Vas nacin za zaradu novaca?

poruka: 1.094
|
čitano: 313.748
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Vas nacin za zaradu novaca?
zelenbic kaže...
FiCoO kaže...

Nema kruha u tome ako nisu iznosi veliki, npr 1000 i vise...ovak nista, vjeruj

 

ja trenutno zaradjujem servisiranjem malo pomalo, ocistim koji komp generalku lupim (treba kome? :D) i evo ovaj moj sajt www.tv.ultimax.info ako netko klikne reklamu (1:2000) tu dobim nes al slabo, to je onaj sitnis za potrosit na ebayu :P

Ajmo mu sad svi poklikat na reklamu ja jesam {#}

Hehe hvala :)

Da to napravi svaki 10. posjetitelj (naravno ne silim nikoga samo statistika neka) to znaci da bi bilo cca 300 klika, sto google otprilike placa 100-130€ mozda i vise

 

sa tim novcima bi rijesio problem rtl-a i nove jer bih to platio jednom covjeku sta ima optiku da streama i bili bi pocasceni rtlom i novom :)

www.tv.ultimax.info GLEDAJTE TV UZIVO NA INTERNETU
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vas nacin za zaradu novaca?
OriginalEXE kaže...

Čuj rade sve ručno, a ima preko 1000 članova pa si ti misli :) Samo se treba angažirati ako tebe propuste, ali nitko još nije scamman ;)

Cek, gdje se isplate ti bodovi, koliko bodova je jedan dolar????

13 godina
neaktivan
offline
Vas nacin za zaradu novaca?

Jel tko od vas koristi ovaj Adf.ly,meni je jucer resetiralo sve viewe i sad kad mi netko pogleda ne piše mi da je pogleda.Jel kod vas isto?

12 godina
neaktivan
offline
Vas nacin za zaradu novaca?

Moras cekat update, koji je otprilike svakih sat i pol.

Ako ti ne registrira view znaci da nije pogledao. To je to.

13 godina
neaktivan
offline
Vas nacin za zaradu novaca?

A sta je s ovim viewima od prije?

15 godina
odjavljen
offline
Vas nacin za zaradu novaca?

Adsense acc konačno odobren {#}

 

Povremeno navratite na moj blog i čitajte dobre, korisne tutove. Sad su završni pa je malo gužva ali bit će {#}

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2012 22:07 (Sum_of_all_fears).
13 godina
neaktivan
offline
Vas nacin za zaradu novaca?
i ja sam poceo s ovim mega youtube viems! registrirao sam se preko onog refferala.nadam se da nije scam
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vas nacin za zaradu novaca?
live4cro kaže...
i ja sam poceo s ovim mega youtube viems! registrirao sam se preko onog refferala.nadam se da nije scam

 

 

eedit: malo sam racunao.

po danu dobivam oko 1 dolar,  ako mi pc radi 24 h na dan a ne radi,

u mjesec dana skupim 85 tisuca bodova koji vrijede 35 dolara( da komp radi 24 h)

kad pogledam prednosti i minuse

struje tolko potrosim

internet me jebe spor je

ne zaradim nista

 

no kad budem isao negdje van., 

neisplati se s basic membershipom.

a i vip nije nesto. samo ti donosi 0.80 centa(1000 bodova) mjesecno i 15 posto od refferala

12 godina
neaktivan
offline
Vas nacin za zaradu novaca?

Nacin zarade, osim moderatora ttx-a također se bavim web dizajnom, prezadovoljan osim činjenicom da bih lako mogao dobiti hemeroide od sjedenja :D

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vas nacin za zaradu novaca?
zelenbic kaže...
FiCoO kaže...

Nema kruha u tome ako nisu iznosi veliki, npr 1000 i vise...ovak nista, vjeruj

 

ja trenutno zaradjujem servisiranjem malo pomalo, ocistim koji komp generalku lupim (treba kome? :D) i evo ovaj moj sajt www.tv.ultimax.info ako netko klikne reklamu (1:2000) tu dobim nes al slabo, to je onaj sitnis za potrosit na ebayu :P

Ajmo mu sad svi poklikat na reklamu ja jesam {#}

Good guy greg,klik na reklamu :)

Za tu nadogradnju pričekat ćemo ožujak, a ova nadogradnja će nam to omogućiti nadogradnjom sustava nadogradnji. - - - - - - - - - - - - Mosin-Nagant: When out of ammo, it makes a great pike, war club,
13 godina
neaktivan
offline
Vas nacin za zaradu novaca?

Ekipa, jel itko od vas uopće plaća porez na zaradu preko neta to ili čekate da vam policija pokuca na vrata? {#} Sve te zarade zvuče bajno, no kad se plati porez i ne ostane puno. 


Da podsjetim, uvođenjem OIB-a sva vaša primanja i transakcije iz inozemstva (i tuzemstva) se bilježe i direktno su dostupne poreznoj upravi koja u svakom trenutku ima na uvid koliko ste zaradili novaca tj. koliko vam je toga sjelo na račun, te da li ste na to platili porez na (drugi) dohodak, prirez + mirovinsko. Tako da, nema smisla pokušavati muljati ili sl. jer će država ovako ili onako naplatiti svoje.

 

Ono što sam do sada uspio saznati to se rješava ovako: Nakon što vam novci sjednu na račun (bilo da su sjeli direktnom uplatom na račun, preko paypala ili sl.) plaćate 25% poreza na drugi dohodak + 18% prireza (grad Zagreb) + I. i II. mirovinski stup (15 + 5)% što u ukupnoj računici ispada oko 44% ukupne bruto zarade. Znači, na zaradu od 1000$ vama ostane 560$ za trošenje. Za detaljnije informirajte se u poreznoj.

 

Zanimljiv članak o tome;

http://novac.blog.hr/2006/08/1621470178/placanje-poreza-na-zaradu-iz-inozemstva-putem-adsense-ili-affiliate-i-sl-programa.html

 

Ne želim nikoga plašiti, no oni koji ne plaćaju porez i te novce shvate kao da su odmah za trošenje mogli bi se naći u velikim problemima jer su kazne do oko 50 000 kn. I ja sam nedavno podigao blizu 6000$ i svakako mi nije bilo drago da sam državi morao dati cca 15000 kn no bar sad mirno spavam. Pamet tu glavu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2012 13:14 (TracerCPP).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vas nacin za zaradu novaca?
bugonja kaže...

obilazim udovice i razvedene.situirane 45+

haha legenda

Prodajem igrice
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vas nacin za zaradu novaca?
TracerCPP kaže...

Hvala na informaciji,ali koje su sanse da te uhvate?Nekako mi se cini da se nikom neda zajeba*at sa tvojim racunom ak nisi godisnje zaradio tolko i tolko...mora postojat nekakv minimum za provjeru.

Kolko sam upoznat sa svojim ziro racunom u pbz-u,navodno ak prekoracis 40 000 kn godisnje onda si duzan platiti porez.Nisam 100% siguran.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2012 14:28 (kach).
15 godina
neaktivan
offline
Vas nacin za zaradu novaca?
znate sta je meni jedno vrijeme islo dobro?
narucio sam "diesel" satove preko ebaya za 50kn i prodavao ih za 300kn...

i onda je fail kada dojdes u birtiju i vidis lika kako se udvara curi i pokazuje joj taj sat, a onda u sebi mislis ee koji si ti jadnik ;)
Mjera čovjekova stvarna karaktera je ono što bi učinio kada za to nitko ne bi saznao...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vas nacin za zaradu novaca?
kach kaže...
TracerCPP kaže...

Hvala na informaciji,ali koje su sanse da te uhvate?Nekako mi se cini da se nikom neda zajeba*at sa tvojim racunom ak nisi godisnje zaradio tolko i tolko...mora postojat nekakv minimum za provjeru.

Kolko sam upoznat sa svojim ziro racunom u pbz-u,navodno ak prekoracis 40 000 kn godisnje onda si duzan platiti porez.Nisam 100% siguran.

Svaka uplata preko paypala direktno ide na evidenciju poreznoj upravi tako da oni ne hvataju već odmah vide čim ti novci sjednu, a ti po zakonu imaš 8 dana da na to platiš porez. Da li će oni, i kada reagirati na neplaćanje poreza pitanje je s kojim se ja ne bih mučio navečer kad idem spavati.

 

I po zakonu, ti si dužan platiti porez na svaku zarađenu kunu. Nema tu dopuštenog limita. Drugo su firme i obrti koji nisu u sustavu PDV-a.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2012 14:51 (TracerCPP).
13 godina
offline
Re: Vas nacin za zaradu novaca?
Al nebi rekao ni da ce te sad za 50kn ganjat
www.tv.ultimax.info GLEDAJTE TV UZIVO NA INTERNETU
14 godina
neaktivan
offline
Vas nacin za zaradu novaca?

Ma nevjerujem da bu reagirali na svote do 1000 kn.Ajde da ti sjeda svaki mj 5 000-10 000 kn onda bi mi bilo razumljivo,ali za ovakve sitnice mislim da imaju pametnijeg posla.Oni ciljaju sam na one velike igrace koji okrecu veliku lovu,jer od njih oni imaju nekakvu zaradu.Ovak da nas hvataju sa mini ciframa pa vise bi oni love izgubili nego kaj bi dobili.

13 godina
offline
Re: Vas nacin za zaradu novaca?
Istina, veliki igraci imaju i novaca dovoljno da plate i izvuku se
www.tv.ultimax.info GLEDAJTE TV UZIVO NA INTERNETU
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vas nacin za zaradu novaca?

Dečko, to vam je sve rizik.. Ako vam jednog dana pokucaju na vrata jer ste tokom godina skupili 200 po 200 kn i tako nabrali par tisuća može vam se sve to obiti o glavu. Završiti na sudu s 50 000 kn kazne, zapljena imovine i što već ne, a sve ste to mogli spriječiti.

 

No, svatko je odgovoran za sebe pa tako i vi odlučite da li ćete riskirati ili ne.

13 godina
offline
Re: Vas nacin za zaradu novaca?
Ja ako skupim 100 kn meni super al jedva i to
www.tv.ultimax.info GLEDAJTE TV UZIVO NA INTERNETU
13 godina
offline
Vas nacin za zaradu novaca?

Aha, samo čeka da platim porez da bi si oni mogli pregovarati sa EU, lud sam.

http://key-storm.com/ ŽELJKO BJELIĆ JE LOPOV || ŽELJKO BJELIĆ JE LOPOV
15 godina
odjavljen
offline
Re: Vas nacin za zaradu novaca?
TracerCPP kaže...
...

To su informacije iz 2006. godine. Nije mi jasno na koju osnovu bi trebao plaćati mirovinsko (aj porez mi je jasan) kada ugovor o radu ili djelu nisam potpisao i to se nigdje ne vodi. Ako netko točno zna tko, što i koliko sa informacijama ne starijim od prošle godine, neka se javi. A pošto sam nezaposleni student, tu bi možda moglo biti i povrata poreza {#}

 

U međuvremenu, svratite na moj blog ;). Zanima me jedna stvar - koliko je pametno pisati na engleskom? Postoji masa ovakvih tutoriala i blogova sa sličnom idejom na netu ali hrvatskih (osim ovog foruma i par stranica) nema. Jel bolje ciljati na sve sa engleski (vrlo velika većina informatičkih obrazovanih će ovo shvatiti bez problema) pošto su ovo ipak malčice naprednije stvari ili se prebaciti na hrvatski i pokušati se ubaciti na pomalo lošu situaciju sa tutovima na hrvatskom.

 

Video-tutorijale ne mogu smisliti. Em je teško se za snaći, em uvijek govori netko sa glasom 13godišnjaka i skoro je nemoguće sa slabijim netom nešto pohvatati.

 

[edit] - jel ima neki addon za blogspot (nezz kako to drugačije nazvati) da korisnik može izabrati hoće li gledati verziju posta na eng ili na hrvatskom?

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2012 22:43 (Sum_of_all_fears).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vas nacin za zaradu novaca?
Sum_of_all_fears kaže...
TracerCPP kaže...
...

To su informacije iz 2006. godine. Nije mi jasno na koju osnovu bi trebao plaćati mirovinsko (aj porez mi je jasan) kada ugovor o radu ili djelu nisam potpisao i to se nigdje ne vodi. Ako netko točno zna tko, što i koliko sa informacijama ne starijim od prošle godine, neka se javi. A pošto sam nezaposleni student, tu bi možda moglo biti i povrata poreza {#}

1) Nema veze što su informacije iz 2006. Taj zakon je i danas na snazi kada je riječ o zaradi u inozemstvu.

2) Ugovor o djelu je nešto drugo. To bi značilo da sa svakom mušterijom moraš fizički potpisati ugvor o djelu, a to je u praksi nemoguće, a i prevelika komplikacija. Kupac samo želi račun i to je to. Zato se to kvalificira kao drugi dohodak te se računa po onoj računici koju sam spominjao pod 1).

3) Čim imaš žiro-račun na koji možeš primati novce automatski si dužan i plaćati porez na svaku zaradu koja sjedne na taj račun. A ako nemaš (obavezni) mirovinski fond oni će ti ga automatski dodijeliti.

4) Povrata poreza više nema po gotovo svim osnovama.

 

Bez zavaravanja. Legalnog izbjegavanja plaćanja poreza nema. Ako odlučite ne prijaviti porez jedino što možete jest nadati se da vas neće dirati u slučaju manjih svota novaca. No i to je upitno i ne bih preporučio.

14 godina
neaktivan
offline
Vas nacin za zaradu novaca?

Nekako mi nema to sve logike,znam da mi je zena u banci nes govorila da ako predem 40 ili 50 000 godisnje na kartici da cu tek onda morat platit porez.Sad neznam...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vas nacin za zaradu novaca?
kach kaže...

Nekako mi nema to sve logike,znam da mi je zena u banci nes govorila da ako predem 40 ili 50 000 godisnje na kartici da cu tek onda morat platit porez.Sad neznam...

Tko zna o čemu je ona govorila. Vjerojatno je mislila ćeš nakon tolike zarade preći u veći porezni rang, no to nikako ne znači da ne plaćaš porez.

 

Porezne stope

--------------------

do 3600 kn: 12 %
od 3601 do 10.800 kn: 25 %
od 10.801 kn: 40 %

 

Najveći broj ljudi je u rangu 25% (srednji sloj). Ako bi ti na kartici zaradio dodatnih 40-50 000 time bi uz redovnu prosječnu plaću prešao u viši porezni rang (40%) te platio dodani porez.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Vas nacin za zaradu novaca?
TracerCPP kaže...

Porezne stope

--------------------

do 3600 kn: 12 %
od 3601 do 10.800 kn: 25 %
od 10.801 kn: 40 %

 

Najveći broj ljudi je u rangu 25% (srednji sloj). Ako bi ti na kartici zaradio dodatnih 40-50 000 time bi uz redovnu prosječnu plaću prešao u viši porezni rang (40%) te platio dodani porez.

a što je sa onima koji žive i rade vani po 7-8 mjeseci a šalju obitelji na bankovni račun plaću?Moraju li oni plaćat poreze?Znam da jedna klasa ne mora...a neznam za ostale

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vas nacin za zaradu novaca?

To je već druga priča. Za to postoji posebni devizni račun i koliko se sjećam nije bilo poreza.

14 godina
neaktivan
offline
Vas nacin za zaradu novaca?

sto se tice ovom mega youtube views-a ja se ulogujem u svoj acc i preko mozille i chrome-a i istovremeno mi radi pa dobijam duplo poena

13 godina
offline
Vas nacin za zaradu novaca?

Nisi li ti pročitao da je to zabranjeno ?

 

Dobit ćeš bananu uskoro xD

imam muda
13 godina
neaktivan
offline
Vas nacin za zaradu novaca?

kak se prebaci ti pointovi s youtube viewsa na paypal.Web stranica im je užasna{#}.

I koliko je pointowa jedan dolar..

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2012 11:23 (Bera).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice