HD3870 overclocking problem

poruka: 60
|
čitano: 9.307
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
HD3870 overclocking problem
pitanje

Zanima me je li potrebno nakon flashanja "otključanog BIOSa raditi pencil mod ili voltmod?Neodlučan

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: HD3870 overclocking problem

A što si zapravo htio postići s tim "otključanim" BIOS-om, kakva je razlika u odnosu na tvornički BIOS?

16 godina
neaktivan
offline
HD3870 overclocking problem

ja isto nerazumijem što kolega misli postići ?


XFX 7900GS SLI
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HD3870 overclocking problem

Ako misliš skuriti karticu, nofrx, probaj ....

3870 se i ovako dosta zagrijava, nadam da imas dobar protok zraka u kucištu i na kartici, neki S1 + 120mm bi bilo ok.:)


Ultrabitchingfast
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
autorov komentar

Pa... razlika je u tomu što taj otključani BIOS nema problema sa frekvencijama iznad 862MHz kao što to ima originalni BIOS. Problem je što se preko te frekvencije kartica jednostavno neće ići. Taj problem je kod svih 3870 kartica.

16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
intelduo kaže...

Zanima me je li potrebno nakon flashanja "otključanog BIOSa raditi pencil mod ili voltmod?Neodlučan

 Sta mislis dobit tim na toj kartici??
16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
autorov komentar

Naravno da se zagrijava kad se ventilator vrti na 25%. S Riva Tunerom ga staviš na 50-tak% i temperature s OK.

16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
autorov komentar

Znatno veće performanse u igrama. Pošto se s tim modom mogu postići prilične frekvencije s adekvatnim hlađenjem.Namigiva

16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem

Previse ocekujes, al ak zelis reskirat, cool :O, u najboljem slucaju, sa najboljim hladenjem, sa 500 MHz OC ;), mos ocekivat 5-10 fps-a vise ^^, pa vidi dal ti se isplati :)

16 godina
moderator
offline
HD3870 overclocking problem

Ha gle, uz viši napon koji je moguće postići volt modom možeš potencijalno dobiti i više frekvencije GPU-a, no meni se osobno ne bi dalo riskirati za možda 5% bolje rezultate.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
autorov komentar

Da, sve je meni to jasno ali mene zanima je li voltmod osim otključanog BIOSa nužan kako bi se postizale frekvencije iznad 862 MHz za jezgru?

16 godina
moderator
offline
HD3870 overclocking problem

Probaj bez volt moda, možda bude išlo, možda ne. Ako ne ide, probaj volt mod ako te nije strah za karticu. Ipak, imaj na umu da ti možda niti volt mod neće dozvoliti dizanje takta ako čip jednostavno "ne može" bolje/više.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HD3870 overclocking problem

.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.1.2011 22:49 (XPCBIT).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
autorov komentar

Čuo sam da je pencil mod isto tako uspješan, a ipak nema lemljenja jer bi tako SIGURNO izgubio garanciju. Probo sam bez moda i ne  ide iznad 862 al začudo ne ide ni s otključanim BIOSom bez moda tak da mislim da je BIOS samo prva karika u lancu, a da je mod zapravo nužan. S tim da računam da mi je potrebno i kvalitetnije hlađenje tipa Accelera S1. I kad smo već kod hlađenja zna li tko gdje ima za kupit vodenog hlađenja za grafe? Recimo gotovih kompleta...?

16 godina
moderator
offline
RE: HD3870 overclocking problem

Navodno u Sloveniji. U HR ima nekakvih kitova u Linksu i Feniksu (ako me sjećanje služi), ali nisu ništa osobito.

16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
autorov komentar

LOL, ne bih rekao da u BIOSu možeš "povećavati" preformanse grafičkim karticama. Ako misliš na ono što ja mislim to je gotovo isključivo za SLI/Crossfire rješenja ne za single kartice.

16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem

NEMOZE!

 

ni sa vmodom, barem ne,...... hmm, ....bez......., recimo.....,, tekuceg dusika Namigiva Namigiva

 

Pogledaj na atijevoj stranici FIRE GL kartice, koje imaju isti cip kao tvoja, one su ista kartica sa tzv "v-modom", i usporedi ih sa svojim zeljama, sve sta prelazi visi takt nego one imaju je SF, nemoj rade pokusavat Cool Cool

16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
autorov komentar

A ko zna jel ta voda baš najbolje rješenje. Mislim da treba uračunati da se struja i voda na vole baš. Mislim da bolji zračni hladnjak može držati temperature pod kontrolom.

 

16 godina
protjeran
offline
RE: HD3870 overclocking problem
intelduo kaže...

Da, sve je meni to jasno ali mene zanima je li voltmod osim otključanog BIOSa nužan kako bi se postizale frekvencije iznad 862 MHz za jezgru?

 Nije nuzan, ja sam stavio na Sapphirku drugi bios i grafa je samo za test isla do 910/1330 stabilno.

http://www.max-save.org/viewer.php?id=6175173dmark9101310gpuz.jpg

Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
autorov komentar

Trenutne FireGL kartice su bazirane na R600 arhitekturi a moj je čip R670 u 55nm procesu za razliku od R600.Cool

16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
autorov komentar

E to me zanima već. Kako si flashao BIOS? Ja imam GeCubeovu i flasham BIOS i ne ide preko 862. Napon u 3D-u mi je 1.327V. Plus, koji si BIOS koristio. Daj link ako može.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2008 18:19 (intelduo).
16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
intelduo kaže...

Trenutne FireGL kartice su bazirane na R600 arhitekturi a moj je čip R670 u 55nm procesu za razliku od R600.Cool

 neznam, nevolim ati ^^ Sramim se Sramim se
evo vidim, da je DF 777 mhz, mislim da bi do 850 moralo da ide bez novog biosa ^^ (1-5 fps-a vise)
probaj najprije nesta za softwersko clockanje kartica, buduci da je ati, mogu ti preporucit ovo :)
pa ak ti bude radilo ok, imas one editore biosa, skines bios, postavis mu default recimo 850, pa cak i povisis napon, i opet fleshas, bez vmoda Nevinašce
16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
autorov komentar

Tomi ovo je za 3850 kartice, meni treba za 3870.

16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
autorov komentar

U BIOS editorima je najviše što možeš stavit za napon GPU-a 1.327 V što je default napon!!

16 godina
neaktivan
offline
HD3870 overclocking problem

A da ne spominjemo da se volt modom ili kakvim shemama prilikom nabrijavanja kartice mozes pozdraviti s karticom...a to znači još više Bogataš sunca..


Ultrabitchinfast
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: HD3870 overclocking problem
intelduo kaže...

Tomi ovo je za 3850 kartice, meni treba za 3870.

Nije, to je za 38x0 kartice.
3850, 3870, 3870X2
16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
16 godina
offline
RE: HD3870 overclocking problem
intelduo kaže...

U BIOS editorima je najviše što možeš stavit za napon GPU-a 1.327 V što je default napon!!

 Da, to je jako malo.
Moja radi na 1,40V (pencil mod).
16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
autorov komentar

Da, imaš pravo al ne znam oće od tog bit šta kad ne možeš povisit napon na odgovarajuću razinu!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice