Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx) izdvojena tema

poruka: 5.816
|
čitano: 836.312
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

jarane nije isto x3 3.5ghz i x4 3.5ghz prvi je 95W TDP a drugi 125W TDP sa prvim 95W normalno radi a sa drugim 125W ona throttla

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)
A znam da nije isto, ali moguce je, izguglao sam sve zivo i nezivo, ocito da je ploca sranje pa ne moze podic napon.
Pa dobro ak je 125w a napajanje moze napojit i temperature su ok zasto nebi moglo, razumijem da ima nestabilnih otkljucanih jezgri itd ali OC od 100mhz je smijesan :D

A nista, uskoro kad budem uzimao grafu uzet cu i neku bolju plocu, ciljao sam asrock jer znam da ova moze otkljucavat, nisam se ni raspitao nego eto zaletio se i sad pojedem govno..
Al dobro barem je otkljucala tu 4 jezgru...

Ako nista, jel mogu OC-at malo memoriju? Imam gskill 4gb 1600 mhz, sad mi je na 1660mhz uz stock napon i 11-11-11-28-39-2T latencije.
Mislim da se latencije mogu jos smanjit, ali odprilike do koliko mhz moze ic i koliko da dignem napon?
http://thebizkitter.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

na ovoj stranici imaš http://www.overclock.net/t/946407/amd-motherboards-vrm-info-database bazu podataka o pojedinim pločama njihovim fazama (8+2), dal imaju hlađenje na naponskoj , dal su predviđene za overclock itd

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

2+1 naponsku regulaciju ima, nema hladnjake na dotičnoj, za oc jednostavno ne valja.

Velim ili ostavit da radi na stock frekvenciji ili uzet bolju ploču pa oc-at.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Nek stoji onda na 3.0

A sto se tice memorije? Procitaj gore post pa ako znas nesto vise, pucaj, nisam bas na ti sa latencijama :S
http://thebizkitter.com/
11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

nećeš nešto primjetiti ali evo 1600mhz 9-9-9-24 1T  1.5V 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Ma samo da me utjesi malo zbog procesora :'D

Hvala!
http://thebizkitter.com/
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)
Probao 9-9-9-24-1T @ 1.53v , bezuspješno, neće bootat. Stavio sam onda 10-10-10-28-2T @ 1.53v i bootao je, jel to ok? Ako nije vratit cu na auto.

Zato nije bootao? Mozda me memorija zaje*ava cijelo vrijeme?

I vec kad sam tu da pitam, vidio sam par opcija na koje se nisam obazirao pa da pitam cemu sluze.

Za otkljucavanje corea (ACC) imaju opcije, auto (na cemu sam ja drzao dok sam oc-ao) i ALL CORES -2%, ima raspon od -12% do +12% cini mi se.

Ima opcija CPU dync overclock koja je cijelo vrijeme disabled, a kad se omoguci ima isto postotak od 0 do 40%

Kad se otkljucaju jezgre, onda se moze birati i CPU active core control, to je za sve jezgre na enabled, a moze biti i disabled, u cemu je razlika?
http://thebizkitter.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

idi na 9-9-9-24 2T 1.53V a to sa -2%  +12% to moraš sam ispitati mada se nebi mučio sa tim  jer imaš za svaku jezgru posebno štelovanje a to je onda puno kombinacija

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Ok budem probao sada

To svaku jezgru stavi pod taj postotak, ima all cores i onda postotak, pojma neam sta je to, mada ne vjerujem da bi to utjecalo na oc u moju korist, da ga dignem do 3.3 makar -.-

http://thebizkitter.com/
11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

dizanje clocka povlači za sobom dizanje napona za stabilan rad  a ta ploča sumnjam da može al bi trebo staviti jedan mali ventilaor da puše po VRM fazama

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.3.2014 20:52 (mirzet1976).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)
Imam 3 venta i stavit cu sva 3 da pušu po njoj ako ce mi dat da overclockam na 3.5 :D

Mislim da ne vrijedi ništa jer u biosu piše max cpu vcore: 1.3250, iako mogu dizati i preko 1.5v

Evo sad cu vratit memoriju na 9 9 9 24 2T pa cu kasnije stavit max vcore da vidim koliko ce mi pokazati u biosu i programima.
http://thebizkitter.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Evo valjda je ovo neki napredak, bootao sam sa latencijama koje si rekao i stavio sam vcore na 1.5250 pa sta bude bude...
Pokazuje na speedfanu i cpu-z nešto manji vcore sto je dobro, tj 1.472-1.480v

Onda sam podigao fsb na 242 sto daje 3.5ghz. Memorija je na 1612mhz sa tvojim latencijama, NB sam stavio na 1.20v i on stoji na 1935mhz. Mogu ga
promijeniti sa multiplerom na dosta manje/vise ali ne znam koliko je potrebno za stabilnost.

E sad, cudno mi je sto mi je HT inace isti kao i NB jer ne moze bit veci, ali sad je samo 968 :O Kad je na auto bude kao NB a sad je drasticno manji...
Njega sad nisam stavio na auto nego sam ga stavio na 17xx mhz. Jel moguce da je to problem zbog nestabilnosti?

Temperatura je 40 C u idleu, sad cu prime 95 opalit i drzi mi fige da ne crasha!!!

Mislim da je ovo neki napredak, ako crasha mozda je taj HT problem, ako ne, napisao sam ti sve kakva je situacija, ugl javim uskoro kako je prosao kratki blend test

 

 

UPDATE:

 

nikad nije dosao do test 2 sa takvim overclockom, ovo je neki napredak osjecam to :D

dosao je do 54 stupnja i nakon minutu-dvije BSOD, vjerovatno zato sto je limit 55 stupnjeva, pa je zato bsodao.

 

Smanjio sam sa 1.5250 na 1.4750 vcore i sad pokazuje 1.4320-1.440 sto je manje nego prije, sad cu probat opet, + otvorio sam kuciste i sad bi trebala bit manja temp za 2-3 stupnja.

 

Ako sad izdrzi na blendu, ako ne bsoda pri manjim temperaturama od 55 stupnjeva, pripremam sve ventilatore jer ce mi temperatura bit problem. 

http://thebizkitter.com/
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.3.2014 21:11 (pavlek).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

NB napon stavi na 1.25V a jel to radiš sa otključanom dodatnom jezgrom

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)
Ne mogu, 1.20v je max.

Dada, sa otkljucanom. Editao sam post tamo pa procitaj.
http://thebizkitter.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

vidi dal imaš drugi CPU-NB voltage a NB od matične netrebaš ništa dirati samo od CPU i normalno kod overclock su uvjek temperature problem

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.3.2014 21:20 (mirzet1976).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)
Nemam tu opciju. Imam voltazu za cpu, ram, NB, SB i to je to.

Probao sad, ne sljaka uopce, gasi se tako random nekad na 42 stupnja nekad na 48 i tako. A bas sam mislio da ima nade :S

Samo mi ne ide u glavu ZAŠTO je HT spao na 960mhz a inace je isti kao i NB, bilo da ga stavim na auto ili podesim sa multiplerom uvijek je oko 960, jel moguce da je to problem?

Isto tako bsod mi daje error 0x124 sto znaci, nesta znaci ne znam ni ja sta, googlao sam malo i vezano je za neke temperature i cesti je problem kod ocanja.
Pojma neam, temperature su ok, jedino kod maticne nesta moze zajebavat.

Stavio sam ga na 3.2ghz jer sam podigao vcore vise nego sto treba (pokazuje manje nego postavljeno). Nakon 10 minuta blenda radi ok pri 45 C. Testirat cu sutra par sati i ako bude ok nek stoji tako dok ne nabavim novu maticnu...

Dakle taj HT koji je 960mhz ili bsod 124 error ili maticna, nesta od toga mi stvara problem
http://thebizkitter.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

za šta koristiš tih 3.5ghz ako je za gaming onda probaj to setovanje sa tim igrama npr ja mogu igrati igre na 5ghz sa 1.48V ali to je nedovoljno da prođe bilo koji stres program  meni je to nebitno jer neigram prime95 ili linx64 igram određene igre kojima je to dovoljno da nekrešaju

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)
Ma ne igram se ja bas puno :D

Dosta radim na kompjuteru, imam 2512412521 stvari upaljenih, po 3-4 browsera, u svakom po 10+ tabova, 5-6 mapa, uz to i rendanje videa itd itd da ne nabrajam sve. Bitan mi je svaki overclock, uskoro cu uzet jos 4 gb rama jer mi je ovo malo. I zato bi izvukao tih 3.5ghz iz procesora jer bi dosta pomoglo, ne kao 4 gb rama ali skace mi CPU usage jer dosta toga radim odjednom i svašta je popaljeno tak da skoro dođe na isto kao da igram igru, grafika mi je nebitna za sve pa je zato starkelja hd4650.

Probat cu tako jednom iako se nebi bas igrao, da mi u pola posla opali bsod pa poludio bi!!

Nek stoji zasad na 3.2ghz a kad nabavim drugu maticnu onda cu se poigrat s njim.
http://thebizkitter.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Tebi je problem matična ploča, nemožeš očekivat čuda od ploče od 300kn.. druga stvar da si kupio rabljenu za 300-400 tu već idu boli glava ploče

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Pozdrav svima {#}

 

Zanima me blagi overclock AMD FX 8320 procesora. Naime procesor ima turbo mod koji je, po mom skromnom mišljenju, smeće. Voltaža na turbo modu (3.7 - 3.9 Ghz) je preko 1.415 volta, a po internetu sam čitao da se od ovog procesora može dobiti stabilni OC sa puno manjom voltažom. Imam par pitanja, pa, eto, ukoliko netko ima iskustva sa ovim procesorom molio bi da mi odgovori.

 

- Kao što rekoh, planiram clockat na oko 4 Ghz konstantno (bez turba), sa coolerom Coolermaster Hyper THX 3. Matična je ASRock 970 Pro3 R2.0. Znam da je matična smeće za OC, ali me zanima da li ona može podnijeti taj blagi OC?

- Sa turbo modom temperature jezgri su mi bile oko 58 stupnjeva maximum. Sa isključenim turbom temperature su 46 stupnjeva maximum (gaming). Ukoliko koristim nižu voltažu od turbo moda zanima me kako će se temperature ponašati? Mislite li da će prelaziti maksimalne temperature turbo moda?

- Planiram samo povećati množitelj, sa 17.5  na maksimalno 21.5 (4.30 Ghz). Ima li netko iskustva, kolika bi trebala biti voltaža jezgre i koliki su izgledi da ovo bude stabilno na tom radnom taktu.

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
ford eleanor kaže...

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

Za taj clock bi trebao imati bolji cpu cooler

Ukoliko za taj clock koristim manju voltažu jezgre nego na AMDovom turbo modu, misliš li da će temperature ići više od tih 58 stupnjeva pri voltaži od 1.425? Po nekakvoj mojoj logici ne bi smjele. To mi je zapravo glavno što sam htio provjeriti ovdje. Znam da je cooler 'low end', ali ako drži stabilno 4.0 Ghz pri velikoj AMDovoj voltaži mislim da, ukoliko za clock koristim manju voltažu jezgre i sve bude stabilno, procesor se ne bi smio zagrijavati više od tih 58 stupnjeva?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Pozdrav,

 

Imam AMD Athlon II X4 635  radi trenutno na 2.90   i htio bi ga dignut maximalno koliko bi išlo bez  kontraefekata (rušenja itd).
Sad zanima me na šta bi trebao obratiti pažnju?

Da diram samo "množitelj" ili ?
Koliku voltažu da stavim?

 

 

btw. Ima onaj Turbo mode al  u tom turbo mode-u ne radi ništa osjetno bolje pa.. :D

 

Hvala  

Nemam potpis
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Radi sa množiteljem lakše je clockati i trebaš paziti na temperaturu (sa HWInfo64) i stabilnost OS da se neruši.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

do koje granične temp . da idem? i overclock tj. dizanje množitelja radim preko biosa jel tak ? :D

Nemam potpis
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.4.2014 11:25 (askip).
11 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
askip kaže...

do koje granične temp . da idem? i overclock tj. dizanje množitelja radim preko biosa jel tak ? :D

Drži ispod 65°C clockanje se vrši iz biosa najlakše podizanjem možitelja.Ali pošto je kod tebe multipler na max tj 14.5x200mhz=2900mhz ti b itrebao ići sa podizanjem Bus speeda sa 200mhz pa nadalje al za to treba malo više znanja i dobra ploča, hlađenje cpu i potok zraka kroz kučište itd. za početak idi na 220x14.5=3190mhz plus podigni napon korak po korak pa vidi dal to sve fercera

11 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Do koliko bi ja mogao OCat svog A8 5600k na maticnoj ASRock FM2A75M-DGS R2.0 sa coolerom LC Power LC-CC 95?

Smrdljivi skakavac.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
chrispy450 kaže...

Do koliko bi ja mogao OCat svog A8 5600k na maticnoj ASRock FM2A75M-DGS R2.0 sa coolerom LC Power LC-CC 95?

ko zna, možda 6ghz ako je neki dobar primjerak :)

10 godina
protjeran
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

pozz ljudi, 

 

ovako imam AMD 8350 i overclock-ovao sam ga na 4,5GHz. Eh sad ovako, imam dva pitanja. 

 

koristim Alpenföhn K2 hladnjak i da li se moze sa tim hladnjakom jos vise dobiti npr 4,7GHz ?

 

i koliko je u % to sto sam dobio sad na 4.5Ghz jer imam jednu gejmersku stranicu i moze se upisati u procenitima kad overclockujes. 

 

i sad me zanima koliko je onda ovo procenta? nije nesto puno sigurno ali nebi da dajem lazne informacije o overclock-anju. 

 

hvala. 

 

PS. btw sad sam otisao na brzinu da pogledam temp. CPU-a. Temp je 49'C - 50'C jel to uredu ?  noob sam sto se tice overclock-a.

mpetr01
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.4.2014 3:04 (mpetr01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
mpetr01 kaže...

pozz ljudi, 

 

ovako imam AMD 8350 i overclock-ovao sam ga na 4,5GHz. Eh sad ovako, imam dva pitanja. 

 

koristim Alpenföhn K2 hladnjak i da li se moze sa tim hladnjakom jos vise dobiti npr 4,7GHz ?

 

i koliko je u % to sto sam dobio sad na 4.5Ghz jer imam jednu gejmersku stranicu i moze se upisati u procenitima kad overclockujes. 

 

i sad me zanima koliko je onda ovo procenta? nije nesto puno sigurno ali nebi da dajem lazne informacije o overclock-anju. 

 

hvala. 

 

PS. btw sad sam otisao na brzinu da pogledam temp. CPU-a. Temp je 49'C - 50'C jel to uredu ?  noob sam sto se tice overclock-a.

to je barem jednostavna matematika.. default je 4.0 ako se ne varam, a ti si stavio na 4.5. 

4.5/4 - 1 = 0.125, znači imaš OC od 12.5%

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice