Maksimalne temperature u Furmarku(1.7)?

poruka: 11
|
čitano: 5.716
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Maksimalne temperature u Furmarku(1.7)?

Imam Gigabyte 9800 GT 1Gb sa Zalmanom(overclock sitan na 613/1532/920) i nakon što pokrenem stability test, temperature mi dođu do 108°C i tu stoje.Benchmark se vrti bar sat vremena i nakon što prekinem renderiranje i ponovo ga pokrenem, temperatura se ponovno diže do 108 i tu stoji(ali se nijednom nije srušio Furmark niti komp). Također i RealTemp(3.0) pokazuje istu temperaturu.

Koliko je to normalno i da li kartica stvarno može izdržati na toj temperaturi za vrijeme dužeg benchmarka u Furmarku(pitam jer se ne bih htjeo pokajati poslije praktičnog dijela:)?

U idleu su temperature oko 43°C,a u Crysisu na maksimali temp ide do 65°C.

Kolike su vama temperature u loadu u Furmarku?

 

Zaboravih napomenuti da bench vrtim na 1024*768 i MSAA: 2X sa PostProcessingom...

-----------------

dignuti taktovi i temperatura jezgre opet ide do 108°C, a rama do 100°C...testirano je duže i nema problema na tim konstantnim temperaturama...

kao iz teen časopisa:"je li moja grafička normalna"? XD

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2009 12:04 (Morag).
Moj PC  
2 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
RE: Maksimalne temperature u Furmarku(1.7)?
Morag kaže...

Imam Gigabyte 9800 GT 1Gb sa Zalmanom(overclock sitan na 613/1532/920) i nakon što pokrenem stability test, temperature mi dođu do 108°C i tu stoje.Benchmark se vrti bar sat vremena i nakon što prekinem renderiranje i ponovo ga pokrenem, temperatura se ponovno diže do 108 i tu stoji(ali se nijednom nije srušio Furmark niti komp). Također i RealTemp(3.0) pokazuje istu temperaturu.

Koliko je to normalno i da li kartica stvarno može izdržati na toj temperaturi za vrijeme dužeg benchmarka u Furmarku(pitam jer se ne bih htjeo pokajati poslije praktičnog dijela:).

U idleu su temperature oko 43°C,a u Crysisu na maksimali temp ide do 65°C.

Kolike su vama temperature u loadu u Furmarku?

Meni u furmarku temperatura neide preko 70C, Grafička je Gainward hd4850@750/1200.... idle 35C, u igrama oko 60C.

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
15 godina
neaktivan
offline
Maksimalne temperature u Furmarku(1.7)?

Meni se 4870 Sapphire ugrije do 57C, a Gainward 4870 do 64C. U idleu su obije oko 40-45C, a u igrama su oko 55C

Atomska bubamara - Last known good rank
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Maksimalne temperature u Furmarku(1.7)?

Morag, hvala što si spomenuo Furmark. Nisam znao za njega. Ja sam do sada koristio rthdribl. Baš ću usporediti na kojem mi komp povuče više struje :)

 

 

razmjenavjestina.org
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Maksimalne temperature u Furmarku(1.7)?
poznato je da se 9800gt grije...imo frenda koji je imo isti problem..rjesio ga je kupnjom novog hladnjaka
addicted to HD :)
15 godina
offline
Maksimalne temperature u Furmarku(1.7)?

inaće nvidie nejdu ruku pod ruku s furmarkom

moja xfx gts250 išla je u roku 2-3 min na 80 stupnjeva

a u krizi i 3dmarku nije prelazila 63.

 

idu dva zrna pjeska pustinjom te će prvi drugom: ; u jbte što je danas gužva
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Maksimalne temperature u Furmarku(1.7)?

Da tako je i meni sa 9800gt(ali klokanom)inače bi temperature bile puno manje.Al dobro meni je važno da meni u igrama skoro nikad nije prešlo 60 stupnjeva(izuzev tokom ljetnih vručina znalo je ić mrvicu više koji putBelji se

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Maksimalne temperature u Furmarku(1.7)?

Pozdrav.

Inače imam ovaj model (700/1715/900)9800 GT

Skinuo sam navedeni furmark te testirao na 1280x1024 i temp je došla na 67°C, inače u idle je 40°C. Iako dok sam prije igrao Crysis temp u load-u nije prelazila 56°C. Inače ako misliš promjeniti ventilator na njoj, dobro pazi dali ti je na njoj stavljena termalna pasta ili dvokomponentno ljepilo (kod mene je to ljepilo). Kada budeš skidao skužiti češ, ako ne možeš lagano skinuti hladnjak i ako vidiš da se čvrsto drži. Ostavi kako je i ubaci dodatni ventilator u kučište radi što boljeg protoka zraka.

Off topic: primjetiti ćete veliku temp CPU-a, no ona je duplo manja. Kriv je everest, trebam skinuti novu verziju da bi mi dobro očitavao temp za CPU.

http://www.metacafe.com/watch/2749951// || http://www.metacafe.com/watch/1248654/3d_animacija/
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2009 14:45 (Branimir2412).
15 godina
offline
Maksimalne temperature u Furmarku(1.7)?

Ja također imam tu overclockanu verziju,samo što sam ju ja još više kloknuo heheNevinašceAl sam morao mjenjat tog zalmana sa njega prije mi se u igrama grijao i do 94 stupnjeva,sad sa musahsijem i hafom je sve pod kontrolomOsmijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Maksimalne temperature u Furmarku(1.7)?

Zašto ne idu zajedno? Misliš li na temperature koje nvidie postižu u furmarku ili na performanse?

16 godina
neaktivan
offline
Maksimalne temperature u Furmarku(1.7)?

Zanimljiv tekst o Furmarku i sličnim na:

 

 

http://anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3643&p=11

 

 

Uglavnom, sa starim driverima Furmark u xtreme burn modu može spaliti voltage regulatore na nekim 48xx karticama. Što znači da neki "virus" koji driver ne može detektirati može napraviti nešto slično, u teoriji.

 

Nakon ovoga sigurno neću pokretati furmark na 4xxx seriji kartica, unatoč tome što ih možda driver štiti od toga.

razmjenavjestina.org
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice