Vojska zaključana tema

poruka: 32
|
čitano: 11.162
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Vojska

Šta vi mislite o vojski jeste li za ili protiv?

 

PRLJAVI IGRAJU PRLJAVO !!!
16 godina
offline
Vojska

Moja najveca pobjeda protiv ove drzave je upravo ta vojska. Godinama sam izbjegavao pozive i na kraju se sav taj trud isplatio. Nisam isa ni u "pravu" vojsku a boga mi ni u "civilnu"! HAHAHAHAHAHA

15 godina
neaktivan
offline
RE: Vojska

Vojska nije loša stvar kako kaže Boris Novković u jednoj pjesmi "Bit če rata kažu svi!".

Pazite ovo stanje zamrznu nam vojni rok tako da vojska nije obavezna a približavamo se EU u kojoj čemo se udružit kao jedna država

ja kažem ok nemam ništ protiv EU ali dokle če ta jedna država funkcionirati pitanje je sada?

PRLJAVI IGRAJU PRLJAVO !!!
15 godina
online
RE: Vojska
Nemam ništa protiv, ali trebalo bi malo mlade slat u vojsku da ih malo nauče disciplini.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vojska
Ivan M. kaže...
Nemam ništa protiv, ali trebalo bi malo mlade slat u vojsku da ih malo nauče disciplini.
 Kao što meni moj stari kaže: "E da je tebe šutnut u jugoslavensku vojku. Koji kompjuteri i igranje, čistio bi ti  školjke sa četkicom za zube." Smijeh
Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vojska

Ovaj sto se hvali da je izbjego oba oblika vojske - nemam komentara...

P35-DS4 // Q6600 @ 3.5Ghz // Corsair DDR2-1066 // 8800GTX
16 godina
offline
RE: Vojska

Odsluzio 10 miseci vojnog roka 4 miseca u Šepurinama,6 miseci u luckom sa ATJ jedinicom imao nato obuku! I tko vojsku nije prosao nije nista vidio jer kakvih sve manijaka ima da te bog sacuva!Cool

15 godina
neaktivan
offline
RE: Vojska
Ivan M. kaže...
Nemam ništa protiv, ali trebalo bi malo mlade slat u vojsku da ih malo nauče disciplini.
 
VUUUŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠ!!!! (Potegnuo sam vodu!)
Kakva disciplina, čovječe. Ili je imaš ili nemaš. Nikakva vojska te neće to naučiti. Šta su mene disciplinirali? Naučili me raditi krevet po špagi? Naučili autiritetu? A-ha!

Kao u životu, u vojsci ne prođe dobro disciplinirani, nego snalažljivi.

mislav_01 kaže...

Ovaj sto se hvali da je izbjego oba oblika vojske - nemam komentara...

 
Ja imam - BRAVO SINE!!!
Uspio sam odugovlačiti da me ubode rok od 6 mjeseci, fenomenalno sam prošao, ali svejedno, najuzaludnije potrošeno razdoblje života. A brate, bilo je uzaludnih...
"Ja sam tragični pubertetlija zarobljen u telo odrasla čoveka!"
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vojska

Vojska je red rad i disciplina.

U današnjoj vojski ima puno promjena služiš 3 mjeseca živiš na račun države uz to da imaš gdje spavat jest i uz to još vas i plate.

Cool

PRLJAVI IGRAJU PRLJAVO !!!
16 godina
offline
RE: Vojska

Tko voli nek izvoli.. ja nisam poradi jer nosim leće. Samo mi nije jasno u čemu je bio problem jerbo stavim jaču dipotriju i vidim što piše na tablici auta na 300 m,  snajperista bez snajpera.. Cool

 

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
15 godina
neaktivan
offline
Vojska

2 mj.Muzil,2mj Borongaj,2mj Trsat....37 klasa...Usput za ovog sta ima lece to nije isprika.U vodu sam ih imao desetak sa naocalama i lecama.

EDIT:oprosti ako sam nesto krivo napisao.Vidim sad da nije bilo do tebe mada ne kuzim zasto te nisu uzeli?!

Gigabyte EP35-DS3,C2D E8500,Sapphire Radeon HD4850 dual slot fansink,Corsair XMS2 (2x1gb) 800mhz,Seagate 320+500gb,Corsair TX650W,Thermaltake Soprano http://www.velika-nagrada.hr
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.11.2008 18:07 (F1-IVO).
15 godina
protjeran
offline
Vojska

nezaboravno iskustvo...bio sam zadnja klasa hrvatske vojske (64.kl) u Sinju gdje sam odsluzio svih "mocnih" 6 mjeseci .. zao mi je sto nije bilo vise...steta je sto su ukinuli...a jos veca steta sto dopustaju mekuscima i mlitavcima i kojekakvim bitangama da je izbjegavaju na raznorazne nacine...(tj. dopustali do ukidanja)...tam nema zaje*ancije, uvijek nadju neki nacin da te "slome" ak se ne pokoris...slusas zapovijedi i bit ce ti dobro i zanimljivo...btw...bio sam u pjesadiji strojnicar...3.satnija,1.vod, 2.desetina...i u vjezbi vodja prvog tima koji je vodio cijeli napad...i mogu reci da je bilo prefenomenalno...nadam se da ce je vratit dok ja napravim kojeg sina i posaljem malo na obukuSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijeh

Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00GHz (2 CPUs) 2048MB RAM 250 GB Total ASUS EAH3650 Series 1024 MB xFire-->ddoxy
16 godina
offline
RE: Vojska
F1-IVO kaže...

2 mj.Muzil,2mj Borongaj,2mj Trsat....37 klasa...Usput za ovog sta ima lece to nije isprika.U vodu sam ih imao desetak sa naocalama i lecama.

EDIT:oprosti ako sam nesto krivo napisao.Vidim sad da nije bilo do tebe mada ne kuzim zasto te nisu uzeli?!

 Vrlo jednostavno, to je bilo vrijeme kada vojska nije imala lovu pa su odbijali ljude poradi svakakvih banalnih razloga.. A ko sam ja da se bunim..
Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
16 godina
offline
Vojska

Svakako dobra stvar,barem se naučiš rukovat oružjem ak se ne daj bože nađes u kakvoj situaciji da ga moraš upotrijebit.osim toga mislim da se i naucis nekoj discplini.jer si 6 mjeseci ipak pod nekakvom kontrolom koja je puno stroza nego doma.

Only God will judge me
16 godina
offline
RE: Vojska

U ŠEPURINAMA se tek vidi stega kad te par Časnika koji su bili u legiji stranaca pocne ganjat ko da si kakav ratni zlocinac!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Vojska
Sint1 kaže...

Moja najveca pobjeda protiv ove drzave je upravo ta vojska. Godinama sam izbjegavao pozive i na kraju se sav taj trud isplatio. Nisam isa ni u "pravu" vojsku a boga mi ni u "civilnu"! HAHAHAHAHAHA

 najgluplji komentar koji sam dosada pročitao na cijelom forumu. stvarno prejadno. i tip misli da je nešto bitno postigao. pravi si.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vojska
DhulKarnain kaže...
Sint1 kaže...

Moja najveca pobjeda protiv ove drzave je upravo ta vojska. Godinama sam izbjegavao pozive i na kraju se sav taj trud isplatio. Nisam isa ni u "pravu" vojsku a boga mi ni u "civilnu"! HAHAHAHAHAHA

 najgluplji komentar koji sam dosada pročitao na cijelom forumu. stvarno prejadno. i tip misli da je nešto bitno postigao. pravi si.
 A što si ti postigao bacivši 6 mjeseci života? Za što bi se htio boriti, za kapitalitička govna iz NATO-a? Pomiri se vojska je jedna zastarjela institucija zastarjelog sistema. Puno bi nam bilo bolje da je nikad nije ni bilo nigdje na svijetu.
15 godina
protjeran
offline
Vojska

ne zelim flameati ali malo me ljute ovakvi komentari...da nema ove vojske ti bi sad robovao u Velikoj Srbiji...sad bih ti svasta reko i napravio al sudrzat cu se.............................................................................................................................................................................................................................................................

nemas pojma sta govoris....ako si fizicki nesposoban onda barem priznaj, a nemoj pljuvat po necem takvom

Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00GHz (2 CPUs) 2048MB RAM 250 GB Total ASUS EAH3650 Series 1024 MB xFire-->ddoxy
16 godina
offline
Vojska

Bio, prošao. Nije uzalud potrošenih 6mj., upoznaš razne ljude, ostaneš u kontaktu, dosta toga naučiš,... Itd. Takva su barem bila moja iskustva. Bilo je zezancije no ne onih gluposti što vam pričaju svi koji se vrate iz vojske. Kada sam kretao imao sam frenda koji je bio u vojsci 3mj. i svaki put kada sam ga vidio žalio se kako jedva čeka da završi taj vojni rok. I nakon što sam ja završio skoro 3mj, a on je bio pri kraju i brojao je sitno te se i dalje jadao, ja ga nisam stvarno kužio radi čega je se toliko jadao. Meni je bilo stvarno dobro, no to sve izgleda ovisi o rodu u koji je netko bio te samom smještaja i prehrani. Ja sam bio prva 3mj u vojarni Croatia (Zg) , te 3mj u vojarni Bosut (Vk) i imam samo pozitivne stvari vezane uz vojni rok.

AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400 || Sapphire HD3870 512MB GDDR4 || 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz || Asus M2R32-MVP || HDD Segate 250Gb, 16Mb || Chieftec power supply 650W Turbo Series
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.11.2008 21:30 (Branimir2412).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vojska
doxy kaže...

ne zelim flameati ali malo me ljute ovakvi komentari...da nema ove vojske ti bi sad robovao u Velikoj Srbiji...sad bih ti svasta reko i napravio al sudrzat cu

Agresivac, zbog takvih ratovi i zapoćinju.
doxy kaže...

 

nemas pojma sta govoris...

 Imam.
doxy kaže...

ko si fizicki nesposoban onda barem priznaj,

Kakve to veze ima sa mojom porukom, i da fizićki sam sposoban za vojsku, ali prije bi je zapalio (ustanovu) nego išao na vojni rok.
doxy kaže...

a nemoj pljuvat po necem takvom

 Ako se radi o ubijanju ljudi na bilo kojoj strani dižem svoj glas. A ti se sakri u mišju rupu iz koje si dopuzao.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.11.2008 21:45 (Kizmar).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vojska
Kizmar kaže...
DhulKarnain kaže...
Sint1 kaže...

Moja najveca pobjeda protiv ove drzave je upravo ta vojska. Godinama sam izbjegavao pozive i na kraju se sav taj trud isplatio. Nisam isa ni u "pravu" vojsku a boga mi ni u "civilnu"! HAHAHAHAHAHA

 najgluplji komentar koji sam dosada pročitao na cijelom forumu. stvarno prejadno. i tip misli da je nešto bitno postigao. pravi si.
 A što si ti postigao bacivši 6 mjeseci života? Za što bi se htio boriti, za kapitalitička govna iz NATO-a? Pomiri se vojska je jedna zastarjela institucija zastarjelog sistema. Puno bi nam bilo bolje da je nikad nije ni bilo nigdje na svijetu.
 očito je da nisi iskusio ni jedan dan rata pa sebi mozes priustiti da pricas potpune gluposti. upravo zato se uopce necu upustati u objasnjavanje s nekim agresivnim kvazi-pacifistom poput tebe. al valjda ces odrasti jednom pa ces i skuzit koliko je zapravo djetinjasta ta tvoja prica. uostalom, sigurno si se zabunio jer su hipiji i parola make love not war bili u modi prije nekih 40tak godina. sagledaj realnost sada u svijetu pa se onda ukljuci u raspravu.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vojska
doxy kaže...

nezaboravno iskustvo...bio sam zadnja klasa hrvatske vojske (64.kl) u Sinju gdje sam odsluzio svih "mocnih" 6 mjeseci .. zao mi je sto nije bilo vise...steta je sto su ukinuli...a jos veca steta sto dopustaju mekuscima i mlitavcima i kojekakvim bitangama da je izbjegavaju na raznorazne nacine...(tj. dopustali do ukidanja)...tam nema zaje*ancije, uvijek nadju neki nacin da te "slome" ak se ne pokoris...slusas zapovijedi i bit ce ti dobro i zanimljivo...btw...bio sam u pjesadiji strojnicar...3.satnija,1.vod, 2.desetina...i u vjezbi vodja prvog tima koji je vodio cijeli napad...i mogu reci da je bilo prefenomenalno...nadam se da ce je vratit dok ja napravim kojeg sina i posaljem malo na obukuSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijeh

 Jako zanimljivo a daj mi recite jeli močuće se nekako iz vojske u specijalce ?
 

PRLJAVI IGRAJU PRLJAVO !!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vojska
Kizmar kaže...
doxy kaže...

ne zelim flameati ali malo me ljute ovakvi komentari...da nema ove vojske ti bi sad robovao u Velikoj Srbiji...sad bih ti svasta reko i napravio al sudrzat cu

Agresivac, zbog takvih ratovi i zapoćinje.

Zašto dirati prošlost koja je iza nama neki ljudi se ni ne žele sjetiti toga.
Rat če izbiti zbog EU njihovo ujedinjenje u jednu državu to će nas koštat.
Razlogi za EU su:
1.Neke gluposti koja nas EU tjera (npr. Tražili su našeg Gotovinu i glu.. Sanader ga je dao samo zbog EU i jesmo li ušli nismo)
2.Neki u sabor misle na svoju guzivu da izvinete
i
3.Zbog toga šta smo u velkoj krizi i dugovima.
A kada uđemo nedaj Bože da se nešto krivo pođe dovoljno da jedna država zarati sa drugom eto ti rata i gdje ste onda napočetku gdje su se naši djedovi i očevi borili da osamostale RH.
A za toko nešto nam treba VOJSKA da brani domovinu!
PRLJAVI IGRAJU PRLJAVO !!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vojska
DhulKarnain kaže...
očito je da nisi iskusio ni jedan dan rata pa sebi mozes priustiti da pricas potpune gluposti
 A što je to tako dobro rat donio tebi, hrvatima, srbima itd... Ako si sudjelovao u njemu nisi nikako profitirao. Neosvisnost smo mogli imati i bez rata da nije bilo ratnih huškaća sa obiju strana. Profitirali su oni koji su to najmanje zaslužili (netrebam ih nabrajati). Sretan sam što nisam u ratu osobno sudjelovao, svatko bi bio sretan...
DhulKarnain kaže...
upravo zato se uopce necu upustati u objasnjavanje s nekim agresivnim kvazi-pacifistom poput tebe
 Odlući se jesam li prvo ili drugo, oksimoron ti ne služi na cast.
DhulKarnain kaže...
 i skuzit koliko je zapravo djetinjasta ta tvoja prica
Nije djetinjasta, zapravo bi bila i moguća da na svijetu nema toliko konformista poput tebe.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.11.2008 22:46 (Kizmar).
16 godina
neaktivan
offline
Vojska

može mi samo netko reć što je potrebno za vojnog pilota(posebno znanje ), gdje je ta škola i kako je u njoj ako itko zna

16 godina
neaktivan
offline
RE: Vojska
brezonja kaže...

može mi samo netko reć što je potrebno za vojnog pilota(posebno znanje ), gdje je ta škola i kako je u njoj ako itko zna

 Koliko sam ja čuo postoji pilotska škola (srednja) u Zadru i Zagrebu. I u vojsci ti određuju djelovanje i zanimanje prema završenoj srednjoj školi.
Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
16 godina
offline
RE: Vojska
miky moj kaže...
doxy kaže...

nezaboravno iskustvo...bio sam zadnja klasa hrvatske vojske (64.kl) u Sinju gdje sam odsluzio svih "mocnih" 6 mjeseci .. zao mi je sto nije bilo vise...steta je sto su ukinuli...a jos veca steta sto dopustaju mekuscima i mlitavcima i kojekakvim bitangama da je izbjegavaju na raznorazne nacine...(tj. dopustali do ukidanja)...tam nema zaje*ancije, uvijek nadju neki nacin da te "slome" ak se ne pokoris...slusas zapovijedi i bit ce ti dobro i zanimljivo...btw...bio sam u pjesadiji strojnicar...3.satnija,1.vod, 2.desetina...i u vjezbi vodja prvog tima koji je vodio cijeli napad...i mogu reci da je bilo prefenomenalno...nadam se da ce je vratit dok ja napravim kojeg sina i posaljem malo na obukuSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijeh

 Jako zanimljivo a daj mi recite jeli močuće se nekako iz vojske u specijalce ?
 

 Mozes ali specijalaci su tu malo siri pojam jer specijalci su bili u policiji ali su ih ukinili pa i stavili pod interventnu a neke u  ATJ Lučko,ali ako hoces mozes zatrazit za Delnice tamo ti je jedan vod nesto slicno zelenim beretkama!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vojska
brezonja kaže...

može mi samo netko reć što je potrebno za vojnog pilota(posebno znanje ), gdje je ta škola i kako je u njoj ako itko zna

 Prvo moraš predati zamolbu u uredu za obranu. Zatim slijedi Primarni liječnički pregled, te potom Selekcijski liječnički pregled. Ako prođeš preglede, moraš se prijaviti na Fakultet prometnih znanosti u Zagrebu - aeronautički smjer VOJNI PILOT. Čeka te razredbeni postupak na kojem se pismeno provjerava znanje matematike, fizike i engleskog jezika. Prolaskom razredbenog postupka upisuješ se na fakultet. Nakon toga čeka te SELEKCIJSKO LETENJE (prvi samostalni let, nakon 11 sati obuke - njega obično padne više od 50% pristupnika). Zadovoljivši navedene kriterije, čeka te Selekcijski kamp kadeta (stjecanje temeljnih vojnih vještina i tjelesne spremnosti) i na kraju - studiranje.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.11.2008 23:59 (macak).
16 godina
offline
RE: Vojska
mislav_01 kaže...

Ovaj sto se hvali da je izbjego oba oblika vojske - nemam komentara...

 Slusaj te sad ovako gamadi!!! Ja sam u Zadru bia sve godine rata koji je bia katastrofa vecina VAS uopce ne zna kako je biti bez struje i vode godinama tj. svaka 3 mjeseca imas struju i vodu po par dana, a po 2000 granata dnevno da ne spominjem. Drugo ja sam pomorac i na brodu nema te vojske koja ce ti pokazati vecu disciplinu i odgovornost od posade na bilo kojem brodu pogotovo tankeru, mozda bi po naporu jedino legija stranaca mogla se usporediti sa time. Cini mi se da me je jos netko prozva direktno ili indirektno da sam mekusac ili da nisam sposoban za vojsku, dragi moji na brod se ne moze ici ako si fizicki nesposoban, a to sto se ja ponosim time sto sam izbjega vojsku nema veze sa mojim domoljubljem i sa cinjenicom da bi se ja u slucaju piz...arije prvi boria i drage volje dobia metak u celo za ovo sra... od naroda i drzave!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vojska

Sorry faco

P35-DS4 // Q6600 @ 3.5Ghz // Corsair DDR2-1066 // 8800GTX
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice