ako ne bude stabilno i ako koji error iskoci kad toliko testiras. Smijeh

Rjetko kad takav test zezne, a kad da malo spustiš i probaš opet. Obično je to procedura koja traje oko 10-ak dana od kupnje nove opreme, ali onda traje 6mj. - 1god. bez ikakvog diranja.

Razlog što mi obično uspije je da ne pretjerujem. Ne treba mi OC od 200%, krenem realno bez divljačkih povećavanja napona... nađeš neku frekv. koja radi, malo spustiš i testiraš... radije ću izgubit par dana u startu nego si kasnije čupat kosu di je zapelo kad se počne rušit ljeti.

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Prime95 vs IntelBurnTest v2.3

Ma kuzim, nemas beda. Samo se salim.

Ili jednostavno odes u kupnju u proljece i sve fino slozis i istestiras u ljeto i bok. Smijeh

¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
15 godina
offline
Prime95 vs IntelBurnTest v2.3

Ja samo occt koristim, 2h dosta. Orthos mi neprepoznaje 3.-u jezgru, prime 95 sličan kao occt sa ružnim zastarjelim sučeljem,intel burn test nisam probao

 

OCCT 3.0 ima i testiranje grafičke,max. opterećenje cijelog sistema(psu), cpu i ostalo. Stvarno je zakon

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prime95 vs IntelBurnTest v2.3

Jesi probao 3.1 verziju?

Posto je vec neko vrijeme vani.

¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prime95 vs IntelBurnTest v2.3
Hyperion kaže...

Ja samo occt koristim, 2h dosta. Orthos mi neprepoznaje 3.-u jezgru, prime 95 sličan kao occt sa ružnim zastarjelim sučeljem,intel burn test nisam probao

 

OCCT 3.0 ima i testiranje grafičke,max. opterećenje cijelog sistema(psu), cpu i ostalo. Stvarno je zakon

Moraš Orthos pokrenut dva puta i u Task Manageru trebaš s desnom tipkom na ''ORTHOS.exe'' odabrati ''Set Affinity...'' te kada se otvori prozor odabrati prve dvije jezgre (0 i 1) te ponovno na drugi ''ORTHOS.exe'' odabrati ''Set Affinity...'' i odabrati tu treću jezgru te zatim pokrenut test. Ja sam ga za svoj i7 sad pokrenuo 4 puta da provjerim i s njime danas stabilnost za svaki slučaj.

We don't need no educatio/ We don’t need no thought control/No dark sarcasm in the classroom...
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2009 5:45 (Razer_Copperhead).
16 godina
offline
Prime95 vs IntelBurnTest v2.3

Razliku između OCCT-a,Prime-a i IntelBurnTest-a bih našao u žestini provjere stabilnosti. OCCT bi mi grešku našao u roku od 2 sata, Prime u roku do sat vremena, A IntelBurnTest u roku 8 minuta. Dakle, ukoliko se diže frekvencija, IntelBurnTest najprije daje pokazatelj da li je sistem stabilan. Ako je,reset pa podizati dalje frekvenciju. Kad se dodje do neke brzine na kojoj bi se za sada stalo, IntelBurnTest pa Prime95 za dodatnu provjeru,a onda OCCT kad se ima vremena:) Jer IntelBurnTest dize temperature toliko da je Prime95 sitna riba XD

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2009 0:13 (Morag).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice