Overclocking Intel Sandy Bridge procesora izdvojena tema

poruka: 1.339
|
čitano: 211.883
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Jurky kaže...

Postavke su sve ok, sad polako smanjuju napon dok ne dodjes do najmanje moguceg za 4.5 to bi trebalo biti oko 1.28V u loadu ovisno o primjerku... Nisi stavio SS od regulacije pa tamo moyes LLC stavit na 50% onda ti ploca droppa u loadu (recimo stavis u biosu 1.32V onda kad pokrenes linx bit ce u loadu 1.3V) ili stavi 100% pa ce ploca overvoltat u loadu (recimo stavis 1.28V u loadu ce to bit 1.3V recimo)...

 

za 24/7 na Asus plocama po mojim iskustvima je najbolje stavit 50% jer tada mozes sa manjim naponom postic stabilnost na frekvencijama od 4.5-5.0GHz... za preko ides na 100%LLC...

 

Držim ga na 1.28 stabilno, ali evo sad kad si rekao da stavim LLC na 50% (tj. High u mom slučaju), minutu nakon dizanja i pokretanja testa me baca u bsod (0x101), probao sam i na 1.85 sa LLC na 50% opet ista stvar, tako da sam ga vratio na Auto i 1.28.

 

Misliš da je do toga ili ne?

 

E da, da te još nešta pitam, čitam malo da se Internal PLL Overvoltage do 4.5 ne preporuča stavljat enabled?

 

heilige
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Molim pomoć, imam i5 2500k procesor i trebam matičnu ploču za taj procesor ali da mogu clockat . Molim savjet za kupnju ploče do cca 1200 kn.

Hvala

14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Xash kaže...

 

Držim ga na 1.28 stabilno, ali evo sad kad si rekao da stavim LLC na 50% (tj. High u mom slučaju), minutu nakon dizanja i pokretanja testa me baca u bsod (0x101), probao sam i na 1.85 sa LLC na 50% opet ista stvar, tako da sam ga vratio na Auto i 1.28.

 

Misliš da je do toga ili ne?

 

E da, da te još nešta pitam, čitam malo da se Internal PLL Overvoltage do 4.5 ne preporuča stavljat enabled?

 

Ajde opali jedan SS sa sadasnjim postavkama na 4.5 u linxu.... stavi Cpu-z i HW monitor da rade od pocetka i obrati paznju koliki je napon u cpu-z prije nego upalis linx (idile) i koliki je kad upalis linx (load)  pa napisi pa cemo probat nesto....

Google is your friend
13 godina
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
tonika kaže...

Molim pomoć, imam i5 2500k procesor i trebam matičnu ploču za taj procesor ali da mogu clockat . Molim savjet za kupnju ploče do cca 1200 kn.

Hvala

ASUS P8 P67-V.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Jurky kaže...

Ajde opali jedan SS sa sadasnjim postavkama na 4.5 u linxu.... stavi Cpu-z i HW monitor da rade od pocetka i obrati paznju koliki je napon u cpu-z prije nego upalis linx (idile) i koliki je kad upalis linx (load)  pa napisi pa cemo probat nesto....

U idleu se najčešće izmjenjuju 1.280 (i 1.288), a u loadu 1.272 (i 1.280).

idle idle
load load
heilige
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Xash kaže...
Jurky kaže...

Ajde opali jedan SS sa sadasnjim postavkama na 4.5 u linxu.... stavi Cpu-z i HW monitor da rade od pocetka i obrati paznju koliki je napon u cpu-z prije nego upalis linx (idile) i koliki je kad upalis linx (load)  pa napisi pa cemo probat nesto....

U idleu se najčešće izmjenjuju 1.280 (i 1.288), a u loadu 1.272 (i 1.280).

Aj sad probaj stavit 1.3V u biosu i LLC na 50% pa usporedi sa ovim SS temperature ako ti ne da BSOD....

 

ako dobijes BSOD ostavi ovako kako je sad...

Google is your friend
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Jurky kaže...

Aj sad probaj stavit 1.3V u biosu i LLC na 50% pa usporedi sa ovim SS temperature ako ti ne da BSOD....

 

ako dobijes BSOD ostavi ovako kako je sad...

Jesam, nije bacio bsod, ali je već nakon cca 3 min. testa bacio error.

 

Ništa, sad ću vratit na 1.28 i LLC na Auto pa ću se još narednih dana time pozabavit, a tebi hvala na pomoći.

heilige
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2012 23:58 (Xash).
12 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Koja je razlika između Asus MB  P67 i Z68 i koja je bolja?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

P67 je stariji chipset, Z68 njegov nasljednik. Obično su zadnji bolji, pa je tako i ovdje slučaj. Ako lova igra ulogu, uzmi P67 koji bi trebao biti jeftiniji. I na jednom i drugom možeš clockati, Z68 ima još samo mogućnost korištenja integrirane grafike sa K procesorima.

Novac ne može kupiti sreću, ali je ugodnije plakati u Ferrariju nego na biciklu...
12 godina
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Nije bas da je razlika samo u iskoristavanju integrirane grafike. Quick sinc, SSD caching, virtu. Ako si gamer, mozes slobodno ici na P67.

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Pa i Z68 je za gejmanje, Imal P67 i zeznul se kaj sam ju nabavil, sad imam z68 i zadovoljan sam...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
zvonac kaže...

Pa i Z68 je za gejmanje, Imal P67 i zeznul se kaj sam ju nabavil, sad imam z68 i zadovoljan sam...

 

U cemu si se zeznuo i sta ti to na P67 nije bilo dobro?

 

Naravno da je i Z68 dobra za gaming ali ako neko ne namjerava koristiti SSD caching a namjerava koristiti iskljucivo diskretnu grafiku (gaming, jel?) onda ono malo vise novca koje ce dati za Z68 nece nikad iskoristiti. Cesta je i pojava da isti model ima drukciju regulaciju napona jer kod Z chipseta mora regulirat i iGPU dok mu kod P chipseta i te faze sluze za CPU regulaciju.

16 godina
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Ma najviše radi integrirke, pošto ju koristim jel nemam grafu u kompu dok ne nabavim, a i koristil sam jedno vrijeme onaj virtu.

A što se tiče OC-a, neam riječi za to, sve je odlično, spram Asrocka p67 kaj sam imal.. S ovom Asus sam prezadovoljan, i ak bi kupoval drugu ploču, mislim da bi opet istu uzel...

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2012 19:35 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Novu plocu ces kupovat jedino ako ti ta crkne a onda sumnjam da ces uzet istu :)

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
zvonac kaže...

Ma najviše radi integrirke, pošto ju koristim jel nemam grafu u kompu dok ne nabavim, a i koristil sam jedno vrijeme onaj virtu.

A što se tiče OC-a, neam riječi za to, sve je odlično, spram Asrocka p67 kaj sam imal.. S ovom Asus sam prezadovoljan, i ak bi kupoval drugu ploču, mislim da bi opet istu uzel...

NIje ista stvar ako si kupovo ploče iz drugog ranga, nije isto ASRock-ica od 800 kn i ASUS-ica za 1500 kn!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
16 godina
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Ivsa kaže...
zvonac kaže...

Ma najviše radi integrirke, pošto ju koristim jel nemam grafu u kompu dok ne nabavim, a i koristil sam jedno vrijeme onaj virtu.

A što se tiče OC-a, neam riječi za to, sve je odlično, spram Asrocka p67 kaj sam imal.. S ovom Asus sam prezadovoljan, i ak bi kupoval drugu ploču, mislim da bi opet istu uzel...

NIje ista stvar ako si kupovo ploče iz drugog ranga, nije isto ASRock-ica od 800 kn i ASUS-ica za 1500 kn!?

Slažem se.. U igri je bila Asrock ex6.. Cijenovno, možda 100-150kn jeftinija od Asusa...

12 godina
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Sta ti nije pasalo na toj Ex6 ploci osim nemogucnosti koristenja integrirke?

 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Ne paše mu ime Asrock i gotovo :)
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
online
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

upravo to, ne pase mu asrock. ta ploca u nicemu ne kaska za p8p67, oc mogucnosti su iste, i asrock je jeftiniji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

BIOS je bil dost mušićav, kolko me sjećanje služi, imal sam zadnju verziju.. A imal sam dost BSOD-a, a jedan od uzroka je bil kaj sam imal (mada u to vrijeme nisam znal da bi mogel V3 bit od uzročnika, dok nisam malo počel kopat po netu o tom problemu) ssd V3, koji je u to vrijeme imal problema sa firmware-ima. Posle otišel na GB Z68X, ti problemi su riješeni, polovično, mada sam i s tom pločom imal šou, imal s njom cold boot, BIOS ( tu i tam mi je znal naletit BSOD radi ssd-a i šugavog lošeg  firmware-a  Vertex 3) isto mušićav, i šlag na kraju; OC-al proc na 4.2, uz min.podizanje napona, nakon restarta, više nije davala znakove života.. I dalje nemrem verovat da sam ploču "ubil" zato kaj sam proc podignul za 800mhz, nevjerojatno.. Zasad s Asusom prezadovoljan..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

ja cu ko papagaj,ja sam sa svojom ex6 super zadovoljan{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Blade Runner31 kaže...

ja cu ko papagaj,ja sam sa svojom ex6 super zadovoljan{#}

Ajd bar neko{#}

Ma nije me Asrock tolko razjebal, kolko GB, od socketa 939, am3, do prek 775 pa do 1156, nisam imal problema (mada sam i na jednoj ploči isto imal cold boot s775)..

Sad bum dobro razmislil jel bum ju opet kupil..

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2012 16:53 (zvonac).
12 godina
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Ja ga pitam s cim nije bio zadovoljan jer me to zanima. Ne tvrdim nista niti se pravim pametan, ne trebate mi davati thumb upove za najobicnije pitanje. Te 2 ploce su mi bile u najuzem izboru kad sam kupovao za i7 i na kraju sam odabrao Asusicu Z68. Imam Z68 Ext4 sa i52500K ali nisam ni pokusavao OC, ne mogu nista reci o problemu sa zvukom koji se cesto spominje jer nemam zvucnike na tom PC-u. Ploca radi dobro.

@Zvonac, hvala na odgovoru.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2012 17:10 (BlueMax).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Nema frke...

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
i ja cu bit papagaj jer možda nekoj budali treba 2x ponovit :P
Kod mene Asrock Z68 Ex4, sve radi savršeno, 2500K 5Ghz kao iz šale, vjerovatno ide i više ali nemam adekvatno hlađenje niti sam probao, 4.4ghz drži perfektno 1.275V 24/7, zvuk dobar, uskoro stiže SSD za Intel RST (ssd caching),.. šta više rec
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
bik kaže...
i ja cu bit papagaj jer možda nekoj budali treba 2x ponovit :P
Kod mene Asrock Z68 Ex4, sve radi savršeno, 2500K 5Ghz kao iz šale, vjerovatno ide i više ali nemam adekvatno hlađenje niti sam probao, 4.4ghz drži perfektno 1.275V 24/7, zvuk dobar, uskoro stiže SSD za Intel RST (ssd caching),.. šta više rec

da i moj ide u nebesa ko od sale,probao sam do 5.4 i dalje nisam ni pokusavao,vjerujem da moze,probat cu kad mi se bude dalo

15 godina
online
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

a sta ti se ima ne dat? pa oc proca na takvoj velikoj frekvenciji traje najvise 15 minuta(puno sam rekao) jer na toj frekvenciji ionako nece bit stabilan za neke testove nego samo mozda za dokaz.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
mar123 kaže...

a sta ti se ima ne dat? pa oc proca na takvoj velikoj frekvenciji traje najvise 15 minuta(puno sam rekao) jer na toj frekvenciji ionako nece bit stabilan za neke testove nego samo mozda za dokaz.

neda mi se ni to trenutno,kad budem postat cu rezultat,da validacija samo tesko da ce neki bench moc

14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
mar123 kaže...

a sta ti se ima ne dat? pa oc proca na takvoj velikoj frekvenciji traje najvise 15 minuta(puno sam rekao) jer na toj frekvenciji ionako nece bit stabilan za neke testove nego samo mozda za dokaz.

U tome i je problem, dok neki mogu puknut samo validaciju na 5.3+ drugi na tim frekvencijama zahebaju i vrte sve i svasta bez problema sa stabilnosti... zasto?

 

Svaki SB kojeg sam imao osim jednog koji je bio x57 je bio u stanju odvrtiti sve benchmarke na zraku na svom maksimumu, znaci ako je bio x54 primjerak na njemu se moglo sve odraditi bilo CPU test ili 3d test bez problema na 5.400Mhz na zraku, stabilno ko cok... isto tako svi su bili linx stabilni na 5.0 a naponi su varirali od 1.31V najbolji - do 1.42V najgori...

 

Zasto na nekim plocama za isti primjerak procesora na 5.0 da bude sabilan treba recimo 1.45V a na drugoj ploci isti proc je stabilan na istoj frekvenciji na samo 1.35V???

 

Sve ostalo je na plocama manje vise indenticno osim OC potencijala... kome nije bitno dal ce mu proc radit na 5.0 ili na 4.4 moze kupit plocu koju god hoce,a ko hoce izvuc sve raspolozivo iz procesora bez straha da ce nesto odapet pri malo vecem naponu morat ce malo dublje zavuc ruku u djep....

 

na nekoj ploci svaki procesor kojeg stavis pari golden sample - low vcore, a na nekoj pari prosjecan ili los...

 

a ove price o tome kako je neko sretan jer je sve spojio i radi necu ni komentirat, jer bi bilo normalno da proizvod koji kupis da radi kako spada...

Google is your friend
12 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

znam da mi je stabilan na 5.0 a dalje nisam probavao stabilnost nego samo za validaciju,probat cu pa cu javit jel se zapalio ili samo dimi{#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice