Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.275.355
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

Govorimo o modernom društvu, naravno, marginalnim porezima po fiksnim stopama, kaznama izraženim u dnevnim dohocima itd.

Kakve to ima veze s Antikom?

Prošo voz.

Budući da je nakon tog posta bilo teksta u znatnim količinama koji se pobliže dotiču tematike.. </zanemari. Nedostatak vremena za podrobnije čitanje postova.

15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

http://www.srbijadanas.com/vesti/svet/naoruzan-samo-tetejcem-u-alep-tamo-rade-kafici-restorani-butici-2016-11-04

 

http://www.klix.ba/vijesti/bih/kako-je-novinar-beogradske-politike-u-alepu-sreo-mrtvog-ismeta-bajramovica-celu-svi-ga-zovu-celo-cia/161108012

 

M. Lazanski - srpski kvazi politički analitičar i komentator, lažov i huškač "bio" u posjeti Siriji, "napravio intervju" sa Ismetom Bajramovićem zv. Ćelo i napisao o tome hrpu laži. 

 

Inače Ćelo je mrtav već 8 godina, 2008. godine izvršio samoubistvo u Sarajevu. 

 

Dobrica Ćosić --- Laganje je najbolja vrlina srpskog naroda... Mi lažemo da bi varali sami sebe, da tješimo druge, mi lažemo za oprost, mi lažemo da bi se borili protiv straha, lažemo da ohrabrujemo druge, lažemo da bi skrivali svoj i nečiji drugi jad. Laganje je oblik našeg patriotizma i potvrda naše urođene inteligencije. Mi lažemo na kreativan, maštovit i inventivan način...

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

 Dok je naoružan tetejcem, znaš da je ozbiljan baja. Bježe svi ispred njega, zato je i stigao bez problema.

14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Hahaha! Donalda Trumpa je kamera piknula na glasačkom mjestu kako ćiribimbi u Melanijin listić! 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2016 21:46 (phoenix2003).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
phoenix2003 kaže...

Hahaha! Donalda Trumpa je kamera piknula na glasačkom mjestu kako ćiribimbi u Melanijin listić! 

 Mediji javljaju da je Trump pobijedio... 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Da, upravo gledao govor - moram priznati da ga nikad nisam slušao i da je ovo zvučalo poprilično dobro, smisleno i koherentno (s obzirom da ga mediji predstavljaju ko, u najmanju ruku, Keruma). 

 

Definitivno bolji izbor od Clintonice (za koju samo čekam da pobjegne u neku zemlju s asylum politikom), vidjet ćemo što donosi sljedećih par godina, i koliko će od stvari koje je naveo u kampanji i sad govoru uspjeti ostvariti.

One ring to bring them all and in the darkness bind them
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2016 9:19 (The Unforgiven).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
The Unforgiven kaže...

Da, upravo gledao govor - moram priznati da ga nikad nisam slušao i da je ovo zvučalo poprilično dobro, smisleno i koherentno (s obzirom da ga mediji predstavljaju ko, u najmanju ruku, Keruma). 

 

Definitivno bolji izbor od Clintonice (za koju samo čekam da pobjegne u neku zemlju s asylum politikom), vidjet ćemo što donosi sljedećih par godina, i koliko će od stvari koje je naveo u kampanji i sad govoru uspjeti ostvariti.

 Ti si puko ko kokica.

 

Preporučam da se prije informiraš o jednom pa drugom kandidatu, nakon 10 minuta ćeš sam sebe demantirat. Imaš s jedne strane kandidata sa 15 kila govana, s druge strane tri puna tankera govana. Da te pitam po čemu je Trump bolji, kladim se u žuti karton da nebi smisleni post napisao ni da 3 dana mozgaš.

16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Hillary podrzava Saudijsku Arabiju, Trump podrzava Rusiju.

 

 

Izmedu SA i Rusije, pozdrav braci rusima, jebite se odvratni ljudo/kulturomrsci iz SA koji ste uzrokovali zajedno s americkom politikom ISIS i pad Gadafija, Mubaraka i sad pokusavaju orkestrirati pad Assada.

Skoro se EU raspala radi toga, napusta nas jedna od vaznijih clanica i ekstremizam se vratio u EU.

 

Ovo su meni dovoljni razlozi da se veselim Trumpu, vise nego Hillary.

 

Samo treba vidjeti u stvarnosti koliko ce Trump biti anti establishment i koliko je ista sto je rekao istina.

 

Cinjenica da su protiv njega i lijevi i desni i svaki moguci medij govori nesto dobro o njemu.

 

 

Najslade mi je kad vidim one ucviljene feministe i libertarijance...uffff im getting hard...

Vojkovic i Matija Babic placu, boje se propasti svoje retardirane ideologije.

 

Cudi me da je Oleg kao takoder dezurni matijin liberr-tard za Trumpa, ali kada se sjetim koliko stuje ruse, nije zapravo ni cudno.

- Psiho246
14 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Nadam se da nece biti bratoubilackih ratova, barem dok je Trump na vlasti.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Vidim da raznorazni mračnjaci diljem svijet slave...konzervativci, ultranacionalist, turbokatolici, veliki Hrvati napokon su došli na svoje.

Kako je nekada US pružio Kini da iziđe na svjetsku scenu na uštrb SSSR, tak' danas budu bili kontra nje, zajedno sa Ruskom Federacijom(RF).

Našli si novog prijatelja, mislim na US. 

 

Ta je Trump čudan spoj Ž.Markić i Zdravka Mamića. Iskompleksirani degenerik koji novcima dolazi do onoga što ne može dobiti prirodnim putem.

Iz velikih riječi vjere krije svoju komplekse, kako i obično radi primjerice katolici u nas. 

Neće ratovati sa RF, al' bude zato sa Kinom. Neće možda biti destabilizacije Europe, al' bude Dalekog istoka(svojim saveznicima budu dali nuklearno oružje).

 

Čovjek je otvoren rasist i sadist, te se kao takav svidio bijelo Americi koja ga je dovela na vlast.

Ljudi su popušili foru sa novim radnim mjestima, kao i Germani sa Hićom i velikim javnim radovima. 

A, opet znamo kako je sve to završilo.

 

Opet se budi fašistička neman. Ne više na našem kontinentu(mada imamo malog vođu Orbana, te kopije obiteljaša iz Poljeske), al' sada na nekom drugome.

Izgleda da će trebati opet u partizane. 

 

A, Rusi ako krenu sa ovim Trumpom izgleda da bu pakt Ribbentrop-Molotov mala igra naspram Trump-Putin. Izgleda da Rusi nikako da nauče. Prvo ih je zeznuo Hićo, onda opet NATO nakon raspada SSSR, kada je Zapad rekao Rusima da se ne moraju bojati da će ih neće napasti, te da ne moraju nastaviti se naoružavati, te da će to i NATO prestati.

Međutim, NATO je lagao, te se nastavio naoružavati, te stezati obruč oko Rusije, odnosno RF. Počelo je sa raspadom Varšavskog pakta, pa sa raspadom Jugoslavije, te konac toga vidimo događajima u Ukrajini, gdje su Ameri odradili svoju ulogu u rušenju demokratski izabranog vladara....

B.Jelcin koji je popušio foru od Zapada, svojoj zemlji je uzeo deset godina koji su mogli utrošiti u daljnji razvoj svoje velike ponosne Armije...

 

Ljudi nema sreće u tuđoj nesreći.

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2016 12:42 (PzKpfw).
13 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Kampanja je samo kampanja, posebice kad je u pitanju USA. Ne vjerujem da će se dogoditi neki veliki i bitan zaokret u njihovoj politici, vjerojatnije će biti u pitanju samo kozmetičke korekcije. Što je sve Obama obećavao da će napraviti pa nije.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

.. prikaz (hilarica-trumpić i pobjeda..), kako je utjecaj na medije važan u slici koju dobijamo, kako se u izbornoj noći to preokrene suprotnim rezultatom. Utjecaj na medije i predviđanja, naspram mase građana, koji ako ništa drugo nakon desetljeća terorizma biraju desno (kao u EU).. nevažno koja je osoba a-b-c.. kakva je frizura, pa čak ni što govori. Jednako ta osoba, kao bundeva u ponoć, postane 'noramaln predsjednik' transformacijom, umjesto ridikula do tada.. Trumpić. Bar ne moramo izmišljati naziv za frstlejdi-mena :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
DrNasty kaže...

 Dok je naoružan tetejcem, znaš da je ozbiljan baja. Bježe svi ispred njega, zato je i stigao bez problema.

 

Ništa osobno, samo me asociralo na film.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2016 14:49 (tron).
16 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...
The Unforgiven kaže...

Da, upravo gledao govor - moram priznati da ga nikad nisam slušao i da je ovo zvučalo poprilično dobro, smisleno i koherentno (s obzirom da ga mediji predstavljaju ko, u najmanju ruku, Keruma). 

 

Definitivno bolji izbor od Clintonice (za koju samo čekam da pobjegne u neku zemlju s asylum politikom), vidjet ćemo što donosi sljedećih par godina, i koliko će od stvari koje je naveo u kampanji i sad govoru uspjeti ostvariti.

 Ti si puko ko kokica.

 

Preporučam da se prije informiraš o jednom pa drugom kandidatu, nakon 10 minuta ćeš sam sebe demantirat. Imaš s jedne strane kandidata sa 15 kila govana, s druge strane tri puna tankera govana. Da te pitam po čemu je Trump bolji, kladim se u žuti karton da nebi smisleni post napisao ni da 3 dana mozgaš.

 

 

16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tron kaže...

Ništa osobno, samo me asociralo na film.

 To i jest odgovor onome ko uzdiže tetejca ;)

15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Kad vidim da domaci talog tipa Remi, Ida Prestar, Andrea Andrasy, Mile Kekin i slicni placu na drustvenim mrezama ova pobjeda je jos puno slada.

Dosta je cuti Trumpovu izjavu da Rusi nisu neprijatelji vec suradnici i svakom normalnom covjeku bi neke stvari trebale biti jasnije.

14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Najzanimljivije od svega jeste to koliko su pogriješile ankete i druga istraživanja provedena od ozbiljnih medija. Mislim da je i čak sam Trump bio šokiran što bih usporedio sa Grunfovim iznenađenjem da njegov pronalazak radi. Nevjerojatna je ljutnja američke javnosti na svoju vladu i to i jeste razlog zbog čega su dali glas Trump-u. Tražili su promjenu ali mi je nejasno što hoće? Ekonomija im je bila u slobodnom padu, nezaposlenost rekordna, financijski gubici na burzama isto tako, ugled u svijetu srozan do temelja, smanjen kreditni rejting, država pred stečajem.... Onda dođe Obama i njegova administracija, prilično poprave stanje i opet im ne valja! Kad će shvatiti da se ne mogu ograditi zidom i očekivati da će ostatak svijeta morati slušati njihova naređenja? Jednom prilikom na CNN gledao sam emisiju u koju su doveli nekoliko građana koji su bili neodlučeni za koga će glasovati. Jedna gospođa je rekla da je odlučila svoj glas dati Trump-u jer ona živi na granici sa Meksikom odakle svakodnevno dolaze ilegalni migranti pa joj to smeta. Mislim da se ova ista gospođa (kao u ostalom i drugi birači) nikada nije zapitala koja je uloga njene zemlje u tome što migranti prelaze granicu ilegalno kroz njen gradić.

Osim toga, ne znam što se Trump-u raduju Rusi, Srbi i drugi "kontraši" i desničari?

16 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
boxer kaže...
phoenix2003 kaže...

Hahaha! Donalda Trumpa je kamera piknula na glasačkom mjestu kako ćiribimbi u Melanijin listić! 

 Mediji javljaju da je Trump pobijedio... 

 

 

11 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

za to vrijeme u hrvatskoj....

 

današnje izvješće fine:

 

Zbog neizvršenih osnova za plaćanje, 30. rujna u blokadi je bilo 328 635 građana. Dug građana iz osnova iznosio je 40,42 milijarde kuna, što je za 0,5 % više u odnosu na prethodni mjesec

 

Od 1. siječnja 2011. do 30. rujna 2016. godine zaprimljene su 6 953 783 osnove, od čega se 28,34 % odnosi na poslovne subjekte, a 71,66 % na građane. U istom periodu ukupno su izvršene 116,3 milijarde kuna po osnovama koje se odnose na poslovne subjekte i 34,4 milijarde kuna po osnovama koje se odnose na građane.

 

u manje od šest godina skoro sedam milijuna ovrha, pa pomnoži tih 7 milijuna sa prosječnom odvjetničkom naknadom i još jednom na jubito pogledaj debelo ćelavo govno koje u nedjelju kod drugog ćelavca izjavljuje da odvjetnici ne zarađuju puno na ovrhama... 

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...

Kampanja je samo kampanja, posebice kad je u pitanju USA. Ne vjerujem da će se dogoditi neki veliki i bitan zaokret u njihovoj politici, vjerojatnije će biti u pitanju samo kozmetičke korekcije. Što je sve Obama obećavao da će napraviti pa nije.

Jasno predsjednik samo po sebi ne može puno napravit, Obama je htio sredit zdravstveni sustav ali baš mu i nije uspjelo.Možda još i bitnije Obama je htio postrožit oružarske zakone, e tu je tek totlano potučen i relano napravio je samo 5% od onoga kaj je htio.Ne možeš ti u Americi ludoj za oružjem postrožit oružarske zakone, pa lobisti oružarske industrije i ljubitelji oružja satrat če te ko beba zvečku.

 

Kampanjsko laprdanje je show, ali Trump je ipak sasvim drukčiji lajavi tip=ljudi su glasom bilo iz protesta ili ciljano išli protiv ove napadne rospije Klintonjače.

 

Trump ko Trump ništa novo, ali ova Klintonjača se hoče pokazat kao zlato ali ona je zapravo od smrdljivog olova fučkaj ga sad.

 

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
A bogumi, obzirom da se to kod nas uglavnom svodi na adezej vs esdepej, ne bih kunu dao na okladu gdje je licemjerje vece
16 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
walentkane kaže...

Kad vidim da domaci talog tipa Remi, Ida Prestar, Andrea Andrasy, Mile Kekin i slicni placu na drustvenim mrezama ova pobjeda je jos puno slada.

Dosta je cuti Trumpovu izjavu da Rusi nisu neprijatelji vec suradnici i svakom normalnom covjeku bi neke stvari trebale biti jasnije.

Nevjerojatno je koliko su hrvatski mainstream mediji, novine, televizija, portali, komentatori bilo lijevi ili desni, navijali ili preferirali Hillary Clinton kao da se radi o izboru za hrvatskog predsjednika.

 

Ovo je zanimljivo, da se hrvatska estrada toliko zanima za politiku, pogotovo vanjsku i da imaju potrebe to komentirati. Vidjeli valjda Lady Gagu, Madonnu kako su se angažirarale (potonja je ponudila blowjob Clintonovim glasačima) za Hillary pa naša estrada želi biti dio tog cirkusa i signalizirati vrline.

 

phoenix2003 kaže...

Najzanimljivije od svega jeste to koliko su pogriješile ankete i druga istraživanja provedena od ozbiljnih medija. Mislim da je i čak sam Trump bio šokiran što bih usporedio sa Grunfovim iznenađenjem da njegov pronalazak radi. Nevjerojatna je ljutnja američke javnosti na svoju vladu i to i jeste razlog zbog čega su dali glas Trump-u. Tražili su promjenu ali mi je nejasno što hoće? Ekonomija im je bila u slobodnom padu, nezaposlenost rekordna, financijski gubici na burzama isto tako, ugled u svijetu srozan do temelja, smanjen kreditni rejting, država pred stečajem.... Onda dođe Obama i njegova administracija, prilično poprave stanje i opet im ne valja! Kad će shvatiti da se ne mogu ograditi zidom i očekivati da će ostatak svijeta morati slušati njihova naređenja? Jednom prilikom na CNN gledao sam emisiju u koju su doveli nekoliko građana koji su bili neodlučeni za koga će glasovati. Jedna gospođa je rekla da je odlučila svoj glas dati Trump-u jer ona živi na granici sa Meksikom odakle svakodnevno dolaze ilegalni migranti pa joj to smeta. Mislim da se ova ista gospođa (kao u ostalom i drugi birači) nikada nije zapitala koja je uloga njene zemlje u tome što migranti prelaze granicu ilegalno kroz njen gradić.

Osim toga, ne znam što se Trump-u raduju Rusi, Srbi i drugi "kontraši" i desničari?

"Ozbiljni mediji" su "pogriješili" jer su subjektivno informirali javnost po onoj što je babi milo to joj se i snilo, da ne spominjem ankete kojima se manipulira slično kao u Hrvatskoj. Javnost više ne vjeruje mainstream medijima, izgubili su u njihovim očima svaki kredibilitet. U samim počecima Interneta, oni koji su pratili vijesti na Internetu su bivali ismijavanima, ljudi su bespogovorno vjerovali u autoritet pojedinih medijskih zvijezda iz mainstream medija, ali s vremenom, ljudi su više skloni vjerovati onome što pročitaju ili vide na Internetu nego onome što slušaju u mainstream medijima, i to s velikim pravom.

 

Primjerice, CNN i ostali veće medijske kuće su ljude šopali Trumpovim šokantnim, seksističkim izjavama koje je rekao u privatnom razgovoru, mislili su igrati na kartu seksizma, mizoginije, third wave feminizma, i to su pratili velikom minutažom, dok su ozbiljne sigurnosne propuste koje je objavio WikiLeaks o Hillary bili vrlo kratko ili nikako prezentirani javnosti. Ili kako su sakrivali ili umanjivali ozbiljne zdravstvene probleme Hillary, neki su radi toga izgubili posao, primjerice Dr. Drewu je ugašena emisija na CNN-u jer se usudio dovesti u pitanje zdravlje Hillary Clinton.

 

Da nema Interneta takve stvari bi se lako mogle zataškavati ili cenzurirati, ali to je danas nemoguće, osim ako se nekome da velika kontrola nad Internetom, što pokušavaju neki političari i organizacije regulirati s vlasnicima Faceboooka, YouTube-a, Google-a, twittera i ostalih značajnihi servisa, na primjer Merkel je sa Zuckerbergom dogovorila oštriju kontrolu Nijemaca koji se usude prigovoriti njezinoj politici otvorenih granica ili onima koji kritiziraju necivilizirano ponašanje migranata, pa im pod izgovorom "govora mržnje" blokiraju račun ili u gorem slučaju ih kazneno procesuiraju prijavama policiji.

 

Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme.

 

Jednom prilikom na CNN gledao sam emisiju u koju su doveli nekoliko građana koji su bili neodlučeni za koga će glasovati. Jedna gospođa je rekla da je odlučila svoj glas dati Trump-u jer ona živi na granici sa Meksikom odakle svakodnevno dolaze ilegalni migranti pa joj to smeta. Mislim da se ova ista gospođa (kao u ostalom i drugi birači) nikada nije zapitala koja je uloga njene zemlje u tome što migranti prelaze granicu ilegalno kroz njen gradić.

 

 

Bolje da se zapita uloge Demokrata u dovlačenju ilegalnih migranata odnosno politički korektnim jezikom "nedokumentiranih migranata" iz Meksika kojima žele dati državljanstvo kako bi imali glasačku mašineriju, usput oduzimajući američkom radniku posao ili mu umanjuju plaću zbog jeftine ilegalne konkurencije.

 

Osim toga, ne znam što se Trump-u raduju Rusi, Srbi i drugi "kontraši" i desničari?

 

Zato jer Hillary zvecka oružjem i prijeti se Rusima. A ima tu i nešto ideoloških, svjetonazorskih razloga, jer se Trump prezentira kao američki nacionalist, patriot, suverenist, nasuprot globalizacije a to dobro rezonira kod Rusa, Srba, desničara.

16 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
captain_soap_McTawish kaže...

 Naravno kad vi desničari vrijeđate, omalovažavate, pričate gluposti onda je to ok te se svi tome trebaju prilagoditi. Kad ljevičari izraze nezadovoljstvo protiv nečega onda se to gleda u negativnom kontekstu.

 

Stvar je da ste vi desničari, a uz manje više svi što vole kakiti po ljevičarima (stvarnim i onim za koje su umislili da jesu), krajnje neobrazovani po pitanju društvenih znanosti i nedovoljno razvijenih kognitivnih sposobnosti pa su vam razmišljanja puna kontradikcija. Posljedica toga je apsolutna i potpuna licemjernost jer stvari koje redovito zamjerate ljevičarima kod sebe smatrate sasvim normalnim i onda se tome ne smije ništa prigovoriti.

 

 

 

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Slažem se djelomično (kme, kme ciju, ciju liberalčići koji ste zadnjih godina preuzeli medije i "svijet"). Ali Trump djeluje kao totalni kreten, no možda pozitivno iznenadi. Tko zna. Nadajmo se...

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2016 16:53 (Izzy).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
captain_soap_McTawish kaže...

 Naravno kad vi desničari vrijeđate, omalovažavate, pričate gluposti onda je to ok te se svi tome trebaju prilagoditi. Kad ljevičari izraze nezadovoljstvo protiv nečega onda se to gleda u negativnom kontekstu.

 

Stvar je da ste vi desničari, a uz manje više svi što vole kakiti po ljevičarima (stvarnim i onim za koje su umislili da jesu), krajnje neobrazovani po pitanju društvenih znanosti i nedovoljno razvijenih kognitivnih sposobnosti pa su vam razmišljanja puna kontradikcija. Posljedica toga je apsolutna i potpuna licemjernost jer stvari koje redovito zamjerate ljevičarima kod sebe smatrate sasvim normalnim i onda se tome ne smije ništa prigovoriti.

 

Aj ne seri vise, imas tvrdu glavu ko armirani beton u koju se nista ne prima.

 

Ako desnicari vrijedjaju i omalovazavaju kaj onda rade lijevicarski mediji i anketarske agencije cijelo vrijeme? Gotovo svi mainstream mediji su prognozirali pobjedu Clintonice, cak su i neki izjavili da je vjerojatnost njezine pobjede iznad 95%. Vrijedjanje Donalda kroz medije je bilo ekstremno, svaka mentalno zdrava osoba je mogla zakljuciti koliko je to bilo neobjektivno, a da je doticna imala isti tretman ko Trump mogla bi zaboraviti na pobjedu u startu.

 

Usputno, drustvene znanosti bar u danasnjem propangirajucem svijetu su totalno nebitne, samo stete drustvu gurajuci svoju jednoumnu retoriku. Drustvene znanosti bi trebale biti hobi kraj medicine, tehnickih ili prirodnih znanosti. Jedino se na takvim stvarima moze otvoriti um.

15 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

The way I see it:

 

tko je Trump, sto zeli, je potpuno nebitno. Cinjenica jest da je covjek koji je kompletno nepovezan s politikom pobijedio, i to premocno. To povlaci za sobom cinjenicu da velika vecina US vise ne vjeruje Washingtonu i etabliranoj politickoj eliti. Sve ostalo je kompletno nevazno.

 

Trump ce vrlo vjerojatno donijeti kaos, a postoji potencijal da se sve popravi. Ono sto je cinjenica, i vrlo je bitno - stvari ce se promjeniti. Idealno, stvari ce biti bolje; realno, stvari ce se pogorsati, postojat ce generacija/dvije koje ce patiti ali nakon toga dolazi period re-izgradnje i nova renesansa.

 

Po meni, to je bolje nego status quo koji su do sada zauzimale stranke koje se prodaju kao ljevicarske, a u biti s ljevicarstvom (ni desnicarstvom) veze nemaju. To su jednostavno bogati ljudi (da ne kazem bogate obitelji) koji se politicki okrecu kako vjetar puse (lijevo, desno, centar), kojima je u interesu samo moc zbog vlastitog bogacenja.

 

Stoga, ako imate ponesto logike i pameti, a znam da imate - okanite se bedastih "lijevi vs. desni" fajti, i ne vjerujte marketinskim sloganima.

Ovo sto gledamo na sceni svagdje po svijetu nisu ni lijevi ni desni, nego ekipa koja prilagodjava pravni i ekonomski sustav sebi i svojem bogacenju.

 

 

Bernie Sanders bi ih oboje pomeo, ali u retrospektu, kad vidim kako premocno je Trump pobjedio - jasno mi je da Sanders ne bi mogao napraviti apsolutno nista. US nije toliko napredna koliko se predstavljaju, to je sada cinjenica, i jasno je da prije nego netko kao Sanders dodje na vlast i uopce ima sanse nesto napraviti, potreban je period 'razdrmavanja', koji ce vrlo vjerojatno ostetiti sve i svakog, i to internacionalno.

 

But then again: can't make an omelette without cracking a few eggs...

 

 

P.S. Edge, Cpt. - uopce ne razumijem oko cega se svadjate. Poprilicno sam siguran da su vam ciljevi jednaki, a o metodama koje opcenito dijele lijeve od desnih uopce ne raspravljate - tako da je sasvim moguce da se opcenito slazete, ali ste zasljepljeni marketinskim parolama.

Odlican video na topic:

You need another death just to have a life to save - you need a master just so you can beg - you need a light just because you&#39;re so afraid - now bow, and learn to be a good slave...
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2016 17:06 (Deus ex machina).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
captain_soap_McTawish kaže...

 Naravno kad vi desničari vrijeđate, omalovažavate, pričate gluposti onda je to ok te se svi tome trebaju prilagoditi. Kad ljevičari izraze nezadovoljstvo protiv nečega onda se to gleda u negativnom kontekstu.

 

Stvar je da ste vi desničari, a uz manje više svi što vole kakiti po ljevičarima (stvarnim i onim za koje su umislili da jesu), krajnje neobrazovani po pitanju društvenih znanosti i nedovoljno razvijenih kognitivnih sposobnosti pa su vam razmišljanja puna kontradikcija. Posljedica toga je apsolutna i potpuna licemjernost jer stvari koje redovito zamjerate ljevičarima kod sebe smatrate sasvim normalnim i onda se tome ne smije ništa prigovoriti.

 A kada vi ljevičari itekako podlo vrijeđate i podjebavate da se tako izrazim, sve svoje neistomišljenike i vjernike to je sloboda govora i dokaz osviještenosti, civilizacije i napretka. Masu puta viđeno ovdje na forumu i drugdje u medijima.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2016 17:01 (Izzy).
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Kulturni i pametni biraci Clintonice pale i razaraju po gradovima:

http://www.sloboda.hr/americki-demokrati-podivljali-prosvjednici-protiv-trumpa-pale-i-razbijaju-u-kaliforniji-video/

 

Intelektualci.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2016 17:09 (walentkane).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Deus ex machina kaže...

.....

 

Još malo pa će se i u Kanadi javiti netko sa "Make Canada Great Britain Again!"

Dizat će se snježni zid po uzoru na GoT

 

http://www.businessinsider.com/canadian-immigration-site-crash-election-2016-11

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tron kaže...

 Zbog Trumpa? Ne baš, likovi koji su za njega glasali iz revolta su oni koji bi mogli najviše izgubiti s njegovom politikom. Ja sam poprilično daleko od USA i nemam nekih osobnih interesa u tome.

Edge kaže...
Usputno, drustvene znanosti bar u danasnjem propangirajucem svijetu su totalno nebitne, samo stete drustvu gurajuci svoju jednoumnu retoriku. Drustvene znanosti bi trebale biti hobi kraj medicine, tehnickih ili prirodnih znanosti. Jedino se na takvim stvarima moze otvoriti um.

ROFL

Deus ex machina kaže...

 Iskreno, ne slažem skoro nimalo. Mislim da ni ja ni Edge nemamo ni u ludliu iste ciljeve, i da je ideologija itekako bitna u svemu tom. Jasno mi je na što ciljaš sa ovim videom, no ja mislim na nešto totalno drugo.

 

No sad sam vrlo zauzet pa nemam vremena polemizirati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2016 17:32 (captain_soap_McTawish).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice